9d 18h
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal_30756a_lg.jpeg
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 18h
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar RGY Stockholm 1967 , vikt ca 17,4 g_30485a_8dc3863642b6aab_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar RGY Stockholm 1967 , vikt ca 17,4 g
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering9 000 SEK
9d 18h
TAKAMPEL, mässing och glas, gustaviansk stil, 1900-tal_30520a_8dc3939b1e4504d_lg.jpeg
TAKAMPEL, mässing och glas, gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
MATBORD, teak, 1950/60-tal_30545a_8dc386899148730_lg.jpeg
MATBORD, teak, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
9d 18h
DAMARMBANDSUR, 2 st, Tissot och Seiko, 1900-talets andra hälft_30558a_8dc39257020c1dc_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, 2 st, Tissot och Seiko, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
PIERRE FORSELL, 3 st ljusstakar, mässing, "Tulpan", Skultuna, 1900-talets andra hälft _30669a_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, 3 st ljusstakar, mässing, "Tulpan", Skultuna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 18h
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida_30719a_lg.jpeg
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 18h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, kromad metall, Luxo, 2000-tal_30747a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, kromad metall, Luxo, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
MALIN GUNNARSSON, hänge, silver, Stockholm, 1900-/2000-tal_30754a_lg.jpeg
MALIN GUNNARSSON, hänge, silver, Stockholm, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
NILS STRINNING, skrivbords hyllplan, 2 st, ek, String, 2000-tal_30606a_8dc39cc13062b92_lg.jpeg
NILS STRINNING, skrivbords hyllplan, 2 st, ek, String, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 4,7 g _30571a_8dc3924f2f14334_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 4,7 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 17h
LORNJETT, MEDALJONG OCH RING, bla silver, med markasiter, 1800-/1900-tal_30500a_8dc3866131cb384_lg.jpeg
LORNJETT, MEDALJONG OCH RING, bla silver, med markasiter, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 17h
FIGURIN, porslin, Rudolstadt Volkstedt, Tyskland, 1900-talets första hälft_30622a_8dc39cc68356cc9_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Rudolstadt Volkstedt, Tyskland, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 17h
GOLVLAMPA, Falkenberg belysning, 1960-/70-tal_30510a_8dc3868483d00ec_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Falkenberg belysning, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 17h
ARMBAND, 18k guld, Bismarcklänk, vikt ca 13 g_30679a_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, Bismarcklänk, vikt ca 13 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering6 500 SEK
10d 17h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_30660a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 17h
BORD, 1900-talets början_30731a_lg.jpeg
BORD, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 17h
BALJA, koppar, 1900-talets första hälft_30507a_8dc387a0387bc29_lg.jpeg
BALJA, koppar, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 17h
BARSTOL OCH BORD, 2 del, grönlackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal_30696a_lg.jpeg
BARSTOL OCH BORD, 2 del, grönlackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 17h
TAKLAMPA, "Dress" Fambuena, design av Jehs och Laub, samtida_30641a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Dress" Fambuena, design av Jehs och Laub, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 17h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm_30777a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
10d 17h
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto_30497a_8dc386828693bff_lg.jpeg
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 17h
GOLVLJUSSTAKAR,  par, bronserad metall, enligt uppgift Grekland, 1900-talets andra hälft _30675a_lg.jpeg
GOLVLJUSSTAKAR, par, bronserad metall, enligt uppgift Grekland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 17h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, galleri, ca 335 x 103 cm_30657a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, galleri, ca 335 x 103 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 17h
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-tal_30472a_8dc385fa843643e_lg.jpeg
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 17h
SERVISPORSLIN, 9 del, Japan, 1900-talets andra hälft _30713a_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 9 del, Japan, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 17h
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900_30447a_8dc3939c754ed97_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 17h
GUSTAV ADON, olja på duk, "Morkulla", signerad och daterad_30611a_8dc39cbecf01eae_lg.jpeg
GUSTAV ADON, olja på duk, "Morkulla", signerad och daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 17h
TAKLAMPA, sk saturnuslampa, 1930-/40-tal_30433a_8dc3939d7f8843c_lg.jpeg
TAKLAMPA, sk saturnuslampa, 1930-/40-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
10d 17h
KARMSTOL, sk. Påfågelstol, rotting, 1900-tal_30563a_8dc387995781b27_lg.jpeg
KARMSTOL, sk. Påfågelstol, rotting, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 17h
RESERVOARPENNOR, 2 st, Cross, med originaletui_30552a_8dc39221c1b53ef_lg.jpeg
RESERVOARPENNOR, 2 st, Cross, med originaletui
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 18h
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida_30704a_lg.jpeg
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 18h
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 8,2 g_30767a_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 8,2 g
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
10d 18h
BROSCHER, 7 st, mestadels silver, bla med skuren snäckskalskamé och markasiter, 1900-tal_30588a_8dc39254e53bd17_lg.jpeg
BROSCHER, 7 st, mestadels silver, bla med skuren snäckskalskamé och markasiter, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 18h
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, monogramsignerad JK_30427a_8dc345335f99cdd_lg.jpeg
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, monogramsignerad JK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 18h
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-tal_30453a_8dc385fc29ddf2b_lg.jpeg
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 18h
TRÄDGÅRDSURNA PÅ KOLONN, gjutjärn, samtida_28125a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNA PÅ KOLONN, gjutjärn, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 18h
SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med björk_30632a_lg.jpeg
SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med björk
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 18h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft_30721a_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 18h
FISKGRYTA, större modell, koppar, 1800-/1900-tal_30671a_lg.jpeg
FISKGRYTA, större modell, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 18h
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, monogramsignerad ES_30439a_8dc345342046982_lg.jpeg
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, monogramsignerad ES
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 18h
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med röd sten, tot vikt ca 3,3 g_30630a_lg.jpeg
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med röd sten, tot vikt ca 3,3 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
10d 18h
DAMARMBANDSUR, 14/18k guld, Incos, manuellt urverk, 1900-talets mitt, total vikt ca 14 g_30495a_8dc3863a87d8e40_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, 14/18k guld, Incos, manuellt urverk, 1900-talets mitt, total vikt ca 14 g
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
10d 18h
HANS VIKSTEN (1926-1987), akvarell, signerad och daterad 1985_30718a_lg.jpeg
HANS VIKSTEN (1926-1987), akvarell, signerad och daterad 1985
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 18h
FIGURIN, porslin, Goebel, sotare med gris_30753a_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Goebel, sotare med gris
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 18h
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal_30633a_lg.jpeg
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 18h
SMYCKESGARNITYR, 3 del, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft _30479a_8dc386139a7742b_lg.jpeg
SMYCKESGARNITYR, 3 del, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 18h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_30717a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK