2d 15h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 15h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 15h
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
2d 15h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 16h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 16h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 16h
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
2d 16h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 16h
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
2d 16h
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 16h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 16h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 16h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 16h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
2d 16h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 16h
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 16h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 16h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 16h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 16h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 16h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 16h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
2d 16h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 16h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
2d 16h
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 16h
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering800 SEK
2d 16h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
2d 16h
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
2d 17h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 17h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 15h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 15h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 15h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 15h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 15h
Aktuellt bud9 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
3d 15h
POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
3d 15h
HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 15h
TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
3d 15h
VAS, porslin, Karlskronas porslinfabrik, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
3d 15h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 15h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 15h
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK