3d 12h
BORDSLAMPA, glas, sannolikt Reijmyre_37363a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida_37327a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 500 SEK
3d 12h
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft_37218a_8dc9c3028b4db50_lg.jpeg
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 12h
SNURRSTOL, "Kite", Swedese, 2000-tal_37406a_lg.jpeg
SNURRSTOL, "Kite", Swedese, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
LITOGRAFISKA BLAD, 3 st, Frankrike, 1800-tal_37254a_lg.jpeg
LITOGRAFISKA BLAD, 3 st, Frankrike, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
COLLIER, 2 st, bärnsten samt tigeröga, 1900-talets andra hälft_37225a_8dc9cc4e080a265_lg.jpeg
COLLIER, 2 st, bärnsten samt tigeröga, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, 2000-tal_37091a_8dc9aa8f3a169e9_lg.jpeg
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
SAMLING GRAFISKA BLAD, ca 30 st, mestadels 1800-tal, bla litografier efter Honoré Daumier_37268a_lg.jpeg
SAMLING GRAFISKA BLAD, ca 30 st, mestadels 1800-tal, bla litografier efter Honoré Daumier
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,5 g_37195a_8dc9cc523333af5_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 12h
FÄLLBORD, 1800-tal_37302a_lg.jpeg
FÄLLBORD, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1900-talets mitt_37054a_8dc9c099f23862a_lg.jpeg
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1900-talets mitt
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 12h
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal_36875a_8dc968a0daf2c91_lg.jpeg
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY_37419a_lg.jpeg
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
TAKRONA, smide och glas, 1900-talets andra hälft_37428a_lg.jpeg
TAKRONA, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft_37317a_lg.jpeg
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal_37235a_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 12h
ANDERS PEHRSSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft_37204a_8dc9c31bb423f37_lg.jpeg
ANDERS PEHRSSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 12h
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad_37365a_lg.jpeg
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida_37286a_lg.jpeg
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 12h
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal_37370a_lg.jpeg
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal_37398a_lg.jpeg
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 11h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm_37212a_8dc9cecb7c45fd3_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud350 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 11h
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 15 g_37108a_8dc9ce2516aafa2_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 15 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 11h
JÖRGEN FOGELQUIST (1927-2005), färglitografi, signerad och numrerad 60/450_37140a_8dc9c0a652c415b_lg.jpeg
JÖRGEN FOGELQUIST (1927-2005), färglitografi, signerad och numrerad 60/450
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
BORDSLAMPA, smide och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_37068a_8dc9aa96ea5762d_lg.jpeg
BORDSLAMPA, smide och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
LJUSLYKTA, glas och metall, Gnosjö, 1900-talets andra hälft_37330a_lg.jpeg
LJUSLYKTA, glas och metall, Gnosjö, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft_37219a_8dc9c30472974fc_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
HONORÉ DAUMIER, efter, 12 st, litografier, bla ur serien "Actualités", Le Charivari, 1800-/1900-tal_36976a_lg.jpeg
HONORÉ DAUMIER, efter, 12 st, litografier, bla ur serien "Actualités", Le Charivari, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
BOK, Nordisk Världsatlas utgiven av S Zetterstrand och Karl D. P. Rosén, Nordisk Världsatlas Förlag/Stockholm MCMXXVI_37192a_8dc9cc4a14d6637_lg.jpeg
BOK, Nordisk Världsatlas utgiven av S Zetterstrand och Karl D. P. Rosén, Nordisk Världsatlas Förlag/Stockholm MCMXXVI
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense_37401a_lg.jpeg
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero_37346a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft_37414a_lg.jpeg
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
VÄGGUR, sk pendelur, rokokostil, omkring år 1900_37107a_8dc9cec88ecdcd6_lg.jpeg
VÄGGUR, sk pendelur, rokokostil, omkring år 1900
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad_37278a_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
åter - MATTA, Kelim, modern design, ca 360 x 255 cm_37283a_lg.jpeg
åter - MATTA, Kelim, modern design, ca 360 x 255 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 11h
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal_37287a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal_37189a_8dc9ce1c4b5e308_lg.jpeg
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad _37133a_8dc9aa9a7bcb1fc_lg.jpeg
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft _36881a_8dc968af6d42beb_lg.jpeg
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._37332a_lg.jpeg
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 11h
SKRIVSKÅP, K.A Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft_37104a_8dc9c0e4fe66a45_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, K.A Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 11h
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_37345a_lg.jpeg
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
ÅKE BJURHAMN, olja på pannå, signerad och daterad à tergo 1996_37259a_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
COLLIER, 18k guld, Stockholm 1964, vikt ca 32,5 g_37101a_8dc9ce2355ffc63_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, Stockholm 1964, vikt ca 32,5 g
Aktuellt bud16 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
4d 11h
SIDOBORD, 1940-tal_37066a_8dc9c09bec34340_lg.jpeg
SIDOBORD, 1940-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
MINA CARLSSON-BREDBERG, akvarell på papper, vy över Stockholm, signerad_37339a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 12h
RING, 20k guld, svenska stämplar GS 1916, vikt ca 4,8 g_37102a_8dc9ce2409e1c88_lg.jpeg
RING, 20k guld, svenska stämplar GS 1916, vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 12h
KLACKRING, 18k guld, med onyx, tot vikt ca 7,8 g_37386a_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, med onyx, tot vikt ca 7,8 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK