All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
2d 12h
MICHAIL SHEVARJOV (1958), akvarell, signerad och daterad 95_10644a_lg.jpeg
MICHAIL SHEVARJOV (1958), akvarell, signerad och daterad 95
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-talets första hälft _10557a_8daff9ac79bae68_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 11h
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm_10659a_lg.jpeg
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 11h
ARMBANDSUR, Triwa, "Sort of black chrono", design art fashion Rasmus Storm_10555a_8daff9d2932c6eb_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Triwa, "Sort of black chrono", design art fashion Rasmus Storm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
MIKKO LAAKKONEN, "Kola rocking chair", Inno, Finland, 2000-tal_10334a_lg.jpeg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 800 SEK
3d 11h
ETAGEBORD, idegran, sannolikt England, 1900-talets andra hälft _10505a_8daff91097201d2_lg.jpeg
ETAGEBORD, idegran, sannolikt England, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
3d 11h
MATTA, rölakan, monogramsignerad MJ, ca 200 x 137 cm_10560a_8daff98bb98c19f_lg.jpeg
MATTA, rölakan, monogramsignerad MJ, ca 200 x 137 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 11h
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Aria", golvlampa, Örsjö Belysning, formgiven 2005 för Operakällaren i Stockholm_10669a_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 11h
MATTA, Kelim, ca 304 x 199 cm_10618a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 304 x 199 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 11h
JAN B POSBISIL (1898-1968), olja på duk, signerad_10553a_8daff91ec10f2c8_lg.jpeg
JAN B POSBISIL (1898-1968), olja på duk, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
KARMSTOLAR, 1 par, Arper, 2000-tal_10684a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Arper, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
MATBORD MED STOLAR, ek, 2000-tal_10558a_8db004d85b1d556_lg.jpeg
MATBORD MED STOLAR, ek, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 11h
KARMSTOLAR, 1 par, Profim, 2000-tal_10656a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Profim, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 11h
SÄNGGAVLAR, 1 par, 1950-/60-tal_10522a_8daff98aa250d87_lg.jpeg
SÄNGGAVLAR, 1 par, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
VÄGGSPEGLAR, 1 par, 1900-talets första hälft _10578b_8daff9a201ecf2e_lg.jpeg
VÄGGSPEGLAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering200 SEK
3d 12h
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn_10655a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
MATTA, marockansk, ca 300 x 202 cm_10642a_lg.jpeg
MATTA, marockansk, ca 300 x 202 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering8 000 SEK
3d 12h
KRUS, 3 st, lergods, 1900-tal_10632a_lg.jpeg
KRUS, 3 st, lergods, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
VITVINSGLAS, 6 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien, sannolikt 1900-alets första hälft, signerade _10604a_8daffdd4b374b28_lg.jpeg
VITVINSGLAS, 6 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien, sannolikt 1900-alets första hälft, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
HOSEINABAD, orientmatta, ca 300 x 210 cm_10675a_lg.jpeg
HOSEINABAD, orientmatta, ca 300 x 210 cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering9 000 SEK
3d 12h
SOFFA, tresits, Furninova, 2000-tal_10697a_8daff99eabed750_lg.jpeg
SOFFA, tresits, Furninova, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
FIGUR, lergods, 1900-talets första hälft _10682a_lg.jpeg
FIGUR, lergods, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
BJÖRN TRÄGÅRDH, kanna, glas, Reijmyre glasbruk_10603a_8daffdcec251666_lg.jpeg
BJÖRN TRÄGÅRDH, kanna, glas, Reijmyre glasbruk
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
PIEDESTAL, trä, Håkan Palm 1990_10559a_8daff98e300ba53_lg.jpeg
PIEDESTAL, trä, Håkan Palm 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
EERO AARNIO, stol/figur, "Happy Bird", Magis, samtida_10620a_lg.jpeg
EERO AARNIO, stol/figur, "Happy Bird", Magis, samtida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 12h
HAMADAN, orientmatta, galleri, ca 407 x 117 cm_10614a_lg.jpeg
HAMADAN, orientmatta, galleri, ca 407 x 117 cm
Aktuellt bud700 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 12h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft _10568a_8daff9915d667a4_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
THELMA AULIO PAANANEN (Finland/Sverige, född 1931), färglitografi, signerad och daterad 1982_10537a_8daffde5cf215b0_lg.jpeg
THELMA AULIO PAANANEN (Finland/Sverige, född 1931), färglitografi, signerad och daterad 1982
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
MÅRTEN CYRÉN OCH JONAS OSSLUND, 6 st, stolar, "Klyka", Miljö Expo, 1900-/2000-tal_10451a_8db004cb0da09f0_lg.jpeg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft_10693a_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal _10506a_8daff9833c27bd9_lg.jpeg
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
LJUSSTAKAR, 4 st, mässing och malm, 1900-tal_10478a_8daffdc691aabb7_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 4 st, mässing och malm, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
BORDSLAMPA, majolika, jugend, omkring år 1900_10594a_8daff9a0733bfd2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, majolika, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 273 x 99 cm_10516a_8dafe47c02a42e5_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 273 x 99 cm
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 12h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10628a_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering700 SEK
4d 11h
SAMLING MODELLBILAR, "Models of the year", Matchbox, 1900-talets andra hälft _10587a_8daffdd3da497da_lg.jpeg
SAMLING MODELLBILAR, "Models of the year", Matchbox, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft_10611a_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 11h
BRINGARE, grönt glas, Monica Bratt, Reijmyre _10596a_8daff9a11d67bfa_lg.jpeg
BRINGARE, grönt glas, Monica Bratt, Reijmyre
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
BARPALLAR, 1 par, Thonetstil, 1900-/2000-tal_10459a_8dafeac30bd3c90_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Thonetstil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
SAMLING MODELLBILAR, mestadels Dinky Toys, 1900-talets andra hälft _10585a_8daffdd56f6b1be_lg.jpeg
SAMLING MODELLBILAR, mestadels Dinky Toys, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
GUSTAF SJÖÖ (1902-1969), olja på pannå, signerad _10680a_lg.jpeg
GUSTAF SJÖÖ (1902-1969), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
SPEGEL MED TRYMÅ, 1900-talets mitt _10504a_8daff970501b9f6_lg.jpeg
SPEGEL MED TRYMÅ, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
NAIN, orientmatta, ca 290 x 190 cm_10674a_lg.jpeg
NAIN, orientmatta, ca 290 x 190 cm
Startbud200 SEK
Värdering12 000 SEK
4d 11h
SAMLING MODELLBILAR, mestadels Dinky Toys, 1900-talets andra hälft _10586a_8daffdd68740266_lg.jpeg
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft _10688a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
4d 11h
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _10593a_8db004d0a4b88c2_lg.jpeg
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 11h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft _10503a_8dafeeeda69a3a3_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 11h
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft_10581a_8daffdf48280646_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.