MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK

BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

TRÄDGÅRDSPALLAR, 1 par, Byarum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

DALATUPPAR, 2 st, målat trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och numrerad 8/20
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ODD JACOBSEN, 2 st färglitografier, signerade och numrerade 194/275 och 242/275
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK