6d 3h
 JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
FISKBESTICK, 14 del, nysilver, England, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
6d 4h
MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 19 g
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
6d 4h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
LENA LARSSON, karmstol, "Grandessa", Nässjö Stolsfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
JARDINIÈRER, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 4h
PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 4h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
6d 4h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 4h
 JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 4h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 4h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 4h
KARMSTOL, 1800-tal
KARMSTOL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 4h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 5h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 5h
KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6d 5h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 5h
SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 5h
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6d 5h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 5h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 5h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 5h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 5h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 5h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 5h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK