11d 8h
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 8h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 8h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 8h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 8h
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
11d 8h
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 8h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 8h
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 8h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 9h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 800 SEK
11d 9h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 9h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 9h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 9h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 9h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 9h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 9h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 7h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 SEK
12d 7h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 7h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 7h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 8h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 8h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 8h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 8h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 8h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 8h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 8h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 8h
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
12d 8h
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 8h
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 8h
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 8h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
12d 8h
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 8h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 8h
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
12d 8h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK