6d 22h
GUNNAR MUSKOS, ljuslykta, glas och mässing, "Hjortron", Trollheden Design, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 22h
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 22h
SUPSKED SAMT KAFFESKEDAR, 10 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 155 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 22h
EHLÉN JOHANSSON, kandelaber, IKEA PS 2012
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
FÅTÖLJ, rokokostil, 1800-talets slut
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 22h
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 22h
SVEA, armbandsur, rostfritt stål
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
SAMLING BESLAG, bla mässing och metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 22h
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 22h
LIKÖRGLAS, 12 st, remmare, glas, Gullaskruf, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
FICKUR, 18k guld, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 37,5 g
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 20h
DESSERTSKÅLAR, 12 st, glas, AMP Glas, Kosta, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
MATTA, Kelim, klassisk design, ca 249 x 206 cm
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering8 000 SEK
7d 20h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 20h
SAMLING PINS, ca 230 st, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
VASER, 1 par, glas, möjligen Murano, Italien, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 21h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 92 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
7d 21h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
GLASSERVIS, 18 del, "Antik", Reijmyre glasbruk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 21h
TAKLAMPA, metall och träspån, Lucifer, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 21h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 160 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 21h
STRÖARE, 3 st, silver, England, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 21h
SMOKING, Style, herr, strlk ca 50
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 21h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
GOLVLAMPA, mässing, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 21h
BESTICKUPPSÄTTNING, 42 del, rostfritt stål, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 21h
BURKAR, 2 st, porslin, Deco Hälsingborg samt "Kyllans kondis" JIE Grantofta, 1950-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 21h
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906-1989), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
SKEPPSLJUSTAKE, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
OKÄND KONSTNÄR, akvarell, sannolikt England 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
SOFFBORD, Englessons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
ANNE NILSSON, 2 st, snapsglas, "Clown", glas, Orrefors, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 21h
VASER OCH SKULPTUR, glas, bla Målerås, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 21h
PALL, Danmark, etikettmärkt Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 21h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 21h
DUK, linnedamast, sannolikt 1900-talets slut, ca 250 x 137 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
 INGRID ATTERBERG, vas, keramik, modell 704, Upsala-Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 21h
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 21h
SPJÄLSÄNG, Oliver Furniture, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 21h
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK