10h 01m
BROSCHER, 4 st, 1900-talets mitt_34156a_lg.jpeg
BROSCHER, 4 st, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10h 03m
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia_34049a_8dc6a020caa0404_lg.jpeg
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10h 05m
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell _33988a_8dc6b71b2cd7063_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10h 07m
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal_34131a_lg.jpeg
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
10h 09m
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten_33788a_lg.jpeg
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten
Current bid7,200 SEK
Est11,000 SEK
10h 11m
HERMÈS, scarf, "Brides de Gala", siden, 1900-talets andra hälft_34110a_lg.jpeg
HERMÈS, scarf, "Brides de Gala", siden, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est800 SEK
10h 13m
MYNT, brons, romerskt, antikt_33953a_8dc6a7dfcfc03ef_lg.jpeg
MYNT, brons, romerskt, antikt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10h 15m
RING, 23k guld, vikt ca 5,9 g_34056a_8dc6ab7b1393049_lg.jpeg
RING, 23k guld, vikt ca 5,9 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
10h 17m
RING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 4 g_33893a_8dc6a971a2dee9a_lg.jpeg
RING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 4 g
Current bid1,400 SEK
Est1,800 SEK
10h 19m
STOLAR, 1 par, sk Bellmanmodell, 1800-talets andra hälft_34024a_8dc6b48583f6c3e_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, sk Bellmanmodell, 1800-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
10h 21m
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft_33910a_8dc6a7caf616281_lg.jpeg
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
10h 23m
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal_34224a_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10h 25m
RING, 23k guld, 1960, vikt ca 7,2g_33930a_8dc6a7eb25ca449_lg.jpeg
RING, 23k guld, 1960, vikt ca 7,2g
Current bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
10h 27m
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 275 x 78 cm_34144a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 275 x 78 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
10h 29m
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal_34187a_lg.jpeg
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
10h 31m
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt_34058a_8dc6ab78e403088_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10h 33m
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg_34077a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
10h 35m
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal_34226a_lg.jpeg
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
10h 37m
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34009a_8dc6a7ff2295c05_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10h 39m
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad _34228a_lg.jpeg
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
Current bid100 SEK
Est300 SEK
10h 41m
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_34220a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10h 43m
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal_34018a_8dc6ab306215d51_lg.jpeg
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
10h 45m
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm_34204a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm
Current bid750 SEK
Est5,000 SEK
10h 47m
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_34157a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10h 49m
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g_33960a_8dc6a7d8464f629_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
10h 51m
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft_34197a_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10h 53m
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal_34178a_lg.jpeg
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10h 55m
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm_34121a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm
Current bid1,800 SEK
Est6,000 SEK
10h 57m
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal_34205a_lg.jpeg
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Current bid1,700 SEK
Est400 SEK
10h 59m
 BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925_34229a_lg.jpeg
BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
11h 01m
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 6 g_34055a_8dc6ab7a8d243f6_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 6 g
Current bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
11h 03m
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._34153a_lg.jpeg
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
11h 05m
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft _34064a_8dc6b476499c02d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Current bid300 SEK
Est400 SEK
11h 07m
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny_33787a_lg.jpeg
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
11h 09m
SPEGEL, ek, 1900-talets början_34027a_8dc6b71d9c68b6d_lg.jpeg
SPEGEL, ek, 1900-talets början
Current bid100 SEK
Est300 SEK
11h 11m
HANS AGNE JAKOBSSON, bordslampa, lackerad metall, Eldius kuben, 1900-talets andra hälft_33913a_8dc6a7de44fae33_lg.jpeg
HANS AGNE JAKOBSSON, bordslampa, lackerad metall, Eldius kuben, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11h 13m
MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st, 1800-/1900-tal, otydligt signerade_34074a_8dc6b72c00b7c2d_lg.jpeg
MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st, 1800-/1900-tal, otydligt signerade
Current bid200 SEK
Est600 SEK
11h 15m
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft_33948a_8dc6a7e4be92d6e_lg.jpeg
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
11h 17m
OMEGA, fickur, 1900-talets första hälft_34035a_8dc6a96bef49c87_lg.jpeg
OMEGA, fickur, 1900-talets första hälft
Current bid700 SEK
Est800 SEK
11h 19m
VITRINSKÅP, England 1900-talets andra hälft_34043a_8dc6b48803ae7c8_lg.jpeg
VITRINSKÅP, England 1900-talets andra hälft
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
11h 21m
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g_33984a_8dc6a7f72c623fd_lg.jpeg
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Current bid600 SEK
Est600 SEK
11h 23m
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu_34137a_lg.jpeg
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu
Current bid7,000 SEK
Est12,000 SEK
11h 25m
RING, 18k vitguld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4,4 g_33319d_8dc62ddbac583d5_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4,4 g
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
11h 27m
STOLAR, 6 st, swedish modern, 1940-tal_34046a_8dc6b4845a4a8b6_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, swedish modern, 1940-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
11h 29m
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt_34008a_8dc6b73568f3cbb_lg.jpeg
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt
Current bid100 SEK
Est300 SEK
11h 31m
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_34154a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11h 33m
ARMBANDSUR, 18k guld, Tissot, manuellt urverk, tot vikt ca 15 g_33932a_8dc6a7facfcd14b_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 18k guld, Tissot, manuellt urverk, tot vikt ca 15 g
Current bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
1d 10h
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Current bid8,200 SEK
Est4,000 SEK