3d 23h
LISA LARSON, väggplakett, stengods, "Katt", ur serien Unik, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 23h
BARNGUNGSTOL, windsormodell, England, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 23h
ERIK HÖGLUND, vattenkanna, glas, Boda 1971
Aktuellt bud350 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 23h
SIDOBORD, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 23h
MULBERRY, parkas, stl XS
MULBERRY, parkas, stl XS
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 23h
VÄGGAPLIQUER, 1 par, mässing, empirestil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 23h
ULLA PROCOPÉ, tekopp med fat, keramik, "Valencia", Arabia, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 23h
LOUISE ADELBORG, porslin, Stockholmsutställningen 1930, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 23h
INGELA WESTERGARD, 1 par gardinlängder, "Clara Fina", Borås Cotton
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 23h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 23h
TAKKRONA, mässing, 1900-tal
TAKKRONA, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 23h
VAS, brons, Ystad Brons, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 23h
FICKUR, 2 st, silver, bla. Omega, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
3d 23h
SIGILL, patinerad brons, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 23h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 23h
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 23h
SKOLPLANSCHER, 5 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 23h
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 23h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Eklöv", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 0h
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 0h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 0h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 0h
BORDSLAMPA, mässing och glas, märkt 210 GBW, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
4d 0h
KÄPP, med silverkrycka, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
4d 0h
JEAN-MARIE MASSAUD, snurrstol, "Flow", MDF, Italia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 0h
LJUSSTAKAR, 2 par, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 0h
KAPPA, fuskpäls, Ramosport, Frankrike, strl 38, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 0h
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 0h
COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 0h
VASER, 2 st, stengods, Carl-Harry Stålhane och "Ritzi", Gunnar Nylund, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 0h
ROYAL COPENHAGEN, bordslampa, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 0h
SIDOBORD, art déco, 1900-1920-/30-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 0h
MATTA, galleri, Kelim, ca 393 x 81 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 0h
MONICA SMETANA (född 1932), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 0h
PAUL KEDELV, skål, "Coquille", Flygsfors, signerad och daterad -52
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 0h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 0h
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
4d 0h
KUDDAR, 1 par, "Kastanj", linne, Jobs Handtryck, 2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
4d 0h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 0h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", soffbord, Fritz Hansen 1984, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 0h
COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 0h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 0h
SKRIVSKÅP, engelsk stil, 1900-talets slut
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 0h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 0h
HÄNGSKÅP, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
4d 0h
TAKLAMPA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 0h
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 0h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, väggskulpturer, trä, monogramsignerad BF och daterad -81
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK