5d 11h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 11h
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5d 11h
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 2 + 1 set, linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 11h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 11h
LE CREUSET, stekgryta, gjutjärn, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
SPEGELLAMPETT, rokokostil, sent 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
PETER DE WIT, ring, platina, Linköping 2013
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 10h
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
6d 10h
HALSKEDJA MED HÄNGE, brons med tigeröga, Kalevala Koru, Finland, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
ERIC CEDERBERG (1897–1984), olja på duk, signerad och daterad 59
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 10h
SKÅL PÅ FOT, nysilver och glas, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
JEAN-LOUIS DOMECQ, industrilampa, Jielde, Frankrike, formgivningsår 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 10h
VATTENKANNA, mässing, ES Sörensen, Köpenhamn, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
HANDSPEGEL / PUDERDOSA, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
6d 10h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 10h
DIOR, väska / clutch, 1900-talets slut
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 10h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 10h
STEKFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 10h
BORDSLAMPA, vitmetall, Ståks Armatur, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
LEKSAKSBILAR, 6 st, bla Tekno, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 11h
KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 11h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 11h
HANS-AGNE JAKOBSSON, 3 st, vägglampor, mässing, "v 149", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, etikettmärkta
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 11h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
 LILLEBROR SÖDERLUND & LISBETH JOBS, skulptur, målat trä, hemslöjden Leksand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
LIS ZWICK (1942-2020), blandteknik, signerad och daterad 1980
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 11h
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 11h
ULF ÅLUND (född 1948), olja på duk, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 11h
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 11h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Mirja", DUX, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 11h
KARAFFER, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
BOUILOTTELAMPA, mässing, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 11h
FIGURINER, 4 st, porslin, Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
ANDRÉS MARTÍNEZ, väggur, borstad mässing och valnöt, "Micro daro clock", Nomon, formgiven 2022
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 11h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 11h
HÖGTALARE, 1 par, Play 5, Sonos, samtida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 11h
PETER BOROTINSKIJ (född 1948), färglitografi, signerad och daterad -97
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 10h
LOUIS BASTIN (1912-1979), färglitografi, signerad, onumrerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan