21h 13 m
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
21h 15 m
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
21h 17 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
21h 19 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 21 m
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
21h 23 m
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 25 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
21h 27 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
21h 29 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 31 m
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 33 m
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
21h 35 m
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 37 m
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 39 m
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 41 m
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 43 m
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
21h 45 m
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 47 m
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 49 m
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 51 m
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 53 m
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 55 m
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 57 m
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
21h 59 m
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
22h 01 m
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
22h 03 m
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
22h 05 m
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 09 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
22h 11 m
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
22h 13 m
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 15 m
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
22h 17 m
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
22h 19 m
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
22h 21 m
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
22h 23 m
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 25 m
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 27 m
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
22h 29 m
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
22h 31 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
22h 33 m
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
22h 35 m
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
22h 37 m
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
22h 39 m
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering800 SEK
22h 41 m
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 21h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, "Ostindia Floris", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 21h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 134 g
Aktuellt bud110 000 SEK
Värdering100 000 - 110 000 SEK
1d 21h
OIVA TOIKKA, figur, glas, Ittala, Finland, etikettmärkt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud23 000 SEK
Värdering22 000 - 25 000 SEK