6d 4h
STOLAR, 4 st, rokokostil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
LAMPSKÄRM, textil, "Morfars Trädgårds", Cecilia Hall för Jobs Handtryck
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
SEVISPORSLIN, 3 del, "Cordoba" samt "Cellini", Villeroy & Boch, 19000-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
JOSEF EKBERG, vas, flintgods, "Sgraffito", Gustavsberg, 1922, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
MATTA, Kelim, modern design, ca 202 x 149 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
7d 2h
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 2h
OKÄND KONSTNÄR, 2 st skulpturer, brons, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 2h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 2h
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla Moretime, Certina, Origo , 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
ÅKE HOLM, skulptur, stengods, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 2h
SPEGEL, 1900-tal
SPEGEL, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
PALL, mahogny, empirestil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 2h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
PLÄD, Scotsdoom, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, Pillivuyt, Frankrike, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 2h
FAT, 2 st, Just Andersen Danmark samt A Hamilton Product USA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
TURE BERGLUND, skulptur, glas, Stockholms glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, "Zebra", Kosta
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 2h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
TESERVIS, 15 del, porslin, Lomonosov, Ryssland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 2h
TAKKRONA, mässing och glas, barockstil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porslinsmålning, 1900-/2000-tal, otydligt signerad
Aktuellt bud450 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 3h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 3h
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 3h
SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 3h
GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, Sverige, 1800-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 3h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 3h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad 1965
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 3h
KVARN, gjutjärn, "Tor", sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 3h
RING, 18k guld, svenska stämplar, tot vikt ca 5,9 g
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
7d 3h
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 3h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 3h
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 3h
TABURETT, smide, samtida
TABURETT, smide, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
7d 3h
GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 3h
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 3h
BIRGER MÖRK (1919-2010), olja på pannå, signerad och daterad -59
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 3h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 3h
KOLONN, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 3h
HERMAN LINDQVIST (1868-1923), etsning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 3h
BERTIL FRIDHAGEN, bokhylla, teak, Bodafors, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK