8d 5h
NILS BÄCKMAN, olja på pannå, signerad _37610a_lg.jpeg
NILS BÄCKMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 5h
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g_37177a_8dc9c07f665b28e_lg.jpeg
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 5h
CARL FAGERLUND, bordslampa, glas, modell 1323, Orrefors, 1900-talets andra hälft _37786a_8dca0caf618dd1d_lg.jpeg
CARL FAGERLUND, bordslampa, glas, modell 1323, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 5h
CARL FAGERLUND, bordslampa, glas, modell 1323, Orrefors, 1900-talets andra hälft _37787a_8dca0cb00c1acdf_lg.jpeg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 5h
AUGUST LÖTHMAN, olja på pannå, signerad _37617a_lg.jpeg
AUGUST LÖTHMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 6h
BORDSLAMPOR, 1 par, teak och glas, 1960-/70-tal_37633a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, teak och glas, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 6h
CALO COLOMBO, 5 st, stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal_37539a_lg.jpeg
CALO COLOMBO, 5 st, stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 6h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_37537a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 6h
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987_37476a_lg.jpeg
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 6h
RING, 18k vitguld, carmosémodell, med smaragd och åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g_37566a_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, carmosémodell, med smaragd och åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 6h
SEIKO, herrarmbandsur, quartz, 1900-/2000-tal_37474a_lg.jpeg
SEIKO, herrarmbandsur, quartz, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 6h
BOKHYLLA / SIDEBOARD, björk, 1930-tal_37702a_8dca0c3f75ea888_lg.jpeg
BOKHYLLA / SIDEBOARD, björk, 1930-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 6h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_37690a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 6h
PER ENGLUND (1905-1988), olja på duk, signerad _37247a_8dca0ca3823cb2e_lg.jpeg
PER ENGLUND (1905-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
8d 6h
BJÖRN WIINBLAD, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37771a_8dca0d15d502e43_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 6h
VIVIANNE PERSSON (född ?), etsning, signerad och numrerad 2/10_37609a_lg.jpeg
VIVIANNE PERSSON (född ?), etsning, signerad och numrerad 2/10
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 6h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_37510a_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 6h
VINGLAS OCH KARAFFER, 13 del, glas, Lindshammar, 1900-talets andra hälft _37756a_8dca0d146625a4d_lg.jpeg
VINGLAS OCH KARAFFER, 13 del, glas, Lindshammar, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 6h
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft_37457a_8dc9fff6ffdca57_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 6h
GOLVLAMPA, mässing och trä, 1900-talets mitt_37745a_8dca18c9d771b7c_lg.jpeg
GOLVLAMPA, mässing och trä, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 6h
BESTICKSCHATULL, med nysilverbestick med pärlemoskaft, sannolikt England, 1900-talets mitt_37488a_lg.jpeg
BESTICKSCHATULL, med nysilverbestick med pärlemoskaft, sannolikt England, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 6h
PIERRE FORSELL, 3 st vägglampetter, mässing, "Pendel", Skultuna, 1900-talets andra hälft_37456a_8dca0018524628f_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, 3 st vägglampetter, mässing, "Pendel", Skultuna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
8d 6h
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal_37618a_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 6h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g_37176a_8dc9c0723410ecc_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
8d 6h
YTTERFODER, 2 st, keramik, Bo Fajans bla "Pomona", 1900-talets mitt_37742a_8dca00a9a5253df_lg.jpeg
YTTERFODER, 2 st, keramik, Bo Fajans bla "Pomona", 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 6h
SIDOBORD / SOFFBORD, metalll och mdf, 2000-tal_37568a_lg.jpeg
SIDOBORD / SOFFBORD, metalll och mdf, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 6h
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Iittala, 1900-talets andra hälft_37478a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 6h
HEE WELLING, 4 st, stolar, "About a chair AAC10", HAY, 2000-tal_37680a_lg.jpeg
HEE WELLING, 4 st, stolar, "About a chair AAC10", HAY, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 6h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_37155a_8dc9c06fc860f0a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 6h
BIRGER EKMAN, 1 par vägglampetter, Mjölby Intarsia 1941_37789a_8dca0d13ce9a666_lg.jpeg
BIRGER EKMAN, 1 par vägglampetter, Mjölby Intarsia 1941
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
8d 6h
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal_37629a_lg.jpeg
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 600 SEK
8d 6h
OIVA TOIKKA, 4 st skålar/ytterfoder, glas "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900 andra hälft_37551a_lg.jpeg
OIVA TOIKKA, 4 st skålar/ytterfoder, glas "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900 andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 6h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_37575a_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 6h
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu_35250a_lg.jpeg
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu
Startbud200 SEK
Värdering12 000 SEK
8d 6h
KANDELABER, smide, sk tuppstake, Leksand, 1900-talets andra hälft _37711a_8dca000611cf9f6_lg.jpeg
KANDELABER, smide, sk tuppstake, Leksand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
8d 7h
JENS FAGER, taklampor, 1 par, "Grain", Muuto, samtida_37671a_lg.jpeg
JENS FAGER, taklampor, 1 par, "Grain", Muuto, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 7h
VASER OCH KARAFF, 4 del, glas, mestadels 1900-talets mitt_37768a_8dca0d1d570be53_lg.jpeg
VASER OCH KARAFF, 4 del, glas, mestadels 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 7h
BÄGARE, silver, K Andersson 1901, vikt ca 41 g_37533a_8dc9ffe4242488c_lg.jpeg
BÄGARE, silver, K Andersson 1901, vikt ca 41 g
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 7h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _37654a_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
8d 7h
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-talets början_37243a_8dca0c4726063b6_lg.jpeg
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-talets början
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
8d 7h
SKÅL, keramik, 1900-talets senare del_37469a_8dc9ffe562ae6c1_lg.jpeg
SKÅL, keramik, 1900-talets senare del
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 7h
SECTO DESIGN, "Aspiro 8000", taklampa, samtida, Finland_37638a_lg.jpeg
SECTO DESIGN, "Aspiro 8000", taklampa, samtida, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 7h
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g_37170a_8dc9c077fe02572_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
8d 7h
BRICKBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft_37599a_lg.jpeg
BRICKBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 7h
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1700-/1800-tal_37765a_8dca0d0ebd43922_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
8d 7h
EMILIO VEDOVA (Italien, 1919-2006), tillskriven, blandteknik, signerad_37630a_lg.jpeg
Aktuellt bud550 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
8d 7h
SNAPSKARFFER MED SNAPSGLAS, 8 st, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft _37531a_8dca009ed67f688_lg.jpeg
SNAPSKARFFER MED SNAPSGLAS, 8 st, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 7h
STOLAR, 4 st, "Stockholm", IKEA_37441a_8dca0c4a6ab1fa7_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, "Stockholm", IKEA
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK