3d 4h
GOLVLAMPA, metall, "Pastille", Wästberg, nutida _34572a_8dc74054ade711d_lg.jpeg
GOLVLAMPA, metall, "Pastille", Wästberg, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 4h
NILS JONSSON, sideboard, Troeds Möbelfabrik, 1960-tal_34844a_lg.jpeg
NILS JONSSON, sideboard, Troeds Möbelfabrik, 1960-tal
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
3d 4h
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 131/200
_34796a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
TOPPSTJÄRNA, till julgran, förgylld metall, "Golden Christmas", Flemming Eskildsen, Georg Jensen, Danmark_34638a_8dc759e003179ce_lg.jpeg
TOPPSTJÄRNA, till julgran, förgylld metall, "Golden Christmas", Flemming Eskildsen, Georg Jensen, Danmark
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
VÄGGUR, 1800-tal_34574a_8dc74dc426f0f35_lg.jpeg
VÄGGUR, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
SOFFA, troligen Elias Svedberg, 1930-/40-tal_34563a_8dc766c1e8d8614_lg.jpeg
SOFFA, troligen Elias Svedberg, 1930-/40-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 4h
DAMARMBANDSUR, Rutina, 1900-talets mitt_34714a_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, Rutina, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
INGER KLINGENBERG, pall, för France & Son, Danmark, 1900-talets mitt_34701a_8dc7642eb744428_lg.jpeg
INGER KLINGENBERG, pall, för France & Son, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 4h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_34730a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 4h
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972_34829a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 4h
VÄGGAPPLIQUER, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-tal_34635a_8dc765831e79817_lg.jpeg
VÄGGAPPLIQUER, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
MATTA, Marocko, ull, ca 300x194cm_34800a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 300x194cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 4h
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal_34719a_lg.jpeg
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
VANJA SORBON MALMSTEN, taklampa, "Pumpa", Carl Malmsten/Malmstensbutiken, 1900-talets andra hälft _34582a_8dc766e546d9fae_lg.jpeg
VANJA SORBON MALMSTEN, taklampa, "Pumpa", Carl Malmsten/Malmstensbutiken, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 4h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_34779a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_34804a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
ATTILA SUTA (född 1976), soffbord/bänk, barockstil, sannolikt 2000-tal_34838a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 4h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 318 x 203 cm_34564a_8dc7642ccc7c69b_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 318 x 203 cm
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 4h
HÖRNSKÅP, 1940-tal_34704a_8dc766c2d2fbb86_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft_34683a_8dc766bcf787382_lg.jpeg
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal_34749a_lg.jpeg
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 160 x 90 cm_34641a_8dc7642bd0f48e3_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 160 x 90 cm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, miniatyrmålning, otydligt signerad, sannolikt 1800-tal_34624a_8dc7589729427eb_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, miniatyrmålning, otydligt signerad, sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal_34630a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 4h
LEIF WIKNER, taklampa, furu, 1900-talets andra hälft_34745a_lg.jpeg
LEIF WIKNER, taklampa, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie_34413a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3d 4h
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", OH Sjögren, 1900-talets mitt_34700b_8dc766c0d21e757_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", OH Sjögren, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 5h
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", OH Sjögren, 1900-talets mitt_34699a_8dc766ba0235c76_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", OH Sjögren, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 5h
FIGUR, keramik, otydligt signerad, Italien, sannolikt 1900-talets andra hälft _34619a_8dc758999db88af_lg.jpeg
FIGUR, keramik, otydligt signerad, Italien, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 5h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_34757a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 5h
STOL, rokoko, 1700-talets andra hälft, provinsarbete_34560a_8dc7404f9bbb2e6_lg.jpeg
STOL, rokoko, 1700-talets andra hälft, provinsarbete
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 5h
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft_34785a_lg.jpeg
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 5h
MATTA, Marocko, ca 290 x 190 cm_34591a_8dc764276c03f52_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ca 290 x 190 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 5h
VÄGGLAMPA, Essde-lampa, Bröderna Johansson, Auto metall, Skellefteå, 1930/40-tal_34739a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 5h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_34753a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 5h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie_34409a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3d 5h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie_34406a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3d 5h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad Roene_34578a_8dc740bbe2b85b4_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad Roene
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 5h
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 250 x 333 cm_34713a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 250 x 333 cm
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 5h
HATTASK, 1900-talets mitt_34658a_8dc75a0cd2ceb76_lg.jpeg
HATTASK, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 5h
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg _34695a_8dc76417692ef12_lg.jpeg
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 3h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_34795a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 4h
SLAGBORD, målad furu, tidigt 1900-tal_34685a_8dc766beef57a1b_lg.jpeg
SLAGBORD, målad furu, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 4h
ANNE NILSSON, 3 st ljuslyktor, glas, "Hallon", Orrefors, 1900-/2000-tal_34787a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
PASCAL MOURGUE, soffa/dagbädd samt fotpall, "Smala" Ligne Roset, 1900-/2000-tal_34821d_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 4h
BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34622a_8dc759dbc993e64_lg.jpeg
BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal_34715a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal_34768a_lg.jpeg
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK