All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
12d 10h
ORIENTMATTA, Kazakdesign, ca 275 x 179 cm_10849a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Kazakdesign, ca 275 x 179 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering8 000 SEK
12d 10h
VÄGGLAMPA, metall och glas, 1900-talets första hälft_10902a_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, metall och glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 10h
GRETHE MEYER, 1 par taklampor, för Menu, 2000-tal_10851a_lg.jpeg
GRETHE MEYER, 1 par taklampor, för Menu, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 10h
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell_10873a_lg.jpeg
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 10h
SPEGEL, 1900-talets mitt, förgylld och bronserad_10736a_8db045f6e27191a_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-talets mitt, förgylld och bronserad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 11h
ORIENTMATTA, Kirman Laver, ca 300 x 72 cm_10763a_8db050560551d5d_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Kirman Laver, ca 300 x 72 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 11h
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på pannå, signerad _10773a_8db045e6e6fea63_lg.jpeg
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 11h
ARMLÄNK TILL ARMBANDSUR, 18k guld, vikt ca 37,5 g_10963a_8db05c4d36d77ca_lg.jpeg
ARMLÄNK TILL ARMBANDSUR, 18k guld, vikt ca 37,5 g
Aktuellt bud13 200 SEK
Värdering15 000 SEK
12d 11h
MILAN VOBRUBA, skulptur, glas, signerad och daterad 79_10756a_8db044cbf2bc975_lg.jpeg
MILAN VOBRUBA, skulptur, glas, signerad och daterad 79
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 8,5 g_10991a_8db05c69e9ea3dc_lg.jpeg
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 8,5 g
Aktuellt bud2 100 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 11h
LISA JOHANSON SANDBERG, ullarbete, monogramsignerad_10774a_8db045e6422c307_lg.jpeg
LISA JOHANSON SANDBERG, ullarbete, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
12d 11h
VITRINSKÅP, 1800-tal, fanerat med valnöt_10865a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, 1800-tal, fanerat med valnöt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering8 000 SEK
12d 11h
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 10 g_10992a_8db05c6b76bdb7d_lg.jpeg
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud3 500 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 11h
TAKKRONA, mässing, Skultuna Bruk, 1900-tal, no 205_10942a_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing, Skultuna Bruk, 1900-tal, no 205
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 11h
WILKE ADOLFSSON, taklampa, glas, signerad och daterad -93_10975a_8db05c5c8af4350_lg.jpeg
WILKE ADOLFSSON, taklampa, glas, signerad och daterad -93
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 11h
ORIENTMATTA, Najafabad, ca 344 x 263 cm_10897a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Najafabad, ca 344 x 263 cm
Startbud200 SEK
Värdering10 000 SEK
12d 11h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10814a_8db039c91db77ba_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
12d 11h
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida _10877a_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 11h
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Longines, 1900-talets mitt, tot vikt ca 29 g_10970a_8db05f0a1e1a21f_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Longines, 1900-talets mitt, tot vikt ca 29 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 11h
MANSCHETTKNAPPAR OCH SKJORTKNAPPAR, 2 par, 18k guld, tot vikt ca 9,5 g_10964a_8db05c4c3bfe7b8_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR OCH SKJORTKNAPPAR, 2 par, 18k guld, tot vikt ca 9,5 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 11h
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_10822a_8db042c41e3a2ac_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
SKÅL, keramik, Bitossi, Italien, sannolikt 1970-tal_10753a_8db044c74affd71_lg.jpeg
SKÅL, keramik, Bitossi, Italien, sannolikt 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
CHLOÉ, scarf, siden_10760a_8db044c41e7c510_lg.jpeg
CHLOÉ, scarf, siden
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
STOL, barock, 1700-tal_10885a_lg.jpeg
STOL, barock, 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall_10819a_8db039bd3d82032_lg.jpeg
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
BESTICK, 36 del, nysilver, 1960-tal_10712a_8db045ce703cb66_lg.jpeg
BESTICK, 36 del, nysilver, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
ANTONIO CITTERIO, karmstol, "ID Visitor", Vitra, samtida _10867a_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO, karmstol, "ID Visitor", Vitra, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 11h
BARPALLAR, 1 par, modern formgivning, 2000-tal_10940a_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, modern formgivning, 2000-tal
Startbud200 SEK
12d 11h
SKÅL, cloisonné, 1900-talets andra hälft _10836a_8db0563e5b5772e_lg.jpeg
SKÅL, cloisonné, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
12d 11h
TORE AHLSÉN, golvlampa "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs_10828a_8db05646dc54ff9_lg.jpeg
TORE AHLSÉN, golvlampa "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 11h
SKRIVSTOL, 1900-talets början_10699a_8db046f1f6be51c_lg.jpeg
SKRIVSTOL, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
ORIENTMATTA, galleri, Mehriban, ca 195 x 81 cm_10927a_8db0505b3f5c2f6_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, Mehriban, ca 195 x 81 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
VISITKORTSFAT, metall, jugend, tidigt 1900-tal_10888a_lg.jpeg
VISITKORTSFAT, metall, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt_10735a_8db047024928308_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 11h
BORDSLAMPA, p & p ljus ab, 1980-/90-tal_10718a_8db0532a9649fb5_lg.jpeg
BORDSLAMPA, p & p ljus ab, 1980-/90-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 12h
PATRICK BENTHAM RADLEY, bordslampor, 1 par, keramik, 1900-talets andra hälft _10717a_8db044b8900036a_lg.jpeg
PATRICK BENTHAM RADLEY, bordslampor, 1 par, keramik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 12h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, större modell_10834a_8db0532815f48ab_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, större modell
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
13d 10h
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, 8 st karmstolar, "Archal", Lammhults, 2000-tal_10899a_lg.jpeg
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, 8 st karmstolar, "Archal", Lammhults, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
13d 10h
AXEL OLSON (1899-1986), färglitografi, signerad_10974a_8db0564e0c3e281_lg.jpeg
AXEL OLSON (1899-1986), färglitografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13d 10h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_10650a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering4 000 SEK
13d 10h
BORDSLAMPA, mässing, Konsthantverk Tyringe, modell "KT 594", 1900-talets andra hälft_10754a_8db044b6e81e4bd_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, Konsthantverk Tyringe, modell "KT 594", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 10h
SÄNGBORD, 1 par, Sven Engström och Gunnar Myrstrand, Bodafors, 1963_10792a_8db050526f6e234_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, Sven Engström och Gunnar Myrstrand, Bodafors, 1963
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 10h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 195 x 127 cm_10768a_8db0505906a0673_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 195 x 127 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 10h
SØREN ROSE STUDIO, taklampa "Franklin Chandelier", för Menu_10944a_lg.jpeg
SØREN ROSE STUDIO, taklampa "Franklin Chandelier", för Menu
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
13d 10h
DAVID GECKELER, 1 par barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012_10907a_lg.jpeg
DAVID GECKELER, 1 par barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
13d 10h
LOCKURNOR, 1 par, cloisonné, 1900-talets andra hälft _10835a_8db0563f79c7c57_lg.jpeg
LOCKURNOR, 1 par, cloisonné, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering200 SEK
13d 10h
JAROSLAW CHUDY (född 1948), olja på duk, signerad, daterad à tergo 1979_10776a_8db045e388acca9_lg.jpeg
JAROSLAW CHUDY (född 1948), olja på duk, signerad, daterad à tergo 1979
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 11h
SAMEARBETEN, 3 del, sannolikt 1900-talets andra hälft_10719a_8db044ce47b0e83_lg.jpeg
SAMEARBETEN, 3 del, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.