3d 14h
SKRIVBORD, omkring år 1900
SKRIVBORD, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 14h
PAUL K JÖRGENSEN, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 14h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
3d 14h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 14h
SVEN JONSSON, spegel, keramik, "Lagun", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 12h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 12h
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA SAMT BRICKA, silver, rokokostil, Gewe, 1970-tal, tot vikt ca 380 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 12h
IVAR HAMMARLUND (1899-1983), olja på duk, signerad och daterad -36
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 12h
GARDINLÄNGDER, 4 st, virkade, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 12h
MATTA, Kelim, ca 230 x 186 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 186 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 12h
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 12h
BERTIL VALLIEN, vas / flaska, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 12h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 12h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 12h
SIDOBORD, metall, 2000-tal
SIDOBORD, metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
KAMERA, Nikon, EM, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 12h
SAMLING NOTBÖCKER OCH BLAD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 13h
KRUS, 5 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
MARTTI RYTKÖNEN, skål, glas, Orrefors, signerad och daterad 2001
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 13h
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 13h
SKJORTA OCH VÄST, till folkdräkt, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
LENNART JIRLOW (1936-2020), färglitografi, signerat och numrerat 68/101
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 13h
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 13h
 MODELLSKEPP, "Clipper Siglo XIX", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 13h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 13h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 86/200
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 13h
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Blå Magnolia", Royal Copenhagen
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 13h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 13h
GOLVURNA, lergods, 1900-tal
GOLVURNA, lergods, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4d 13h
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tals kopia, Klaestorp/Nyköpinshus
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 13h
VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 13h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 13h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 13h
ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 78 x 48 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 13h
SIV ERICSDOTTER, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 13h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 13h
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4d 13h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 SEK