Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien_3542a_8da4286a0b1ee6a_lg.jpeg
JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft _3547a_8da43b0bbce25c1_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft _3549a_8da42856f13dc4a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
MARC SADLER, bordslampa, "Twiggy lettura", Foscarini_3550a_8da43d600556f1a_lg.jpeg
MARC SADLER, bordslampa, "Twiggy lettura", Foscarini
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
FAT OCH SKÅLAR, 4 del, porslin, 1700-/1800-tal_3565a_8da435086788633_lg.jpeg
FAT OCH SKÅLAR, 4 del, porslin, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PASTEJFORM, flintgods, 1800-talets första hälft_3651a_8da43b1bbea8abf_lg.jpeg
PASTEJFORM, flintgods, 1800-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, kromad metall, röd plast och opakglas, 2000-tal_3541a_8da4284c8e47cf2_lg.jpeg
GOLVLAMPA, kromad metall, röd plast och opakglas, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SOFFA, Ihreborn, 2000-tal_3310a_8da44e6f837fee6_lg.jpeg
SOFFA, Ihreborn, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
VÅG, Lindells, Jönköping, "typ 367",  Kungliga mynt-och justeringsverket, 1900-talets första hälft_3559a_8da44e659d503e0_lg.jpeg
VÅG, Lindells, Jönköping, "typ 367", Kungliga mynt-och justeringsverket, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
VAS, porslin, Japan, 1900-tal_3553a_8da4350a48a9f10_lg.jpeg
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, vikt ca 98 g_3568a_8da435062abda5f_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, vikt ca 98 g
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
KRUS, lergods, 1900-tal_3548a_8da435039a96684_lg.jpeg
KRUS, lergods, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med 27 briljantslipade diamanter tot ca 1,26 ct, kvalitet ca G-H/SI_3585a_lg.jpeg
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med 27 briljantslipade diamanter tot ca 1,26 ct, kvalitet ca G-H/SI
Slutpris7 000 SEK
Värdering9 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal_3569a_8da449c5d802473_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, omkring år 1900_3198a_8da37f4bc641f55_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Chesterfield, sannolikt England, 1900-talets andra hälft _3572a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Chesterfield, sannolikt England, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal_3570a_8da435045250f69_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
JAN NALIWAJKO, akvarell, signerad_3557a_8da43427ac4cd98_lg.jpeg
JAN NALIWAJKO, akvarell, signerad
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, Chesterfield, sannolikt England, 1900-talets andra hälft _3573a_lg.jpeg
SOFFA, Chesterfield, sannolikt England, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, carmosémodell, med smaragd 8,78 ct och briljantslipade diamanter  tot ca 0,68 ct_3582a_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, carmosémodell, med smaragd 8,78 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,68 ct
Slutpris11 000 SEK
Värdering14 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-talets första hälft _3583a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_3544a_8da454cc1445512_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, herr, Zodiac Hermetic, 1900-talets andra hälft_3275a_8da4555b143ab58_lg.jpeg
ARMBANDSUR, herr, Zodiac Hermetic, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BORD, rokokostil, 1800-/1900-tal_3621a_8da42957fdaf8b2_lg.jpeg
BORD, rokokostil, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, sk tennisarmband, med smaragder tot ca 1,55 ct_3592a_lg.jpeg
ARMBAND, 18k vitguld, sk tennisarmband, med smaragder tot ca 1,55 ct
Slutpris13 000 SEK
Värdering16 000 SEK
SÄNGGAVEL, gustaviansk stil, omkring år 1900_3173a_8da37e94a740825_lg.jpeg
SÄNGGAVEL, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
EJE ÖBERG, emalj på plåt, signerad och daterad 1969_3611a_8da42855f3e38e9_lg.jpeg
EJE ÖBERG, emalj på plåt, signerad och daterad 1969
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
SPEGEL, ek, Fröseke, 1900-talets mitt _3614a_8da44e7505245dd_lg.jpeg
SPEGEL, ek, Fröseke, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 50 del, "Romanze", Björn Wiinblad, Rosenthal_3069a_8da4563f09f7a6b_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 50 del, "Romanze", Björn Wiinblad, Rosenthal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och numrerad 62/90_3907a_8da44e75c855476_lg.jpeg
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och numrerad 62/90
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
TE-/KAFFEKOPPAR MED FAT, 4 st, porslin, "Blå Hyacint", Arthur Percy, Gefle._3620a_8da43b1a7558b3a_lg.jpeg
TE-/KAFFEKOPPAR MED FAT, 4 st, porslin, "Blå Hyacint", Arthur Percy, Gefle.
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3535a_8da4285ee999741_lg.jpeg
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, oskariansk stil, 1900-talets första hälft _3655a_8da43fe44e3b6a8_lg.jpeg
LJUSKRONA, oskariansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 4/3", Louis Poulsen_3953a_8da440035cc4e1e_lg.jpeg
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 4/3", Louis Poulsen
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal_3660a_8da42949e591b2d_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt, Columbus Jordglob Stockholm_3625a_8da43dfac9776c4_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets mitt, Columbus Jordglob Stockholm
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
HÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft  _3617a_8da454c7736b463_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, 1960-/70-tal_3618a_8da44138c28b5d9_lg.jpeg
SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, 1960-/70-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, art déco, 1930-tal_3605a_8da433fc4529ca8_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, art déco, 1930-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, aluminium, 1900-/2000-tal_3613a_8da45642620cbbf_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, aluminium, 1900-/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal_3624a_8da43df9db084d1_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, Wickman & Nybergs Möbelverkstad 1932_3635a_8da42950d1129d1_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, Wickman & Nybergs Möbelverkstad 1932
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", Gustavsberg_3609a_8da433f8e5af107_lg.jpeg
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BESTICK OCH FINGERBORGAR, silver, olika modeller, tot vikt ca 225 g_3705a_8da44747925f29c_lg.jpeg
BESTICK OCH FINGERBORGAR, silver, olika modeller, tot vikt ca 225 g
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
GUNGSTOL, björk, 1940-tal, flätad sadelgjord_3628a_8da4286e7351341_lg.jpeg
GUNGSTOL, björk, 1940-tal, flätad sadelgjord
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1800/1900-tal_4006a_8da44134e53f2e4_lg.jpeg
KARMSTOLAR, ett par, 1800/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅP, 1940-tal, fanerat med mahogny _3629a_8da4562cc0c64e4_lg.jpeg
SKÅP, 1940-tal, fanerat med mahogny
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, förgylld och bronserad_3630a_8da4286f31a11a4_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-talets mitt, förgylld och bronserad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK