7d 20h
DAMARMBANDSUR, Tissot, 18k guld, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 20,3 g
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
7d 20h
STRINGHYLLA, tre hyllplan av teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
HALSKEDJA, 18k guld, venetiansk länk, vikt ca 7 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
7d 20h
GUNNAR NYLUND, tekanna, stengods, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 20h
KANNA, majolika, Sarreguemines, Frankrike, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
VAS, glas, Ture Berglund, Stockholms Glasbruk, Skansen, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
HÄNGE, 18k vitguld, med briljantslipad diamant, tot vikt ca 0,6 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 21h
GÖSTA MÅNSSON (1924-2009), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 21h
WÄSTBERG, taklampa, "W171 alma", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 21h
BERTIL VALLIEN, 8 st, starkvinglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 21h
SAMLING SILVERBESTICK, 13 st, silver, 1900-tal, total vikt ca 283 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 21h
GÖSTA WERNER (1909-1989), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 21h
TRÄDGÅRDSBORD, metall, "Romane", Fermob
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 21h
VÄLLINGKLOCKA, mässing, BJ Mattson Mora, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 21h
TISSOT, Seastar, herrarmbandsur, guld på stål, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 21h
KANNA, keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 21h
ÖLSEJDLAR, 6 st, glas, "Oxygene", Johansfors, 1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
DAMARMBANDSUR, Omega, 18k guld, 1900-talets mitt, total vikt ca 21,1 g
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering8 000 SEK
8d 19h
STIG BORGLIND (1892-1965), torrnål, ''Sommarlandskap'', signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
KALLE ANKA & CO, 7 st serietidningar, 1950 samt 1951
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 19h
YTTERFODER, betong, större modell, sent 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
8d 19h
BERTIL VALLIEN, 8 st, vitvinglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
8d 19h
BESTICKSCHATULL, med nysilverbestick med pärlemoskaft, sannolikt England, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 20h
ARMBANDSUR, Helvetia automatic, guld på stål, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 20h
NYCKELSKÅP, gjutgods och trä, Husqvarna, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 20h
RING, 23k guld, vikt ca 8 g
RING, 23k guld, vikt ca 8 g
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
8d 20h
ROTTINGSÄNGAR, 2 st, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 20h
ARMBAND, 18k guld, x-länk, Esto, Stockholm 1963, vikt ca 48,6 g
Aktuellt bud25 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
8d 20h
DAMARMBANDSUR, 3 st, bla 18k guld, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering500 SEK
8d 20h
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 20h
SKÅL OCH VASER, 6 del, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 20h
NINNIE FORSGREN, fat/väggrelief, Bromma Keramik, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 20h
KARAFFER, 2 st, kristall, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 20h
BESTICK, 12 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 450 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 20h
SCHATULL MED KARAFFER, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 20h
GOLVLAMPA, smide, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 20h
JOSEF FRANK, 4 bordstabletter samt 6 coasters, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
8d 20h
SVEN WEJSFELT, vas, keramik, Gustavsberg studio, signerad och daterad -92
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 20h
CHRISTOPHE MATHIEU, taklampa, "Discoco", Marset, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 20h
ISHINK, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 20h
ASSIETTER, 9 st, benporslin, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 20h
SNUSFLASKOR, 5 st, bla glas och porslin, orientaliska, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 20h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Aktuellt bud700 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 20h
RING, 18k vitguld, med fem diamanter, Stockholm 1981, tot vikt ca 2 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK