6d 2h
COLLIER, 2 st, korall och pärlemo, 1900-talets mitt_37596a_lg.jpeg
COLLIER, 2 st, korall och pärlemo, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
FOLKE LARSSON, olja på duk, signerad _37615a_lg.jpeg
FOLKE LARSSON, olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
VAS, glas, Orrefors, troligen Nils Landberg, etikettmärkt, 1900-talets mitt_37613a_lg.jpeg
VAS, glas, Orrefors, troligen Nils Landberg, etikettmärkt, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm_37540a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 2h
PAUL KEDELV, skål, glas, Coquille, Fygsfors -58_37739a_8dca0c1eb790120_lg.jpeg
PAUL KEDELV, skål, glas, Coquille, Fygsfors -58
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
SKRIVKLAFF, engelsk stil, 1900-talets andra hälft_37248a_8dca0c4558f4382_lg.jpeg
SKRIVKLAFF, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
SIDOBORD / SOFFBORD, 2000-tal_37632a_lg.jpeg
SIDOBORD / SOFFBORD, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1700-/1800-tal_37761a_8dca0d0d95deb6a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
FÅTÖLJ, Materia, 2000-tal_37685a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Materia, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _37559a_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
VAS OCH KARAFFER, 3 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _37784a_8dca0d23b0d13f2_lg.jpeg
VAS OCH KARAFFER, 3 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, "Antikva", osignerad_37443a_8dc9fffd8b735b1_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, "Antikva", osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, Musselmalet, 1900-talets andra hälft _37238a_8dc9ffffe5adc37_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, Musselmalet, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
BO FAJANS, 4 del, keramik, 1900-talets mitt_37713a_8dca00ae60c64e6_lg.jpeg
BO FAJANS, 4 del, keramik, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny_35255a_lg.jpeg
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 2h
SALONGSBORD, Louis VIX-stil, 1900-talets första hälft, skiva av cararramarmor_37678a_lg.jpeg
SALONGSBORD, Louis VIX-stil, 1900-talets första hälft, skiva av cararramarmor
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 2h
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt_37173a_8dc9c0737ba0223_lg.jpeg
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
6d 2h
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1700-/1800-tal_37766a_8dca0d0e2f955d1_lg.jpeg
Aktuellt bud450 SEK
Värdering700 SEK
6d 3h
SIDOBORD, "Bella", HAY, samtida_37437a_8dca0c628093d2e_lg.jpeg
SIDOBORD, "Bella", HAY, samtida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
ARNE FÄLTH (född 1937), blandteknik, signerad_37572a_lg.jpeg
ARNE FÄLTH (född 1937), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 3h
SOFFBORD, "Stockholm", IKEA, samtida_37250a_8dca0ca1ad649d6_lg.jpeg
SOFFBORD, "Stockholm", IKEA, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal_37249a_8dca0ca24248b00_lg.jpeg
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
KARAFF OCH 1 PAR LJUSSTAKAR, 3 del, rött glas, bla Monica Bratt, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_37783a_8dca0d2656bc5a6_lg.jpeg
KARAFF OCH 1 PAR LJUSSTAKAR, 3 del, rött glas, bla Monica Bratt, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal_37556a_lg.jpeg
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
BJÖRN WIINBLADH, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37770a_8dca0d14fa4bfbe_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLADH, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
SIDOBORD / SOFFBORD, 2000-tal_37653a_lg.jpeg
SIDOBORD / SOFFBORD, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
TAKLAMPA, "Mars", Per Sundstedt , Ateljé Lyktan_37574a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Mars", Per Sundstedt , Ateljé Lyktan
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, signerad _37734a_8dca0ca7c3808ed_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft _37606a_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_37664a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall_37641a_lg.jpeg
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
PELARBORD, björk, 1800-tal_37483a_lg.jpeg
PELARBORD, björk, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
6d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft _37621a_lg.jpeg
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
6d 3h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1990_37553a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_37543a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
TAKKRONA, lövssågsarbete, 1900-talets andra hälft _37863a_8dca18d1a69840c_lg.jpeg
TAKKRONA, lövssågsarbete, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
PALL, rokokostil, 1900-tal_33795a_lg.jpeg
PALL, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 3h
TAKLAMPA, koppar, 1900-talets första hälft_37546a_lg.jpeg
TAKLAMPA, koppar, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
SÄNGBORD, 1900-talets början_37429a_8dca0c3892cd433_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
POLHEMSLÅS, smide, 1800-tal_37459a_8dca00026ba1216_lg.jpeg
POLHEMSLÅS, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal_37625a_lg.jpeg
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 1h
INGRID HERRLIN, skulptur, stengods, 1900-talets andra hälft, signerad_37694a_8dc9ffe3872e0d8_lg.jpeg
INGRID HERRLIN, skulptur, stengods, 1900-talets andra hälft, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
TAGE NORDHOLM (1927-1990), färglitografi, signerad och numrerad 89/360_37708a_8dca0ca40ccaf06_lg.jpeg
TAGE NORDHOLM (1927-1990), färglitografi, signerad och numrerad 89/360
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
SITTPUFF, Götessons, samtida_37605a_lg.jpeg
SITTPUFF, Götessons, samtida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_37496a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 2h
STOLAR, 1 par, hepplewhitestil, 1900-talets första hälft _37578a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, hepplewhitestil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 225 x 170 cm_37183a_8dc9cecd7fe4223_lg.jpeg
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 225 x 170 cm
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 2h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_37491a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK