18h 30 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
18h 32 m
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
18h 34 m
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
18h 36 m
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
18h 38 m
MAT- OCH KAFFESERVIS, 80 del, porslin, "Sushito", Japan, sannolikt 1900-talets slut
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
18h 40 m
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
18h 42 m
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
18h 44 m
VÄGGLAMPOR, 1 par, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 46 m
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 48 m
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 50 m
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
18h 52 m
RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
18h 54 m
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
18h 56 m
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
18h 58 m
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
19h 00 m
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 184 x 113 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
19h 02 m
TRÅG, allmoge, daterat 1832
TRÅG, allmoge, daterat 1832
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
19h 04 m
URNA, lergods, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
19h 06 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 16h
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 16h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 16h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 17h
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 17h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 17h
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
1d 17h
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 17h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 17h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 17h
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 17h
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
1d 17h
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 17h
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
1d 17h
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
1d 17h
Aktuellt bud750 SEK
Värdering600 SEK
1d 17h
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
1d 17h
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 17h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 17h
MÄRKLIN, lok med 7 vagnar samt hus och transformator, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 17h
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK