3d 3h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
BURBERRY, trenchcoat, herr, strlk ca L
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
SÄNGBORD, 1 par, AB Carlström & Co Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
3d 3h
DIMITAR UGRINOV (född 1954), blandteknik på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
TISSOT, armbandsur, 14k guld
TISSOT, armbandsur, 14k guld
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 3h
HARALD ÖSTERGREN, vas med hänklar, keramik, Uppsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 3h
FRACK, Barons fashion, herr, strlk 52
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
BORDSDEKORATIONER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
TAKLAMPA, mässing och råglas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 3h
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, förgyllt trä, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 3h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 4h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad och numrerad 342/360
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
YTTERFODER/ELDKORG, bemålat smide, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
TAKKRONA, tenn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
DAG BJÖRN HELLSING ( född 1923), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
SEIKO, armbandsur, gulddoublé
SEIKO, armbandsur, gulddoublé
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
FRACK, Tiklas, herr, strlk 52
FRACK, Tiklas, herr, strlk 52
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 4h
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 4h
ÖLGLAS OCH SNAPSGLAS, 9 del, motiv "Tulipa" av Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
BAROMETER, Ceko, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, Ludvigsbergs Werkstad, Stockholm, No 15, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 4h
FAT OCH VINKYLARE, nysilver, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
GOLVLAMPA, mässing, Nya ÖIA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
VÄST OCH BYXOR, till folkdräkt, herr, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
STOLAR, 6 st, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
SAARA HOPEA, 2 st skålar, glas, "Näppylä", Nuutajärvi, Finland
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad -89
Aktuellt bud700 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
BRÄNNARE, "No 703", Primus, AB BA Hjorth & Co, Stockholm
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
STOLAR, 4 st, rokokostil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
LAMPSKÄRM, textil, "Morfars Trädgårds", Cecilia Hall för Jobs Handtryck
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
SEVISPORSLIN, 3 del, "Cordoba" samt "Cellini", Villeroy & Boch, 19000-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
JOSEF EKBERG, vas, flintgods, "Sgraffito", Gustavsberg, 1922, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK