8d 11h
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 12h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 12h
ARMBANDUR, gulddoublé, Seiko, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 12h
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
8d 12h
CRÈMEKOPPAR, 6 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 12h
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 12h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 12h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 12h
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 12h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 12h
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 800 SEK
8d 12h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 12h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 12h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 13h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
9d 11h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 11h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 11h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 11h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 11h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 11h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 11h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 11h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 11h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 11h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 11h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 12h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK