ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK

HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK

TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK

FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK

TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 800 SEK

INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 500 SEK

KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK

ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK