6h 04 m
ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250_37333a_lg.jpeg
ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 06 m
SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt_37146a_8dc9aa9b194ee92_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6h 08 m
VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft_37063a_8dc9c1f3a170859_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
6h 10 m
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g_37082a_8dc9c080a6ee860_lg.jpeg
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
6h 12 m
SVEND AAGE HOLM-SØRENSEN, vägglampa, mässing, 1960-/70-tal_37051a_8dc9aa8c2d896ba_lg.jpeg
SVEND AAGE HOLM-SØRENSEN, vägglampa, mässing, 1960-/70-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
6h 14 m
KJELL SUNDBERG (född 1950), färglitografi, signerad och numrerad 56/250_37359a_lg.jpeg
KJELL SUNDBERG (född 1950), färglitografi, signerad och numrerad 56/250
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 16 m
VÄGGHYLLA, gråmålad, 1900-talets mitt_37040a_8dc9c0e5a725ed0_lg.jpeg
VÄGGHYLLA, gråmålad, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 18 m
RING SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, bla Alton, tot vikt ca 4 g_37103a_8dc9ce2abae90c5_lg.jpeg
RING SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, bla Alton, tot vikt ca 4 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
6h 20 m
CHARLOTTE HAMILTON, vas, keramik, Rörstrand, 1900-tal_36794a_8dc95245e4827ff_lg.jpeg
CHARLOTTE HAMILTON, vas, keramik, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 22 m
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal _37125a_8dc9c31af1641ae_lg.jpeg
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6h 24 m
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal_37086a_8dc9cecc53e2559_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6h 26 m
STIFT- OCH RESERVOARPENNOR, 8 st, Papermate, USA, 1900-talets andra hälft _37423a_lg.jpeg
STIFT- OCH RESERVOARPENNOR, 8 st, Papermate, USA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 28 m
SOFFBORD, metall och mdf, 2000-tal_36442a_8dc905db4a6c06a_lg.jpeg
SOFFBORD, metall och mdf, 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 30 m
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 9,8 g_37117a_8dc9ce1db71391e_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 9,8 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
6h 32 m
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida_37201a_8dc9c306a72982f_lg.jpeg
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering2 000 SEK
6h 34 m
BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och numrerad 5/50_37377a_lg.jpeg
BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och numrerad 5/50
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 36 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad, daterad 2005_37138a_8dc9c0bce7005b4_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad, daterad 2005
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
6h 38 m
TIDNINGSSTÄLL, gulmetall och plast, 1950-/60-tal_37266a_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, gulmetall och plast, 1950-/60-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 40 m
PIEDESTAL, 1800-talets andra hälft _37263a_lg.jpeg
PIEDESTAL, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 42 m
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft_37393a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 44 m
BARSTOLAR, 4 st, "Plektrum", Sandin & Bülow, Materia, 2000-tal_37328a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 4 st, "Plektrum", Sandin & Bülow, Materia, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 46 m
ISHINK, med tång, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft_37214a_8dc9c375256bf5d_lg.jpeg
ISHINK, med tång, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 48 m
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_37069a_8dc9aa965dedc11_lg.jpeg
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
6h 50 m
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft_37041a_8dc9c31c9eef723_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6h 52 m
GÖRAN WÄRFF, 6 st, cocktailglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft _36913a_8dc96b044d93128_lg.jpeg
GÖRAN WÄRFF, 6 st, cocktailglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
6h 54 m
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början_37342a_lg.jpeg
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6h 56 m
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft_37217a_8dc9c301de30c0c_lg.jpeg
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 200 SEK
6h 58 m
SERVERINGSVAGN, bok och teak, 1900-talets mitt_37061a_8dc9c09b1aa1709_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, bok och teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
7h 00 m
SNURRSTOL, 2000-tal_37380a_lg.jpeg
SNURRSTOL, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 02 m
YRJÖ LIIPOLA, skulptur, gips, signerad och otydligt daterad_37331a_lg.jpeg
YRJÖ LIIPOLA, skulptur, gips, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 04 m
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37134a_8dc9c0658aea7c7_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
7h 06 m
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37135a_8dc9c066e6b0f00_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
7h 08 m
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37136a_8dc9c06799e3c2b_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
7h 10 m
STOL, senbarock, 1700-talets andra hälft_37084a_8dc9c0a15f297a7_lg.jpeg
STOL, senbarock, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7h 12 m
PLAFOND, mässing och glas, 1900-talets andra hälft_37106a_8dc9c3256d64f94_lg.jpeg
PLAFOND, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
7h 14 m
INGBRITT IRENE LAGERBERG (född 1943), färglitografi, monogramsignerad II och numrerad 127/250_37369a_lg.jpeg
INGBRITT IRENE LAGERBERG (född 1943), färglitografi, monogramsignerad II och numrerad 127/250
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7h 16 m
GOLVLAMPA, sannolikt Luxus, 1970-tal_37207a_8dc9c0a0ced3b0c_lg.jpeg
GOLVLAMPA, sannolikt Luxus, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7h 18 m
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, signerad och daterad 48_37296a_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, signerad och daterad 48
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
7h 20 m
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 2,9 g _37119a_8dc9ce1f49eeaf1_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 2,9 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
7h 22 m
PISTOL, orientalisk, replika, 1800-/1900-tal_36912a_8dc9ce2643508f6_lg.jpeg
PISTOL, orientalisk, replika, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
7h 24 m
PISTOLER, 2 st, orientaliska, replikor, 1800-/1900-tal_36911a_8dc9cc47602cba6_lg.jpeg
PISTOLER, 2 st, orientaliska, replikor, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
7h 26 m
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal_37262a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
7h 28 m
SERVISPORSLIN, ca 31 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37095a_8dc9aa98a70ecbc_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, ca 31 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
7h 30 m
BOKHYLLA, fanerad med alm, 1940-tal_37253a_lg.jpeg
BOKHYLLA, fanerad med alm, 1940-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7h 32 m
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm_37378a_lg.jpeg
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7h 34 m
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal_37413a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 36 m
KJELL LÖNNÅ (1936-2022), färglitografi, signerad, provtryck_37336a_lg.jpeg
KJELL LÖNNÅ (1936-2022), färglitografi, signerad, provtryck
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 38 m
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början_37087a_8dc9c3225caa672_lg.jpeg
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK