5d 5h
VÄGGLAMPOR, 1 par, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 5h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 5h
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 5h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 184 x 113 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 5h
TRÅG, allmoge, daterat 1832
TRÅG, allmoge, daterat 1832
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
URNA, lergods, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
6d 3h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 3h
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 4h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
MÄRKLIN, lok med 7 vagnar samt hus och transformator, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 4h
DRAGSPEL, Hagström, Minett, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan