5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 12h
TRÄDGÅRDSPALLAR, 1 par, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 12h
OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
DALATUPPAR, 2 st, målat trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och numrerad 8/20
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
ODD JACOBSEN, 2 st färglitografier, signerade och numrerade 194/275 och 242/275
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 12h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, England, 1800-/1900-tal, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 12h
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 13h
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
ROLF BERG, 1 par, figurer, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
  ROLAND SVENSSON, färglitografi, "Möte på isen", signerad och numrerad 166/360
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 13h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad och daterad -81
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
LISA LARSON, 4 st figurer, adventsbarnen, stämpelmärkta
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 13h
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), färglitografi, signerad och numrerad 31/125
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 13h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
 BORDSLAMPOR, 1 par, "Solo", bla Fagerhults Ljusarmatur, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
FÅTÖLJ, gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
SOFFA, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
STEKGRYTA, gjutjärn, Kockums, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
VINGLAS, CHAMPAGNEGLAS OCH LJUSSTAKAR, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 305/310
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
ERIK HÖGLUND, 2 st vaser, glas, signerade och daterade "Chribska -92"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 13h
KARAFFER, 2 st, glas, Orrefors, 1900-/200-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
FAT SAMT SKÅL PÅ FOT, 2 st, glas, bla Rauk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 11h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad ÖN 1989
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad 2/260
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
MARION BELIN (1933-2022), färglitografi, signerad och numrerad 10/36
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 11h
LISA LARSON, 8 st ljusstakar, porslin, för Goebel, Tyskland
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 11h
ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 11h
LJUSSTAKE OCH SPELDOSA, porslin, Goebel, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
PIGTITTARE, mahogny, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 149/200
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK