MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK

BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK

ARMBAND, RING OCH ÖRHÄNGEN, silver, Wilhelm Hahne Ateljé Guld & Silver, Helsingborg 1955
Aktuellt bud550 SEK
Värdering700 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 200 SEK

LENNART ÖDMARK (född 1951), färglitografi, signerad och numrerad 19/200
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

COLLIER, 18k vitguld, Joans, Köping
Aktuellt bud200 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK

FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering3 500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BRÄNNVINSPLUNTA, glas, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

KARMSTOL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK

KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK

Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

JORDGLOB, Colombus Jordglob, Ivar Asp A.B Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK

VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ADVENTSLJUSSTAKE, Markslöjd, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK