5d 11h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
5d 11h
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 11h
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
5d 11h
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 11h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 11h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 11h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 11h
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 11h
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 11h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 11h
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 11h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
5d 11h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 11h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 11h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 10h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
6d 10h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 10h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 10h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 10h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 10h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 10h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 10h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
6d 10h
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 11h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 11h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 11h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
6d 11h
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK