SPELBORD, nyrokoko, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blyertsteckningar, bla monorgamsignerade FvH, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, Boréns, nr 4188, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GOLVLAMPA, ek, "Pull", Whatswhat, för Muuto, samtida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFBORD, redwood, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 182 cm
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
TAKPLAFOND, mässing och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
PÄRLCOLLIER, lås 18k guld, odlade pärlor, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
BARPALL, Blå Station, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
NIELS SLANGE, 2 vol, "Den stormægtigste konges Christian den fierdes...", Danmark 1749
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering8 000 SEK
PAUL DE HAAN, taklampa, "Sputnik", Jolina Lighting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering2 000 SEK
ANTONIO CITTERIO, arbetsstol "ID Air", Vitra, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
HERRBETJÄNT, trä, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
PAUL HOLSBY (född 1921), färglitografi, signerad och numrerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SERVISPORSLIN, 30 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÄNK, gustaviansk stil, 1800-tal
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, vikt ca 3,7 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
OLE WANSCHER, fåtölj, "Senator", France & Son, Danmark, 1960-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BOKSTÖD, mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL OCH VASER, 3 st, glas, bla Vicke Lindstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, "Trigga Loon", Molto Luce, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar, vikt ca 52,5 g
Aktuellt bud26 000 SEK
Värdering24 000 - 28 000 SEK
OLE WANSCHER, soffa, "Senator", France & Son, Danmark, 1960-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
VICKE LINDSTRNAD, 2 del, keramik, "Björnlek", 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPA, metall och glas, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING GULDFÖRMÅL, 7 del, 18k guld, total vikt ca 6,3 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 500 SEK
AKUSTISK GITARR, Levin, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300x194cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering5 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
FÅTÖLJ, swedish modern, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK