4h 16 m
RING, 14k guld, vikt ca 3,6 g_34318a_8dc70d9cd4fa0ec_lg.jpeg
RING, 14k guld, vikt ca 3,6 g
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
4h 18 m
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_34080a_8dc70cc4595c4bb_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
4h 20 m
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _34523a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 22 m
ARMBANDSUR, Tissot, stål, quartz, 2000-tal_34441a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Tissot, stål, quartz, 2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
4h 24 m
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft_34479a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 26 m
VEIKO AALTONA (1910-1990), olja på duk, signerad och daterad -64_34267a_8dc70c7d7c740a0_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4h 28 m
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_34438a_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
4h 30 m
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal_34535a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering7 000 SEK
4h 32 m
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Artist Collection, Kost Boda, signerad och numrerad _34361a_8dc70d8df61fa83_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4h 34 m
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal_34386a_8dc70d314182882_lg.jpeg
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
4h 36 m
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal_34385a_8dc70d326b96e9c_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4h 38 m
KANDELABRAR, 2 st, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal_34269a_8dc70c6b2eb8936_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4h 40 m
GOLVUR, 1800-tal_34322a_8dc70d24735d287_lg.jpeg
GOLVUR, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4h 42 m
SERVISPORSLIN, 4 del, "Blått Band", Arthur Percy, Gefle, 1900-talets mitt_34332a_8dc70d8cd525f18_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4h 44 m
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal_34446a_lg.jpeg
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 46 m
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g_34090a_8dc6dc190cc278d_lg.jpeg
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 500 SEK
4h 48 m
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad_34265a_8dc70c5fae712c6_lg.jpeg
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 50 m
SOFFA SAMT KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal _34532a_lg.jpeg
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering7 000 SEK
4h 52 m
PONTUS CARLE (född 1955), färglitografi, signerad och numrerad 2/25_34106a_8dc6dc30ca0a40e_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4h 54 m
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1980_34246a_8dc6dd93ac0e93e_lg.jpeg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
4h 56 m
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_34440a_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4h 58 m
RING, 18k guld, med diamanter tot ca 0.35 ct , tot vikt ca 3,7 g_34297a_8dc70cf65b820c5_lg.jpeg
RING, 18k guld, med diamanter tot ca 0.35 ct , tot vikt ca 3,7 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
5h 00 m
ORIENTMATTA, sannolikt old, 323 x 145 cm_34396a_8dc70d281cea85c_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt old, 323 x 145 cm
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 200 SEK
5h 02 m
ARMBAND, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge, 1950-/60-tal_34088a_8dc70e5ad4922db_lg.jpeg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering800 SEK
5h 04 m
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft _34341a_8dc70d2fb5271a5_lg.jpeg
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
5h 06 m
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad_34416a_lg.jpeg
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 08 m
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm_34462a_lg.jpeg
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 800 SEK
5h 10 m
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft _34086a_8dc6dc111828b49_lg.jpeg
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 12 m
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt_34465a_lg.jpeg
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 14 m
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft _34275a_8dc70c675ebb444_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5h 16 m
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut_34304a_8dc70cd13a2e21a_lg.jpeg
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5h 18 m
ARMBAND, 18k guld, NSE A11, vikt ca 22,5 g_34291a_8dc70cec739f7ff_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, NSE A11, vikt ca 22,5 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering14 000 SEK
5h 20 m
TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Mira Mare", Rörstrand, 1900-talets mitt_34492a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 22 m
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm_34442a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
5h 24 m
MATSKEDAR, 5 st, silver, modell franska liljan, olika svenska silversmeder, 1800-tal, vikt ca 225 g_34258a_8dc70c76ab13550_lg.jpeg
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 26 m
MICHAEL CARLSON, brosch, silver, sannolikt 1980-tal_34087a_8dc6dc16a11b76a_lg.jpeg
MICHAEL CARLSON, brosch, silver, sannolikt 1980-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5h 28 m
BORD, 1900-talets första hälft_34463a_lg.jpeg
BORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
5h 30 m
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, bla Nils Erik From, Danmark _34097a_8dc6dc0c52af304_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, bla Nils Erik From, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 32 m
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal_34348a_8dc70e461874ed9_lg.jpeg
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5h 34 m
BORD, 1900-talets början, med skiva av kakel_34424a_lg.jpeg
BORD, 1900-talets början, med skiva av kakel
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5h 36 m
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002_34546a_lg.jpeg
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
5h 38 m
COLLIER, 18k guld, vikt ca 29 g_34293a_8dc70cef1e8b2d4_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, vikt ca 29 g
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering17 000 SEK
5h 40 m
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt_34240a_8dc70cc243f2bce_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
5h 42 m
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm_34459a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
5h 44 m
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad _34428a_lg.jpeg
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 46 m
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut_34286b_8dc70c891c06219_lg.jpeg
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5h 48 m
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft_34467a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 50 m
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade_34490a_lg.jpeg
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK