6d 22h
FIGURIN, parian, 1900-tal
FIGURIN, parian, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 22h
MATSERVIS, 70 del, för 12 pers, porslin, "Wexiö Guld", Gustafsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 22h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 22h
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 7,2 g
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
6d 22h
NILS LANDBERG, vas, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 22h
SLAGLÅSPISTOL, replika, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 22h
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 22h
BORDSPENDYL, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 22h
BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 22h
FÅTÖLJER, 1 par, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 22h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 22h
PAOLO RIZZATTO, taklampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
6d 22h
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 22h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad iS 1881
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 22h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
FAT, sterlingsilver, CG Hallberg, 1958, vikt ca 100 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
6d 22h
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 22h
AXEL LIND (1907-2011), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 500 SEK
6d 22h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 22h
SAMLING BIJOUTERIER, 8 st, bla brons, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 22h
PRYDNADSDOCKOR, 2 st, Maryse Nicole, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
EDVIN OLLERS, vas, tenn, S&O Schreuder & Olsson, årsstämpel 1950
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
6d 22h
FIGURIN, porslin, "Feeding time", Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 22h
HÄNGFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 23h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 23h
KOPPAR, 1 par, cloisonné, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 23h
VAS, keramik, Scheurich, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 23h
VASER, 4 st, glas, bl a Jema Glasbruk och Milan Vobruba, Gusum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 23h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 23h
ARVID JOHANSSON (1862-1923) olja på duk, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 23h
SAMLING SILVERBESTICK, 11 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 187 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 23h
TRÄDGÅRDSSOFFA, "Ormbunke", Byarums bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 23h
BOK, Lappland, "Det stora svenska framtidslandet", 1908
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 23h
SOFFBORD, Englessons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
HÖRNSKÅP, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 21h
DOSA, silver, 1900-talets mitt, vikt ca 100 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 21h
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Maria", Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
KNAPPDRAGSPEL, Oscar Rückoldt, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 22h
BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 22h
BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 22h
FIGURER, 2 st, plast, troll, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 22h
KASTHALL, matta, flossa, sannolikt 2000-tal, 200 x 300 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK