5d 19h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 19h
 HEE WEELING, 5 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 19h
LJUSLYKTOR, 11 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
LISA LARSON, väggplakett, stengods, "Katt", ur serien Unik, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 17h
BARNGUNGSTOL, windsormodell, England, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 17h
ERIK HÖGLUND, vattenkanna, glas, Boda 1971
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 17h
SIDOBORD, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
MULBERRY, parkas, stl XS
MULBERRY, parkas, stl XS
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 17h
VÄGGAPLIQUER, 1 par, mässing, empirestil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 17h
ULLA PROCOPÉ, tekopp med fat, keramik, "Valencia", Arabia, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
LOUISE ADELBORG, porslin, Stockholmsutställningen 1930, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
INGELA WESTERGARD, 1 par gardinlängder, "Clara Fina", Borås Cotton
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 17h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 17h
TAKKRONA, mässing, 1900-tal
TAKKRONA, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
VAS, brons, Ystad Brons, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
FICKUR, 2 st, silver, bla. Omega, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
6d 17h
SIGILL, patinerad brons, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
SKOLPLANSCHER, 5 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 17h
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Eklöv", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 17h
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 17h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 17h
BORDSLAMPA, mässing och glas, märkt 210 GBW, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 18h
KÄPP, med silverkrycka, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 18h
JEAN-MARIE MASSAUD, snurrstol, "Flow", MDF, Italia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 18h
LJUSSTAKAR, 2 par, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 18h
KAPPA, fuskpäls, Ramosport, Frankrike, strl 38, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 18h
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 18h
COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 18h
VASER, 2 st, stengods, Carl-Harry Stålhane och "Ritzi", Gunnar Nylund, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 18h
ROYAL COPENHAGEN, bordslampa, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 18h
SIDOBORD, art déco, 1900-1920-/30-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 18h
MATTA, galleri, Kelim, ca 393 x 81 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
6d 18h
MONICA SMETANA (född 1932), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 18h
PAUL KEDELV, skål, "Coquille", Flygsfors, signerad och daterad -52
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 18h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 18h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 18h
KUDDAR, 1 par, "Kastanj", linne, Jobs Handtryck, 2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
6d 18h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 18h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", soffbord, Fritz Hansen 1984, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 18h
COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 18h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 18h
SKRIVSKÅP, engelsk stil, 1900-talets slut
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 18h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 18h
HÄNGSKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK