3d 3h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
FONTÄNBORD, sannolikt 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 3h
JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
SPARBÖSSA, keramik, äpple, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
TAKLAMPA, teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
MATTA, Kelim, klassisk design, ca 249 x 206 cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering8 000 SEK
3d 3h
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets senare hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
SERVERINGSFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 101/1
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 3h
EMALJSKYLT, "Svecia", 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
LJUSSTAKAR, 6 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
RING, 18k guld, svenska stämplar 1894, med blå syntetisk sten, tot vikt ca 4,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 3h
PIEDESTAL, bambu och rotting, 1940-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Silur", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 3h
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
NATTKARAFF, glas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
BORDSUR, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
KAPPA, fuskpäls, Ramosport, Frankrike, strl 38, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 180 x 110 cm
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 3h
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 3h
PAWEL ALTHAMER (Polen, född 1967), skulptur i textil, stämpelmärkt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
3d 4h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
GLÖGGSERVIS, 9 del, glas, Boda Nova, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
BORDSLAMPA OCH VASER, 3 st, keramik, Laholm, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 1h
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering8 000 SEK
4d 1h
HERRARMBANDSUR, 18k guld, Omega, Automatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud8 800 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 1h
KARMSTOL, gustaviansk, 1700-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 1h
ARMBAND, 18k guld, bismarck, med 6 berlocker, tot vikt ca 9,2 g
Aktuellt bud7 400 SEK
Värdering7 000 SEK
4d 1h
ARMBANDSUR, Citizen Automatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 2h
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 1,4 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 2h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 2h
 BERTIL VALLIEN, 13 st starkvinsglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 2h
SKOMAKARLAMPA, patinerad mässing och glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 2h
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
4d 2h
LÄNKDELAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 2,6 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 2h
MYNT, 5 st, äldre svenska mynt, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 2h
FÅTÖLJ, tidigt 1900-tal
FÅTÖLJ, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
4d 2h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 2h
VAS, glas, Skansenglas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 2h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 2h
KÄPP, med silverkrycka, CG Hallberg, Stockholm 1934
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 2h
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 2h
BESTICKUPPSÄTTNING, 108 del, nysilver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK