FIGUR, porslin, Jema Holland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK

BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 800 SEK

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK

SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK

WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK

BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 SEK

DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK

BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK

PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK

SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK