6d 18h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 18h
BORDSFOTOGENLAMPA, glas, och mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 18h
MATTA, röllakan, 1900-talets andra hälft, ca 245 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6d 18h
JAROSLAW CHUDY, litografier, 3 st, signerade och numrerade 332/360
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 19h
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 19h
 JENS QUISTGAARD, 4 st ljusstakar, nysilver, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 19h
BOCKBORD, furu, 1900-tal
BOCKBORD, furu, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 19h
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 0,8 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 19h
ASTA STRÖMBERG, 1 par ljusstakar, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 19h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 19h
LJUSKRONA, smide och mässing, sannolikt Rolf Sinnemark, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 19h
EUGEN TROST, serveringsfat, flintgods, Gefle, signerat och daterat 1956
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 19h
KAFFESKEDAR, 5 st, silver, GAB, 1933, tot vikt ca 86 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
6d 19h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 19h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 19h
HÄNGE, 18k guld, med orange sten, tot vikt ca 2,1 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 19h
TELEFON, "Cobra", LM Ericson, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 17h
TISSOT, armbandsur, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 18h
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 18h
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 18h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 18h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
7d 18h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 18h
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 18h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 18h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 18h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
7d 18h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK