4d 13h
BOK, Lappland, "Det stora svenska framtidslandet", 1908
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
SOFFBORD, Englessons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
HÖRNSKÅP, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
DOSA, silver, 1900-talets mitt, vikt ca 100 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Maria", Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
KNAPPDRAGSPEL, Oscar Rückoldt, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 12h
FIGURER, 2 st, plast, troll, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
KASTHALL, matta, flossa, sannolikt 2000-tal, 200 x 300 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 12h
GALGAR, 12 st, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
EWA JARENSKOG, 5 st, figuriner, keramik, JIE, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
SKÅL, silver, 1900-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 12h
KOPPARKITTEL, 1800-tal
KOPPARKITTEL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
RING, 18k guld, snäckskalscamé, tot vikt ca 4 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 12h
ARMBAND, silver, enligt uppgift Tunisien, vikt ca 135 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
OBS-kommer att ångras, betala ej ut - BANKETT, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
STARKVINSGLAS, 8 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
ERIK MORNILS, 6 del, fat samt assietter, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
STÄMPELKLOCKA, International company time recording Co, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 13h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 13h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad 1999
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
TIDNING, Sporten idag 1958-59, "Fotbolls-VM 1958", Åhlén & Åkerlunds förlags 1958
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
BORDSFOTOGENLAMPA, glas, och mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
MATTA, röllakan, 1900-talets andra hälft, ca 245 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
JAROSLAW CHUDY, litografier, 3 st, signerade och numrerade 332/360
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
 JENS QUISTGAARD, 4 st ljusstakar, nysilver, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
BOCKBORD, furu, 1900-tal
BOCKBORD, furu, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 0,8 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
ASTA STRÖMBERG, 1 par ljusstakar, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
LJUSKRONA, smide och mässing, sannolikt Rolf Sinnemark, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 13h
EUGEN TROST, serveringsfat, flintgods, Gefle, signerat och daterat 1956
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
KAFFESKEDAR, 5 st, silver, GAB, 1933, tot vikt ca 86 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
HÄNGE, 18k guld, med orange sten, tot vikt ca 2,1 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 13h
TELEFON, "Cobra", LM Ericson, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 12h
TISSOT, armbandsur, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 12h
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK