3d 7h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 7h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 7h
LAGONDA, herrarmbandsur, Goldomatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
SIDOBORD, furu, allmoge, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
 LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 7h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 7h
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 7h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 7h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 7h
MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
ANDRÉ BOURRIÉ (född 1936), färglitografi, signerad och numrerad 131/175
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 8h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 8h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 8h
CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 8h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 8h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 8h
SPEGEL, Pehr Gustaf Bylander (spegelfabrikör och bildhuggare i Göteborg 1804-1852), förgylld och bronserad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 8h
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
3d 8h
BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 8h
HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 8h
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
3d 8h
KLAFFBORD, ek, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
3d 8h
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 8h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 8h
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 8h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 8h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 8h
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
3d 8h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK