3d 16h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 16h
TAKAMPEL, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 16h
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 16h
HERMÈS, scarf, siden, Paris
HERMÈS, scarf, siden, Paris
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 16h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 16h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 16h
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 16h
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
KANDELABER, målat trä, allmogestil, "Essungastaken", Essunga hembygds-fornminnes förening
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad 1923
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 14h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
4d 14h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
GEORG MALMKVIST, bordslampa, kolmårdsmarmor, Kolmården, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 14h
OKÄND KONSTNÄR, 1 par, olja på pannå, England, 1800-tal, varav en otydligt signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 14h
TISSOT, armbandsur, 14K guld, quartz, 2000-tal
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 14h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
BURBERRY, trenchcoat, herr, strlk ca L
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 14h
STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
SÄNGBORD, 1 par, AB Carlström & Co Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
4d 14h
DIMITAR UGRINOV (född 1954), blandteknik på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
TISSOT, armbandsur, 14k guld
TISSOT, armbandsur, 14k guld
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 14h
HARALD ÖSTERGREN, vas med hänklar, keramik, Uppsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 14h
FRACK, Barons fashion, herr, strlk 52
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 15h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
4d 15h
BORDSDEKORATIONER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 15h
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
TAKLAMPA, mässing och råglas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 15h
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 15h
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, förgyllt trä, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 15h
ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 15h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 15h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
4d 15h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad och numrerad 342/360
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
YTTERFODER/ELDKORG, bemålat smide, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 15h
TAKKRONA, tenn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 15h
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
4d 15h
DAG BJÖRN HELLSING ( född 1923), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
SEIKO, armbandsur, gulddoublé
SEIKO, armbandsur, gulddoublé
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK