12h 56 m
GITARR, akustisk, 1900-tal
GITARR, akustisk, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
12h 58 m
LEKSAK, elefant, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 00 m
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
Aktuellt bud700 SEK
Värdering6 000 SEK
13h 02 m
HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13h 04 m
SKÅL PÅ FOT, glas, Riihimäki, Finland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
13h 06 m
BROSCH, 18k guld, svenska stämplar 1957, med odlad pärla, tot vikt ca 3 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
13h 08 m
SARI, siden, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
13h 10 m
TAVLA, grafiskt blad med kungligheter, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
13h 12 m
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13h 14 m
MÄRKLIN, tågbana med lok 800, tender och 7 vagnar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 16 m
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
13h 18 m
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
13h 20 m
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering6 000 SEK
13h 22 m
TIDNINGSSTÄLL OCH KORGAR, 2 st, rotting, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
13h 24 m
TAKLAMPA, koppar och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
13h 26 m
RESEGRAMMOFON, Picadilly, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
13h 28 m
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 800 SEK
13h 30 m
SIGILL, patinerad brons, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 32 m
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
13h 34 m
GOLVURNA, gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13h 36 m
PIEDESTAL, marmor och metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 38 m
BARNCYKEL, Cresent, "Bambino", 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
13h 40 m
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-tal
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 42 m
LJUSTER, smide, 1800-tal
LJUSTER, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 44 m
SAMLING YXOR, 13 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 13 st, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
13h 46 m
REDSKAP, 3 de.l bla mässing, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 48 m
SAMLING SPIK, smide, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 50 m
UGNSLUCKA, gjutjärn, Näfveqvarn, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
13h 52 m
FLASKSTÄLL, med flaskor, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
13h 54 m
LÅS OCH NYCKLAR, smide och mässing, bla 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 56 m
ÅLTINA, rotting, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 58 m
SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
14h 00 m
KVARN, gjutjärn, "Tor", sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
14h 02 m
UGNSLUCKA, gjutjärn, Ankarsrum, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
14h 04 m
POLHEMSLÅS,  järn, antikt
POLHEMSLÅS, järn, antikt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
14h 06 m
TALJOR, 2 st, 1800-tal
TALJOR, 2 st, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
14h 08 m
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
14h 10 m
VIKTER, järn och mässing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
14h 12 m
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14h 14 m
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
14h 16 m
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
14h 18 m
KITTEL, koppar, 1800-tal
KITTEL, koppar, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
14h 20 m
LOKOR, 1 par, allmoge, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14h 22 m
SKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
14h 24 m
SAMLING YXOR, 5 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 5 st, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
14h 26 m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
14h 28 m
SAMLING YXOR, 7 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 7 st, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
14h 30 m
SVEPASK, matsäcksskrin, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK