8d 13h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 13h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 13h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal, osignerad
Current bid300 SEK
Est600 SEK
8d 13h
SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Current bid350 SEK
Est500 SEK
8d 13h
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Current bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
8d 13h
SKULPTUR, malakit och onyx, Mexico, sannolikt 1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
8d 14h
STOLAR, 1 par, allmoge, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 14h
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 14h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 14h
VITRINSKÅP, idegran, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
8d 14h
TERRIN, porslin, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 14h
VILLEROY & BOSCH, 40 del, matservis, porslin, "Cellini, Tyskland
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK
8d 14h
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK
8d 14h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 14h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Current bid400 SEK
Est300 SEK
8d 14h
SÄNGBRICKA, emaljerad metall, 1900-/2000-tal
Current bid350 SEK
Est400 SEK
8d 14h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 14h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 14h
Current bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
8d 14h
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad
Current bid450 SEK
Est2,000 SEK
8d 14h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 14h
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 14h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 14h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 14h
KONSTLITTERATUR, 8 st, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 14h
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est600 SEK
8d 14h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
8d 14h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 14h
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 14h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Current bid450 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
8d 14h
LOCKASK, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 14h
KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
8d 14h
SERVISPORSLIN, 10 del, "Åsas Tomtebod", Fyrklövern
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 14h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 14h
GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 14h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 15h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 15h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 15h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 15h
SERVISPORSLIN, 27+2 del, porslin, "Allmoge" och "Ranka", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 12h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 13h
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
9d 13h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 13h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Current bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
9d 13h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 13h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 13h
LAGONDA, herrarmbandsur, Goldomatic, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
9d 13h
SIDOBORD, furu, allmoge, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK