5d 3h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 3h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
JONAS BOHLIN, taklampa, mässing, "Star 6", Örsjö belysning
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
5d 3h
KÄNGOR, 1 par, Ecco, stl 40
KÄNGOR, 1 par, Ecco, stl 40
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 3h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 2h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
LEKSAK, plast och plåt, ""Tank Tigre", Clim, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
PENTTI SARPANEVA, ring, brons, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 2h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Neptun", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 2h
JAPANSK KATSURA, geishaperuk, Japan, 1960-tal, med tillbehör och etui
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 2h
GARDINLÄNGDER, 1 par, "Nympheus", GP Baker, England
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
ARMBAND, 2 st, vit metall, tigeröga samt sliver, bla Sam Pettersson AB, 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver, vikt ca 110 g
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 2h
TISSOT, armbandsur, gulddoublé, Seastar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
LASSE ÅBERG, 9 st champagneglas, "För muserande drycker", 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
THOMAS HELLSTRÖM (1924-2006), figur, keramik, Nittsjö
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
6d 2h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld och diamanter
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 2h
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, gammalfransk modell, 1800-talets andra hälft, tot vikt ca 120 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 90 g
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 2h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
6d 3h
ETAGEFAT, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
MATSKED, silver, G Graumann 1863, vikt ca 70 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
STÖVLAR. 1 par, Vagabond, stl 39
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
WALTER HICKMAN, 8 st whiskyglas, "Pippi", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 3h
GUNNAR RYDHOLM, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
PIERRE FORSSELL, 1 par vägglampetter, mässing, "Pendel", Skultuna
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
BRICKA, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 135 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 3h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 3h
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 2 + 1 set, linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 3h
LE CREUSET, stekgryta, gjutjärn, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
SPEGELLAMPETT, rokokostil, sent 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan