3d 4h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 4h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering600 SEK
3d 4h
ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 8,4 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
3d 4h
IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 4h
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud650 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 4h
ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1957
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 4h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 4h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 4h
FIGURIN, tomte, keramik, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stengods, enligt uppgift Ulf Ekberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
SKÅLAR SAMT LJUSSTAKAR, 5 del, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 4h
BRICKA, silver, GEWE, 1959, vikt ca 150 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 4h
DOSOR, 3 st silver, 1900-tal, tot vikt ca 153 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 4h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 4h
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 4h
ALBERT ENGSTRÖM, 11 st, böcker, Albert Bonniers förlag, 1965
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
GLASFÖREMÅL, 3 del, glas, bla. Reijmyre glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 4h
TAKLAMPA, Fagerhults, 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 5h
GRAFISKT BLAD, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 5h
GÖRAN WÄRFF, 1 par ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
3d 5h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 5h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 5h
GUNNAR CYRÉN, praktskål, kristall, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 5h
OSCAR DE LA RENTA, halskedja med hänge, gulmetall, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
3d 5h
MATTA, Kelim, modern design, ca 200 x 154 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 5h
ERIC HEDLAND (1885-1958), skulptur, gips, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 5h
GRÄDDKANNA OCH SOCKERSKÅL MED TÅNG, silver, GEWE, 1950-tal, tot vikt ca 285 g
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 3h
OLLE ALBERIUS, ljuslykta, glas & mässing, Orrefors, 1900-tal, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 3h
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 3h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 3h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4d 4h
 SAMLING BIJOUTERIER, 12 del, bla silver, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
COCKTAILGLAS, 6 st, silver, GAB, 1953, tot vikt ca 360 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 4h
SALONGSBORD, björk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
4d 4h
VETTE SAMT FIGURER, 2 st, trä, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 4h
LYKTA, mässing, 1900-tal
LYKTA, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 4h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 4h
ARMBANDUR, gulddoublé, Seiko, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 4h
MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 4h
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK