2h 06 m
TISSOT, armbandsur, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
2h 08 m
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2h 10 m
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
2h 12 m
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
2h 14 m
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
2h 16 m
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2h 18 m
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2h 20 m
SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
2h 22 m
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2h 24 m
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2h 26 m
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
2h 28 m
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2h 30 m
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2h 32 m
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2h 34 m
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
2h 36 m
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
2h 38 m
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
2h 40 m
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
2h 42 m
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2h 44 m
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
2h 46 m
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
2h 48 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
2h 50 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2h 52 m
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
2h 54 m
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2h 56 m
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
2h 58 m
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3h 00 m
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3h 02 m
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3h 04 m
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3h 06 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3h 08 m
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
3h 10 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3h 12 m
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
3h 14 m
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3h 16 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3h 18 m
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3h 20 m
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
3h 22 m
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3h 24 m
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering800 SEK
3h 26 m
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
3h 28 m
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
3h 30 m
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3h 32 m
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 2h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK