12d 15h
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida_37390a_lg.jpeg
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 15h
OIVA TOIKKA, figur, glas, "Sottornuggla", Iittala, signerad_37075a_8dc9aa849ed8916_lg.jpeg
OIVA TOIKKA, figur, glas, "Sottornuggla", Iittala, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 15h
ARMBAND, sterlingsilver, emaljarbete, 1900-talets mitt_36887a_8dc968aa4f03fb5_lg.jpeg
ARMBAND, sterlingsilver, emaljarbete, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
UPSALA EKEBY, fat, keramik, 1900-talets mitt_37094b_8dc9aa94304fc50_lg.jpeg
UPSALA EKEBY, fat, keramik, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 15h
RAGUSKED, silver, Christian Albert Bierager, Köpenhamn 1865, vikt ca 140 g_37081a_8dc9c07d4335a75_lg.jpeg
RAGUSKED, silver, Christian Albert Bierager, Köpenhamn 1865, vikt ca 140 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
BORDSLAMPA, metall och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_37067a_8dc9aa98028e0f1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm_37213a_8dc9cecae1efc43_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 15h
COLLIER, 18k guld, vikt ca 26,5 g_37373a_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, vikt ca 26,5 g
Aktuellt bud13 000 SEK
Värdering18 000 SEK
12d 15h
SKÅP, ek, renässansstil, 1800-tal_37251a_lg.jpeg
SKÅP, ek, renässansstil, 1800-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 15h
OLLE DAHLGREN, olja på duk, signerad _37422a_lg.jpeg
OLLE DAHLGREN, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
HERRBETJÄNT, trä, 1900-tal_37035a_8dc9c09733251d7_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, trä, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
OTTO BAUER, flaska, glas, Holmegaard, 1900-talets andra hälft _37074a_8dc9aa93957802b_lg.jpeg
OTTO BAUER, flaska, glas, Holmegaard, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
FICKUR, silver, dam, 1800-/1900-tal_37109a_8dc9ce25a2c7e6f_lg.jpeg
FICKUR, silver, dam, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
MAX WALTER SVANBERG (1912–1994), färglitografi, signerad och numrerad 106/150_37261a_lg.jpeg
MAX WALTER SVANBERG (1912–1994), färglitografi, signerad och numrerad 106/150
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
12d 15h
LJUSKRONA, 1900-talets mitt_37379a_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
MATTA, rölakan, signerad GK, 1900-talets första hälft, ca 210 x 138 cm_37088a_8dc9ceccef2c8d7_lg.jpeg
MATTA, rölakan, signerad GK, 1900-talets första hälft, ca 210 x 138 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
KAFFESERVIS, 17 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets mitt_37100a_8dc9aa9519d509b_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 17 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
12d 15h
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft_37316a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 15h
VAS, glas, 1900-talets mitt _37267a_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 SEK
12d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad _37256a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 15h
SKRIVSTOL, windsormodell, 1900-talets andra hälft_37038a_8dc9c09462322d6_lg.jpeg
SKRIVSTOL, windsormodell, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal_36905a_8dc95f5475d45a5_lg.jpeg
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
12d 16h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad och daterad 1987_37415a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad och daterad 1987
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
VASER, 3 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft _37144a_8dc9ce47d5d4ee2_lg.jpeg
VASER, 3 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 16h
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft_37220a_8dc9c30385994a6_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 16h
FAT, silver, 1900-tal, vikt ca 568 g_36915a_8dc9aaa0c34c8e2_lg.jpeg
FAT, silver, 1900-tal, vikt ca 568 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 16h
MATBORD, "Mariedamm", Ikea, år 2022_37397a_lg.jpeg
MATBORD, "Mariedamm", Ikea, år 2022
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
VASER, 2 st, rött glas, sannolikt Monica Bratt, Reijmyre_37341a_lg.jpeg
VASER, 2 st, rött glas, sannolikt Monica Bratt, Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 16h
CAFÉBORD, trä och glas, 1940-tal_37065a_8dc9c0995c9200c_lg.jpeg
CAFÉBORD, trä och glas, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
VAS, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal_37391a_lg.jpeg
VAS, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
DAMARBETSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början_37407a_lg.jpeg
DAMARBETSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 16h
FRUKTSERVIS, 18 del, glas, Elme glasbruk, "Komet", 1900-talets mitt_37145a_8dc9c06a8b663da_lg.jpeg
FRUKTSERVIS, 18 del, glas, Elme glasbruk, "Komet", 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991_37424a_lg.jpeg
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 16h
VÄGGHÄNGT SKRIVBORD, Abstracta, 2000-tal_37126a_8dc9c35d515b3c6_lg.jpeg
VÄGGHÄNGT SKRIVBORD, Abstracta, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
12d 16h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal_37389a_lg.jpeg
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
HÄNGSKÅP, 1700-talets andra hälft, med senare underrede_37264a_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1700-talets andra hälft, med senare underrede
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 16h
RESEIKONER, 4 st, mässing och porslin, möjligen Ryssland, mestadels 1800-tal_36907a_8dc95f505ed0ab1_lg.jpeg
RESEIKONER, 4 st, mässing och porslin, möjligen Ryssland, mestadels 1800-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 16h
KORG, rotting, 1900-tal_37221a_8dc9c0e33e80150_lg.jpeg
KORG, rotting, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
FÅTÖLJ redwood, sent 1900-tal, större modell_37322a_lg.jpeg
FÅTÖLJ redwood, sent 1900-tal, större modell
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
12d 16h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft _37388a_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 16h
SIDOBORD, Bodafors, 1950-/60-tal_37064a_8dc9c09a8416a70_lg.jpeg
SIDOBORD, Bodafors, 1950-/60-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
12d 16h
CAMILLA CEDERQUIST (född 1974), olja på duk, signerad_36268a_lg.jpeg
CAMILLA CEDERQUIST (född 1974), olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 16h
FÅTÖLJ, kromad metall, 2000-tal_37315a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, kromad metall, 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 16h
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal_37352a_lg.jpeg
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 16h
STOLAR, 1 par, empirestil, 1800-talets andra hälft _37255a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, empirestil, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 16h
VAS, blått glas, sannolikt 1960-/70-tal_36874a_8dc95f4b7ddb1e1_lg.jpeg
VAS, blått glas, sannolikt 1960-/70-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 16h
STEKFAT, porslin, Kina, 1800-tal_37304a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 16h
MARI SIMMULSON, vas, keramik, Upsala-Ekeby, signerad MS_37384a_lg.jpeg
MARI SIMMULSON, vas, keramik, Upsala-Ekeby, signerad MS
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 200 SEK