11h 52 m
MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
11h 54 m
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11h 56 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
11h 58 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 00 m
SKÅP, 1900-talets andra hälft
SKÅP, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
12h 02 m
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
12h 04 m
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12h 06 m
SPELBORD, tidigt 1900-tal
SPELBORD, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
12h 08 m
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12h 10 m
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12h 12 m
MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12h 14 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12h 16 m
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12h 18 m
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
12h 20 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12h 22 m
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12h 24 m
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
1d 10h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 10h
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 10h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 10h
ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 10h
FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 10h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 10h
ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
1d 10h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
1d 10h
LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 10h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 11h
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
1d 11h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
1d 11h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 11h
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 11h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 11h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 11h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 11h
TRÄDGÅRDSPALLAR, 1 par, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 11h
OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK