7d 1h
HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 1h
TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
7d 1h
VAS, porslin, Karlskronas porslinfabrik, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 1h
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 1h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 1h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
7d 1h
ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 8,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
7d 1h
IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud600 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 1h
ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1957
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 1h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 1h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 1h
FIGURIN, tomte, keramik, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stengods, enligt uppgift Ulf Ekberg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
SKÅLAR SAMT LJUSSTAKAR, 5 del, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
BRICKA, silver, GEWE, 1959, vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 1h
DOSOR, 3 st silver, 1900-tal, tot vikt ca 153 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 1h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 2h
ALBERT ENGSTRÖM, 11 st, böcker, Albert Bonniers förlag, 1965
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
GLASFÖREMÅL, 3 del, glas, bla. Reijmyre glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
TAKLAMPA, Fagerhults, 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
GRAFISKT BLAD, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
GÖRAN WÄRFF, 1 par ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 2h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 2h
GUNNAR CYRÉN, praktskål, kristall, "Sofiero", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
OSCAR DE LA RENTA, halskedja med hänge, gulmetall, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
MATTA, Kelim, modern design, ca 200 x 154 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
7d 2h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
ERIC HEDLAND (1885-1958), skulptur, gips, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
7d 2h
GRÄDDKANNA OCH SOCKERSKÅL MED TÅNG, silver, GEWE, 1950-tal, tot vikt ca 285 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 1h
OLLE ALBERIUS, ljuslykta, glas & mässing, Orrefors, 1900-tal, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 1h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 1h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 1h
 SAMLING BIJOUTERIER, 12 del, bla silver, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
COCKTAILGLAS, 6 st, silver, GAB, 1953, tot vikt ca 360 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 1h
SALONGSBORD, björk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
8d 1h
VETTE SAMT FIGURER, 2 st, trä, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 1h
LYKTA, mässing, 1900-tal
LYKTA, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK