3d 20h
LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 20h
BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 21h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 21h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 21h
TRÄDGÅRDSPALLAR, 1 par, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 21h
OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
DALATUPPAR, 2 st, målat trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och numrerad 8/20
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
3d 21h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 21h
JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
3d 21h
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
ODD JACOBSEN, 2 st färglitografier, signerade och numrerade 194/275 och 242/275
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 21h
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 21h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, England, 1800-/1900-tal, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 21h
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 21h
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
ROLF BERG, 1 par, figurer, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 21h
  ROLAND SVENSSON, färglitografi, "Möte på isen", signerad och numrerad 166/360
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 21h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad och daterad -81
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 21h
LISA LARSON, 4 st figurer, adventsbarnen, stämpelmärkta
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 21h
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), färglitografi, signerad och numrerad 31/125
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 21h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 21h
SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
 BORDSLAMPOR, 1 par, "Solo", bla Fagerhults Ljusarmatur, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 22h
SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 22h
FÅTÖLJ, gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
3d 22h
SOFFA, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 22h
STEKGRYTA, gjutjärn, Kockums, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 22h
VINGLAS, CHAMPAGNEGLAS OCH LJUSSTAKAR, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
3d 22h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 305/310
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 22h
ERIK HÖGLUND, 2 st vaser, glas, signerade och daterade "Chribska -92"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 22h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 22h
KARAFFER, 2 st, glas, Orrefors, 1900-/200-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 22h
FAT SAMT SKÅL PÅ FOT, 2 st, glas, bla Rauk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad ÖN 1989
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK