Kategorier

12d 11h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 11h
STIG LINDBERG, 4 del, porslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
STIG LINDBERG, 4 del, porslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 11h
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, modell 64198, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, modell 64198, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 11h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 11h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
12d 11h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 11h
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 11h
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 11h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 11h
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 11h
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 11h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
12d 11h
MINNESMYNT, 4 st, silver, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 90 g
MINNESMYNT, 4 st, silver, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 90 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
12d 11h
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi 15.00
Röda dagar STÄNGT

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.