Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-tal_3261a_8da3a43e8d31ec9_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, stolar, 6 st, "Striped sedia", Magis_3254a_8da4284408a829e_lg.jpeg
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, stolar, 6 st, "Striped sedia", Magis
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
BÄGARE OCH VASER, 6 st, silver, tot vikt ca 489 g_3139a_8da423a9c8a4a51_lg.jpeg
BÄGARE OCH VASER, 6 st, silver, tot vikt ca 489 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
_3256a_8da4413f8265114_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, herr, Olma Automatic, 1900-talets andra hälft _3276a_8da4548568cb833_lg.jpeg
ARMBANDSUR, herr, Olma Automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal_3259a_8da43c6119b049d_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR MED FOTPALLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft _3264a_8da38c4d43d089c_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio_3266a_8da3981e10cbeae_lg.jpeg
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, herr, Certina, 1900-talets andra hälft_3277a_8da454866a19e8f_lg.jpeg
ARMBANDSUR, herr, Certina, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_3270a_8da38de3295fb53_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft_3291a_8da3cbbcd1bcfc5_lg.jpeg
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal_1553a_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft_3283a_8da45636dc30f0f_lg.jpeg
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner_3273a_8da44a65d1ad475_lg.jpeg
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner_3274a_8da3c8db5144aff_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal_3349a_8da3ef9e32b3e20_lg.jpeg
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, 1900-/2000-tal, bronserad_3206a_8da3989371e6a77_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-/2000-tal, bronserad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KOPPAR OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 543 g_3138a_8da423da7032ca2_lg.jpeg
KOPPAR OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 543 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 800 SEK
ERIK CHAMBERT, skåp, Chamberts Möbelfabriker, 1940-tal_3285a_8da3a3f38297465_lg.jpeg
ERIK CHAMBERT, skåp, Chamberts Möbelfabriker, 1940-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal_3526a_8da44e5dfcfcf36_lg.jpeg
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_3232a_8da4563cc4954b9_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
CARL MALMSTEN, matta, "Capella gul", rölakan_3952a_8da43e017c4837a_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, matta, "Capella gul", rölakan
Slutpris7 000 SEK
Värdering5 000 SEK
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny_3284a_8da3d8c2faff9fe_lg.jpeg
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3239a_8da448a5284412f_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal_3288a_8da3cbbaa27de8c_lg.jpeg
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad, numrerad och daterad_3994a_8da43d5c6b47b94_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing _3290a_8da4413a592aacc_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt_3294a_8da3a543f8023ed_lg.jpeg
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början_3293a_8da39a5bb5e503b_lg.jpeg
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal_3309a_8da440d7efa9165_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot_3298a_8da454c85f51af9_lg.jpeg
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting_3299a_8da3f1bcc1e1dce_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall_3305a_8da3f19e01a2d41_lg.jpeg
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal, _3633a_8da43b1593ab663_lg.jpeg
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal,
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft, fanerad med valnöt och mahogny_3296a_8da3d8c8932897d_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
PIERO LISSONI, soffa, "Box", Living Divani, Italien, 2000-tal_3308a_8da44e708f3168b_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft _3340a_8da45310f157a21_lg.jpeg
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris7 500 SEK
Värdering4 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal_3301a_8da3ef771d46685_lg.jpeg
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
FERRAN ESTELA OCH NEREO DELGADO, större golvlampa, "Big Mama", Northern Lighting_3313a_8da4563a9278995_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
TERRIN, tenn, GAB, år 1934_3302a_8da3ef6d5fce06e_lg.jpeg
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VASER OCH SKÅL, 3 st, silver, tot vikt ca 547 g_3132a_8da423b578bb338_lg.jpeg
VASER OCH SKÅL, 3 st, silver, tot vikt ca 547 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad_3199a_8da38b16a6f131d_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal_3306a_8da3d8da74ff4ea_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft _3303a_8da3d8c75f3e252_lg.jpeg
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal_3341a_8da3d8ec29f0368_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
PALL, Blå Station, 2000-tal_3304a_8da4404c27262c9_lg.jpeg
PALL, Blå Station, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal_3312a_8da43d46de27a99_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella _3328a_8da44137a26f9dc_lg.jpeg
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT