Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft_3359a_8da3efc09dfc9da_lg.jpeg
300
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_3231a_8da4563d4e30ad8_lg.jpeg
301
Slutpris1 100 SEK
Utropspris1 500 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1800-/1900-tal , olika modeller_3360a_8da3efb3d028d36_lg.jpeg
302
Slutpris400 SEK
Utropspris400 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal_3363a_8da3f1a561a6c5f_lg.jpeg
303
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg_3364a_8da3efc83872e1d_lg.jpeg
304
Slutpris350 SEK
Utropspris400 SEK
DISKSKÖLJARE/YTTERFODER, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal_3345a_8da42472619d7e5_lg.jpeg
305
DISKSKÖLJARE/YTTERFODER, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris300 SEK
SOFFBORD, 1930-tal, bonad björk_3365a_8da3f1c771d46f6_lg.jpeg
306
SOFFBORD, 1930-tal, bonad björk
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal_3366a_8da3f19ee466716_lg.jpeg
307
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
BORD, Art déco, 1930-tal_3367a_8da3f1ce6d102ca_lg.jpeg
308
BORD, Art déco, 1930-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris1 200 SEK
LOUNGESTOL, Offecct,, 2000-tal_3311a_8da4295b212c18b_lg.jpeg
309
LOUNGESTOL, Offecct,, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
BYRÅ, 1900-talets andra hälft_3368a_8da3a585b49e8ce_lg.jpeg
310
BYRÅ, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Tuve, 1900-talets andra hälft_3369a_8da42844f992829_lg.jpeg
311
TRÄDGÅRDSBORD, Tuve, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Utropspris400 SEK
BORDSLAMPA, Frankrike, 1900-talets första hälft _3385a_lg.jpeg
312
BORDSLAMPA, Frankrike, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
DATOR, Macintosh, SE, 1900-talets andra hälft_3374a_8da3f1a1831e2f0_lg.jpeg
313
DATOR, Macintosh, SE, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-/2000-tal_3318a_8da3f1e280c8c66_lg.jpeg
314
BARPALLAR, 1 par, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
VÄGGLAMPA, teak, 1950-/60-tal_3377a_8da45644415b54f_lg.jpeg
315
VÄGGLAMPA, teak, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
BENGT EDENFALK, 2 delar, glas, 1900-tal_3372a_8da3ef8bf9fbebd_lg.jpeg
316
BENGT EDENFALK, 2 delar, glas, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början_3386a_lg.jpeg
317
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Slutpris5 500 SEK
Utropspris12 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, creoler, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1,45 ct_3387a_lg.jpeg
318
ÖRHÄNGEN, 1 par, creoler, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1,45 ct
Slutpris12 500 SEK
Utropspris20 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, i form av mynt, vikt 9,4 g_2220a_8da1d42e7d281cd_lg.jpeg
319
HÄNGE, 18k guld, i form av mynt, vikt 9,4 g
Slutpris4 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
KESHAN, orientmatta, ca 355 x 248 cm_3451a_lg.jpeg
320
KESHAN, orientmatta, ca 355 x 248 cm
Slutpris3 800 SEK
Utropspris12 000 SEK
LJUSSTAKAR, två par, 1900-tal_3375a_8da45669addbebb_lg.jpeg
321
LJUSSTAKAR, två par, 1900-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
ARMBANDSUR, Plosy, 1900-talets mitt_3353a_8da3ef418cedff7_lg.jpeg
322
ARMBANDSUR, Plosy, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
ERIK HÖGLUND, ljuskrona, 1900-talets andra hälft_3376a_8da42846f411f42_lg.jpeg
323
ERIK HÖGLUND, ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Utropspris2 000 SEK
SYBORD, Frankrike, 1800-tal_3388a_lg.jpeg
324
SYBORD, Frankrike, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utropspris4 000 SEK
ARMRING, silver, 1920_3378a_8da455626540300_lg.jpeg
325
ARMRING, silver, 1920
Slutpris550 SEK
Utropspris800 SEK
LIMOGES, skål, porslin, handmålad dekor_3380a_lg.jpeg
326
LIMOGES, skål, porslin, handmålad dekor
Slutpris750 SEK
Utropspris1 200 SEK
SKÅP, 1800-talets andra hälft_3381a_lg.jpeg
327
SKÅP, 1800-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
LISA LARSON, figur, katt, stengods, Gustavsberg_3786a_lg.jpeg
328
LISA LARSON, figur, katt, stengods, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Utropspris300 SEK
GOLVLAMPA, smide, 1900-tal_3395a_lg.jpeg
329
GOLVLAMPA, smide, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning_3398a_lg.jpeg
330
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Slutpris400 SEK
Utropspris400 SEK
SOFFA, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad_3383a_lg.jpeg
331
SOFFA, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad
Slutpris1 100 SEK
Utropspris3 000 SEK
BERGÈRER, 1 par, Louis XVI-stil _3399a_lg.jpeg
332
BERGÈRER, 1 par, Louis XVI-stil
Slutpris2 400 SEK
Utropspris10 000 SEK
PALL, 2000-tal_3272a_8da38c6febd8e2b_lg.jpeg
333
PALL, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
STOLAR, 8 st, barockstil, 1900-talets första hälft_3390a_lg.jpeg
334
STOLAR, 8 st, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris4 000 SEK
BESTICK, 15 delar, "Sessan", Nils Johan_3391a_lg.jpeg
335
BESTICK, 15 delar, "Sessan", Nils Johan
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
TABURETTER, Karl Johan, 1800-talets mitt_3392a_lg.jpeg
336
TABURETTER, Karl Johan, 1800-talets mitt
Slutpris250 SEK
Utropspris4 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft_3393a_lg.jpeg
337
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris1 500 SEK
COLLIER, 18K guld, Bismarcklänk, vikt ca 12 g_3379a_8da45559f65878a_lg.jpeg
338
COLLIER, 18K guld, Bismarcklänk, vikt ca 12 g
Slutpris4 400 SEK
Utropspris5 000 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3182a_8da455727e62cba_lg.jpeg
339
Slutpris650 SEK
Utropspris500 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY_3394a_lg.jpeg
340
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
BARNSTOL, 1800-/1900-tal_3718a_lg.jpeg
341
BARNSTOL, 1800-/1900-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
DRESDEN, lockurna, porslin, 1900-tal, handmålad förgylld dekor_3382a_lg.jpeg
343
DRESDEN, lockurna, porslin, 1900-tal, handmålad förgylld dekor
Slutpris650 SEK
Utropspris1 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets mitt_3401a_lg.jpeg
344
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Utropspris4 000 SEK
HALVMODELL, trä, 2000-tal_3412a_lg.jpeg
345
HALVMODELL, trä, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen_3402a_lg.jpeg
346
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 400 SEK
Utropspris2 500 SEK
SIDOBORD, 1900-/2000-tal_3403a_lg.jpeg
347
SIDOBORD, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft _3404a_lg.jpeg
348
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK

Måndag – fredag 12.30 – 17.00
Visningshelg en helg per månad
lördag – söndag 11 - 15
Dag före röd dag stänger vi 15
SEMESTERSTÄNGT HELA JULI