15h 58 m
STÖVLETTER, 1 par, Ecco, stl 6
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 00 m
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
16h 02 m
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, Ceson, Göteborg 1968, tot vikt ca 65 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering700 SEK
16h 04 m
LJUSKRONA, gustaviansk stil, Rejmyre Armaturfabrik AB, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
16h 06 m
SKJORTA OCH VÄST, till folkdräkt, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 08 m
FICKUR, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
16h 10 m
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
16h 12 m
DOCKOR, 2 st, "Lelle Aina", Straume, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 14 m
KORG/VÄSKA, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 16 m
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 18 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
16h 20 m
TILLBRINGARE SAMT MATTALLRIKAR, 12 st, keramik, Eden Collection, Italien, 1900-talets slut
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
16h 22 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 24 m
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 26 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
16h 28 m
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 7,2 g
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
16h 30 m
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Gyllbrinks El AB, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 32 m
FIGURINER, 1 par, porslin, Neapel, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 34 m
ARMBANDSUR, guld på stål, Lemania
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
16h 36 m
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
16h 38 m
FELICE BUELLI, taklampa, "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
16h 40 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
16h 42 m
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
16h 44 m
SOFFA, Martela, 2000-tal
SOFFA, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 46 m
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 48 m
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
16h 50 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
16h 52 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, England, 1800-tal, monogramsignerad AF
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 54 m
Aktuellt bud350 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
16h 56 m
 LOCKURNA, porslin, "Pompadour", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
16h 58 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
17h 00 m
JULLJUSSTAKE, bemålat trä, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 02 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
17h 04 m
RING, 18k guld, GAU Stockholm 1979, vikt ca 0,8 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering800 SEK
17h 06 m
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
17h 08 m
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
17h 10 m
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
17h 12 m
SKED, silver, otydliga stämplar, 1813, vikt ca 50 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
17h 14 m
SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
17h 16 m
SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 18 m
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 16h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 16h
ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 16h
VINGLAS, 6 st, glas, "Odelberg" och "Odelberg Junior", Kosta
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 16h
ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 70 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
1d 16h
LARS GYNNING (1920-2003), färglitografi, signerad och numrerad 107/110
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
1d 16h
KAFFESKEDAR, 5 st, förgyllt silver, CG Hallberg, Stockholm 1933, tot. vikt ca 45 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan