5d 21h
SIGVARD BERNADOTTE, 24 del kaffeservis, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 21h
SIGVARD BERNADOTTE, 4 st tekoppar med fat, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
5d 21h
JETTE FRÖLICH, 13 del julservis, "Holiday collection", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 21h
SPEGEL, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
5d 21h
EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 21h
FAT, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 21h
FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 21h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
GOLVLAMPA, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
ROYAL COPENHAGEN, 16 del servisporslin, "Blå Blomst", Danmark
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
 TOM AHLSTRÖM & HANS EHRICH, bordslampa, metall och plast, A & E Design, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
BORDSUR, art déco, 1920-/30-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
BYRÅ, furu, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
MÄRKLIN, ånglok, DA 800, 23 014, med tender, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 22h
C.A.M.LINDMAN, 2 vol bokband,  "Bilder ur nordens flora I-II", Wahlström & Widstrand Stockholm, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 22h
LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
5d 22h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 22h
FIGURER, 10 st, glas, bla Johansfors och Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 22h
ARDY STRÜWER (1939-2023), färglitografi, signerad och daterad 1995
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
IDA HILDEBRAND, fåtölj, "Pipe", Friends & Founders, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 22h
GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
ORIENTMATTA, Bochara, ca 313 x 252 cm
Aktuellt bud400 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 22h
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 22h
STUMPASTAKE, gjutjärn, Duoform, Scandia Present
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 22h
SERVERINGSFAT/TÅRTFAT, porslin, "Isabella Silver", Royal Worcester, England, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 22h
SKÅL, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 95 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
SVEN GUNNARSSON, 2 st figurer, skuret och målat trä, signerade
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
JULLJUSSTAKE, bemålat trä, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 22h
BESTICK, 12 st, "Pampas", rostfritt stål, Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 22h
KJELL ENGMAN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 23h
MAJA FJAESTAD (1873-1961), träsnitt, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 23h
TALLRIKAR, 12 st, porslin och glas, MM Duka, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 23h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
5d 23h
SKRIVBORD, omkring år 1900
SKRIVBORD, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 23h
PAUL K JÖRGENSEN, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 23h
Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
5d 23h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 23h
SVEN JONSSON, spegel, keramik, "Lagun", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 21h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 21h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK