Kortast tid kvar
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 800 SEK
PASCAL MOURGUE, soffa/dagbädd samt fotpall, "Smala" Ligne Roset, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
DAN IHREBORN, pall, "Lins pall", Move, 2000-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering4 000 SEK
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
BREITLING, armbandsur, stål, kronograf, 1900-talets mitt
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par, lampor, mässing, modell B221, Markaryd, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokoko, 1700-tal, Sverige
Aktuellt bud800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Epoch, Stockholm, tot vikt ca 27,5 g
Aktuellt bud7 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
ARMRING, 14k guld, med diamanter och smaragder, tot vikt ca 16 g
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
COLLIER, minst 21,6k guld, vikt ca 33,5 g
Aktuellt bud16 500 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
BORDSPENDYL, förgylld brons, möjligen Sevrès, Frankrike, 1800-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tage Göthlin, Tesi, 1962
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
CARMOSÉRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och tanzanit, otydliga stämplar Stockholm 1972, tot vikt ca 5 g
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
MARCUS LARSON (1825-1864), olja på duk, signerad och daterad 1861
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
NILS JONSSON, 7 del, matsalsmöbel, Troeds, Bjärnum, 1960-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
NILS JONSSON, sideboard, Troeds Möbelfabrik, 1960-tal
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
INGEGERD SILOW, matta, rölakan, "Dellen", 1900-tal, ca 170 x 230 cm
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
VALERIO ADAMI (Italien, född 1935), färglitografi, signerad och otydligt numrerad
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 SEK
COLLIER, 18k guld, Italien, med briljantslipade diamanter och smaragd, tot vikt ca 13,5 g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
COLLIER, 18k guld och vitguld, vikt ca 37 g
Aktuellt bud16 000 SEK
Värdering16 000 - 20 000 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
SOFFBORD, marmor, "Plateau", Adea, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar år 2000, vikt ca 38 g
Aktuellt bud16 000 SEK
Värdering16 000 - 20 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar NSE år 2000, vikt ca 16,5 g
Aktuellt bud7 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976), olja och blyerts på pannå, signerad och daterad 1940
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
ZENITH, smyckesur, 18k vitguld, Zenith, 1900-talets mitt, tot vikt ca 40 g
Aktuellt bud14 000 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modellnr 2479, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering4 000 SEK
LISA LARSON (född 1931), skulptur, brons, "Meditation" signerad och numrerad 382
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 24 g
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering5 000 SEK
BROSCH, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,5 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
RING, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 3,6 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 76 del, silver, CH Hallberg, Stockholm 1954, tot vikt inkl knivar ca ca 2 867 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Aktuellt bud9 400 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, quartz, stål, mid-size
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
LOUIS VUITTON, collier, gulmetall, bijouteri, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBANDSUR, stål, IWC, International Watch Co, Schaffhausen, de Luxe, automatiskt urverk, sannolikt 1950-/60-tal
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.