WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK

KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK

ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK

VAS, porslin, Karlskronas porslinfabrik, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK

BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK

PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK

KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK

ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 8,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK

IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK

ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1957
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK

CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

FIGURIN, tomte, keramik, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stengods, enligt uppgift Ulf Ekberg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SKÅLAR SAMT LJUSSTAKAR, 5 del, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BRICKA, silver, GEWE, 1959, vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK

DOSOR, 3 st silver, 1900-tal, tot vikt ca 153 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

ALBERT ENGSTRÖM, 11 st, böcker, Albert Bonniers förlag, 1965
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

GLASFÖREMÅL, 3 del, glas, bla. Reijmyre glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

TAKLAMPA, Fagerhults, 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

GRAFISKT BLAD, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK