Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
FÅTÖLJ, "Bristol", Lindlöfs Möbler, Lammhult, 1960-tal
_3205a_8da3804d7bdfa58_lg.jpeg
151
Slutpris3 800 SEK
Utropspris2 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal_3218a_8da3d8dc782e904_lg.jpeg
152
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
STOLAR, 7 st, "Corner", Ture Liss & Lars Mossberg_3210a_8da38ced16691e2_lg.jpeg
153
STOLAR, 7 st, "Corner", Ture Liss & Lars Mossberg
Slutpris200 SEK
Utropspris1 000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 310 x 90 cm_3211a_8da441f05572bef_lg.jpeg
154
ORIENTMATTA, galleri, ca 310 x 90 cm
Slutpris500 SEK
Utropspris1 500 SEK
ANNA-JOHANNA ÅNGSTRÖM, matta, rölakan, "Linné", Axeco design, signerad, 200 x 280 cm_3213a_8da441f20c18b3b_lg.jpeg
155
ANNA-JOHANNA ÅNGSTRÖM, matta, rölakan, "Linné", Axeco design, signerad, 200 x 280 cm
Slutpris2 600 SEK
Utropspris4 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu _3527a_8da456688e761c3_lg.jpeg
156
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris550 SEK
Utropspris1 000 SEK
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 139 x 109 cm_3216a_8da441f664e2642_lg.jpeg
157
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 139 x 109 cm
Slutpris600 SEK
Utropspris800 SEK
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, böjträ_3217a_8da3f1ab7ccb953_lg.jpeg
158
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, böjträ
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
FÅTÖLJ, "Box", 1900-/2000-tal_3238a_8da4295704d9dbe_lg.jpeg
159
FÅTÖLJ, "Box", 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft_3286a_8da39a7c67542c6_lg.jpeg
160
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
FÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft_3189a_8da37e60873c776_lg.jpeg
161
FÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Utropspris600 SEK
SIDOBORD, 1800-/1900-tal_3219a_8da454c6a82eb80_lg.jpeg
162
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris400 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben_3223a_8da4472449170df_lg.jpeg
163
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 500 SEK
Utropspris1 800 SEK
SOFFBORD, "Circus", Formfjord, 2000-tal_3224a_8da4403df0208ab_lg.jpeg
164
SOFFBORD, "Circus", Formfjord, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
ÅKE LILJESON, olja på pannå, signerad och daterad -58_3995a_8da43d5d60d3a8b_lg.jpeg
165
ÅKE LILJESON, olja på pannå, signerad och daterad -58
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_3233a_8da4563c4de53ec_lg.jpeg
166
Slutpris800 SEK
Utropspris1 500 SEK
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal_3245a_8da424ada70c157_lg.jpeg
167
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal_3234a_8da42862c9c2872_lg.jpeg
168
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Utropspris300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Kinnarps, 1900-/2000-tal_3235a_8da3d8e79f2254f_lg.jpeg
169
KARMSTOLAR, 1 par, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
SOFFA, Kinnarps, 1900-/2000-tal_3236a_8da3807772d13a2_lg.jpeg
170
SOFFA, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets slut, bronserad_3200a_8da38c102623a8b_lg.jpeg
171
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets slut, bronserad
Slutpris400 SEK
Utropspris800 SEK
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995_3237a_8da447389bc1246_lg.jpeg
172
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995
Slutpris1 900 SEK
Utropspris1 500 SEK
SIDOBORD, Offecct, 2000-tal_3240a_8da42863c61ac4a_lg.jpeg
173
SIDOBORD, Offecct, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt_3260a_8da38afcbe4b656_lg.jpeg
174
GOLVLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Utropspris600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3241a_8da448a2cfc291e_lg.jpeg
175
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
TAKAMPEL, Karl Johanstil, 1800-/1900-tal_3361a_8da4284824735ea_lg.jpeg
176
TAKAMPEL, Karl Johanstil, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris500 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_3371a_8da3ef92d502673_lg.jpeg
177
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-/1900-tal_3263a_8da38c4bb050d01_lg.jpeg
178
STOLAR, 1 par, 1800-/1900-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3242a_8da448a137799f0_lg.jpeg
179
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1967, vikt 35 g_3113a_8da4555c017d127_lg.jpeg
180
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1967, vikt 35 g
Slutpris13 000 SEK
Utropspris15 000 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, 2000-tal_3251a_8da4284214bd78a_lg.jpeg
181
Slutpris250 SEK
Utropspris1 000 SEK
SYBORD, empirestil, omkring år 1900_3262a_8da38c56978eae9_lg.jpeg
182
SYBORD, empirestil, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Utropspris500 SEK
SAMEKNIV, tidigt 1900-tal_3400a_lg.jpeg
183
SAMEKNIV, tidigt 1900-tal
Slutpris850 SEK
Utropspris1 800 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning_3228a_8da447a73b69345_lg.jpeg
184
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 500 SEK
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal_3249a_8da3f1f6ffae5b7_lg.jpeg
185
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal_3248a_8da3f1e0ba680c5_lg.jpeg
186
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
BYRÅ, senbarock, Sydeuropa, 1700-tal_3279a_8da3a436874d44c_lg.jpeg
187
BYRÅ, senbarock, Sydeuropa, 1700-tal
Slutpris3 600 SEK
Utropspris4 000 SEK
LOUNGESTOLAR, 3 st, 2000-tal_3250a_8da43d4f5f1c20f_lg.jpeg
188
LOUNGESTOLAR, 3 st, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-tal_3261a_8da3a43e8d31ec9_lg.jpeg
189
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utropspris1 200 SEK
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, stolar, 6 st, "Striped sedia", Magis_3254a_8da4284408a829e_lg.jpeg
190
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, stolar, 6 st, "Striped sedia", Magis
Slutpris1 400 SEK
Utropspris2 000 SEK
RING, 18k roséguld, med ametist ca 2,27 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,16 ct_3460a_lg.jpeg
191
RING, 18k roséguld, med ametist ca 2,27 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,16 ct
Slutpris1 600 SEK
Utropspris4 000 SEK
BÄGARE OCH VASER, 6 st, silver, tot vikt ca 489 g_3139a_8da423a9c8a4a51_lg.jpeg
192
BÄGARE OCH VASER, 6 st, silver, tot vikt ca 489 g
Slutpris2 000 SEK
Utropspris2 000 SEK
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, barpallar, 3 st, "Striped sedia", Magis_3255a_8da42842f8f7308_lg.jpeg
193
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, barpallar, 3 st, "Striped sedia", Magis
Slutpris350 SEK
Utropspris800 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, gouache, "SS Dansborg"_3976a_8da45633d81eefa_lg.jpeg
194
OKÄND KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, gouache, "SS Dansborg"
Slutpris700 SEK
Utropspris2 000 SEK
_3256a_8da4413f8265114_lg.jpeg
195
Slutpris450 SEK
Utropspris300 SEK
ARMBANDSUR, herr, Olma Automatic, 1900-talets andra hälft _3276a_8da4548568cb833_lg.jpeg
196
ARMBANDSUR, herr, Olma Automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal_3259a_8da43c6119b049d_lg.jpeg
197
GOLVLAMPA, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
STOLAR MED FOTPALLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft _3264a_8da38c4d43d089c_lg.jpeg
198
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK

Måndag – fredag 12.30 – 17.00
Visningshelg en helg per månad
lördag – söndag 11 - 15
Dag före röd dag stänger vi 15
SEMESTERSTÄNGT HELA JULI