2d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 13h
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
2d 13h
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
Aktuellt bud700 SEK
Värdering600 SEK
2d 13h
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
2d 14h
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 14h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 14h
MÄRKLIN, lok med 7 vagnar samt hus och transformator, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
2d 14h
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 14h
DRAGSPEL, Hagström, Minett, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 14h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud550 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 14h
DYNEVAR, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
2d 14h
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 14h
HANDKOLORERADE LITOGRAFIER, 3 st, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 14h
ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
MATTA, Kelim, modern design, ca 202 x 149 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering5 000 SEK
2d 14h
JANE WÅHLSTEDT, skål, keramik, Jani, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
LEKSAK, plåt, Triang, England, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
FOLKDRÄKT, 3 del, Skedevi, Östergötland
Aktuellt bud500 SEK
Värdering700 SEK
2d 14h
VAS, brons, Ystad-brons, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
SPEGEL, furu, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
2d 15h
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 15h
BALJA, koppar 1800-tal
BALJA, koppar 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 15h
FISKFAT, trä och metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 15h
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK