All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
10d 12h
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _10803a_8db04714704a7a7_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 11h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 6 g_10994a_8db05c685d1d7d3_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 6 g
Aktuellt bud2 100 SEK
Värdering2 500 SEK
11d 11h
BORDSLAMPA, keramik, 1900-talets andra hälft_10779a_8db05329e830165_lg.jpeg
BORDSLAMPA, keramik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 11h
KARL-ERIK GRAPE (1911-2006), olja på papp, signerad, otydligt daterad 48_10875a_lg.jpeg
KARL-ERIK GRAPE (1911-2006), olja på papp, signerad, otydligt daterad 48
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 11h
STOLAR, 4 st, Johanson Design, 1900-/2000-tal_10857a_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, Johanson Design, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 11h
SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800_10995a_lg.jpeg
SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering5 000 SEK
11d 11h
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida _10859a_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 11h
TAKLAMPA, Swedish grace, 1920/30-tal, Eriksmåla_10976a_8db05c52e17ffd1_lg.jpeg
TAKLAMPA, Swedish grace, 1920/30-tal, Eriksmåla
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 11h
HENRY FREDRIKSSON, olja på duk, signerad och daterad 86_10777a_8db045ecfd1f25a_lg.jpeg
HENRY FREDRIKSSON, olja på duk, signerad och daterad 86
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 11h
STOL, Offecct, 2000-tal_10919a_lg.jpeg
STOL, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 11h
ATENIENNHYLLA, 1900-tal_10698a_8db046fbaa115d4_lg.jpeg
ATENIENNHYLLA, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 11h
SKÅL, porslin, Kina, sent 1800-tal_10748a_8db05d25b95104a_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 11h
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar "Miura", för Plank, Italien_10797a_8db046f805e38f0_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar "Miura", för Plank, Italien
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 11h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 4 g_10965a_8db0566acd97fd2_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 4 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 11h
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft _10862a_lg.jpeg
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 11h
TOM DIXON, "Industrial saving", skulptur, samtida_10977a_8db05c517ae9f38_lg.jpeg
TOM DIXON, "Industrial saving", skulptur, samtida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering200 SEK
11d 11h
BARSTOL, Gam Fratesi, "Beetle Bar", GUBI_10955a_lg.jpeg
BARSTOL, Gam Fratesi, "Beetle Bar", GUBI
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 11h
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, sannolikt Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft _10829a_8db05326b063fc2_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, sannolikt Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 12h
TERMOSAR, 2 st, Alfi samt Nicolas Nicolaou för Menu Danmark_10988a_8db05cff1e1e67d_lg.jpeg
TERMOSAR, 2 st, Alfi samt Nicolas Nicolaou för Menu Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 12h
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Amassadör", Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft_10795a_8db0470175ba94e_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Amassadör", Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 12h
KARMSTOLAR, 1 par, "Ambassadör", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft _10847a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, "Ambassadör", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 12h
BORD, Gubi, "2.0", samtida _10901a_lg.jpeg
BORD, Gubi, "2.0", samtida
Startbud200 SEK
Värdering7 000 SEK
11d 12h
GOLVLAMPOR, 1 par, 1960/70-tal, "MAE 86", Möllers Armatur, Eskilstuna_10984a_8db05c61b1dda5d_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, 1960/70-tal, "MAE 86", Möllers Armatur, Eskilstuna
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 12h
VAS, glas, sannolikt Loetz, jugend, 1900-talets början_10750a_8db044cad54aa22_lg.jpeg
VAS, glas, sannolikt Loetz, jugend, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 12h
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal_10957a_lg.jpeg
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 12h
SIDOBORD, furu, 1900-talets andra hälft_10982a_8db05c5e69454d8_lg.jpeg
SIDOBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 12h
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal_10801a_8db0504f80a7367_lg.jpeg
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 12h
BAJONETT, stål, 1864_10850a_lg.jpeg
BAJONETT, stål, 1864
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 12h
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 200 x 136 cm_10764a_8db0505852f64be_lg.jpeg
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 200 x 136 cm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 12h
SOFFBORD, 1960/70-tal_10896a_lg.jpeg
SOFFBORD, 1960/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 12h
BARSTOLAR, 3 st, "Zanzibar", design Raul Barbieri, Rexite, Italien_10845a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, "Zanzibar", design Raul Barbieri, Rexite, Italien
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 12h
BYRÅ, England, 1900-talets slut_10788a_8db0470701b4208_lg.jpeg
BYRÅ, England, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 12h
SKÅL, glas, Eva Englund, Målerås, 1990-tal_10926a_8db0563d608bd23_lg.jpeg
SKÅL, glas, Eva Englund, Målerås, 1990-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 12h
GUNILLA ALLARD, fotpall, "Cinema", Lammhults, 1900-/2000-tal_10812a_8db046f4baa5c4b_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 12h
SOFFBORD, engelsk stil, 1900-/2000-tal_10769a_8db04700422fe68_lg.jpeg
SOFFBORD, engelsk stil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 12h
HENRY FREDRIKSSON, olja på duk, signerad och daterad 86_10775a_8db045e574d2fdf_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 12h
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Empire", Gustavsberg_10928a_8db0563748e56c7_lg.jpeg
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Empire", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 12h
MÄRTA FRIMAN, soffbord/sidobord, "Bond", Gärsnäs, samtida _10808a_8db05c8ac818e6e_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord/sidobord, "Bond", Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _10710a_8db045d8172325d_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
11d 12h
CASOLETTER, 1 par, mässing, Skultuna Bruk_10893a_lg.jpeg
CASOLETTER, 1 par, mässing, Skultuna Bruk
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, olja på duk, otydligt signerad _10842a_8db04f86ed61236_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
11d 12h
VÄGGLAMPA, ASEA, 1900-talets första hälft_10890a_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, ASEA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 12h
PIERRE FORSELL, 6 st supkoppar, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft _10989a_8db05d002c1e2a5_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, 6 st supkoppar, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 11h
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal_10490a_8db05648689765d_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Empire", Gustavsberg_10839a_8db056391eca1d1_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 11h
CHARLES OCH RAY EAMES, stol, "Eames Plastic Chair", för Vitra_10895a_lg.jpeg
CHARLES OCH RAY EAMES, stol, "Eames Plastic Chair", för Vitra
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 11h
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad_10771a_8db045e7dfe4309_lg.jpeg
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 11h
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt_10789a_8db047047adaa01_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.