8d 3h
SIDOBORD, metall, 2000-tal
SIDOBORD, metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
KAMERA, Nikon, EM, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 4h
SAMLING NOTBÖCKER OCH BLAD, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 4h
KRUS, 5 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 4h
KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
MARTTI RYTKÖNEN, skål, glas, Orrefors, signerad och daterad 2001
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 4h
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 4h
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 4h
SKJORTA OCH VÄST, till folkdräkt, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
LENNART JIRLOW (1936-2020), färglitografi, signerat och numrerat 68/101
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 4h
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 4h
 MODELLSKEPP, "Clipper Siglo XIX", 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 4h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 4h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 4h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 86/200
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 4h
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Blå Magnolia", Royal Copenhagen
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 4h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 4h
GOLVURNA, lergods, 1900-tal
GOLVURNA, lergods, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 4h
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tals kopia, Klaestorp/Nyköpinshus
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 4h
VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 4h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 4h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 4h
ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 78 x 48 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 4h
SIV ERICSDOTTER, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 4h
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 4h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 4h
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 5h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 5h
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 5h
BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 5h
DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 5h
JULSERVIS,  26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Startbud200 SEK
Värdering10 000 SEK
8d 5h
MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 5h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 5h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 5h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 5h
SKÅP, 1900-talets andra hälft
SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 5h
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 5h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 5h
SPELBORD, tidigt 1900-tal
SPELBORD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 5h
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK