11d 17h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 17h
THOMAS HELLSTRÖM, krus, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 17h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
11d 17h
SMOKING, Barons fashion, herr, strlk ca 50
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 18h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
ROYAL COPENHAGEN, bordslampa, glas, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
VINKANNA, koppar och mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 18h
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland
Current bid200 SEK
Est400 SEK
11d 18h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 180 x 110 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
11d 18h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
11d 18h
TERRIN, porslin, Rörstrand, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 18h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
11d 18h
BESTICK, 26 del, rostfritt stål, BodaNova, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
BARPALL, Thonet, 2000-tal
BARPALL, Thonet, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
11d 18h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), färglitografi, signerad och daterad -88
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 18h
BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
11d 18h
SKRIVBORDSSTOL, Dynamobler, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stengods, enligt uppgift Ulf Ekberg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 18h
LJUSSTAKAR, 2 par, tenn, bla Markströms tenn, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 18h
FÄLLBORD, 1800-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 18h
MATTA, galleri, Kelim, ca 390 x 80 cm
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
11d 18h
KÄPP, med silverkrycka, KGMGAB, Uppsala, 1928
Current bid250 SEK
Est500 SEK
11d 18h
GYMNASTIKBÄNK, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 18h
PETER J LASSEN, sängbord, Montana, obrukat
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 18h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad 1977
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 18h
FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
11d 18h
ANDREAS MIKKELSEN, bokstöd/hållare, rostfritt stål, Georg Jensen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 18h
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 18h
MATSALSSKÅP, GR Möbler Tibro, Solgården Antikmåleri & Inredning, sannolikt sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
11d 18h
GOLVLAMPOR, 1 par, patinerad metall, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
12d 16h
BESTICK, 36 del, silver, svenska stämplar KA, 1920-tal, tot vikt exkl knivar ca 1 230 g
Current bid8,000 SEK
Est9,000 - 11,000 SEK
12d 16h
SMOKINGKAVAJ, Marlane, herr, strlk 52
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 16h
MÄSSINGSFÖREMÅL, 6 st, bla Scandia Malm, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 17h
SVEN-ERIK HELLQVIST (1916–1997), etsning, signerad och daterad -80
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Mio, 2025
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Mio, 2025
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
12d 17h
HJALMAR BERGMAN, olja på duk, signerad och daterad 1937
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
12d 17h
TERMOS, AB Termoverken Jönköping, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
RAMAR, 4 st, 1900-talets mitt
RAMAR, 4 st, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
HINK OCH FORMAR, 4 st, koppar, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 17h
SAMLING SPIK, smide, allmoge, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
KUDDE, sammet, 1800-tal
KUDDE, sammet, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 17h
PARAPLYSTÄLL, konstläder, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
PIEDESTAL, 1800-/1900-tal
PIEDESTAL, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 17h
KARBIDLYKTOR, 2 st, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 17h
PALL, kromad metall, AWAB, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK