1d 14h
BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 14h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
1d 14h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 14h
BAROMETER, Ceko, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 14h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 14h
KRUKOR OCH KAFFEKANNA, 3 del, koppar och mässing, bla Skultuna, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 14h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 15h
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, patinerad koppar, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 15h
LOCKURNA, keramik, Höganäs, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 15h
SOLGLASÖGON, Calobar, 1900-taltets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
TAKLAMPA, metall och träspån, Lucifer, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 15h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 15h
MARI SIMMULSON, skålfat samt vas, stengods, Upsala Ekeby
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 15h
BORDSLAMPA, trä och metall, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 15h
SOFFBORD, ek och metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 15h
HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 15h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 15h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 15h
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 15h
MAT- OCH KAFFESERVIS, 80 del, porslin, "Sushito", Japan, sannolikt 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 15h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 15h
VÄGGLAMPOR, 1 par, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 15h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 15h
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 15h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 184 x 113 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 15h
TRÅG, allmoge, daterat 1832
TRÅG, allmoge, daterat 1832
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 15h
URNA, lergods, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 16h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 13h
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 13h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
2d 13h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK