4d 16h
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
4d 16h
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 16h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Mirja", DUX, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 16h
KARAFFER, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
4d 16h
BOUILOTTELAMPA, mässing, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 16h
FIGURINER, 4 st, porslin, Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 16h
ANDRÉS MARTÍNEZ, väggur, borstad mässing och valnöt, "Micro daro clock", Nomon, formgiven 2022
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 16h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 17h
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 17h
HÖGTALARE, 1 par, Play 5, Sonos, samtida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 17h
PETER BOROTINSKIJ (född 1948), färglitografi, signerad och daterad -97
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 17h
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 15h
LOUIS BASTIN (1912-1979), färglitografi, signerad, onumrerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5d 15h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 15h
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 15h
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 15h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 15h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 16h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 16h
MYNT, 2 st, koppar, bla 2 kopek Ryssland 1840
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 16h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lotte Benter, Royal Copenhagen, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 16h
VAS, stengods, Danmark, 1900-talets mitt, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 16h
COLLIER, sterlingsilver, Liljeblad, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 16h
SKÅP, 2000-tal
SKÅP, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
5d 16h
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, silver, bla med odlade pärlor
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 16h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
5d 16h
XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
ARTHUR PERCY, 9 del, keramik, "Röd Rubin", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 16h
DAMARMBANDSUR, Inex, titan, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 16h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 16h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 16h
TAKPLAFOND, frostat glas, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 16h
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Aktuellt bud750 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 16h
TAKPLAFOND, mässing, Lövsjö, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 16h
MATS PERSSON STADIG, efter, bonad, handtryck, efter dalamålning, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
5d 16h
ORIENTMATTA, Meshed , sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 16h
RING, 14k vitguld, med navettslipad diamant, tot vikt ca 3,4 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
LAGONDA, Goldomatic, herrarmbandsur
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
5d 16h
ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 16h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan