17h 48 m
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 50 m
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
17h 52 m
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 54 m
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 56 m
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
17h 58 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 00 m
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 02 m
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
18h 04 m
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 06 m
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
18h 08 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
18h 10 m
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
18h 12 m
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 14 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 16 m
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 18 m
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
18h 20 m
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
18h 22 m
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering400 SEK
18h 24 m
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
18h 26 m
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
18h 28 m
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
18h 30 m
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
18h 32 m
Aktuellt bud750 SEK
Värdering600 SEK
18h 34 m
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
18h 36 m
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 38 m
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
18h 40 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
18h 42 m
MÄRKLIN, lok med 7 vagnar samt hus och transformator, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
18h 44 m
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 46 m
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
18h 48 m
DRAGSPEL, Hagström, Minett, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
18h 50 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 52 m
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud550 SEK
Värdering300 SEK
18h 54 m
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 56 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
18h 58 m
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
19h 00 m
DYNEVAR, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
19h 02 m
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
19h 04 m
KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
19h 06 m
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
19h 08 m
HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
19h 10 m
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
19h 12 m
SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
19h 14 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
19h 16 m
HANDKOLORERADE LITOGRAFIER, 3 st, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
19h 18 m
ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
19h 20 m
MATTA, Kelim, modern design, ca 202 x 149 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering5 000 SEK
19h 22 m
JANE WÅHLSTEDT, skål, keramik, Jani, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK