7d 17h
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 7,2 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
7d 17h
NILS LANDBERG, vas, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 17h
SLAGLÅSPISTOL, replika, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 17h
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 17h
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
BORDSPENDYL, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 18h
BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 18h
FÅTÖLJER, 1 par, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 18h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
PAOLO RIZZATTO, taklampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
7d 18h
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 18h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 18h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad iS 1881
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
FAT, sterlingsilver, CG Hallberg, 1958, vikt ca 100 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 18h
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
AXEL LIND (1907-2011), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
7d 18h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
SAMLING BIJOUTERIER, 8 st, bla brons, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
PRYDNADSDOCKOR, 2 st, Maryse Nicole, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
EDVIN OLLERS, vas, tenn, S&O Schreuder & Olsson, årsstämpel 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
7d 18h
FIGURIN, porslin, "Feeding time", Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
HÄNGFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 18h
KOPPAR, 1 par, cloisonné, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
VAS, keramik, Scheurich, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
VASER, 4 st, glas, bl a Jema Glasbruk och Milan Vobruba, Gusum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 18h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
ARVID JOHANSSON (1862-1923) olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 18h
SAMLING SILVERBESTICK, 11 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 187 g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 18h
TRÄDGÅRDSSOFFA, "Ormbunke", Byarums bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 19h
BOK, Lappland, "Det stora svenska framtidslandet", 1908
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
SOFFBORD, Englessons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 17h
HÖRNSKÅP, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 17h
DOSA, silver, 1900-talets mitt, vikt ca 100 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 17h
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Maria", Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 17h
KNAPPDRAGSPEL, Oscar Rückoldt, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 17h
BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 17h
BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 17h
FIGURER, 2 st, plast, troll, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 17h
KASTHALL, matta, flossa, sannolikt 2000-tal, 200 x 300 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 17h
GALGAR, 12 st, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 17h
FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 17h
EWA JARENSKOG, 5 st, figuriner, keramik, JIE, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK