8d 10h
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 10h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 10h
ARMBANDUR, gulddoublé, Seiko, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 10h
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 10h
MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
8d 10h
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 10h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 10h
Current bid1,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
8d 10h
CRÈMEKOPPAR, 6 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen
Current bid200 SEK
Est600 SEK
8d 10h
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 10h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 10h
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 10h
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Current bid550 SEK
Est800 SEK
8d 10h
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 10h
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Current bid300 SEK
Est1,200 SEK
8d 10h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 10h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 10h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 10h
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Current bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
8d 10h
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 10h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 11h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
8d 11h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 11h
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 11h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 11h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 11h
Current bid500 SEK
Est1,800 SEK
8d 11h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK
8d 11h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 11h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 11h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 11h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 11h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 11h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Current bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
9d 9h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
9d 10h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
9d 10h
Current bid200 SEK
Est600 SEK
9d 10h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 10h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
9d 10h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
9d 10h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 10h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 10h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 10h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 10h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 10h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 10h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 10h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK