6d 12h
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
6d 12h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 12h
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 12h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 12h
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 12h
PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 12h
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 12h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 12h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 12h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
6d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1969
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 12h
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 12h
MATTA, Kelim, ca 200 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 200 x 145 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 12h
ARMBANDSUR, Seiko, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
6d 12h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 12h
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 12h
UNDERLÄGGSTALLRIKAR, 12 st, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 12h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 12h
 HEE WEELING, 5 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 12h
LJUSLYKTOR, 11 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK