LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 86/200
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK

MATSERVIS, 56 del, porslin, "Blå Magnolia", Royal Copenhagen
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

TAKLAMPA, metall och glas, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

GOLVURNA, lergods, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

LJUSSTAKE, mässing, 1700-tals kopia, Klaestorp/Nyköpinshus
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK

VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK

STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK

ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 78 x 48 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

SIV ERICSDOTTER, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JULSERVIS, 26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering10 000 SEK

MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK

STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SPELBORD, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK