6d 4h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 16 st assietter, glas, Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 4h
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005), färglitografi, signerat och daterad -87
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
MATTALLRIKAR, 7 st, glas, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
ALVAR AALTO, 4 st, ljuslyktor, "Savoy", Ittala, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
FÅTÖLJ, gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 2h
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
KARUSELLBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
SKÅL MED HÄNKEL, glas, möjligen Murano, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
LEKSAK, plast och plåt, ""Tank Tigre", Clim, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
BRICKA, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
GÖRAN WÄRFF, 12 st vinglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
 GÖRAN WÄRFF, 6 st whiskyglas, "Prince", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
GÖRAN WÄRFF, 12 st, snapsglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
EJNAR KOHLMANN (1888-1968), olja på duk, signerad och daterad 1955
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 2h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 2h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Syskon", Gustavsberg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), färglitografi, signerad och numrerad 121/150
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 2h
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
DAMARMBANDSUR, Inex, titan, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
GUILLERMO SILVA SANTAMARIA (1921-2007), 4 st, färglitografier samt bok, signerade samt numrerade
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
GOLVKANDELABER, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
BERTIL VALLIEN, vas/skål, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 2h
SAMLING KNOPPAR OCH SKÅPSHANDTAG, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad och daterad 1956
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 2h
FAT, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 50 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
LYKTA, keramik, 1900-talets andra hälft, större modell
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), olja på duk, signerad och daterad 1968
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 2h
KJELL ENGMAN, skålar, 2 st, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 3h
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 3h
SIDENBRODERI, ostindisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 3h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 3h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 3h
TAKLAMPA, mässing och teak, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 3h
MARGARETA HENNIX (född 1941), väggrelief, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 3h
LJUSLYKTA, keramik, Paradisverkstan, Öland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 3h
ERIK HÖGLUND, kanna och vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
7d 3h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 3h
GUILLERMO SILVA SANTAMARIA (1921-2007), 2 st, färgetsningar, signerad och numrerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 3h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 3h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 3h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 3h
ANNE NILSSON, vas, glas, "Kantarell", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 3h
KONSTLITTERATUR, 9 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 3h
ORIENTMATTA, ca 267 x 151 cm
ORIENTMATTA, ca 267 x 151 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK