All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
10h 29 m
ASKKOPPAR, 5 st, ornamin, "Kulan", Gunnar Larson, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft _10276a_8daf9fc44963f37_lg.jpeg
ASKKOPPAR, 5 st, ornamin, "Kulan", Gunnar Larson, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10h 31 m
TAKKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _10256a_8dafae8ac703d7d_lg.jpeg
TAKKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
10h 33 m
MATBORD, Vitra, 2000-tal_10389a_lg.jpeg
MATBORD, Vitra, 2000-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
10h 35 m
ORIENTMATTA, old, ca 90 x 136 cm_10409a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, ca 90 x 136 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
10h 37 m
KUDDAR OCH GARDINLÄNGDER, bl a Josef Frank "Tulpan"_10196a_8daf9400b0c6859_lg.jpeg
KUDDAR OCH GARDINLÄNGDER, bl a Josef Frank "Tulpan"
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
10h 39 m
JOSEF FRANK, 2 st kuddar, "Elephant", Svenskt Tenn_10191a_8daf93b3db8486b_lg.jpeg
JOSEF FRANK, 2 st kuddar, "Elephant", Svenskt Tenn
Aktuellt bud550 SEK
Värdering400 SEK
10h 41 m
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal_10296a_8dafa5c199ca50c_lg.jpeg
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
10h 43 m
SOFFBORD/SIDOBORD, 1 par, Gärsnäs, 1900-/2000-tal_10356a_8daf9faf19aa681_lg.jpeg
SOFFBORD/SIDOBORD, 1 par, Gärsnäs, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10h 45 m
HYLLA, "New order combination", formgiven av Stefan Diez, HAY, samtida _10290a_8daf93992587133_lg.jpeg
HYLLA, "New order combination", formgiven av Stefan Diez, HAY, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
10h 47 m
STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-/1800-tal_9773a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
10h 49 m
GOLVUR, 1700-/1800-tal_10252a_8daf937bc33f1b0_lg.jpeg
GOLVUR, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10h 51 m
RADIO, Tivoli Audio, Model One, Henry Kloss_10194a_8daf886dc28b8b8_lg.jpeg
RADIO, Tivoli Audio, Model One, Henry Kloss
Aktuellt bud500 SEK
Värdering300 SEK
10h 53 m
MICHAEL ANASTASSIADES, taklampa, "IC Lights S2", Flos, Italien, samtida _10381a_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, taklampa, "IC Lights S2", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 500 SEK
10h 55 m
SKÅLAR, 3 st, kristall, Orrefors, bl a Sigurd Persson, 1900-/2000-tal_10268a_8daf987f9e7d1bc_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 st, kristall, Orrefors, bl a Sigurd Persson, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10h 57 m
VÄGGKROKAR, 10 st, "Mama", formgiven av Jonas Bergfeldt, Essem Design _10378a_8daf94fe2bb4f44_lg.jpeg
VÄGGKROKAR, 10 st, "Mama", formgiven av Jonas Bergfeldt, Essem Design
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
10h 59 m
SNURRSTOL, Savo, 2000-tal_10359a_8dafa56b7788db1_lg.jpeg
SNURRSTOL, Savo, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11h 01 m
SNURRSTOL, Savo, 2000-tal_10360a_8dafa56aa4cbffc_lg.jpeg
SNURRSTOL, Savo, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11h 03 m
SKÅLFAT, porslin, sannolikt Japan 1800-tal_10322a_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, sannolikt Japan 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11h 05 m
STOLAR, 4 st, empirestil, 1900-talets första hälft _10331a_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, empirestil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
11h 07 m
ANTONIO CITTERIO, fåtölj med fotpall, "Grand Repos", Vitra, 2019_10382a_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO, fåtölj med fotpall, "Grand Repos", Vitra, 2019
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering25 000 SEK
11h 09 m
SPARBÖSSOR, 4 st, plast, "Skotte", Stig Lindberg för Svenska Handelsbanken_10279a_8daf9fc802bb3a1_lg.jpeg
SPARBÖSSOR, 4 st, plast, "Skotte", Stig Lindberg för Svenska Handelsbanken
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
11h 11 m
STOLAR, 3 st, modern formgivning, Arper_10430a_lg.jpeg
STOLAR, 3 st, modern formgivning, Arper
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11h 13 m
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_10343a_8daf8886fc75023_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11h 15 m
VASER OCH SKÅLAR, 6 st, glas, bla Kosta Boda, 1900-talets andra hälft _10313a_lg.jpeg
VASER OCH SKÅLAR, 6 st, glas, bla Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11h 17 m
PALL, 2000-tal, Materia_10364a_8dafa578142c689_lg.jpeg
PALL, 2000-tal, Materia
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11h 19 m
TAMBURMAJOR, svart metall, 1900-/2000-tal_10353a_8dafae7a886d11b_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, svart metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
11h 23 m
SÄNGLAMPOR/VÄGGLAMPOR,  ett par, Boréns, 1900-taets andra hälft_10386a_lg.jpeg
SÄNGLAMPOR/VÄGGLAMPOR, ett par, Boréns, 1900-taets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11h 25 m
JOHANNES FOERSON OCH PETER HIORT-LORENZEN, 1 par, stolar, "Archal", Lammhults, 2000-tal_10354a_8daf983a6b1fdef_lg.jpeg
JOHANNES FOERSON OCH PETER HIORT-LORENZEN, 1 par, stolar, "Archal", Lammhults, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11h 27 m
ENSTENSRING, 14k vitguld, solitär gammalslipad diamant ca 0,40 ct, tot vikt ca 2 g_10251a_lg.jpeg
ENSTENSRING, 14k vitguld, solitär gammalslipad diamant ca 0,40 ct, tot vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
11h 29 m
PIEDESTAL, sannolikt 1900-talets första hälft, bronserad, skivor av vit marmor_10323a_lg.jpeg
PIEDESTAL, sannolikt 1900-talets första hälft, bronserad, skivor av vit marmor
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
1d 10h
BÄNK, på hjul, 2000-tal_10371a_8daf983456796fd_lg.jpeg
BÄNK, på hjul, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 10h
TIDSKRIFTSTÄLL, svartlackerad metall, "Magbag", Maze, formgiven av Malin Lundmark, samtida _10066a_8daf983e7cb7d78_lg.jpeg
TIDSKRIFTSTÄLL, svartlackerad metall, "Magbag", Maze, formgiven av Malin Lundmark, samtida
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
1d 10h
JOSEF FRANK, textil, "Vegetable Tree", Firma Svenskt Tenn, ca 130 x 250 cm_10205b_8daf93ad649f64a_lg.jpeg
JOSEF FRANK, textil, "Vegetable Tree", Firma Svenskt Tenn, ca 130 x 250 cm
Aktuellt bud900 SEK
Värdering400 SEK
1d 10h
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 117x175 cm_10441a_8daf9f5c6b7d930_lg.jpeg
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 117x175 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
TAKKRONA, mässing, 2000-tal_10405a_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 10h
SVANTE BERGH (1885-1946), olja på duk, signerad och daterad Paris 26_10209a_8dafa5b9251de09_lg.jpeg
SVANTE BERGH (1885-1946), olja på duk, signerad och daterad Paris 26
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 10h
HYLLA, "New order combination", formgiven av Stefan Diez, HAY, samtida _10369a_8dafa007d454c8e_lg.jpeg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 10h
SVEN WEJSFELDT, skål, porslin, signerad och med Gustavsbergs studiohand samt daterad -84_10348a_8daf9fd523b0788_lg.jpeg
SVEN WEJSFELDT, skål, porslin, signerad och med Gustavsbergs studiohand samt daterad -84
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
1d 10h
MIKKO LAAKKONEN, "Kola rocking chair", Inno, Finland, 2000-tal_10339a_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 10h
ORIENTMATTA, Mir, Indien, ca 174 x 235 cm_10402a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Mir, Indien, ca 174 x 235 cm
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 10h
TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON
_10195a_8daf8904879339d_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", carrara, Gustavsberg_10303b_8daf9ff9f7d1473_lg.jpeg
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", carrara, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 10h
SKOMAKALAMPA, patinerad metall och glas_10488a_lg.jpeg
SKOMAKALAMPA, patinerad metall och glas
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 10h
BRICKA, vitlackerad metall, "Tray", HAY, samtida _10175a_8daf9847ed57bb5_lg.jpeg
BRICKA, vitlackerad metall, "Tray", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal_10305a_8daf94072c7943d_lg.jpeg
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 10h
VÄGGLAMPA, 1950-/60-tal, trä, mässing och glas_10327a_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, 1950-/60-tal, trä, mässing och glas
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
1d 11h
KARTELL, "Bourgie", bordslampa, samtida_10338a_lg.jpeg
KARTELL, "Bourgie", bordslampa, samtida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 11h
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY_10328a_lg.jpeg
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.