All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
7d 11h
BORDSLAMPA, sannolikt England 1900-talets andra hälft _10531a_8daff9aac6e7978_lg.jpeg
BORDSLAMPA, sannolikt England 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
BARPALLAR, 4 st, modern formgivning_10630a_lg.jpeg
BARPALLAR, 4 st, modern formgivning
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
BARPALLAR, 1 par, Thonetstil, 1900-/2000-tal_10458a_8dafeac3ffd7cf8_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Thonetstil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 11h
TAKLAMPA, enligt uppgift Danmark, 2000-tal_10471a_8db004d7522b694_lg.jpeg
TAKLAMPA, enligt uppgift Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
SAROUK MIR, orientmatta, ca 280 x 219 cm_10668a_lg.jpeg
SAROUK MIR, orientmatta, ca 280 x 219 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad C Sundberg _10483a_8daffde4fadebf9_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad C Sundberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 11h
HJÄLM, sannolikt 1900-talets första hälft _10475a_8daff9bde8b89a6_lg.jpeg
HJÄLM, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering200 SEK
7d 11h
AFRIKANSKA VAPEN, bla jaktspjut, sannolikt 1900-tal_10482a_8dafef45edad1b3_lg.jpeg
AFRIKANSKA VAPEN, bla jaktspjut, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
LJUSSTAKE/ASKFAT, plåt, Goberg, 1900-talets första hälft _10473a_8daff9ab95386fd_lg.jpeg
LJUSSTAKE/ASKFAT, plåt, Goberg, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering200 SEK
7d 11h
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal_10463a_8dafa5cde4f18f2_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
ELDHUND, smide, 1800-/1900-tal_10579a_8daffdd8f2fa829_lg.jpeg
ELDHUND, smide, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
BYRÅ, mindre modell, 1900-talets slut_10566a_8daff98fc004b75_lg.jpeg
BYRÅ, mindre modell, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
FÄLLBORD, sengustavianskt, omkring 1800, Olof Blombergs art_10643a_lg.jpeg
FÄLLBORD, sengustavianskt, omkring 1800, Olof Blombergs art
Aktuellt bud650 SEK
Värdering8 000 SEK
7d 12h
STOLAR, 8 st, nyrenässans, 1800-/1900-tal_10575a_8db004d9f4f1c18_lg.jpeg
STOLAR, 8 st, nyrenässans, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 12h
SKEDAR, 3 st, silver, 1800-tal, tot vikt ca 100 g_10584a_8daff9ad27a2004_lg.jpeg
SKEDAR, 3 st, silver, 1800-tal, tot vikt ca 100 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering200 SEK
7d 12h
JASPER MORRISON, fåtölj och fotpall, ”HAL Lounge Chair”, Vitra, 2021_10657a_lg.jpeg
JASPER MORRISON, fåtölj och fotpall, ”HAL Lounge Chair”, Vitra, 2021
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering18 000 SEK
7d 12h
DAGFIN SIDSELRUD, (Norge 1899-?), olja på duk, signerad _10572a_8daffde364f29a8_lg.jpeg
DAGFIN SIDSELRUD, (Norge 1899-?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
SPEGEL, bronserad, 2000-tal_10692a_lg.jpeg
SPEGEL, bronserad, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 12h
MATSERVIS, 55 del, porslin, Hackefors, 1900-talets mitt_10589a_8daffdd770b7e6e_lg.jpeg
MATSERVIS, 55 del, porslin, Hackefors, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 12h
BYRÅ, 1800-tal, vitmålad_10580a_8daff9840ea29cb_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-tal, vitmålad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 12h
PÄLS, dam, minkbit, enligt uppgift 1990-tal_10695a_lg.jpeg
PÄLS, dam, minkbit, enligt uppgift 1990-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 12h
MÅRTEN CYRÉN OCH JONAS OSSLUND, 6 st, stolar, "Klyka", Miljö Expo, 1900-/2000-tal_10724a_8db004ca1ef1f25_lg.jpeg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 12h
ARTHUR HEICKELL (1873-1958), olja på duk, signerad _10658a_lg.jpeg
ARTHUR HEICKELL (1873-1958), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
SAMLING LEKSAKER, 1900-talets andra hälft _10588a_8daffdd82dc66a1_lg.jpeg
SAMLING LEKSAKER, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
NICLAS HOFLIN, 1 par, golvlampor, "Arkipelag", för Rubn_10653a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, 1 par, golvlampor, "Arkipelag", för Rubn
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 12h
TAKLAMPA, "Rosetti light", Italien, 1900-/2000-tal_10465a_8db004d9567b63b_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Rosetti light", Italien, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 1900-/2000-tal_10689a_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 11h
GRANATKORG, Frankrike, 1900-talets början_10476a_8daff98eec9aa2c_lg.jpeg
GRANATKORG, Frankrike, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 11h
PATRICIA URQUIOLA. "Tatou S2", taklampa, samtida, Flos, formgivningsår 2012
_10660a_lg.jpeg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
8d 11h
CHARLES OCH RAY EAMES, kontorsstol, "E-A 108", Vitra, formgiven 1958_10651a_lg.jpeg
CHARLES OCH RAY EAMES, kontorsstol, "E-A 108", Vitra, formgiven 1958
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 500 SEK
8d 11h
BARPALLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal_10462a_8dafa5cd147f4bf_lg.jpeg
BARPALLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 11h
HÖRNSKÅP, med vitrin, England, 1900-talets andra hälft _10523a_8daff984ce607c3_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, med vitrin, England, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 11h
ARMBAND, låghaltigt guld, med gammalslipad diamant, sannolikt sent 1800-tal, tot vikt ca 31 g_10726a_lg.jpeg
ARMBAND, låghaltigt guld, med gammalslipad diamant, sannolikt sent 1800-tal, tot vikt ca 31 g
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering9 000 SEK
8d 11h
BORDSLAMPA, mässing, 1970-/80-tal_10529a_8daff992d079bd3_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1970-/80-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 11h
JASPER MORRISON, 1 par barstolar, "Hi-Pad-Chair", Capellini, Italien_10622a_lg.jpeg
JASPER MORRISON, 1 par barstolar, "Hi-Pad-Chair", Capellini, Italien
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 11h
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft _10502a_8daff913b0a637b_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 11h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10728a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
8d 11h
FISKTALLRIKAR, 8 st, porslin, "Fish", Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft_10597a_8daffdd04f54526_lg.jpeg
FISKTALLRIKAR, 8 st, porslin, "Fish", Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
8d 11h
 HANS RIPA (1912-2001), oljemålning, signerad _9854a_lg.jpeg
HANS RIPA (1912-2001), oljemålning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 11h
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), tusch och blyertsteckning, signerad _10533a_8daffddecb9cc86_lg.jpeg
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), tusch och blyertsteckning, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 11h
_10727a_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 11h
YTTERFODER, 5 st, lergods, bl a Steninge och Ekeby, mestadels 1900-talets mitt _10649a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 11h
ESKIL HANSSON (född 1926), färglitografi, signerad och daterad 82 _10486a_8db004c51a6bfde_lg.jpeg
ESKIL HANSSON (född 1926), färglitografi, signerad och daterad 82
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 11h
SERVISPORSLIN, 22 del, "Koka Blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand _10601a_8daffdd2fe2fa8f_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 22 del, "Koka Blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
VAS, lergods, Tyskland, 1960-/70-tal_8349a_lg.jpeg
VAS, lergods, Tyskland, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering200 SEK
8d 12h
FÅTÖLJ, sannolikt Bröderna Andersson, sannolikt 1900-talets slut, klädsel "Lotus" från GP & J Baker_10499a_8daff97fc0edece_lg.jpeg
FÅTÖLJ, sannolikt Bröderna Andersson, sannolikt 1900-talets slut, klädsel "Lotus" från GP & J Baker
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 12h
GUNNAR SÖDERMAN (1900-1974), olja på pannå, signerad  och daterad 1966_8015a_lg.jpeg
GUNNAR SÖDERMAN (1900-1974), olja på pannå, signerad och daterad 1966
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
ALVAR AALTO, matbord, Artek, Finland, 2021_10670a_lg.jpeg
ALVAR AALTO, matbord, Artek, Finland, 2021
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering7 000 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.