7d 2h
TAKLAMPA, glas och mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 2h
YTTERFODER, 3 st, lergods, Gabriel keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 0h
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 0h
BÖCKER, 6 band, "Illustrerad Världshistoria", Baltiska Förlaget A.-B, Malmö, 1927
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 0h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 0h
STOLAR, 1 par, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 0h
TESERVIS, flintgods, "Skåne"/"Vindsäter", Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 0h
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 0h
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, odlade pärlor och snäckskalskaméer, svenska sämplar, tot vikt ca 6,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
8d 0h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 0h
KARAFF MED GLAS, 6 st, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 0h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 1h
GITHA HESKE, väggklocka,  keramik, signerad, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 1h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 1h
MATGRUPP, 5 del, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 1h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
KASSASKÅP, Diplomat 90
KASSASKÅP, Diplomat 90
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 1h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 1h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 1h
LYKTOR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
STOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 1h
TRASMATTA, enligt uppgift Marimekko, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 1h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
BORDS-/VÄGGLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
8d 1h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
ARMBANDSUR, Alpina Standard, stål, manuell, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
8d 1h
MINIATYRVASER, 11 st, trä, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
ORIENTMATTA, Sarouk, ca 100 x 70 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
LODUR, omkring år 1900
LODUR, omkring år 1900
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 1h
SKÅL PÅ FOT, kolmårdsmarmor, signerad och daterad WG 1974
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 1h
TELEFONVÄXEL, modell 1937, nr 406, Albiswerk, Zürich A.G, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 1h
WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 1h
MATTA, Kina, old, ca 246 x 157 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 1h
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
VAS, keramik, Tilgmans, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
ÄGGKOPPAR, 4 st, marmor, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
VAS, silver, MGAB 1969, vikt ca 81 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
8d 1h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 2h
FONTÄNBORD, sannolikt 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 2h
JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 2h
SPARBÖSSA, keramik, äpple, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 2h
TAKLAMPA, teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 2h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 2h
MATTA, Kelim, klassisk design, ca 249 x 206 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan