SIDOBORD, metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KAMERA, Nikon, EM, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SAMLING NOTBÖCKER OCH BLAD, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

KRUS, 5 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MARTTI RYTKÖNEN, skål, glas, Orrefors, signerad och daterad 2001
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

SKJORTA OCH VÄST, till folkdräkt, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

LENNART JIRLOW (1936-2020), färglitografi, signerat och numrerat 68/101
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK

SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

MODELLSKEPP, "Clipper Siglo XIX", 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 86/200
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

MATSERVIS, 56 del, porslin, "Blå Magnolia", Royal Copenhagen
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

TAKLAMPA, metall och glas, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

GOLVURNA, lergods, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LJUSSTAKE, mässing, 1700-tals kopia, Klaestorp/Nyköpinshus
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK

ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 78 x 48 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

SIV ERICSDOTTER, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JULSERVIS, 26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Startbud200 SEK
Värdering10 000 SEK

MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SPELBORD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK