4d 22h
GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering400 SEK
4d 22h
BESTICKUPPSÄTTNING, 97 del, försilvrad metall, WMF, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 23h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 23h
BASTUAGGREGAT, eldrivet, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 23h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 23h
FICKUR, IWC, International Watch Co, 18k guld, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud17 500 SEK
Värdering16 000 - 18 000 SEK
4d 23h
YTTERFODER, mässing, Skultuna, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 23h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 23h
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 23h
SKÅP, allmoge, 1700-tal
SKÅP, allmoge, 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 23h
DRAGSPEL, Hagström, Minett, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 23h
KARAFFER, 3 st, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 23h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 23h
TAKKROK SAMT LÅS, metall, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 23h
STOLAR, 6 st, empirestil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 23h
1 PAR KARMSTOLAR OCH BANKETT, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 23h
SOFFA, empirestil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 23h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 23h
TAKAMPEL, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 23h
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 23h
HERMÈS, scarf, siden, Paris
HERMÈS, scarf, siden, Paris
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 23h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 23h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 23h
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 23h
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 21h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 21h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 21h
KANDELABER, målat trä, allmogestil, "Essungastaken", Essunga hembygds-fornminnes förening
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 21h
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad 1923
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 21h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 21h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 21h
GEORG MALMKVIST, bordslampa, kolmårdsmarmor, Kolmården, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 21h
OKÄND KONSTNÄR, 1 par, olja på pannå, England, 1800-tal, varav en otydligt signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 22h
TISSOT, armbandsur, 14K guld, quartz, 2000-tal
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 22h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
BURBERRY, trenchcoat, herr, strlk ca L
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 22h
STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
SÄNGBORD, 1 par, AB Carlström & Co Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
5d 22h
DIMITAR UGRINOV (född 1954), blandteknik på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
TISSOT, armbandsur, 14k guld
TISSOT, armbandsur, 14k guld
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 22h
HARALD ÖSTERGREN, vas med hänklar, keramik, Uppsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 22h
FRACK, Barons fashion, herr, strlk 52
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK