3d 7h
LJUSKRONA, smide och mässing, sannolikt Rolf Sinnemark, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 7h
EUGEN TROST, serveringsfat, flintgods, Gefle, signerat och daterat 1956
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
KAFFESKEDAR, 5 st, silver, GAB, 1933, tot vikt ca 86 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 7h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
HÄNGE, 18k guld, med orange sten, tot vikt ca 2,1 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 7h
TELEFON, "Cobra", LM Ericson, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 5h
TISSOT, armbandsur, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 6h
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
4d 6h
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
4d 6h
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 6h
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 6h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 6h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 6h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
4d 6h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 6h
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 6h
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 6h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 6h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 6h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 6h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 6h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 6h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 7h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 7h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 7h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 7h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 7h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 7h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 7h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
4d 7h
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 7h
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering800 SEK
4d 7h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK