11h 35m
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11h 37m
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11h 39m
LEKSAK, plåt, Triang, England, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11h 41m
FOLKDRÄKT, 3 del, Skedevi, Östergötland
Current bid800 SEK
Est700 SEK
11h 43m
VAS, brons, Ystad-brons, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11h 45m
SPEGEL, furu, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
11h 47m
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11h 49m
BALJA, koppar 1800-tal
BALJA, koppar 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11h 51m
FISKFAT, trä och metall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11h 53m
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11h 55m
ALBERT ENGSTRÖM, 10 vol, "Gubbar", Albert Bonniers Förlag, 1944
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11h 57m
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11h 59m
CHRISTOPHER RAMSEY, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 01m
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12h 03m
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 05m
PALL, sent 1900-tal
PALL, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12h 07m
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12h 09m
GOLVLAMPA, mässing, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est800 SEK
12h 11m
TAG HEUER, Professional, damarmbandsur, stål, 2000-tal
Current bid850 SEK
Est3,000 SEK
1d 9h
Current bid350 SEK
Est300 SEK
1d 10h
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
1d 10h
SPELBORD, omkring år 1900
SPELBORD, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 10h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Current bid300 SEK
Est700 SEK
1d 10h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 10h
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 10h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
1d 10h
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad och numrerad 3/50
Current bid400 SEK
Est400 SEK
1d 10h
DAMARMBANDSUR, gulddoublé, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 10h
ORIENTMATTA, galleri, old, figural, ca 293 x 103 cm
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
1d 10h
TRÄDGÅRDSSOFFA, Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
1d 10h
ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
Current bid15,000 SEK
Est18,000 - 20,000 SEK
1d 10h
TRÄDGÅRDSSOFFA, GV Rundström & Co, Norrköping, 1900-talets första hälft
Current bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
1d 10h
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 10h
BÖCKER, 15 st, konstlitteratur mm, bla Svenskt Måleri, mestadels 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 10h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 10h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1d 10h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 10h
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla Moretime, Certina, Origo , 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 10h
KORGSTOL, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est600 SEK
1d 10h
RESEGRAMMOFON, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
1d 10h
TALLRIKAR, 3 st, allmoge, 1800-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
1d 10h
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Current bid1,100 SEK
Est300 SEK
1d 10h
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, metall, bla Hitech, Eve Mon Crois, Exacta, Dimpax, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 10h
FLASKA, glas, 1900-tal
FLASKA, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 10h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
1d 10h
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est300 SEK
1d 10h
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
1d 10h
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
Current bid2,000 SEK
Est5,000 SEK