7d 19h
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 165 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 19h
SKULPTURER, 5 st, keramik, Paradisverkstan, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering700 SEK
7d 19h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
7d 19h
SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 20h
SKULPTUR, malakit och onyx, Mexico, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
7d 20h
STOLAR, 1 par, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 20h
VITRINSKÅP, idegran, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 20h
TERRIN, porslin, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
VILLEROY & BOSCH, 40 del, matservis, porslin, "Cellini, Tyskland
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 20h
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
7d 20h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 20h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
SÄNGBRICKA, emaljerad metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 20h
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 20h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 20h
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 20h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 20h
KONSTLITTERATUR, 8 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
7d 20h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 20h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 20h
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud700 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
7d 20h
LOCKASK, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 20h
SERVISPORSLIN, 10 del, "Åsas Tomtebod", Fyrklövern
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 21h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 21h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 21h
SERVISPORSLIN, 27+2 del, porslin, "Allmoge" och "Ranka", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 19h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 19h
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 19h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 19h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK