6d 3h
VASER, 1 par, glas, möjligen Murano, Italien, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 3h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 92 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
GLASSERVIS, 18 del, "Antik", Reijmyre glasbruk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 4h
TAKLAMPA, metall och träspån, Lucifer, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 160 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 4h
STRÖARE, 3 st, silver, England, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 4h
SMOKING, Style, herr, strlk ca 50
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
GOLVLAMPA, mässing, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
BESTICKUPPSÄTTNING, 42 del, rostfritt stål, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
BURKAR, 2 st, porslin, Deco Hälsingborg samt "Kyllans kondis" JIE Grantofta, 1950-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906-1989), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
SKEPPSLJUSTAKE, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
OKÄND KONSTNÄR, akvarell, sannolikt England 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
SOFFBORD, Englessons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
ANNE NILSSON, 2 st, snapsglas, "Clown", glas, Orrefors, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 4h
VASER OCH SKULPTUR, glas, bla Målerås, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
PALL, Danmark, etikettmärkt Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 4h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 4h
DUK, linnedamast, sannolikt 1900-talets slut, ca 250 x 137 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
 INGRID ATTERBERG, vas, keramik, modell 704, Upsala-Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 4h
SPJÄLSÄNG, Oliver Furniture, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 4h
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
BESTICKUPPSÄTTNING, 97 del, försilvrad metall, WMF, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
BASTUAGGREGAT, eldrivet, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
FICKUR, IWC, International Watch Co, 18k guld, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud17 500 SEK
Värdering16 000 - 18 000 SEK
6d 5h
YTTERFODER, mässing, Skultuna, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 5h
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 5h
SKÅP, allmoge, 1700-tal
SKÅP, allmoge, 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 5h
DRAGSPEL, Hagström, Minett, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 5h
KARAFFER, 3 st, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 5h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
TAKKROK SAMT LÅS, metall, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
STOLAR, 6 st, empirestil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 5h
1 PAR KARMSTOLAR OCH BANKETT, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 5h
SOFFA, empirestil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK