CARL MALMSTEN, hörnskåp med vitrindel, "Capella"
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
LJUSKRONA, oskariansk, 1800-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
STOL, 1800-talets första hälft, målad och bronserad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
DUKAR, 10 st, mestadels hellinne, bla Helmi Vuorelma Finland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
KJELL ENGMAN, karaff, glas, "Safari", Artist Collection, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, linnedamast, 145 x 270 samt 130 x 200 cm
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
JARDINIÈRE, porslin och mässing, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 18 del, "Apollo", Åhléns, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, koppar och glas, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, Norge, tot vikt ca 99 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 5 st, bla malakit och emaljarbete, 1900-tales andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, turkost glas, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
ÖRNGOTT, 5 st, linne, med riklig hålsöm och vitbrodyr, bl a ca 69 x 75 cm
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
BARSTOLAR, 3 st, Johanson Design, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
LAKAN OCH ÖRNGOTT, linne, med hålsöm och brodyr, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
KJELL ROSÈN (1909-1982), olja på duk, signerad och daterad -47
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
TAKLAMPA, "Dress", Fambuena, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSHYLLA, sannolikt rosewood, Kina, troligen sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
VAS, gjutjärn, art déco, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
RING, 23k guld, med diamanter och odlad pärla, tot vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
SPÅNKORG, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 7,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
DENNIS MARQUART, soffbord, för OX Denmarq, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
LEKSAKER, 2 st, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK