3d 13h
BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 13h
FÅTÖLJER, 1 par, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 13h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
PAOLO RIZZATTO, taklampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
3d 14h
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 14h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad iS 1881
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 14h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
FAT, sterlingsilver, CG Hallberg, 1958, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering800 SEK
3d 14h
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 14h
AXEL LIND (1907-2011), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 500 SEK
3d 14h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 14h
SAMLING BIJOUTERIER, 8 st, bla brons, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
PRYDNADSDOCKOR, 2 st, Maryse Nicole, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
EDVIN OLLERS, vas, tenn, S&O Schreuder & Olsson, årsstämpel 1950
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 14h
FIGURIN, porslin, "Feeding time", Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
HÄNGFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 14h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 14h
KOPPAR, 1 par, cloisonné, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
VAS, keramik, Scheurich, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
VASER, 4 st, glas, bl a Jema Glasbruk och Milan Vobruba, Gusum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
ARVID JOHANSSON (1862-1923) olja på duk, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 14h
SAMLING SILVERBESTICK, 11 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 187 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 14h
TRÄDGÅRDSSOFFA, "Ormbunke", Byarums bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 14h
BOK, Lappland, "Det stora svenska framtidslandet", 1908
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
SOFFBORD, Englessons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 13h
HÖRNSKÅP, England, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
DOSA, silver, 1900-talets mitt, vikt ca 100 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4d 13h
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Maria", Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 13h
KNAPPDRAGSPEL, Oscar Rückoldt, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 13h
BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 13h
FIGURER, 2 st, plast, troll, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
KASTHALL, matta, flossa, sannolikt 2000-tal, 200 x 300 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 13h
GALGAR, 12 st, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 13h
EWA JARENSKOG, 5 st, figuriner, keramik, JIE, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
SKÅL, silver, 1900-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 13h
KOPPARKITTEL, 1800-tal
KOPPARKITTEL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
RING, 18k guld, snäckskalscamé, tot vikt ca 4 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 13h
ARMBAND, silver, enligt uppgift Tunisien, vikt ca 135 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
4d 13h
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
BANKETT, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK