1d 14h
 SAMLING BIJOUTERIER, 12 del, bla silver, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
1d 14h
COCKTAILGLAS, 6 st, silver, GAB, 1953, tot vikt ca 360 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 14h
SALONGSBORD, björk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
1d 14h
VETTE SAMT FIGURER, 2 st, trä, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 14h
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 14h
LYKTA, mässing, 1900-tal
LYKTA, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 14h
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 14h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 14h
ARMBANDUR, gulddoublé, Seiko, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 14h
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 14h
MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 14h
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 14h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
1d 14h
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 14h
CRÈMEKOPPAR, 6 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 14h
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
1d 15h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
1d 15h
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 15h
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
1d 15h
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 15h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 15h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 15h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 15h
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 15h
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 15h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 15h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 15h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 15h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 15h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 15h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
2d 14h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
2d 14h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 14h
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
2d 14h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 14h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 14h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 14h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 14h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK