3h 44 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3h 46 m
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3h 48 m
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3h 50 m
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3h 52 m
MAT- OCH KAFFESERVIS, 80 del, porslin, "Sushito", Japan, sannolikt 1900-talets slut
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
3h 54 m
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3h 56 m
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
3h 58 m
VÄGGLAMPOR, 1 par, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 00 m
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 02 m
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
4h 04 m
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 06 m
RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
4h 08 m
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
4h 10 m
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 12 m
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4h 14 m
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 184 x 113 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
4h 16 m
TRÅG, allmoge, daterat 1832
TRÅG, allmoge, daterat 1832
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 18 m
URNA, lergods, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 20 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 2h
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 2h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 2h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
1d 2h
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 2h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 2h
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
1d 2h
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 2h
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
Aktuellt bud750 SEK
Värdering600 SEK
1d 2h
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
1d 2h
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 2h
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 3h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 3h
MÄRKLIN, lok med 7 vagnar samt hus och transformator, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 3h
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK