4d 4h
ASK, silver, 1900-talets mitt, tot vikt ca 255 g_34662a_8dc766cd3ee623e_lg.jpeg
ASK, silver, 1900-talets mitt, tot vikt ca 255 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
GÖSTA ASP (1910-1986), olja på pannå, signerad och daterad -54_34698a_8dc766cf8a4aa0b_lg.jpeg
GÖSTA ASP (1910-1986), olja på pannå, signerad och daterad -54
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad _34586a_8dc740bae3f1c8b_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
JONAS TORSTENSSON, vaser 4 st, glas, till "Stumpstaken, Born in Sweden, samtida_34672a_8dc76415dc4d21f_lg.jpeg
JONAS TORSTENSSON, vaser 4 st, glas, till "Stumpstaken, Born in Sweden, samtida
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie_34411a_lg.jpeg
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie
Aktuellt bud200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
4d 4h
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954_34758a_lg.jpeg
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
 ANTONI CLAVÉ (Spanien, 1913-2005), komposition, signerad och numrerad 163/200_34585a_8dc740c23f27e46_lg.jpeg
ANTONI CLAVÉ (Spanien, 1913-2005), komposition, signerad och numrerad 163/200
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 4h
SOFFBORD, chippendalestil, 1900-talets slut_34711a_lg.jpeg
SOFFBORD, chippendalestil, 1900-talets slut
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
4d 4h
CARMOSÉRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och tanzanit, otydliga stämplar Stockholm 1972, tot vikt ca 5 g_34827a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 4h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft _34803a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 4h
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 196/200
_34720a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 4h
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34798a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 4h
MATTA, rya, sannolikt 1960-tal, ca 200 x 145 cm_34649a_8dc76422d042124_lg.jpeg
MATTA, rya, sannolikt 1960-tal, ca 200 x 145 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 4h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal_34816a_lg.jpeg
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
4d 4h
BRICKA, porslin, sannolikt Dresden, 1900-talets mitt_34645a_8dc766d137ebe6c_lg.jpeg
BRICKA, porslin, sannolikt Dresden, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
FAT, silver, GAB Stockholm 1955, vikt ca 420 g_34661a_8dc759f988c4db1_lg.jpeg
FAT, silver, GAB Stockholm 1955, vikt ca 420 g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 4h
ORIENTMATTA, Afghan, galleri, ca 391 x 80 cm_34747a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afghan, galleri, ca 391 x 80 cm
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 4h
HÄNGSKÅP, 1700-talets andra hälft, med senare underrede_34562a_8dc74057df0792c_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1700-talets andra hälft, med senare underrede
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 4h
OLOF ARÉN (1918-2003), olja på pannå, signerad _34577a_8dc740bd32ca98a_lg.jpeg
OLOF ARÉN (1918-2003), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 4h
LOCKURNA, fajans, möjligen 1800-tal_34653a_8dc75a13d85cca6_lg.jpeg
LOCKURNA, fajans, möjligen 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK_34836a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 4h
ÅRSSKEDAR, 2 st, förgyllt sterlingsilver, Georg Jensen, 1976, Danmark_34639a_8dc766cec99c97f_lg.jpeg
ÅRSSKEDAR, 2 st, förgyllt sterlingsilver, Georg Jensen, 1976, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft _34741a_lg.jpeg
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 4h
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964_34576a_8dc740c0d1d9604_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 4h
STOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida _34761a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 4h
FÅTÖLJ, rotting och bambu, 1900-talets andra hälft_34705a_8dc76430fd18d90_lg.jpeg
FÅTÖLJ, rotting och bambu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 4h
GOLVSKULPTUR, marmor, 1800-/1900-tal, osignerad_34549a_8dc7658700d8048_lg.jpeg
GOLVSKULPTUR, marmor, 1800-/1900-tal, osignerad
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 4h
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn_34712a_lg.jpeg
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
FÅTÖLJER, 1 par, gjutjärn, ormbunke, 1900-talets början_34692a_8dc799e49c6d56b_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, gjutjärn, ormbunke, 1900-talets början
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 5h
FÅTÖLJER, 1 par, gjutjärn, ormbunke, 1900-talets början_34691a_8dc799e8f5c4903_lg.jpeg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 5h
SOFFBORD, 2000-tal_34736a_lg.jpeg
SOFFBORD, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 5h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad och daterad _34584a_8dc7664c9c5030d_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad och daterad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 5h
TAKLAMPA, trä, 1900-talets andra hälft_34682a_8dc766c8649b620_lg.jpeg
TAKLAMPA, trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 5h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_34780a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 5h
TAKLAMPA, lackerad metall, "Caché Pendel", formgiven av Aurèlien Barbry, Le Klint, nutida_34547a_8dc76580216125a_lg.jpeg
TAKLAMPA, lackerad metall, "Caché Pendel", formgiven av Aurèlien Barbry, Le Klint, nutida
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 5h
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad _34839a_lg.jpeg
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 5h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_34744a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 5h
KOPPARFÖREMÅL, 5 st, 1800-/1900-tal_34681a_8dc766d312e4374_lg.jpeg
KOPPARFÖREMÅL, 5 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
BRICKA, nysilver, England, 1900-tal _34668a_8dc766d5b7e2b1a_lg.jpeg
BRICKA, nysilver, England, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad _34569a_8dc758bd0a02521_lg.jpeg
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
MONICA FÖRSTER, dörrstopp, Zanat, nutida_34539a_8dc740c3ab96d77_lg.jpeg
MONICA FÖRSTER, dörrstopp, Zanat, nutida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 3h
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad_34835a_lg.jpeg
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 3h
CALO COLOMBO, 5 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal_34783a_lg.jpeg
CALO COLOMBO, 5 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 3h
ALEXANDER KUNICKI (Polen, född 1938), olja på duk, signerad _34754a_lg.jpeg
ALEXANDER KUNICKI (Polen, född 1938), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
ANDREAS ENGESVIK, 2 st vaser, glas, "Silent vase", Muuto, nutida_34686a_8dc7641468c5827_lg.jpeg
ANDREAS ENGESVIK, 2 st vaser, glas, "Silent vase", Muuto, nutida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 4h
VÄGGLAMPA, metall, formgiven av Bernard-Albin Gras, DCWéditions, nutida_34545a_8dc76583c01ca53_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, metall, formgiven av Bernard-Albin Gras, DCWéditions, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 4h
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, sannolikt 1900-tal_34784a_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5d 4h
ARMBANDSUR, Alpina, 1900-talets andra hälft_34689a_8dc766cc77607b4_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Alpina, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK