2d 0h
  ROLAND SVENSSON, färglitografi, "Möte på isen", signerad och numrerad 166/360
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 0h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 0h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad och daterad -81
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 0h
LISA LARSON, 4 st figurer, adventsbarnen, stämpelmärkta
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 0h
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), färglitografi, signerad och numrerad 31/125
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 0h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 0h
SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 0h
 BORDSLAMPOR, 1 par, "Solo", bla Fagerhults Ljusarmatur, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 0h
SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 0h
FÅTÖLJ, gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
2d 0h
SOFFA, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 0h
STEKGRYTA, gjutjärn, Kockums, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 0h
VINGLAS, CHAMPAGNEGLAS OCH LJUSSTAKAR, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
2d 0h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 305/310
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 0h
ERIK HÖGLUND, 2 st vaser, glas, signerade och daterade "Chribska -92"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 0h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 1h
KARAFFER, 2 st, glas, Orrefors, 1900-/200-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 1h
FAT SAMT SKÅL PÅ FOT, 2 st, glas, bla Rauk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad ÖN 1989
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 22h
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad 2/260
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
MARION BELIN (1933-2022), färglitografi, signerad och numrerad 10/36
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 23h
LISA LARSON, 8 st ljusstakar, porslin, för Goebel, Tyskland
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 23h
LJUSSTAKE OCH SPELDOSA, porslin, Goebel, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
PIGTITTARE, mahogny, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 149/200
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
2d 23h
ARTHUR PERCY, 9 del, keramik, "Gyllen", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 23h
TAKKRONA, rokokostil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 23h
PALLAR, 1 par, trä och galon, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 23h
TIDSKRIFTER, ca 70 st, Antik & Auktion, 1994-2003
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 23h
FÄLLSTOL, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 206/220
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 23h
SKED, silver, 1800-tal, vikt ca 115 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 23h
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud550 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
2d 23h
DOCKOR, 2 st, "Lelle Aina", Straume, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 23h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad B Lejennkärr -92, ca 139 x 198 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 23h
ROYAL COPENHAGEN, 26 del kaffeservis, porslin, "Musselmalet"
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 23h
HANNELORE DREUTLER, bordslampa, glas, Ateljé Lyktan, Studio Åhus, 1990
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 23h
ROLF LIDBERG (1930-2005), färglitografi, signerad och daterad -77
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 23h
BORDSLAMPA, Hemi klot, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 23h
BRUNO KARLSSON (1927-2020), färglitografi, signerad och daterad -93
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
SPEGELLAMPETT, rokokostil, sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 23h
SALONGSBORD, omkring år 1900
SALONGSBORD, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
2d 23h
SERVISPORSLIN, 24 del, "French garden", Villeroy & Boch, 19000-talets slut
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 23h
BERTIL VALLIEN, 1 par champagneglas, "Millenium", Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 23h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 23h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 800 SEK