7d 0h
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
7d 0h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 0h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
7d 0h
SÄNGBRICKA, emaljerad metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
7d 0h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 0h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 0h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 0h
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 1h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 1h
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 1h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 1h
KONSTLITTERATUR, 8 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
7d 1h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 1h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 1h
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud700 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
7d 1h
LOCKASK, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 1h
SERVISPORSLIN, 10 del, "Åsas Tomtebod", Fyrklövern
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
SERVISPORSLIN, 27+2 del, porslin, "Allmoge" och "Ranka", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 23h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 23h
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 23h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 23h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 23h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 23h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 23h
LAGONDA, herrarmbandsur, Goldomatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
7d 23h
SIDOBORD, furu, allmoge, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 23h
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 23h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 23h
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 23h
 LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 23h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 23h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 23h
TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 0h
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
8d 0h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 0h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 0h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 0h
MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK