8h 59 m
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
9h 01 m
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
9h 03 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
9h 05 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 07 m
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
9h 09 m
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 11 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9h 13 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9h 15 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 17 m
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9h 19 m
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
9h 21 m
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 23 m
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 25 m
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 27 m
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9h 29 m
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
9h 31 m
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 33 m
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 35 m
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 37 m
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 39 m
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 41 m
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 43 m
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
9h 45 m
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
9h 47 m
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9h 49 m
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
9h 51 m
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 55 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
9h 57 m
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 59 m
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10h 01 m
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
10h 03 m
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
10h 05 m
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10h 07 m
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
10h 09 m
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10h 11 m
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10h 13 m
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10h 15 m
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
10h 17 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10h 19 m
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
10h 21 m
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
10h 23 m
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
10h 25 m
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering800 SEK
10h 27 m
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 8h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, "Ostindia Floris", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 9h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 134 g
Aktuellt bud110 000 SEK
Värdering100 000 - 110 000 SEK
1d 9h
OIVA TOIKKA, figur, glas, Ittala, Finland, etikettmärkt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 9h
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud23 000 SEK
Värdering22 000 - 25 000 SEK