1d 1h
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
1d 1h
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 1h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
1d 1h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 1h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 1h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 1h
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
1d 1h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 1h
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
1d 1h
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 1h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 1h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 1h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 1h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 1h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 1h
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 1h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 1h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 1h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 1h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 2h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 2h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 2h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
1d 2h
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 2h
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering800 SEK
1d 2h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
1d 2h
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
1d 2h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 0h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 0h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 1h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 1h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 1h
Aktuellt bud9 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
2d 1h
POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
2d 1h
HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 1h
TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK