BROSCHER, 4 st, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten
Current bid7,200 SEK
Est11,000 SEK
HERMÈS, scarf, "Brides de Gala", siden, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est800 SEK
MYNT, brons, romerskt, antikt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 5,9 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
RING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 4 g
Current bid1,400 SEK
Est1,800 SEK
STOLAR, 1 par, sk Bellmanmodell, 1800-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RING, 23k guld, 1960, vikt ca 7,2g
Current bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 275 x 78 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
Current bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm
Current bid750 SEK
Est5,000 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm
Current bid1,800 SEK
Est6,000 SEK
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Current bid1,700 SEK
Est400 SEK
BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 6 g
Current bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Current bid300 SEK
Est400 SEK
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
SPEGEL, ek, 1900-talets början
Current bid100 SEK
Est300 SEK
HANS AGNE JAKOBSSON, bordslampa, lackerad metall, Eldius kuben, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st, 1800-/1900-tal, otydligt signerade
Current bid200 SEK
Est600 SEK
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
OMEGA, fickur, 1900-talets första hälft
Current bid700 SEK
Est800 SEK
VITRINSKÅP, England 1900-talets andra hälft
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Current bid600 SEK
Est600 SEK
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu
Current bid7,000 SEK
Est12,000 SEK
RING, 18k vitguld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4,4 g
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
STOLAR, 6 st, swedish modern, 1940-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt
Current bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Tissot, manuellt urverk, tot vikt ca 15 g
Current bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Current bid8,200 SEK
Est4,000 SEK