13d 17h
BOKHYLLA, fanerad med alm, 1940-tal_37253a_lg.jpeg
BOKHYLLA, fanerad med alm, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13d 17h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm_37378a_lg.jpeg
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 17h
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal_37413a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 17h
KJELL LÖNNÅ (1936-2022), färglitografi, signerad, provtryck_37336a_lg.jpeg
KJELL LÖNNÅ (1936-2022), färglitografi, signerad, provtryck
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 17h
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början_37087a_8dc9c3225caa672_lg.jpeg
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 17h
OTTO JANSSON (1879-1949), olja på pannå, signerad
_37340a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 17h
MATTA, Marocko, ca 280 x 173 cm_37297a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ca 280 x 173 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
13d 17h
RING, 18k vitguld, med mindre diamanter, tot vikt ca 5,8 g _37154a_8dc9c07b3b06c19_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med mindre diamanter, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
13d 18h
VÄGGRELIEF, brons, 1900-talets första hälft_37143a_8dc9c35df38ced9_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, brons, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 18h
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida_37200a_8dc9c3062492110_lg.jpeg
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 16h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 5,2 g_37196a_8dc9cc52ba6eaf7_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
14d 16h
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad_37231a_8dc9c378505bcd4_lg.jpeg
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 16h
PER SUNDSTEDT, bordslampa, "Mars", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft_37206a_8dc9c3054bc04d9_lg.jpeg
PER SUNDSTEDT, bordslampa, "Mars", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 16h
MATSALSMÖBEL, 5 del, teak, 1950-/60-tal_37046a_8dc9c17d3793339_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 5 del, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
14d 16h
EERO AARNIO, rumsavdelare / skulptur, plast, Martela, Finland, samtida_37364a_lg.jpeg
EERO AARNIO, rumsavdelare / skulptur, plast, Martela, Finland, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 SEK
14d 16h
SPEGELLAMPETT, bronserad, 1800-/1900-tal_37409a_lg.jpeg
SPEGELLAMPETT, bronserad, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 16h
FIOL, Lark, Shanghai, 1900-tal_37230a_8dc9cc4cc05e110_lg.jpeg
FIOL, Lark, Shanghai, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
14d 16h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida_37334a_lg.jpeg
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 16h
RING, 18k guld, med vita stenar, tot vikt ca 3,3 g_37186a_8dc9cc5041c83c6_lg.jpeg
RING, 18k guld, med vita stenar, tot vikt ca 3,3 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
14d 16h
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal_37070a_8dc9c3209856ada_lg.jpeg
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 16h
BARSTOLAR, 4 st, vitlackerad metall, Johanson Design, 2000-tal_37326a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 4 st, vitlackerad metall, Johanson Design, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 16h
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft _37291a_lg.jpeg
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
14d 16h
KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, tidigt 1900-tal_37324a_lg.jpeg
KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 16h
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft_37228a_8dc9c32e2c49126_lg.jpeg
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
14d 16h
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal_37404a_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
14d 16h
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal_37281a_lg.jpeg
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
14d 16h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, creoler, vikt ca 2,9 g_37356a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, creoler, vikt ca 2,9 g
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 16h
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida_37394a_lg.jpeg
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 16h
HÖRNSKÅP, engelsk stil, 1900-talets andra hälft_37034a_8dc9c17c5c969bf_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
14d 16h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad_37353a_lg.jpeg
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 16h
ARBETSSTOL, kromad metall, "Donati", Swedese, 2000-tal_37347a_lg.jpeg
ARBETSSTOL, kromad metall, "Donati", Swedese, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
14d 17h
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida_37299a_lg.jpeg
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
14d 17h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm_37284a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 17h
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, plast, "Uten Silo", Vitra, nutida_36592a_8dc95243b272b71_lg.jpeg
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, plast, "Uten Silo", Vitra, nutida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
14d 17h
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964_37265a_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
14d 17h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, osignerad_37131a_8dc9aa994288c72_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 17h
GEORGE CARWARDINE, bordslampa, svartlackerat stål, "Original 1227 Mini", Anglepoise, England, nutida _36152a_8dc8b879fd3afea_lg.jpeg
GEORGE CARWARDINE, bordslampa, svartlackerat stål, "Original 1227 Mini", Anglepoise, England, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering700 SEK
14d 17h
SKÄRP, siden, sk Obi, siden, Japan, 1900-talets mitt_37272a_lg.jpeg
SKÄRP, siden, sk Obi, siden, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
14d 17h
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991_37402a_lg.jpeg
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 17h
GOLVLAMPA, metall, 1950-tal_37062a_8dc9c0a225fb707_lg.jpeg
GOLVLAMPA, metall, 1950-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 17h
FIGURIN, keramik, Goebel, 1900-talets andra hälft_37234a_8dc9c37665b3432_lg.jpeg
FIGURIN, keramik, Goebel, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 17h
NINNIE FORSGREN, fat/väggrelief, Bromma Keramik, signerad_37216a_8dc9c3770150027_lg.jpeg
NINNIE FORSGREN, fat/väggrelief, Bromma Keramik, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
14d 17h
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal_37354a_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 17h
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, signerad_37076a_8dc9aa87c0a8ed9_lg.jpeg
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, signerad
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
14d 17h
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad _37305a_lg.jpeg
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
14d 17h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal_37252a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
14d 17h
KAROTT, nysilver, England, 1900-talets första hälft _37162a_8dc9c06be92906f_lg.jpeg
KAROTT, nysilver, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 17h
STICKERT, orientalisk, sannolikt 1800-tal_36876a_8dc968a05133946_lg.jpeg
STICKERT, orientalisk, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK