6d 14h
GOLVLAMPA, 2000-tal_36103a_8dc8b7a1c005057_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_36321a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
MAX WALTER SVANBERG (1912–1994), färglitografi, signerad och numrerad 106/150_36359a_lg.jpeg
MAX WALTER SVANBERG (1912–1994), färglitografi, signerad och numrerad 106/150
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
6d 14h
BORDSLAMPA, glas, 1960-/70-tal_36156a_8dc8c46ad5aa826_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
6d 14h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_35960a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Studio Line", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _36081a_8dc8c7006455737_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Studio Line", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_36266a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 14h
SIDOBORD, bemålat, 1900-talets första hälft_36066a_8dc8b791b651dd3_lg.jpeg
SIDOBORD, bemålat, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft_36057a_8dc8c64b173fbba_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft_36282a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
PALL, vitlackerad metall, Johanson Design, nutida_36154a_8dc8b77eb5934bf_lg.jpeg
PALL, vitlackerad metall, Johanson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal_36084a_8dc8b88be036b6f_lg.jpeg
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
GOLVLAMPA, 2000-tal_36105a_8dc8b7a26da5ee3_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft _36076a_8dc8ae3e542ab6d_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och numrerad 5/50_36251a_lg.jpeg
BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och numrerad 5/50
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing och glas, 1970-tal_36158a_8dc8c56e9e6d47f_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing och glas, 1970-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal_35953a_lg.jpeg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, monogramsignerad HL och daterad -43_36299a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, monogramsignerad HL och daterad -43
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36._36328a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 14h
VÄGGUR, sent 1800-tal_36083a_8dc8c6a9f129e13_lg.jpeg
VÄGGUR, sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
NANNY STILL, flaska, glas, "Grapponia", Rihimäen Lasi, Finland, 1960-/70-tal_36113a_8dc8b886e8ed382_lg.jpeg
NANNY STILL, flaska, glas, "Grapponia", Rihimäen Lasi, Finland, 1960-/70-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6d 14h
ANTONIO CITTERIO, arbetsstol "ID Air", Vitra, 2000-tal_36097a_8dc8ad5738b4614_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO, arbetsstol "ID Air", Vitra, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 14h
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_36071a_8dc8b88897e27c4_lg.jpeg
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft _36052a_8dc8b894900bee6_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero_36121a_8dc8ae3afe61bf0_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 14h
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie_35944a_lg.jpeg
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
6d 14h
MATTA, Marocko, ca 280 x 200 cm_34592a_8dc8c6af98defac_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ca 280 x 200 cm
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 14h
STOLAR, 1 par, empirestil, 1800-talets andra hälft _36356a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, empirestil, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 15h
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, lergods, monogramsignerad och daterad PZ 60_36157a_8dc8b7e439fb136_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, lergods, monogramsignerad och daterad PZ 60
Aktuellt bud600 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY_36129a_8dc8ae405d4f3b9_lg.jpeg
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 15h
SPEGEL, 1900-talets andra hälft _36078a_8dc8c649c6ecf36_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 11h
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal_36130a_8dc8c6fac78a2d5_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu, nutida_36142a_8dc8c6f8a75e256_lg.jpeg
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu, nutida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 11h
SITTPUFF, Mitab, 2000-tal_36093a_8dc8ae4351245d5_lg.jpeg
SITTPUFF, Mitab, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, tidigt 1900-tal_36210a_8dc8c572f3f4c15_lg.jpeg
KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
VAS, keramik, Uppsala Ekeby, 1900-tal_36053a_8dc8b8924022f3f_lg.jpeg
VAS, keramik, Uppsala Ekeby, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft _35951a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 12h
OTTO JANSSON (1879-1949), olja på pannå, signerad
_36263a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
TAKLAMPA, "Trigga Loon", Molto Luce, samtida_36120a_8dc8ae42a87f42c_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Trigga Loon", Molto Luce, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 12h
HÄNGE MED KEDJA, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 4,1 g_36227a_8dc8c510665b989_lg.jpeg
HÄNGE MED KEDJA, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 4,1 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 12h
BORDSLAMPA, glas, sannolikt Reijmyre_36164a_8dc8c4637460af2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 12h
INGEGERD RÅMAN, vas, glas, Orrefors, sent 1900-tal_36118a_8dc8c467129d466_lg.jpeg
INGEGERD RÅMAN, vas, glas, Orrefors, sent 1900-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 12h
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_35950a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 12h
MINA CARLSSON-BREDBERG, akvarell på papper, vy över Stockholm, signerad_36259a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 12h
BORDSLAMPA, mässing, orientalisk, sannolikt 1900-talets första hälft _36357a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, orientalisk, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
BARSTOLAR, 4 st, vitlackerad metall, Johanson Design, 2000-tal_36099a_8dc8ad550234668_lg.jpeg
BARSTOLAR, 4 st, vitlackerad metall, Johanson Design, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 12h
MIU MIU, ballerinaskor, 1 par, strlk 37,5_36032a_8dc8c45bf335638_lg.jpeg
MIU MIU, ballerinaskor, 1 par, strlk 37,5
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 12h
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal_36305a_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT