5d 3h
JULSERVIS,  26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering10 000 SEK
5d 3h
MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 3h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 3h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
SKÅP, 1900-talets andra hälft
SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 3h
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 3h
SPELBORD, tidigt 1900-tal
SPELBORD, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 3h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 4h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 2h
FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
6d 2h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud250 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK