6d 20h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 20h
TAKAMPEL, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 20h
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
6d 20h
HERMÈS, scarf, siden, Paris
HERMÈS, scarf, siden, Paris
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 20h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 20h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 20h
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 20h
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 18h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
KANDELABER, målat trä, allmogestil, "Essungastaken", Essunga hembygds-fornminnes förening
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 18h
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad 1923
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 18h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 18h
GEORG MALMKVIST, bordslampa, kolmårdsmarmor, Kolmården, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
OKÄND KONSTNÄR, 1 par, olja på pannå, England, 1800-tal, varav en otydligt signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 18h
TISSOT, armbandsur, 14K guld, quartz, 2000-tal
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
7d 18h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 18h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
BURBERRY, trenchcoat, herr, strlk ca L
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 19h
STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 19h
SÄNGBORD, 1 par, AB Carlström & Co Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
7d 19h
DIMITAR UGRINOV (född 1954), blandteknik på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
TISSOT, armbandsur, 14k guld
TISSOT, armbandsur, 14k guld
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering5 000 SEK
7d 19h
HARALD ÖSTERGREN, vas med hänklar, keramik, Uppsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
7d 19h
FRACK, Barons fashion, herr, strlk 52
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 19h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 19h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
7d 19h
BORDSDEKORATIONER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
TAKLAMPA, mässing och råglas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 19h
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, förgyllt trä, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 19h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 19h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad och numrerad 342/360
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
YTTERFODER/ELDKORG, bemålat smide, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
TAKKRONA, tenn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-talets början
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
7d 19h
DAG BJÖRN HELLSING ( född 1923), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
SEIKO, armbandsur, gulddoublé
SEIKO, armbandsur, gulddoublé
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK