6d 16h
YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
VAS, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
CITIZEN, armbandsur, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, snidat trä, 1900-tal, monogramsignerad HR
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
TAKLAMPA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
GOLVLAMPA, borstad mässing, Mio, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
DAMARMBANDSUR, gulddoublé, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
SYMASKIN, Singer,1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi, signerad samt numrerad 143/180
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
MONICA BACKSTRÖM, skål, glas, "Tonga", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
PORSLINSTAVLOR, 3 st, tryck efter Carl Larsson, Goebel
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
ORIENTMATTA, signerad, ca 132 x 70 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, etsning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 17h
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, bla Georg Malmkvist, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 17h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
BARSKÅP, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 17h
ELDHUNDAR, 1 par, smide och mässing, sannolikt Frankrike, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
LAGGKÄRL, större modell, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 17h
 SUSAN GILLHÖG (född 1950), serigrafi, signerad och numrerad E.A. X/XVI
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
VASER, 1 par, opalglas, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 17h
YTTERFODER, porslin, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
JOSEF FRANK, gardinuppsättning, "Tulpan", bomull, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud750 SEK
Värdering800 SEK
6d 17h
ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 92 x 62 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
HANS-AGNE JAKOBSSON, 3 st, vägglampor, mässing, "v 149", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, etikettmärkta
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
ELDGALLER, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
SPELBORD, Wilgo, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 17h
ALFRED OLSSON, skulptur, konstmassa, monogramsignerad AO
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
6d 17h
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 17h
GUSTAV SUNDIN (1888-1964), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 17h
VÄGGBONAD, textil, monogramsignerad SH samt daterad 1907
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 17h
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK