6d 10h
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est600 SEK
6d 10h
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
6d 10h
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 10h
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Current bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
6d 11h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est500 SEK
6d 11h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
6d 11h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Current bid2,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
6d 11h
Current bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
6d 11h
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
6d 11h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
6d 11h
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
6d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Current bid800 SEK
Est1,800 SEK
6d 11h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
6d 11h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Current bid900 SEK
Est2,500 SEK
6d 11h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 12h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 12h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
6d 12h
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 12h
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Current bid500 SEK
Est800 SEK
6d 12h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
6d 12h
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Current bid350 SEK
Est800 SEK
6d 12h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
7d 10h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 10h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 10h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
7d 10h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 10h
Current bid6,400 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
7d 10h
POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK