3d 19h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 19h
TEKANNA OCH VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 19h
MARIE LUNDGREN-CARLGREN & KINA STRANDBERG, adventsljusstake, lackerad metall, "Eldflugan", Falks Broker AB
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
3d 19h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 19h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 19h
GLASSERVIS, 20 del, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 19h
KUDDE, Jobs Handtryck, linne, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 20h
VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 20h
PAUL HOFF, 3 st figuriner, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 20h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 20h
SELMA LAGERLÖF, 14 vol bokband, Stockholm, Albert Bonniers Förlag 1947
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 20h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 20h
SALONGSMÖBEL, 4 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 20h
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
ANNE NILSSON, glaskula, Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
 BORDSLAMPA / VÄGGLAMPA, metall och plast, " Solo ", Lilux Stockholm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 20h
SNAPSGLAS, 19 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 20h
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad 2/260
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 20h
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 165 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 20h
SKULPTURER, 5 st, keramik, Paradisverkstan, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering700 SEK
3d 20h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 20h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
3d 20h
SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
3d 20h
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 20h
SKULPTUR, malakit och onyx, Mexico, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 20h
STOLAR, 1 par, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 20h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 20h
VITRINSKÅP, idegran, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 20h
TERRIN, porslin, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
VILLEROY & BOSCH, 40 del, matservis, porslin, "Cellini, Tyskland
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 20h
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering800 SEK
3d 21h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 21h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
SÄNGBRICKA, emaljerad metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 21h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 21h
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 21h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 21h
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 21h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK