2d 17h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 17h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 17h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 17h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 17h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 17h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 17h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 17h
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
2d 17h
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 17h
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 18h
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 18h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 18h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 18h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 18h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
2d 18h
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 18h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 18h
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
2d 18h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 18h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 18h
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 18h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 18h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 18h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
2d 18h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 18h
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 18h
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 18h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 18h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 18h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
2d 18h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 18h
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 18h
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 18h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
2d 18h
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering800 SEK
2d 18h
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 17h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, "Ostindia Floris", Rörstrand
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 17h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 134 g
Aktuellt bud100 000 SEK
Värdering100 000 - 110 000 SEK
3d 17h
OIVA TOIKKA, figur, glas, Ittala, Finland, etikettmärkt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud22 000 SEK
Värdering22 000 - 25 000 SEK
3d 17h
TRÄDGÅRDSSOFFA, Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 17h
ANATOMISK MODELL, plast, 1900-andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas "Caramba", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 17h
MATTALLRIKAR, 16 (10+6) st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
ASSIETTER, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
3d 17h
UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st, SAMT SKÅL, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
3d 17h
TERRIN OCH KAROTT, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
TESERVIS, 9 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK