11d 17h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 17h
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
11d 17h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 17h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Current bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
11d 17h
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 17h
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
11d 18h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
11d 18h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Current bid2,200 SEK
Est3,500 SEK
11d 18h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 18h
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
11d 18h
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 18h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 18h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 18h
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 18h
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
11d 18h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Starting bid200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
11d 18h
Current bid500 SEK
Est800 SEK
11d 18h
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Current bid1,000 SEK
Est6,000 SEK