7d 19h
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 19h
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 800 SEK
7d 19h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 19h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 19h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 18h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 18h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 18h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 18h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 18h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 18h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 18h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 18h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 18h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 18h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 18h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 19h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 19h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 19h
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 19h
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 19h
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 19h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
8d 19h
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 19h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 19h
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
8d 19h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 19h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 19h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 19h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 19h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK