All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
4d 10h
GUNGSTOL, bambu, 1900-talets andra hälft_10567a_8daffddb75221f8_lg.jpeg
GUNGSTOL, bambu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 10h
ALVAR AALTO, fåtölj, "Tank chair", modell 400, Artek, Finland_10679a_lg.jpeg
ALVAR AALTO, fåtölj, "Tank chair", modell 400, Artek, Finland
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering25 000 SEK
4d 10h
SOFFA, Bröderna Andersson, sannolikt 1900-talets slut, klädsel "Lotus" från GP & J Baker_10498a_8daff9822f8423a_lg.jpeg
SOFFA, Bröderna Andersson, sannolikt 1900-talets slut, klädsel "Lotus" från GP & J Baker
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 10h
ORIENTMATTA, old, silke, sannolikt 1900-talets andra hälft _10514a_8dafedcbca4249a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, silke, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 10h
STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar med fat, 4 st, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal_10600a_8daffdcdfb8dd33_lg.jpeg
STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar med fat, 4 st, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering300 SEK
4d 10h
CHIFFONJÉ, senempire, 1800-tal_10616a_lg.jpeg
CHIFFONJÉ, senempire, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, tomte med installation, otydligt signerad, samtida_10466a_8daff99501ac0cd_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, tomte med installation, otydligt signerad, samtida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 10h
SAM HECHT OCH KIM COLIN, golvlampa "W182 Pastille F2", Wästberg, 2000-tal_10664a_lg.jpeg
SAM HECHT OCH KIM COLIN, golvlampa "W182 Pastille F2", Wästberg, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 10h
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil Paul Smith_10454a_8dafeac8f8e1882_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil Paul Smith
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 10h
SKRIVSTOL, ek, 1900-talets första hälft
_10565a_8daffddc56184d7_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 10h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft _10543a_8daff997a6dcf36_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
HEE WELLING, stol, About a Chair, HAY, 2000-tal_10627a_lg.jpeg
HEE WELLING, stol, About a Chair, HAY, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm_10654a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 11h
SAMLING FLASKOR, grönt glas, snarlika, sannolikt 1900-tal_10468a_8daffdc8e9231f9_lg.jpeg
SAMLING FLASKOR, grönt glas, snarlika, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
 ILMARI TAPIOVAARA, fåtölj, "Kiki Lounge", för Artek, Finland, samtida_10633a_lg.jpeg
ILMARI TAPIOVAARA, fåtölj, "Kiki Lounge", för Artek, Finland, samtida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 11h
JASPER MORRISON, 1 par barstolar, "Hi-Pad-Chair", Capellini, Italien_10624a_lg.jpeg
JASPER MORRISON, 1 par barstolar, "Hi-Pad-Chair", Capellini, Italien
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 11h
KARMSTOLAR, 1 par, Frankrike, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft _10623a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Frankrike, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 11h
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 180 x 76 cm_10517a_8dafe48533de294_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 180 x 76 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
HEE WELLING, stol, "About a Chair", HAY, 2000-tal_10626a_lg.jpeg
HEE WELLING, stol, "About a Chair", HAY, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
VAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal_10550a_8daffdca9e3da52_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
BÖCKER, 4 st, 1900-talets första hälft, Ernst Josephson, Ivar Arosenius och Carl Larsson bla "Ett hem" 1904_10672a_lg.jpeg
BÖCKER, 4 st, 1900-talets första hälft, Ernst Josephson, Ivar Arosenius och Carl Larsson bla "Ett hem" 1904
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
BORDSTELEFON, svart bakelit, 1900-talets första hälft _10479a_8daffdc829aa88e_lg.jpeg
BORDSTELEFON, svart bakelit, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
5d 10h
JOHAN OSSIAN ANDERSSON (1889-1975), olja på duk, signerad _10540a_8daffddf893237a_lg.jpeg
JOHAN OSSIAN ANDERSSON (1889-1975), olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
FÅTÖLJ, "Outline Chair",  Muuto, formgiven av Anderssen & Voll_10158a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, "Outline Chair", Muuto, formgiven av Anderssen & Voll
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 10h
BORDSLAMPA, EWÅ, 1900-talets mitt _10640a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, EWÅ, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
ARMRING, silver, Alton, Falköping 1972 _10545a_8db004bf9b4b85c_lg.jpeg
ARMRING, silver, Alton, Falköping 1972
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
KARMSTOLAR, 7 st, Kusch+Co, 2000-tal_10662a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 7 st, Kusch+Co, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
GOLVLAMPA, Konsthantverk Tyringe, 1900-talets andra hälft _10685a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Konsthantverk Tyringe, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
FÅTÖLJER, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt _10500a_8dafec40bba7a00_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell_10647a_lg.jpeg
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 10h
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_10552a_8daff9b7482a67d_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 10h
BARSTOLAR, 3 st, Enea Lottus, formgiven av Lievore Altherr Molina, 2000-tal_10673a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, Enea Lottus, formgiven av Lievore Altherr Molina, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1900-talets andra hälft _10542a_8daff9b90f95c06_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft _10509a_8daff9117bf0360_lg.jpeg
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
GUSTAV STENBERG (född 1924), olja på duk, signerad_10573a_8daffde2a4019a0_lg.jpeg
GUSTAV STENBERG (född 1924), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
SPEGEL, 1900-talets andra hälft _10570a_8daffde8666f177_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
SALONGDBORD, rokokostil, 1900-talets mitt _10497a_8dafeac1cd0e9bd_lg.jpeg
SALONGDBORD, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
_10713a_8daffddd2489a62_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
BORD, Fora Form, 2000-tal_10634a_lg.jpeg
BORD, Fora Form, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
VÄSKA, Adidas, sannolikt 1970-tal_10582a_8daff995e496b4c_lg.jpeg
VÄSKA, Adidas, sannolikt 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
5d 10h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), pastell, signerad och daterad 44_8266a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), pastell, signerad och daterad 44
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
SKRIVBORD, Louis XIV-stil, 1900-tal_10621a_lg.jpeg
SKRIVBORD, Louis XIV-stil, 1900-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 10h
HATT, svensk, båthatt, paradhatt, m/1878, för flottan_10629a_8db005005c1939e_lg.jpeg
HATT, svensk, båthatt, paradhatt, m/1878, för flottan
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 10h
FLASKA, glas, 1900-talets första hälft _10469a_8daff9aeb237b47_lg.jpeg
FLASKA, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
BARPALLAR, "Atelier", 1 par, TAF Studio, Artek, 2021/22_10686a_lg.jpeg
BARPALLAR, "Atelier", 1 par, TAF Studio, Artek, 2021/22
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 500 SEK
5d 11h
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft _10577a_8daffdd9bc1ccc6_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
CHARLES & RAY EAMES, "Eames Plastic Chair - DSW", stol, Vitra, 2022_10645a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, "Eames Plastic Chair - DSW", stol, Vitra, 2022
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 11h
MATTA, rölakan, monogramsignerad M, ca 228 x 172 cm_10561a_8daff98c80829e6_lg.jpeg
MATTA, rölakan, monogramsignerad M, ca 228 x 172 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.