16d 17h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_37205a_8dc9c35f08b34d0_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 17h
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida_37202a_8dc9c30741187d6_lg.jpeg
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering2 000 SEK
16d 17h
SKULPTUR, glas, Kosta Boda Atelier, signerad _37132a_8dc9aa99d19ecec_lg.jpeg
SKULPTUR, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 17h
 LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg_37112a_8dc9aa9300ad2d0_lg.jpeg
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
16d 17h
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_37362a_lg.jpeg
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
16d 17h
BORDSLAMPA, glas, sannolikt Reijmyre_37363a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
16d 17h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida_37327a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Startbud200 SEK
Värdering4 500 SEK
16d 17h
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft_37218a_8dc9c3028b4db50_lg.jpeg
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 200 SEK
16d 17h
SNURRSTOL, "Kite", Swedese, 2000-tal_37406a_lg.jpeg
SNURRSTOL, "Kite", Swedese, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
16d 17h
LITOGRAFISKA BLAD, 3 st, Frankrike, 1800-tal_37254a_lg.jpeg
LITOGRAFISKA BLAD, 3 st, Frankrike, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
16d 17h
COLLIER, 2 st, bärnsten samt tigeröga, 1900-talets andra hälft_37225a_8dc9cc4e080a265_lg.jpeg
COLLIER, 2 st, bärnsten samt tigeröga, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
16d 17h
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, 2000-tal_37091a_8dc9aa8f3a169e9_lg.jpeg
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 17h
SAMLING GRAFISKA BLAD, ca 30 st, mestadels 1800-tal, bla litografier efter Honoré Daumier_37268a_lg.jpeg
SAMLING GRAFISKA BLAD, ca 30 st, mestadels 1800-tal, bla litografier efter Honoré Daumier
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
16d 17h
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,5 g_37195a_8dc9cc523333af5_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
16d 17h
FÄLLBORD, 1800-tal_37302a_lg.jpeg
FÄLLBORD, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
16d 17h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1900-talets mitt_37054a_8dc9c099f23862a_lg.jpeg
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1900-talets mitt
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK
16d 17h
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal_36875a_8dc968a0daf2c91_lg.jpeg
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
16d 17h
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY_37419a_lg.jpeg
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
16d 17h
TAKRONA, smide och glas, 1900-talets andra hälft_37428a_lg.jpeg
TAKRONA, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 17h
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft_37317a_lg.jpeg
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 17h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal_37235a_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
16d 17h
ANDERS PEHRSSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft_37204a_8dc9c31bb423f37_lg.jpeg
ANDERS PEHRSSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
16d 17h
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad_37365a_lg.jpeg
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 17h
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida_37286a_lg.jpeg
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
16d 17h
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal_37370a_lg.jpeg
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17d 16h
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal_37398a_lg.jpeg
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
17d 16h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm_37212a_8dc9cecb7c45fd3_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
17d 16h
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 15 g_37108a_8dc9ce2516aafa2_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 15 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering1 800 SEK
17d 16h
JÖRGEN FOGELQUIST (1927-2005), färglitografi, signerad och numrerad 60/450_37140a_8dc9c0a652c415b_lg.jpeg
JÖRGEN FOGELQUIST (1927-2005), färglitografi, signerad och numrerad 60/450
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
17d 16h
BORDSLAMPA, smide och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_37068a_8dc9aa96ea5762d_lg.jpeg
BORDSLAMPA, smide och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
17d 16h
LJUSLYKTA, glas och metall, Gnosjö, 1900-talets andra hälft_37330a_lg.jpeg
LJUSLYKTA, glas och metall, Gnosjö, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
17d 16h
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft_37219a_8dc9c30472974fc_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
17d 16h
HONORÉ DAUMIER, efter, 12 st, litografier, bla ur serien "Actualités", Le Charivari, 1800-/1900-tal_36976a_lg.jpeg
HONORÉ DAUMIER, efter, 12 st, litografier, bla ur serien "Actualités", Le Charivari, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17d 16h
BOK, Nordisk Världsatlas utgiven av S Zetterstrand och Karl D. P. Rosén, Nordisk Världsatlas Förlag/Stockholm MCMXXVI_37192a_8dc9cc4a14d6637_lg.jpeg
BOK, Nordisk Världsatlas utgiven av S Zetterstrand och Karl D. P. Rosén, Nordisk Världsatlas Förlag/Stockholm MCMXXVI
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17d 16h
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense_37401a_lg.jpeg
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
17d 16h
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero_37346a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17d 16h
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft_37414a_lg.jpeg
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
17d 16h
VÄGGUR, sk pendelur, rokokostil, omkring år 1900_37107a_8dc9cec88ecdcd6_lg.jpeg
VÄGGUR, sk pendelur, rokokostil, omkring år 1900
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
17d 16h
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad_37278a_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
17d 16h
åter - MATTA, Kelim, modern design, ca 360 x 255 cm_37283a_lg.jpeg
åter - MATTA, Kelim, modern design, ca 360 x 255 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
17d 16h
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal_37287a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
17d 16h
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal_37189a_8dc9ce1c4b5e308_lg.jpeg
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
17d 16h
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad _37133a_8dc9aa9a7bcb1fc_lg.jpeg
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
17d 16h
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft _36881a_8dc968af6d42beb_lg.jpeg
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
17d 16h
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._37332a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
17d 16h
SKRIVSKÅP, K.A Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft_37104a_8dc9c0e4fe66a45_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, K.A Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
17d 16h
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_37345a_lg.jpeg
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17d 16h
ÅKE BJURHAMN, olja på pannå, signerad och daterad à tergo 1996_37259a_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK