3d 12h
HANDKOLORERADE LITOGRAFIER, 3 st, 1800-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
VAS, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
CITIZEN, armbandsur, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, snidat trä, 1900-tal, monogramsignerad HR
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 13h
TAKLAMPA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 13h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
GOLVLAMPA, borstad mässing, Mio, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 13h
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 13h
DAMARMBANDSUR, gulddoublé, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
SYMASKIN, Singer,1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 13h
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi, signerad samt numrerad 143/180
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 13h
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 13h
MONICA BACKSTRÖM, skål, glas, "Tonga", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 13h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
PORSLINSTAVLOR, 3 st, tryck efter Carl Larsson, Goebel
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 13h
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 13h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 13h
ORIENTMATTA, signerad, ca 132 x 70 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, etsning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 13h
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, bla Georg Malmkvist, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 13h
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 13h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
BARSKÅP, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 13h
ELDHUNDAR, 1 par, smide och mässing, sannolikt Frankrike, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 13h
LAGGKÄRL, större modell, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 13h
 SUSAN GILLHÖG (född 1950), serigrafi, signerad och numrerad E.A. X/XVI
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 13h
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
VASER, 1 par, opalglas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
YTTERFODER, porslin, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
JOSEF FRANK, gardinuppsättning, "Tulpan", bomull, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud750 SEK
Värdering800 SEK
3d 14h
ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 92 x 62 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 14h
HANS-AGNE JAKOBSSON, 3 st, vägglampor, mässing, "v 149", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, etikettmärkta
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 14h
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
ELDGALLER, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
SPELBORD, Wilgo, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
ALFRED OLSSON, skulptur, konstmassa, monogramsignerad AO
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 14h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 14h
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 14h
GUSTAV SUNDIN (1888-1964), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 14h
VÄGGBONAD, textil, monogramsignerad SH samt daterad 1907
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK