ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

STIG LINDBERG, 4 del, porslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, modell 64198, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK

MINNESMYNT, 4 st, silver, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 90 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK

JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK