5d 16h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 16h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
5d 17h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 17h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 17h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 17h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 17h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 17h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 17h
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 17h
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud750 SEK
Värdering800 SEK
5d 17h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 17h
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
5d 17h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
6d 16h
POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
6d 16h
VAS, porslin, Karlskronas porslinfabrik, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 16h
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 16h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 16h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 8,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
6d 16h
IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud600 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 16h
ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1957
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 16h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
FIGURIN, tomte, keramik, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK