All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
9d 12h
KNIVAR, 2 st, samearbeten, 1900-tal_10744a_8db044c07031e81_lg.jpeg
KNIVAR, 2 st, samearbeten, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
KNIVAR, 2 st, samearbeten, 1900-tal_10745a_8db045d4e6e6bbd_lg.jpeg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
9d 13h
SAMEKNIVAR, 2 st, 1900-talets andra hälft _10924a_8db05640718c691_lg.jpeg
SAMEKNIVAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
9d 13h
ORIENTMATTA, old, silkeinslag, ca 190 x 120 cm_10930a_8db05338ddcd64c_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, silkeinslag, ca 190 x 120 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 13h
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida _10870a_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
9d 13h
SATSBORD, 2 del, teak, 1950-tal_10747a_8db046f39026483_lg.jpeg
SATSBORD, 2 del, teak, 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 13h
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida _10802a_8db0504d73a5597_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-tal_10934a_8db0563bd47a32a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, orientalisk, 1900-tal, signerad och stämpelsignerad_10703a_8db045ec3426a72_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, orientalisk, 1900-tal, signerad och stämpelsignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 11h
TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1800-tal_10929a_8db0563cd24c595_lg.jpeg
TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
10d 11h
KELIMMATTA, galleri, vävd, ca 283 x 81 cm_10894a_lg.jpeg
KELIMMATTA, galleri, vävd, ca 283 x 81 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 11h
BORDSLAMPA, majolika, Rörstrand, 1800-/1900-tal_10831a_8db055280f9d22b_lg.jpeg
BORDSLAMPA, majolika, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
SOFFBORD, sannolikt England, 1900-talets andra hälft_10785a_8db04703697dd29_lg.jpeg
SOFFBORD, sannolikt England, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 11h
MARGIT PERSSON (1917-2015), olja på duk, signerad_10778a_8db045e2799d3f8_lg.jpeg
MARGIT PERSSON (1917-2015), olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
10d 12h
ILLIAN MILIANOV, 6 st karmstolar, ORT, "Seat Table", 2000-tal_10883a_lg.jpeg
ILLIAN MILIANOV, 6 st karmstolar, ORT, "Seat Table", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 12h
JEAN PROUVÉ, barstol "Tabouret Haut", Vitra, samtida_10889a_lg.jpeg
JEAN PROUVÉ, barstol "Tabouret Haut", Vitra, samtida
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 12h
CARL MALMSTEN, fåtölj "Husfadern", OH Sjögren, Tranås, 1900-talets andra hälft_10854a_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, fåtölj "Husfadern", OH Sjögren, Tranås, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 12h
SPEGEL, 1930-/40-tal_10830a_8db05339c63fe31_lg.jpeg
SPEGEL, 1930-/40-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 12h
MÅRTEN CYRÉN OCH JONAS OSSLUND, 6 st, stolar, "Klyka", Miljö Expo, 1900-/2000-tal_10725a_8db0464ba085134_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 12h
RING OCH HÄNGE, 18k resp 14k guld, vikt ca 4,9 g resp 0,8 g_10967a_8db056680e1fe9e_lg.jpeg
RING OCH HÄNGE, 18k resp 14k guld, vikt ca 4,9 g resp 0,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 12h
NAIN, orientmatta, silkeinslag, ca 153 x 104 cm_10909a_lg.jpeg
NAIN, orientmatta, silkeinslag, ca 153 x 104 cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 12h
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal_10837a_8db05335a8472bb_lg.jpeg
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 12h
KAFFESKEDAR, 10 st, silver, modell Haga, tot vikt ca 150 g_10741a_8db044c1596a988_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 10 st, silver, modell Haga, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
10d 12h
STOLAR, 4 st, Gärsnäs, samtida _10811a_8db050504e8fb61_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 12h
BARSTOLAR, 3 st, "Zanzibar", design Raul Barbieri, Rexite, Italien_10848a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, "Zanzibar", design Raul Barbieri, Rexite, Italien
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 12h
PALLAR, 1 par, Johanson Design, samtida _10916a_lg.jpeg
PALLAR, 1 par, Johanson Design, samtida
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 12h
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall_10820a_8db039be8de3011_lg.jpeg
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 12h
TAMBURMAJOR, Fagerhult, 1900-talets andra hälft _10794a_8db0504ca7db164_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 12h
COLLIER, sannolikt blodsten, 1900-talets mitt_10972a_8db05c4b6de3098_lg.jpeg
COLLIER, sannolikt blodsten, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
10d 12h
MOCKASKEDAR, 24 st, silver, tot vikt ca 168 g_10971a_8db0564fe6da67a_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 24 st, silver, tot vikt ca 168 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
10d 12h
JACKA, herr, Sail Racing, strlk M_10823a_8db050549196c15_lg.jpeg
JACKA, herr, Sail Racing, strlk M
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 12h
PÄLSJACKA OCH SCARF, Grünstein, FInland, 2000-tal_10852a_8db05c66c533c38_lg.jpeg
PÄLSJACKA OCH SCARF, Grünstein, FInland, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 12h
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida _10858a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 12h
ROLF ERIKSSON (1920-1976), olja på duk, signerad och daterad -46_10869a_lg.jpeg
ROLF ERIKSSON (1920-1976), olja på duk, signerad och daterad -46
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 12h
ORIENTMATTA, Sarouk, old, 205 x 80 cm_10762a_8db05059b99cca0_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Sarouk, old, 205 x 80 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 12h
CAJE HUSS (1921-2007), färglitografi, signerad och numrerad 8/200, daterad -78_10846a_lg.jpeg
CAJE HUSS (1921-2007), färglitografi, signerad och numrerad 8/200, daterad -78
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 12h
VAS, "Elevated vase", Muuto, formgiven av Thomas Bentzen_10978a_8db05c50a7b75d4_lg.jpeg
VAS, "Elevated vase", Muuto, formgiven av Thomas Bentzen
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 12h
IVOR ABRAHAMS (England, 1935-2015), 1 par litografier, signerade och daterade 76_10716a_8db045e92b8787b_lg.jpeg
IVOR ABRAHAMS (England, 1935-2015), 1 par litografier, signerade och daterade 76
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 12h
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Sjöö Sandström_10721b_8db044cd62e1c95_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Sjöö Sandström
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 12h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_10787a_8db053305f379f7_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
10d 12h
LEKSAKSBIL, Sign of B Quality, Japan, sannolikt 1950-tal_10606a_8db056435c66911_lg.jpeg
LEKSAKSBIL, Sign of B Quality, Japan, sannolikt 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 12h
KONSTANTIN GRCIC, 5 st barstolar "Miura", för Plank, Italien_10796a_8db046ff6c2552a_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, 5 st barstolar "Miura", för Plank, Italien
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 12h
TAKAMPEL, 1900-talets första hälft _10886a_lg.jpeg
TAKAMPEL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 12h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, 1900-talets slut, Bruno Mathsson International_10809a_8db0564cbcff070_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, 1900-talets slut, Bruno Mathsson International
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 13h
SOFFA, Martela/Lammhults, 2000-tal_10917a_lg.jpeg
SOFFA, Martela/Lammhults, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
10d 13h
WILHELM KÅGE, 1 par ytterfoder, stengods, "Våga", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft _10935a_8db05635a25068e_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, 1 par ytterfoder, stengods, "Våga", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
10d 13h
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_10936a_8db0563665e3662_lg.jpeg
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
10d 13h
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell_10945a_lg.jpeg
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.