2d 22h
CARL MALMSTEN, hörnskåp med vitrindel, "Capella"_31780a_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, hörnskåp med vitrindel, "Capella"
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 22h
LJUSKRONA, oskariansk, 1800-talets andra hälft, större modell_31294a_8dc49abfeee3d8a_lg.jpeg
LJUSKRONA, oskariansk, 1800-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 22h
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition_31717a_8dc4803ff5b4dbc_lg.jpeg
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 22h
STOL, 1800-talets första hälft, målad och bronserad_31642a_8dc47ec959347b7_lg.jpeg
STOL, 1800-talets första hälft, målad och bronserad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 22h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 75_31610a_8dc4802ada1cea0_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 22h
DUKAR, 10 st, mestadels hellinne, bla Helmi Vuorelma Finland, 1900-talets andra hälft _31689a_8dc4a55d5fa6005_lg.jpeg
DUKAR, 10 st, mestadels hellinne, bla Helmi Vuorelma Finland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 22h
KJELL ENGMAN, karaff, glas, "Safari", Artist Collection, Kosta Boda, signerad _31264a_8dc4414e4b09a27_lg.jpeg
KJELL ENGMAN, karaff, glas, "Safari", Artist Collection, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 22h
DUKAR, linnedamast, 145 x 270 samt 130 x 200 cm_31659a_8dc4a5601a0e276_lg.jpeg
DUKAR, linnedamast, 145 x 270 samt 130 x 200 cm
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
JARDINIÈRE, porslin och mässing, 2000-tal_31384a_8dc44d55f89cc0d_lg.jpeg
JARDINIÈRE, porslin och mässing, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 22h
SERVISPORSLIN, 18 del, "Apollo", Åhléns, 1900-/2000-tal_31873a_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 18 del, "Apollo", Åhléns, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat_31805a_lg.jpeg
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 22h
TAKLAMPA, koppar och glas, tidigt 1900-tal_31608a_8dc49bf9c2193ff_lg.jpeg
TAKLAMPA, koppar och glas, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 22h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, Norge, tot vikt ca 99 g_31598a_8dc48dfdc115ae7_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, Norge, tot vikt ca 99 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
2d 22h
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal_31733a_8dc498e28004d49_lg.jpeg
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 22h
COLLIER, 5 st, bla malakit och emaljarbete, 1900-tales andra hälft_31446a_8dc48e9c6c50772_lg.jpeg
COLLIER, 5 st, bla malakit och emaljarbete, 1900-tales andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
BORDSLAMPA, turkost glas, 1960-/70-tal_31826a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, turkost glas, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_31866a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 22h
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_31721a_8dc48056c0de093_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
2d 22h
ÖRNGOTT, 5 st, linne, med riklig hålsöm och vitbrodyr, bl a ca 69 x 75 cm_31699a_8dc4a55df7fe0f7_lg.jpeg
ÖRNGOTT, 5 st, linne, med riklig hålsöm och vitbrodyr, bl a ca 69 x 75 cm
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal_31858a_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 22h
BARSTOLAR, 3 st, Johanson Design, samtida_31660a_8dc497fe40b022f_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, Johanson Design, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 22h
LAKAN OCH ÖRNGOTT, linne, med hålsöm och brodyr, 1900-talets första hälft _31704a_8dc4a563a21e469_lg.jpeg
LAKAN OCH ÖRNGOTT, linne, med hålsöm och brodyr, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
KJELL ROSÈN (1909-1982), olja på duk, signerad och daterad -47_31695a_8dc480326a86945_lg.jpeg
KJELL ROSÈN (1909-1982), olja på duk, signerad och daterad -47
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, sannolikt 1900-tal_31266a_8dc49941e707eb5_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 22h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_31824a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
2d 23h
TAKLAMPA, "Dress", Fambuena, 2000-tal_31783a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Dress", Fambuena, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 23h
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_31672a_8dc48d2e59f2563_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 23h
BORDSHYLLA, sannolikt rosewood, Kina, troligen sent 1900-tal _31443a_8dc44d9a5955596_lg.jpeg
BORDSHYLLA, sannolikt rosewood, Kina, troligen sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
2d 23h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_31836a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 21h
STOLAR, 1 par, 1800-/1900-tal_31605a_8dc47fd43b9cf48_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 21h
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida_31756a_lg.jpeg
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 21h
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,4 g_31666a_8dc48df40be2d5c_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 21h
SOFFA, tvådelad, 2000-tal_31716a_8dc48bca737a2e7_lg.jpeg
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 21h
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal_31874a_lg.jpeg
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 21h
VAS, gjutjärn, art déco, 1900-talets första hälft_31581a_8dc48bc2b52c262_lg.jpeg
VAS, gjutjärn, art déco, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
RING, 23k guld, med diamanter och odlad pärla, tot vikt ca 5,4 g_31674a_8dc48df20792491_lg.jpeg
RING, 23k guld, med diamanter och odlad pärla, tot vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 21h
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal_31747a_lg.jpeg
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 22h
SPÅNKORG, 1900-tal_31585a_8dc47fce01aad50_lg.jpeg
SPÅNKORG, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 22h
_31875a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 22h
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal_31854a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 22h
RING, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 7,5 g_31670a_8dc48df116bacd5_lg.jpeg
RING, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 7,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 22h
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt_31578a_8dc48e9db04cd13_lg.jpeg
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 22h
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal_31862a_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 22h
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._31685a_8dc48d2c8e349bd_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 22h
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto_31778a_lg.jpeg
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad, 1800-tal_31898a_8dc49c026dbadca_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 22h
DENNIS MARQUART, soffbord, för OX Denmarq, nutida_31745a_lg.jpeg
DENNIS MARQUART, soffbord, för OX Denmarq, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 22h
LEKSAKER, 2 st, 1900-talets mitt_31784a_lg.jpeg
LEKSAKER, 2 st, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK