JULSERVIS, 26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering10 000 SEK

MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK

STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SPELBORD, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK

BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK

VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK

LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud250 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK