9d 13h
GEORG MALMKVIST, bordslampa, kolmårdsmarmor, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 13h
OKÄND KONSTNÄR, 1 par, olja på pannå, England, 1800-tal, varav en otydligt signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 13h
TISSOT, armbandsur, 14K guld, quartz, 2000-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 14h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 14h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 14h
BURBERRY, trenchcoat, herr, strlk ca L
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 14h
STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 14h
SÄNGBORD, 1 par, AB Carlström & Co Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 14h
DIMITAR UGRINOV (född 1954), blandteknik på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 14h
TISSOT, armbandsur, 14k guld
TISSOT, armbandsur, 14k guld
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 14h
HARALD ÖSTERGREN, vas med hänklar, keramik, Uppsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 14h
FRACK, Barons fashion, herr, strlk 52
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 14h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 14h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
9d 14h
BORDSDEKORATIONER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 14h
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
TAKLAMPA, mässing och råglas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 14h
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 14h
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, förgyllt trä, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 14h
ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 14h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 14h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 14h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad och numrerad 342/360
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
YTTERFODER/ELDKORG, bemålat smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 14h
TAKKRONA, tenn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 14h
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 14h
DAG BJÖRN HELLSING ( född 1923), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
SEIKO, armbandsur, gulddoublé
SEIKO, armbandsur, gulddoublé
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 15h
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 15h
FRACK, Tiklas, herr, strlk 52
FRACK, Tiklas, herr, strlk 52
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 15h
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 15h
KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 15h
ÖLGLAS OCH SNAPSGLAS, 9 del, motiv "Tulipa" av Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 15h
BAROMETER, Ceko, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 15h
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, Ludvigsbergs Werkstad, Stockholm, No 15, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 15h
FAT OCH VINKYLARE, nysilver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 15h
GOLVLAMPA, mässing, Nya ÖIA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 15h
VÄST OCH BYXOR, till folkdräkt, herr, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 15h
STOLAR, 6 st, empirestil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 15h
SAARA HOPEA, 2 st skålar, glas, "Näppylä", Nuutajärvi, Finland
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 15h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad -89
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 15h
BRÄNNARE, "No 703", Primus, AB BA Hjorth & Co, Stockholm
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 15h
HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 15h
STOLAR, 4 st, rokokostil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK