2d 22h
ALBERT ENGSTRÖM, 10 vol, "Gubbar", Albert Bonniers Förlag, 1944
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 22h
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
CHRISTOPHER RAMSEY, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 22h
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
PALL, sent 1900-tal
PALL, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 22h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 22h
GOLVLAMPA, mässing, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
2d 22h
TAG HEUER, Professional, damarmbandsur, stål, 2000-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 20h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 20h
SPELBORD, omkring år 1900
SPELBORD, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 20h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Aktuellt bud450 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 20h
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad och numrerad 3/50
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
DAMARMBANDSUR, gulddoublé, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
ORIENTMATTA, galleri, old, figural, ca 293 x 103 cm
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 20h
TRÄDGÅRDSSOFFA, Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 20h
ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
3d 20h
TRÄDGÅRDSSOFFA, GV Rundström & Co, Norrköping, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 20h
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
BÖCKER, 15 st, konstlitteratur mm, bla Svenskt Måleri, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 20h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 20h
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla Moretime, Certina, Origo , 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
KORGSTOL, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 20h
RESEGRAMMOFON, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
TALLRIKAR, 3 st, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, metall, bla Hitech, Eve Mon Crois, Exacta, Dimpax, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
FLASKA, glas, 1900-tal
FLASKA, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 21h
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 21h
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 21h
CITIZEN, armbandsur, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
TERMOS, AB Termoverken Jönköping, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
JULSTJÄRNA, trä, 2000-tal
JULSTJÄRNA, trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
FELIX HATZ (1904-1999), litografi, signerad, daterad -57 och numrerad 5/30
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
KARBIDLYKTOR, 2 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
ANTTI KOTILAINEN, skrivstol, "Sola", Martela, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 21h
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 21h
KINESISK KERAMIK, 5 del, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK