7d 22h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 22h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 22h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 22h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 22h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 22h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 22h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 22h
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 22h
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 22h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 22h
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
7d 22h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 22h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 21h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 21h
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
8d 21h
POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 21h
HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 21h
TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
8d 21h
VAS, porslin, Karlskronas porslinfabrik, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 21h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 21h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 21h
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 21h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 21h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 21h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
8d 21h
ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 8,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
8d 21h
IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 21h
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 21h
ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 21h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1957
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 21h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 21h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 21h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 21h
FIGURIN, tomte, keramik, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stengods, enligt uppgift Ulf Ekberg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 21h
SKÅLAR SAMT LJUSSTAKAR, 5 del, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
BRICKA, silver, GEWE, 1959, vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 21h
DOSOR, 3 st silver, 1900-tal, tot vikt ca 153 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 22h
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 22h
ALBERT ENGSTRÖM, 11 st, böcker, Albert Bonniers förlag, 1965
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 22h
GLASFÖREMÅL, 3 del, glas, bla. Reijmyre glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 22h
TAKLAMPA, Fagerhults, 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 22h
GRAFISKT BLAD, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK