9d 15h
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 15h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 15h
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
9d 15h
 LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
9d 16h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 16h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 16h
TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Current bid450 SEK
Est1,500 SEK
9d 16h
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid400 SEK
Est600 SEK
9d 16h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 16h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Current bid700 SEK
Est1,200 SEK
9d 16h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Current bid2,800 SEK
Est1,200 SEK
9d 16h
MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
9d 16h
MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 16h
ANDRÉ BOURRIÉ (född 1936), färglitografi, signerad och numrerad 131/175
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 16h
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 16h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 16h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 16h
SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 16h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 16h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
9d 16h
CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 16h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 16h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 16h
SPEGEL, Pehr Gustaf Bylander (spegelfabrikör och bildhuggare i Göteborg 1804-1852), förgylld och bronserad
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
9d 16h
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Current bid300 SEK
Est800 SEK
9d 16h
BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 16h
HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 16h
LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
9d 16h
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Current bid300 SEK
Est800 SEK
9d 16h
KLAFFBORD, ek, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
9d 16h
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 16h
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Current bid650 SEK
Est1,000 SEK
9d 16h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
9d 16h
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 17h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 17h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 17h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 17h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 17h
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
9d 17h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 17h
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Current bid250 SEK
Est600 SEK
9d 17h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Current bid1,000 SEK
Est4,000 SEK
9d 17h
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
9d 17h
PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
9d 17h
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Current bid200 SEK
Est800 SEK
9d 17h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
9d 17h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 17h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK