Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 273 g_3131a_8da423890531a50_lg.jpeg
VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 273 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BÄGARE OCH VASER, 7 st, silver, tot vikt ca 410 g _3133a_8da423ce75a131e_lg.jpeg
BÄGARE OCH VASER, 7 st, silver, tot vikt ca 410 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
RING, 18k guld, med rubiner, vikt ca 2 g_3120a_8da4555ef2842ce_lg.jpeg
RING, 18k guld, med rubiner, vikt ca 2 g
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅLAR, 3 st, silver, tot vikt ca 340 g_3130a_8da4239dc04f374_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 st, silver, tot vikt ca 340 g
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, svenska stämplar 1918, vikt ca 404 g_3123a_8da423787ed1f76_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, silver, svenska stämplar 1918, vikt ca 404 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft_3154a_8da4470ef62f291_lg.jpeg
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults_3195a_8da38bcee6cdb64_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults_3194a_8da38bdfabde06d_lg.jpeg
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 0,15 ct_3589a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 0,15 ct
Slutpris3 500 SEK
Värdering4 500 SEK
VAS, silver, GAB Stockholm 1947, vikt ca 200 g _3125a_8da3fdddc7c3b3f_lg.jpeg
VAS, silver, GAB Stockholm 1947, vikt ca 200 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, "Pond Mirror", Ferm Living, Danmark, 2000-tal_3539a_8da43426076b251_lg.jpeg
SPEGEL, "Pond Mirror", Ferm Living, Danmark, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft _3148a_8da3a6ff164022f_lg.jpeg
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_3108a_8da454cfde81993_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
SUPKOPPAR, 14 st, silver, olika modeller, vikt ca 401 g_3134a_8da423e015ecc5a_lg.jpeg
SUPKOPPAR, 14 st, silver, olika modeller, vikt ca 401 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft _3149a_8da380678c34c8b_lg.jpeg
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_3221a_8da4471e062ad98_lg.jpeg
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina automatic, 1900-talets andra hälft _3278a_8da454833ea79f2_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
RING, 18k vitguld, med rosa safir ca 1,94 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,42 ct_3593a_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med rosa safir ca 1,94 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,42 ct
Slutpris7 000 SEK
Värdering9 000 SEK
OMEGA, damarmbandsur, 18k vitguld, med diamanter _3623a_8da44a67b25e77e_lg.jpeg
OMEGA, damarmbandsur, 18k vitguld, med diamanter
Slutpris14 500 SEK
Värdering10 000 SEK
SKÅLAR OCH BÄGARE, 7 st, silver, vikt 287 g_3135a_8da423e797e27dd_lg.jpeg
SKÅLAR OCH BÄGARE, 7 st, silver, vikt 287 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_3220a_8da4471f49bd310_lg.jpeg
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft_3153a_8da447108004a8b_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3157a_8da449e05ea52a7_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3155a_8da449e194301d1_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, Anders Persson, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft _3147a_8da38c6c926fed8_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Anders Persson, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft_3152a_8da447118b411e3_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal_3151a_8da38bea4f986ef_lg.jpeg
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
ASKAR, 3 st, silver samt nysilver, 1900-talets mitt _3142a_8da423a5b14344f_lg.jpeg
ASKAR, 3 st, silver samt nysilver, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
DOSA, silver, i form av curlingsten, vikt ca 237 g_3141a_8da423b00b76b94_lg.jpeg
DOSA, silver, i form av curlingsten, vikt ca 237 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SMYCKEN, bla silver, pärlcollier, armbandsur _2226a_8da2751929871ec_lg.jpeg
SAMLING SMYCKEN, bla silver, pärlcollier, armbandsur
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _3163a_8da37df3e02ad98_lg.jpeg
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal_3172a_8da45577e63ee59_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3156a_8da449d44b2d9a9_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3185a_8da4557064b1461_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3184a_8da45571245d428_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3187a_8da37e79a84080d_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3186a_8da380413bc4787_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults_3269a_8da38cd8c068ade_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3188a_8da37e7fb2f0f87_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
ASSIETTER, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_3564a_8da435096546a8d_lg.jpeg
ASSIETTER, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3165a_8da37f321920590_lg.jpeg
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal_3160a_8da454b85596914_lg.jpeg
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien _3332a_8da424b6d1edc7d_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _3161a_8da37de6cd85f56_lg.jpeg
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut_3622a_8da440d05d8dbca_lg.jpeg
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben_3222a_8da447256706975_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3164a_8da37e9aa762660_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3167a_8da37f307c5a98b_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK