2d 13h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 13h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 13h
ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 78 x 48 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 13h
SIV ERICSDOTTER, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 13h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 13h
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
2d 13h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 13h
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
JULSERVIS,  26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering10 000 SEK
2d 14h
MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 14h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 14h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
SKÅP, 1900-talets andra hälft
SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 14h
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 14h
SPELBORD, tidigt 1900-tal
SPELBORD, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 14h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 14h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 12h
FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
3d 13h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK