5d 0h
SPEGEL, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
5d 0h
EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 0h
FAT, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 0h
FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 0h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 0h
GOLVLAMPA, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 0h
ROYAL COPENHAGEN, 16 del servisporslin, "Blå Blomst", Danmark
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
5d 0h
 TOM AHLSTRÖM & HANS EHRICH, bordslampa, metall och plast, A & E Design, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 0h
BORDSUR, art déco, 1920-/30-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 0h
BYRÅ, furu, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 0h
MÄRKLIN, ånglok, DA 800, 23 014, med tender, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 1h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 1h
C.A.M.LINDMAN, 2 vol bokband,  "Bilder ur nordens flora I-II", Wahlström & Widstrand Stockholm, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 1h
LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
5d 1h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
5d 1h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 1h
FIGURER, 10 st, glas, bla Johansfors och Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 1h
ARDY STRÜWER (1939-2023), färglitografi, signerad och daterad 1995
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
IDA HILDEBRAND, fåtölj, "Pipe", Friends & Founders, 2000-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 1h
GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering400 SEK
5d 1h
ORIENTMATTA, Bochara, ca 313 x 252 cm
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 1h
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 1h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 1h
STUMPASTAKE, gjutjärn, Duoform, Scandia Present
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5d 1h
SERVERINGSFAT/TÅRTFAT, porslin, "Isabella Silver", Royal Worcester, England, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 1h
SKÅL, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 95 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
SVEN GUNNARSSON, 2 st figurer, skuret och målat trä, signerade
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
JULLJUSSTAKE, bemålat trä, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 1h
BESTICK, 12 st, "Pampas", rostfritt stål, Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5d 1h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 1h
KJELL ENGMAN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 1h
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 1h
MAJA FJAESTAD (1873-1961), träsnitt, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 1h
TALLRIKAR, 12 st, porslin och glas, MM Duka, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 1h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
5d 1h
SKRIVBORD, omkring år 1900
SKRIVBORD, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 1h
PAUL K JÖRGENSEN, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
5d 2h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 2h
SVEN JONSSON, spegel, keramik, "Lagun", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 23h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 23h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 23h
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA SAMT BRICKA, silver, rokokostil, Gewe, 1970-tal, tot vikt ca 380 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 0h
IVAR HAMMARLUND (1899-1983), olja på duk, signerad och daterad -36
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 0h
GARDINLÄNGDER, 4 st, virkade, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK