3d 15h
KANDLEABER, smide, 1900-tal_33184a_8dc5f867b93f20f_lg.jpeg
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
3d 15h
ORIENTMATTA, vävd, sannolikt semiantik, ca 150 x 108 cm_33196a_8dc6058b122f01e_lg.jpeg
ORIENTMATTA, vävd, sannolikt semiantik, ca 150 x 108 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 15h
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal_33431a_lg.jpeg
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 15h
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft _32873a_8dc5aef535bd150_lg.jpeg
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 15h
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-tal_33216a_8dc5fb1084179be_lg.jpeg
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
3d 15h
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal_33164a_8dc5f87db963330_lg.jpeg
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 15h
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal_33254a_8dc60439a5abf29_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 14h
BÄGARE OCH VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 250 g_33179a_8dc6043afaa9030_lg.jpeg
BÄGARE OCH VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 250 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 14h
BÄNK, teak, 1950-/60-tal_33279a_8dc5ef1c9cec051_lg.jpeg
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 14h
BORD, 1900-talets första hälft_32930a_8dc5ec86cc39ee9_lg.jpeg
BORD, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
IVAR ÅLENIUS BJÖRK, 1 par ljusstakar, mässing, "Liljan", Ystad metall, 1900-talets andra hälft_33155a_8dc5f86c87ba959_lg.jpeg
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
FLADDERMUSFÅTÖLJER, 1 par, svartlackerad metall, 2000-tal_33111a_8dc5ebd5c7199f0_lg.jpeg
FLADDERMUSFÅTÖLJER, 1 par, svartlackerad metall, 2000-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 14h
DÖRRAR, allmoge, 4 st, 1800-tal_9616a_8dae97d5fddcea6_lg.jpeg
DÖRRAR, allmoge, 4 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal_33237a_8dc5ebd95ba6d21_lg.jpeg
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 14h
HARALD SALOMON, figurin, porslin, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33464a_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 14h
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57_33206a_8dc5ec780dac9dd_lg.jpeg
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal_33470a_lg.jpeg
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal_33265a_8dc5faf54ed6903_lg.jpeg
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
4d 14h
WILHELM TÖRNQVIST (1896-1989), olja på pannå, signerad _33205a_8dc5ec7780e5d45_lg.jpeg
WILHELM TÖRNQVIST (1896-1989), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 14h
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, 1900-talets mitt_33194a_8dc5f9c7e2b4f00_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 14h
SOFFBORD, 1900-/2000-tal_33429a_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm_33428a_lg.jpeg
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal_33397a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 14h
YNGVE SVEDLUND (1925-2017), färglitografi, signerad och daterad -83_33388a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
KARMSTOLAR, 7 st, Offecct, 2000-tal_33231a_8dc5ebf270a339b_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 7 st, Offecct, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
DANSMASK, 1900-tal_32932a_8dc5aeed527086e_lg.jpeg
DANSMASK, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
VÄGGRELIEF,  sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt_33264a_8dc6043d4fb25f0_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft_33481a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33444a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, Nr 69, Skultuna, 1900-talets andra hälft_33158a_8dc5f871a248a69_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 14h
FIGURINER, 3 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _32864a_8dc5ace74c9b4ae_lg.jpeg
FIGURINER, 3 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft _33148a_8dc60582360d338_lg.jpeg
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 14h
AKUSTISK GITARR, Levin, LG-8, 1900-talets andra hälft _33113a_8dc5ebd4e6925a8_lg.jpeg
AKUSTISK GITARR, Levin, LG-8, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_33474a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 14h
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt_33460a_lg.jpeg
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 15h
HELLE ALLPASS (Danmark, 1932-2000), skål, stengods, signerad_33452a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
ERIK REIMHULT, skulptur, trä, signerad_33447a_lg.jpeg
ERIK REIMHULT, skulptur, trä, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 15h
ETAGEFAT, 4 delar, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft_33223a_8dc5faf35536e65_lg.jpeg
ETAGEFAT, 4 delar, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
 LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike_33488a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 15h
BYRÅ, mahogny och valnöt, 1880-/90-tal_33143a_8dc5ebd361e5ccb_lg.jpeg
BYRÅ, mahogny och valnöt, 1880-/90-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4d 15h
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 20,9 g_33243a_8dc5f9cb0a1d4e9_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 20,9 g
Aktuellt bud9 200 SEK
Värdering10 000 SEK
4d 15h
TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft _33493a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal_33457a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 15h
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal_33476a_lg.jpeg
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 15h
SOFFBORD, 1930-/40-tal_33280a_8dc5ef165faf6f8_lg.jpeg
SOFFBORD, 1930-/40-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad _33471a_lg.jpeg
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 15h
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal_33252a_8dc6043a407984b_lg.jpeg
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 15h
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft _33381a_lg.jpeg
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK