5d 2h
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm_37288a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
5d 2h
CECILIA UHLIN (född 1964), färglitografi, signerad och daterad -99_37387a_lg.jpeg
CECILIA UHLIN (född 1964), färglitografi, signerad och daterad -99
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 2h
COLLIER, 18k guld, vikt ca 6 g _37118a_8dc9ce284fedd23_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, vikt ca 6 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 2h
PISTOL, orientalisk, replika, 1800-/1900-tal_36910a_8dc9ce271394038_lg.jpeg
PISTOL, orientalisk, replika, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 2h
KAFFESERVIS, 18 del, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft_37224a_8dc9c37a1aad038_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 18 del, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 2h
RINGAR, 2 st, 18k guld, med röd resp grön sten, bla Stockholm 1957, tot vikt ca 6,6 g_37381a_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, 18k guld, med röd resp grön sten, bla Stockholm 1957, tot vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 2h
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, New Art, automatisk, omkring 1900-talets mitt_37366a_lg.jpeg
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
5d 2h
BORDSPENDYL, trä, Eduard Engelbrechten, Stockholm (verksam 1815-1845), empire, 1800-talets första hälft _37301a_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 2h
SKÅL, tenn, stämplar Holst, Danmark, 1900-talets mitt _37099a_8dc9aa8d748ffe5_lg.jpeg
SKÅL, tenn, stämplar Holst, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 2h
OIVA TOIKKA, 3 st, figurer, glas, Nuutajärvi, signerade_37079a_8dc9aa86f00d019_lg.jpeg
OIVA TOIKKA, 3 st, figurer, glas, Nuutajärvi, signerade
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 2h
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g_37187a_8dc9cc4fa27c051_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
5d 2h
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad 81_37116a_8dc9c0be64e1740_lg.jpeg
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad 81
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 2h
GLASSERVIS, 49 del, kristall, Reijmyre, 1900-tal_37194a_8dc9ce474118f1a_lg.jpeg
GLASSERVIS, 49 del, kristall, Reijmyre, 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
5d 2h
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft _37325a_lg.jpeg
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 2h
ARMBAND, 18k guld, x-länk, med berlocker, vikt ca 17,6 g_37197a_8dc9cc535a6766e_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, x-länk, med berlocker, vikt ca 17,6 g
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering10 000 SEK
5d 2h
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar, vikt ca 23,5 g_37097a_8dc9ce21a877e38_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar, vikt ca 23,5 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
5d 2h
BORDSLAMPA, glas, 1960-tal_37072a_8dc9aa95c2013bc_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 2h
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut_37405a_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 2h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft_37193a_8dc9cc48497bb85_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 2h
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_37209a_8dc9c31e58f956f_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 2h
CHRISTOPHE MATHIEU, taklampa, "Discoco", Marset, 2000-tal_37227a_8dc9c3091aa72ff_lg.jpeg
CHRISTOPHE MATHIEU, taklampa, "Discoco", Marset, 2000-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 2h
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida_37374a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 2h
TAKKRONA, venetiansk stil, möjligen Elme glasbruk, 1900-talets mitt_37303a_lg.jpeg
TAKKRONA, venetiansk stil, möjligen Elme glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 2h
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad_37232a_8dc9c377ad760c2_lg.jpeg
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
HANS-AGNE JAKOBSSON, golvlampa, "Kuben, 1900-talets andra hälft_37036a_8dc9c1f302d67b5_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g_37185a_8dc9cc51079c12a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft _37323a_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 3h
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm_37276a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 3h
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad_37349a_lg.jpeg
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och daterad -83_37417a_lg.jpeg
BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och daterad -83
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 3h
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk_37257a_lg.jpeg
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
5d 3h
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g_37080a_8dc9c07c99f7b9e_lg.jpeg
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 1h
SNAPSGLAS, 9 st, glas, "Skansen", Stockholms Glasbruk, 1900-talets mitt_37715a_8dca00af93f01a1_lg.jpeg
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
MODELLBÅT, mahogny och teak, Riva, Aquarama, 1900-/2000-tal_37799a_8dca18cda0065a2_lg.jpeg
MODELLBÅT, mahogny och teak, Riva, Aquarama, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 1h
ANNA EHRNER, 2 st champagneglas, "Epoque", Kosta Boda_37529a_8dca001b7acd9ff_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 2 st champagneglas, "Epoque", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 1h
EWALD DAHLSKOG, vas, fajans, Bo Fajans, 1940-tal, monogramsignerad_37709a_8dc9ffe1ac2388d_lg.jpeg
EWALD DAHLSKOG, vas, fajans, Bo Fajans, 1940-tal, monogramsignerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 1h
MATSALSSKÅP, 1900-talets mitt_37746a_8dca18d08425ae1_lg.jpeg
MATSALSSKÅP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 1h
KORGAR, 2 st, 1800-/1900-tal_37738a_8dca0ca90d9115d_lg.jpeg
KORGAR, 2 st, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6d 1h
CREMEKOPPAR MED FAT, 6 st, porslin, Rörstrand_37790a_8dca0d2500d9b3f_lg.jpeg
CREMEKOPPAR MED FAT, 6 st, porslin, Rörstrand
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
6d 1h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad _37726a_8dca00aa45c57e9_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 1h
SKÅL, glas, 1900-talets andra hälft _37159a_8dc9c06b3839853_lg.jpeg
SKÅL, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
6d 1h
TALLRIK, porslin, famille rose, Kina, 1700-tal_37444a_8dc9ffff35a8b21_lg.jpeg
TALLRIK, porslin, famille rose, Kina, 1700-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
6d 1h
NANNA DITZEL, stol, "Trinidad",  modell 3298, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal_37584a_lg.jpeg
NANNA DITZEL, stol, "Trinidad", modell 3298, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
ÅSA WESTLUND, 1 par skor, There goes the neighboorhood, strlk 37_37492a_lg.jpeg
ÅSA WESTLUND, 1 par skor, There goes the neighboorhood, strlk 37
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
VASER OCH SKÅLAR, 6 st, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _37640a_lg.jpeg
VASER OCH SKÅLAR, 6 st, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 1h
SAMUEL GÖRANSSON, (1892-1981), relief, skuret trä, signerad och daterad 1975_37649a_lg.jpeg
SAMUEL GÖRANSSON, (1892-1981), relief, skuret trä, signerad och daterad 1975
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien, 2000-tal_37508a_lg.jpeg
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
BOKHYLLA / SIDEBOARD, björk, 1940-tal_37701a_8dca0c33b618aa5_lg.jpeg
BOKHYLLA / SIDEBOARD, björk, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK