12h 20m
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 22m
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12h 24m
LEKSAK, plåt, Triang, England, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 26m
FOLKDRÄKT, 3 del, Skedevi, Östergötland
Current bid800 SEK
Est700 SEK
12h 28m
VAS, brons, Ystad-brons, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12h 30m
SPEGEL, furu, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
12h 32m
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 34m
BALJA, koppar 1800-tal
BALJA, koppar 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 36m
FISKFAT, trä och metall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 38m
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12h 40m
ALBERT ENGSTRÖM, 10 vol, "Gubbar", Albert Bonniers Förlag, 1944
Current bid200 SEK
Est500 SEK
12h 42m
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 44m
CHRISTOPHER RAMSEY, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 46m
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12h 48m
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12h 50m
PALL, sent 1900-tal
PALL, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12h 52m
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12h 54m
GOLVLAMPA, mässing, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est800 SEK
12h 56m
TAG HEUER, Professional, damarmbandsur, stål, 2000-tal
Current bid850 SEK
Est3,000 SEK
1d 10h
Current bid350 SEK
Est300 SEK
1d 10h
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
1d 10h
SPELBORD, omkring år 1900
SPELBORD, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 10h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Current bid300 SEK
Est700 SEK
1d 10h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 10h
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 10h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
1d 10h
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad och numrerad 3/50
Current bid400 SEK
Est400 SEK
1d 11h
DAMARMBANDSUR, gulddoublé, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 11h
ORIENTMATTA, galleri, old, figural, ca 293 x 103 cm
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
1d 11h
TRÄDGÅRDSSOFFA, Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
1d 11h
ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
Current bid15,000 SEK
Est18,000 - 20,000 SEK
1d 11h
TRÄDGÅRDSSOFFA, GV Rundström & Co, Norrköping, 1900-talets första hälft
Current bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
1d 11h
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 11h
BÖCKER, 15 st, konstlitteratur mm, bla Svenskt Måleri, mestadels 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 11h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 11h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1d 11h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 11h
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla Moretime, Certina, Origo , 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 11h
KORGSTOL, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est600 SEK
1d 11h
RESEGRAMMOFON, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
1d 11h
TALLRIKAR, 3 st, allmoge, 1800-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
1d 11h
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Current bid1,100 SEK
Est300 SEK
1d 11h
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, metall, bla Hitech, Eve Mon Crois, Exacta, Dimpax, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 11h
FLASKA, glas, 1900-tal
FLASKA, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 11h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
1d 11h
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est300 SEK
1d 11h
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
1d 11h
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
Current bid2,000 SEK
Est5,000 SEK