3d 11h
ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 90 g
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 12h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
3d 12h
ETAGEFAT, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
MATSKED, silver, G Graumann 1863, vikt ca 70 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
STÖVLAR. 1 par, Vagabond, stl 39
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
WALTER HICKMAN, 8 st whiskyglas, "Pippi", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 12h
GUNNAR RYDHOLM, olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
PIERRE FORSSELL, 1 par vägglampetter, mässing, "Pendel", Skultuna
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
BRICKA, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 135 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 2 + 1 set, linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 12h
LE CREUSET, stekgryta, gjutjärn, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
SPEGELLAMPETT, rokokostil, sent 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
PETER DE WIT, ring, platina, Linköping 2013
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 11h
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
4d 11h
HALSKEDJA MED HÄNGE, brons med tigeröga, Kalevala Koru, Finland, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
ERIC CEDERBERG (1897–1984), olja på duk, signerad och daterad 59
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 11h
SKÅL PÅ FOT, nysilver och glas, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
JEAN-LOUIS DOMECQ, industrilampa, Jielde, Frankrike, formgivningsår 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 11h
VATTENKANNA, mässing, ES Sörensen, Köpenhamn, Danmark
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
HANDSPEGEL / PUDERDOSA, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
DIOR, väska / clutch, 1900-talets slut
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 11h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
STEKFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 11h
BORDSLAMPA, vitmetall, Ståks Armatur, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
LEKSAKSBILAR, 6 st, bla Tekno, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
HANS-AGNE JAKOBSSON, 3 st, vägglampor, mässing, "v 149", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, etikettmärkta
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
 LILLEBROR SÖDERLUND & LISBETH JOBS, skulptur, målat trä, hemslöjden Leksand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 12h
LIS ZWICK (1942-2020), blandteknik, signerad och daterad 1980
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 12h
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 12h
ULF ÅLUND (född 1948), olja på duk, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
4d 12h
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 12h
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan