2d 12h
VÄGGRELIEF, skuret och bronserat trä, orientalisk, 1900-tal_37083a_8dc9c35e7d03831_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, skuret och bronserat trä, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida_37343a_lg.jpeg
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
FAT, 2 st, porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft_36917a_8dc9aa9fa23baed_lg.jpeg
FAT, 2 st, porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
KNIV, horn,  1900-tal_37053a_8dc9aa8cdd08420_lg.jpeg
KNIV, horn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 1,8 g_37188a_8dc9cc4ef088e09_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
KARMSTOLAR, 1 par, Four Design, Danmark, 2000-tal_37337a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Four Design, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 13h
JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), spegel, empire, förgylld och bronserad, Stockholm,1800-tal_37319a_lg.jpeg
JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), spegel, empire, förgylld och bronserad, Stockholm,1800-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 13h
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal_37321a_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft_37350a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_37275a_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
2d 13h
SVEN TÖRNGREN (1940-1969), fat, keramik, Tilgman, siganerad_37371a_lg.jpeg
SVEN TÖRNGREN (1940-1969), fat, keramik, Tilgman, siganerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal_37355a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering7 000 SEK
2d 13h
LISA LARSON, figur, stengods, "Johanna", Gustavsberg_37233a_8dc9c375c465c8b_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, "Johanna", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 13h
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal_37222a_8dc9c17baf3cf11_lg.jpeg
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
TSUKESAGE/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft _37293a_lg.jpeg
TSUKESAGE/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 800 SEK
3d 11h
UTOMHUSLYKTA, 1900-talets andra hälft_36585a_8dc9cec97fb4970_lg.jpeg
UTOMHUSLYKTA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
3d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979_37092a_8dc9aa8fd912a58_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
VITRINSKÅP, jugend, 1900-talets början_37416a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, jugend, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 11h
SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt_37149a_8dc9aa9badaf8d9_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 11h
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal_37412a_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida_37203a_8dc9c307e22d123_lg.jpeg
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 11h
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt_37237a_lg.jpeg
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 11h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida_37338a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 11h
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal_37392a_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
STOL, Intertek, 2000-tal_37348a_lg.jpeg
STOL, Intertek, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 1 par, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft_37311a_lg.jpeg
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 1 par, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
FUMIAKI FUKITA (Japan, född 1926), färgträsnitt, signerad och numrerad 11/50_37141a_8dc9c0a5aa46b6d_lg.jpeg
FUMIAKI FUKITA (Japan, född 1926), färgträsnitt, signerad och numrerad 11/50
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida_37399a_lg.jpeg
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
BARSTOLAR, 4 st, kromad metall, 2000-tal_37410a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 4 st, kromad metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
VÄGGUR, sk Leijaur, sent 1800-tal_37426a_lg.jpeg
VÄGGUR, sk Leijaur, sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_37320a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal_37223a_8dc9c0e6529683c_lg.jpeg
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Circle", 1900-talets andra hälft_37057a_8dc9c097d18f2f7_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Circle", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
MATTA, Marocko, ull, ca 313 x 184 cm_37211a_8dc9cee1350899e_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 313 x 184 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 12h
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal_37071a_8dc9c32145b7a4d_lg.jpeg
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 12h
SITTPUFF, 2000-tal_37425a_lg.jpeg
SITTPUFF, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
MAKOTO OUCHI (Japan, född 1926), etsning och prägling, signerad och daterad 1984_37139a_8dc9c0bc268eacd_lg.jpeg
MAKOTO OUCHI (Japan, född 1926), etsning och prägling, signerad och daterad 1984
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida_37385a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
GUNNAR NYLUND, 3 del, chamotte, Rörstrand, 1900-talets mitt_37085a_8dc9aa8e798b0ac_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, 3 del, chamotte, Rörstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
LOUISE HEDERSTRÖM, golvlampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal _37124a_8dc9c0a0296d50d_lg.jpeg
LOUISE HEDERSTRÖM, golvlampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 12h
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram_37093a_8dc9c07c047fc57_lg.jpeg
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
GOLVLAMPA, formgiven av Nendo, "Sawaru", Flos, nutida_37277a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, formgiven av Nendo, "Sawaru", Flos, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 12h
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad _37258a_lg.jpeg
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_37205a_8dc9c35f08b34d0_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida_37202a_8dc9c30741187d6_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 12h
SKULPTUR, glas, Kosta Boda Atelier, signerad _37132a_8dc9aa99d19ecec_lg.jpeg
SKULPTUR, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
 LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg_37112a_8dc9aa9300ad2d0_lg.jpeg
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_37362a_lg.jpeg
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK