9d 18h
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
 LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 18h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 18h
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 18h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
9d 18h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 200 SEK
9d 18h
MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
ANDRÉ BOURRIÉ (född 1936), färglitografi, signerad och numrerad 131/175
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 18h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 18h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 18h
SPEGEL, Pehr Gustaf Bylander (spegelfabrikör och bildhuggare i Göteborg 1804-1852), förgylld och bronserad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 18h
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 19h
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
9d 19h
KLAFFBORD, ek, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
9d 19h
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 19h
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 19h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
9d 19h
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 19h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 19h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 19h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 19h
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
9d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 19h
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
9d 19h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 19h
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 19h
PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 19h
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 19h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 19h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 19h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK