8d 11h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 12h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 12h
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
Aktuellt bud600 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 12h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
MÄRKLIN, lok med 7 vagnar samt hus och transformator, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 12h
DRAGSPEL, Hagström, Minett, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 13h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 13h
DYNEVAR, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
8d 13h
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 13h
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 13h
SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 13h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 13h
HANDKOLORERADE LITOGRAFIER, 3 st, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 13h
ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
MATTA, Kelim, modern design, ca 202 x 149 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
8d 13h
JANE WÅHLSTEDT, skål, keramik, Jani, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan