4d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 20h
SOFFBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 20h
RING, 18k guld, med opaler och pärlor, vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 20h
ALAIN VAN HAVRE, matbord, "Bok", Ethnicraft, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 20h
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
NINA JOBS, klädhängare, ask, "Loop", Gärsnäs
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 20h
SAMLING SILVERSMYCKEN, bla 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering500 SEK
4d 20h
FÖNSTERLAMPA, mässing och plast, Aneta, modell B576, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 20h
BLOMBORD, Carl Larsson-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
4d 21h
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 21h
BESTICK, 20 del, rostfritt stål, Eskilstuna, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
TESAMOVAR, nysilver, sannolikt sent 1800-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
4d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 21h
MINIATYR, horn, ölgås med slev, 1900-tal, otydligt monogramsignerad möjligen LL
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
4d 21h
DEKORORNAMENT, bronserat dörröverstycke, sent 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 9 st, porslin, Upsala Ekeby/Karlskrona, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 21h
LEKSAKSBIL, plåt, Arnold, Made in Germany U.S Zone, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
4d 21h
AINA STENBERG, 6 del, servisporslin, "Tomtejul", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
SIR KENNETH GRANGE, bordslampa, "Type 80", svartlackerad metall, Anglepoise, England, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 21h
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Lilla Skansen", Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
4d 21h
KNIV, 1900-tal
KNIV, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 19h
SERVISPORSLIN, 4 del, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
5d 19h
SMYCKEN, 18k guld, tot vikt ca 11,2 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
5d 19h
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.35 ct enligt gravyr
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5d 19h
SIGVARD BERNADOTTE, 1 par tekoppar med fat, porslin, "Je t'aime/Golden Sun", Bing & Gröndahl
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering800 SEK
5d 19h
SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 6,3 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 19h
LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Vallonmässing, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika, 1950-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
5d 20h
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
BORDSLAMPA, gulmetall, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 20h
 PAUL HOFF, skulptur, stengods, "Stor knipa", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
5d 20h
BO BESKOW, (1906-1989), blandteknik, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 20h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
5d 20h
HANS BERGSTRÖM, golvlampa, "Modell 560", Ateljé Lyktan, 1940-tal
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 20h
SOPPSLEV, silver, EJB 1861, vikt inkl trähandtag ca 112 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 20h
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
STIG LINDBERG, 28 del, kaffeservis, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 20h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Hugo Kejerfors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
KONSTANTIN GRCIC, hylla, "Tyke", Magis, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 20h
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Magnific, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 36,8 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering10 000 SEK
5d 20h
BORDSLAMPA, kromad metall, art dèco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 20h
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
SNURRFÅTÖLJ, 2000-tal
SNURRFÅTÖLJ, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
BORDSSKÄRMAR, 1 par, lackarbete, orientaliska, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
ARMBAND, 18k guld, x-länk, Stockholm 1962, vikt ca 19 g
Aktuellt bud9 800 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK