3d 10h
FÅTÖLJ MED FOTPALL, engelsk stil, klädsel "Tulpan" formgivet av Josef Frank, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 10h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
3d 10h
LJUSLYKTOR, 10 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 10h
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 10h
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 10h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
3d 10h
TAKLAMPA, "Nift", IKEA, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 10h
REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 10h
TAKKRONA, glas, 1900-tal
TAKKRONA, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 10h
CAFÉSTOL, "Bryggeristolen", Grythyttan Stålmöbler, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
3d 10h
NILS LANDBERG, 8 st champagneglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 10h
NILS LANDBERG, 8 st vinglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 10h
NILS LANDBERG, 12 st servisglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 10h
NILS LANDBERG, 13 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 10h
NILS LANDBERG, 13 st vitvinglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 10h
NILS LANDBERG, 10 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 8h
NILS LANDBERG, 4 st rödvinsglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 8h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 8h
TEKANNA OCH VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 8h
MARIE LUNDGREN-CARLGREN & KINA STRANDBERG, adventsljusstake, lackerad metall, "Eldflugan", Falks Broker AB
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4d 8h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 8h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 8h
GLASSERVIS, 20 del, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 8h
KUDDE, Jobs Handtryck, linne, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 8h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 8h
VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 8h
ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 8h
PAUL HOFF, 3 st figuriner, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 8h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 8h
SELMA LAGERLÖF, 14 vol bokband, Stockholm, Albert Bonniers Förlag 1947
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 8h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 8h
SALONGSMÖBEL, 4 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 8h
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 8h
ANNE NILSSON, glaskula, Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 8h
 BORDSLAMPA / VÄGGLAMPA, metall och plast, " Solo ", Lilux Stockholm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 9h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 9h
SNAPSGLAS, 19 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 9h
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad 2/260
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 9h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 9h
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 165 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
4d 9h
SKULPTURER, 5 st, keramik, Paradisverkstan, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering700 SEK
4d 9h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 9h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 9h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
4d 9h
SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
4d 9h
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 9h
SKULPTUR, malakit och onyx, Mexico, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 9h
STOLAR, 1 par, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK