ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SVEND AAGE HOLM-SØRENSEN, vägglampa, mässing, 1960-/70-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
KJELL SUNDBERG (född 1950), färglitografi, signerad och numrerad 56/250
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGHYLLA, gråmålad, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
RING SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, bla Alton, tot vikt ca 4 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
CHARLOTTE HAMILTON, vas, keramik, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
STIFT- OCH RESERVOARPENNOR, 8 st, Papermate, USA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, metall och mdf, 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 9,8 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering2 000 SEK
BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och numrerad 5/50
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad, daterad 2005
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
TIDNINGSSTÄLL, gulmetall och plast, 1950-/60-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BARSTOLAR, 4 st, "Plektrum", Sandin & Bülow, Materia, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
ISHINK, med tång, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
GÖRAN WÄRFF, 6 st, cocktailglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 200 SEK
SERVERINGSVAGN, bok och teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
SNURRSTOL, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
YRJÖ LIIPOLA, skulptur, gips, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
STOL, senbarock, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
PLAFOND, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
INGBRITT IRENE LAGERBERG (född 1943), färglitografi, monogramsignerad II och numrerad 127/250
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Luxus, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, signerad och daterad 48
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 2,9 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
PISTOL, orientalisk, replika, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
PISTOLER, 2 st, orientaliska, replikor, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, ca 31 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
BOKHYLLA, fanerad med alm, 1940-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KJELL LÖNNÅ (1936-2022), färglitografi, signerad, provtryck
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK