6d 2h
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
6d 2h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
 SAMLING BIJOUTERIER, 12 del, bla silver, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
COCKTAILGLAS, 6 st, silver, GAB, 1953, tot vikt ca 360 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 2h
SALONGSBORD, björk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
VETTE SAMT FIGURER, 2 st, trä, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
LYKTA, mässing, 1900-tal
LYKTA, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 3h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 3h
ARMBANDUR, gulddoublé, Seiko, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 3h
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6d 3h
CRÈMEKOPPAR, 6 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 3h
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 3h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 3h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 3h
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 3h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 3h
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
6d 3h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 3h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 4h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 2h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 2h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 2h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
7d 2h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK