All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
1d 10h
ORIENTMATTA, Bochara, ca 248 x 156 cm_10308a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Bochara, ca 248 x 156 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 10h
CLARKS, 2 par curlingkängor "Jez Ice", strlk 39_10206a_8daf92f8643a60e_lg.jpeg
CLARKS, 2 par curlingkängor "Jez Ice", strlk 39
Aktuellt bud450 SEK
Värdering400 SEK
1d 10h
KUDDAR, 3 st, mönster "Pythagoras", av Sven Markelius, Ljungbergs Factory_10349a_8daf98554c06e9c_lg.jpeg
KUDDAR, 3 st, mönster "Pythagoras", av Sven Markelius, Ljungbergs Factory
Aktuellt bud400 SEK
Värdering200 SEK
1d 10h
TAKLAMPA "Strand", formgiven av Benjamin Hubert, Muuto, Danmark_10291a_8dafae9e02e4765_lg.jpeg
TAKLAMPA "Strand", formgiven av Benjamin Hubert, Muuto, Danmark
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 10h
SKÅPMODULER, 1 par, Montana, 2000-tal_10370a_8dafa5d465d07f6_lg.jpeg
SKÅPMODULER, 1 par, Montana, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
1d 10h
FAT, glas, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf, 1940-tal_10198a_8daf88692ab73e1_lg.jpeg
FAT, glas, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf, 1940-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 10h
KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut _10445a_8dafa58aca23f90_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 10h
VÄGGHYLLOR, 1 par, "Gridy Fungi Shelves", Menu A/S Danmark, samtida_10176a_8daf94b875740ce_lg.jpeg
VÄGGHYLLOR, 1 par, "Gridy Fungi Shelves", Menu A/S Danmark, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut _10452a_8dafa58ce6a7b63_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 10h
JORDGLOB, 1900-talets första hälft, med belysning_10319a_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets första hälft, med belysning
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut _10444a_8dafa589b77363d_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 10h
ERIK HÖGLUND, vas, blått glas, signerad_10203a_8daf890dc2c9f6a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, vas, blått glas, signerad
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
1d 10h
KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut _10450a_8dafa58c27979b3_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 10h
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 100 x 145 cm_10442a_8daf9f5fed51e9b_lg.jpeg
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 100 x 145 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 10h
SOFFBORD, 1980-/90-tal_10453a_8dafa229a4acefd_lg.jpeg
SOFFBORD, 1980-/90-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
ÅKE LILJESON, olja på pannå, signerad och daterad -58_10489a_8dafaec9b74142e_lg.jpeg
ÅKE LILJESON, olja på pannå, signerad och daterad -58
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 9h
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blyerts och krita, signerad _10535a_8daffde0449ee21_lg.jpeg
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blyerts och krita, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
2d 9h
LJUSSTAKE, tenn, sengustaviansk, svenska stämplar 1803_10590a_8daff9adfb3e50f_lg.jpeg
LJUSSTAKE, tenn, sengustaviansk, svenska stämplar 1803
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 9h
KANDELABER, smide, sk tuppstake, Leksand, 1900-talets andra hälft _10526a_8daff9a3db7225d_lg.jpeg
KANDELABER, smide, sk tuppstake, Leksand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
2d 9h
KARL-ERIK PALMBERG, hänge, sterlingsilver, Alton, Falköping 1972_10547a_8db00503f84b73f_lg.jpeg
KARL-ERIK PALMBERG, hänge, sterlingsilver, Alton, Falköping 1972
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 800 SEK
2d 9h
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil möjligen Paul Smith_10494a_8dafead33527771_lg.jpeg
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 9h
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil möjligen Paul Smith_10495a_8dafead5fceb246_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 9h
MATTA, rölakan, 1900-/2000-tal_10694a_lg.jpeg
MATTA, rölakan, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 9h
CHARLES OCH RAY EAMES, stol, "Eames Plastic Chair", för Vitra_10663a_lg.jpeg
CHARLES OCH RAY EAMES, stol, "Eames Plastic Chair", för Vitra
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 9h
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994_10456a_8dafeac71f5fa61_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 9h
BOJAN, porslin, Kina, Qing, 1800-/1900-tal_10549a_8daff9b841ef7e4_lg.jpeg
BOJAN, porslin, Kina, Qing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
2d 9h
ARNE NORELL, "Sirocco", safaristol, 1900-talets andra hälft, formgiven 1964_10625a_lg.jpeg
ARNE NORELL, "Sirocco", safaristol, 1900-talets andra hälft, formgiven 1964
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering9 000 SEK
2d 10h
SABEL, 1800-talets andra hälft _10480a_8dafef3c73960e2_lg.jpeg
SABEL, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
2d 10h
PRYDNADSKANNA, porslin och vitmetall, sent 1800-tal_10595a_8daff99901e9235_lg.jpeg
PRYDNADSKANNA, porslin och vitmetall, sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
2d 10h
PÄLSKAPPA, Saga Mink, ca strlk 38_10541a_8db004c9217d3e3_lg.jpeg
PÄLSKAPPA, Saga Mink, ca strlk 38
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 10h
BARBER OCH OSGERBY, skrivbordsstol, Pacific, Vitra, samtida_10631a_lg.jpeg
BARBER OCH OSGERBY, skrivbordsstol, Pacific, Vitra, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 10h
 ALEXANDER TOLSTOY (1895-1969), olja på duk, signerad_10538a_8daff99bbb5be6f_lg.jpeg
ALEXANDER TOLSTOY (1895-1969), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 10h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_10683a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 10h
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _10508a_8dafeade7b30da6_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
2d 10h
MATTALLRIKAR, 8 st, porslin, "Diamant", Rörstrand _10598a_8daffdd1f7df62a_lg.jpeg
MATTALLRIKAR, 8 st, porslin, "Diamant", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering200 SEK
2d 10h
HELLA JONGERIUS, soffa, "Vlinder", för Vitra, formgiven 2018_10635b_lg.jpeg
HELLA JONGERIUS, soffa, "Vlinder", för Vitra, formgiven 2018
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering35 000 SEK
2d 10h
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn_10639a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
2d 10h
STEN DAHLSTRÖM (1899-1967), olja på pannå, signerad _8264a_lg.jpeg
STEN DAHLSTRÖM (1899-1967), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 10h
ESKIL HANSSON (född 1926), färglitografi, signerad och daterad 82 _10485a_8db004c7793e322_lg.jpeg
ESKIL HANSSON (född 1926), färglitografi, signerad och daterad 82
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad S Ewert, sannolikt 1900-talets första hälft _10539a_8daffdddff052b2_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad S Ewert, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering700 SEK
2d 10h
ARTHUR PERCY (1886-1976), olja på pannå, signerad och daterad 1947_10676a_lg.jpeg
ARTHUR PERCY (1886-1976), olja på pannå, signerad och daterad 1947
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering6 000 SEK
2d 10h
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_10569a_8daffde79cf5543_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 10h
LOCKURNOR OCH VAS, 3 del, porslin, Wallendorf, 1900-talets mitt_10583a_8daff9a2dc95c4a_lg.jpeg
LOCKURNOR OCH VAS, 3 del, porslin, Wallendorf, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 10h
STEKHUV, pläter, Sheffield, England, 1900-talets första hälft _10472a_8daffdc9d19e250_lg.jpeg
STEKHUV, pläter, Sheffield, England, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
2d 10h
KELIM, matta, ca 294 x 264 cm
_10666a_lg.jpeg
KELIM, matta, ca 294 x 264 cm
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering9 000 SEK
2d 10h
BORDSLAMPA, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft _10528a_8daff9a94a727f2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
2d 10h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbord, "Eames Desk Unit", för Vitra_10661a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, skrivbord, "Eames Desk Unit", för Vitra
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering9 000 SEK
2d 10h
KONTORSSTOL, "Roling Frame", Alias, Italien, 2000-tal_10681a_lg.jpeg
KONTORSSTOL, "Roling Frame", Alias, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.