8d 18h
ARMBANDSUR, 18k guld, Marvin, Autodate, "triple date" 1900-talets mitt_30536a_8dc3925954abc4e_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 18k guld, Marvin, Autodate, "triple date" 1900-talets mitt
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 19h
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal_30020a_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo_30624a_8dc392bb1c0e30f_lg.jpeg
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 19h
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal_30064a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
SÅSSLEV, silver, år 1850, total vikt inkl trähandtag ca 106 g_30617a_8dc39cc452f0276_lg.jpeg
SÅSSLEV, silver, år 1850, total vikt inkl trähandtag ca 106 g
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 19h
ILMARI TAPIOVAARA, karmstol, "Aslak", för Artek, 2000-tal_30761a_lg.jpeg
ILMARI TAPIOVAARA, karmstol, "Aslak", för Artek, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 19h
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1958, vikt ca 13,8 g_30484a_8dc3863773cb00f_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1958, vikt ca 13,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering7 500 SEK
8d 19h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad Gunnar Danielsson_30631a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad Gunnar Danielsson
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
FÅTÖLJ, swedish modern, 1940-/50-tal_30735a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, swedish modern, 1940-/50-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
9d 17h
CAFÈSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft_30547a_8dc3878bb113f06_lg.jpeg
CAFÈSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 17h
MATTA, Kelim, ca 296 x 204 cm_30727a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 296 x 204 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 17h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_30554a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
9d 17h
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal_30636a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 17h
SPEGEL, bronserad, 1800-/1900-tal _30517a_8dc3878d1e84049_lg.jpeg
SPEGEL, bronserad, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 17h
HALSKEDJA OCH BROSCHNÅL, 14k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 6,8 g_30668a_lg.jpeg
HALSKEDJA OCH BROSCHNÅL, 14k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 6,8 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 17h
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel_30742a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 17h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 1,2 g_30570a_8dc392509a0f4d1_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 1,2 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
9d 17h
SKÄNK, furu, 1800-/1900-tal_30705a_lg.jpeg
SKÄNK, furu, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 17h
ORIENTMATTA, sannolikt Ghom, old, silkeinslag, ca 214 x 135 m_30729a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt Ghom, old, silkeinslag, ca 214 x 135 m
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 17h
BORDSLAMPA, metall och plast, A&E design, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft_30677a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall och plast, A&E design, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
KIKARE, 3 st, 1900-talets mitt_30454a_8dc38603f0cd602_lg.jpeg
KIKARE, 3 st, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
RING, 14k guld, med gammalslipad diamant, tot vikt ca 2 g _30578a_8dc39251ddec117_lg.jpeg
RING, 14k guld, med gammalslipad diamant, tot vikt ca 2 g
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
DEKORATIONSSVÄRD, orientalisk, souvenir, 1900-tal_30442a_8dc39da15585699_lg.jpeg
DEKORATIONSSVÄRD, orientalisk, souvenir, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
LJUSSTAKAR 4 st, olika modeller, silver, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 641 g_30549a_8dc3923c8f28c82_lg.jpeg
LJUSSTAKAR 4 st, olika modeller, silver, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 641 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 18h
HANDDUKAR, 26 st, mestadels linne, 1900-tal, broderat monogram_30522a_8dc39224961da60_lg.jpeg
HANDDUKAR, 26 st, mestadels linne, 1900-tal, broderat monogram
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
MATSALSMÖBEL, 7 delar, ''Gamla Sverige'', Åmells möbler, 1900-talets andra hälft_30562a_8dc386f3965d556_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 7 delar, ''Gamla Sverige'', Åmells möbler, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 18h
RING, silver, med gammalslipad och rosenslipade diamanter_30580d_8dc392532191e7b_lg.jpeg
RING, silver, med gammalslipad och rosenslipade diamanter
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
ÅMELLS MÖBLER, vitrinskåp, "Gamla Sverige", 1900-tal_30560a_8dc386f2631574b_lg.jpeg
ÅMELLS MÖBLER, vitrinskåp, "Gamla Sverige", 1900-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 18h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, MGAB 1953, tot vikt ca 170 g_30468a_8dc38605f0a55d9_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, MGAB 1953, tot vikt ca 170 g
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
9d 18h
CARL-HARRY STÅLHANE, bordslampa, keramik, unik, Rörstrand_30548a_8dc3924469b9d22_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, bordslampa, keramik, unik, Rörstrand
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
9d 18h
SOFFA, Edsbyverken, 1900-talets mitt_30568a_8dc3878b2a02ce3_lg.jpeg
SOFFA, Edsbyverken, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
HANDDUKAR, 23 st, linnedamast, sannolikt 1900-talets mitt_30601a_8dc39222c74f288_lg.jpeg
HANDDUKAR, 23 st, linnedamast, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 18h
MAGNUS STICKLER (verksam 1786-1812), 1 par sengustavianska ljusstakar, tenn, Helsingborg 1807_30683a_lg.jpeg
MAGNUS STICKLER (verksam 1786-1812), 1 par sengustavianska ljusstakar, tenn, Helsingborg 1807
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 500 SEK
9d 18h
TAKLAMPA, "Dress", Fambuena, 2000-tal_30642a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Dress", Fambuena, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 18h
MÄRKLIN, tågsats, DA 846/3_30516a_8dc39247b02eac2_lg.jpeg
MÄRKLIN, tågsats, DA 846/3
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
HÄNGE OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, 18k guld, Alton, tot vikt ca 2,3 g  _30576a_8dc3924961b69e9_lg.jpeg
HÄNGE OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, 18k guld, Alton, tot vikt ca 2,3 g
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
9d 18h
FICKUR 18k guld, dam, Longines, tot vikt ca 36 g_30494a_8dc38618db5b44d_lg.jpeg
FICKUR 18k guld, dam, Longines, tot vikt ca 36 g
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
9d 18h
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida_30758a_lg.jpeg
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 18h
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel_30752a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1963, vikt ca 13,5 g_30486a_8dc3862a6a1058e_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1963, vikt ca 13,5 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering7 500 SEK
9d 18h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_30658a_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida

_30775a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 18h
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny_28129a_lg.jpeg
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 18h
KRUS, 1 par, stengods, Rörstrand, 1900-tal_30473a_8dc385e9181ff57_lg.jpeg
KRUS, 1 par, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
BRICKA, nysilver, 1900-tal_30502a_8dc38668f83f3d1_lg.jpeg
BRICKA, nysilver, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
SPEGEL, empirestil, 1900-talets andra hälft _30431a_8dc39da1eddd633_lg.jpeg
SPEGEL, empirestil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
 STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_30764a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal_30615a_8dc39cc51f4441e_lg.jpeg
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK