Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-tal_3146a_8da433ff5b5831e_lg.jpeg
51
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris800 SEK
LOUIS BASTIN, akvarell, signerad och daterad 1945_3096a_8da43400bd6428d_lg.jpeg
52
LOUIS BASTIN, akvarell, signerad och daterad 1945
Slutpris350 SEK
Utropspris400 SEK
REINHOLD LJUNGGREN, 2 st, etsningar, signerade _3095a_8da3efaffec252c_lg.jpeg
54
REINHOLD LJUNGGREN, 2 st, etsningar, signerade
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
TAKKRONA, 1800-/1900-tal_3104a_8da43fe2d973e67_lg.jpeg
55
TAKKRONA, 1800-/1900-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris5 000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_3109a_8da43df7f87ab5f_lg.jpeg
56
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
REINHOLD LJUNGGREN, 2 st, etsningar, signerade _3094a_8da3efaad67e588_lg.jpeg
57
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
TAKLAMPA, Zlamp, Ateljén i Anderslöv, samtida_3112a_8da43ff851a71bf_lg.jpeg
58
TAKLAMPA, Zlamp, Ateljén i Anderslöv, samtida
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt  ca 7,3 g_3114a_8da4548b4a39c96_lg.jpeg
59
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,3 g
Slutpris2 400 SEK
Utropspris3 000 SEK
ENSTENSÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, solitära briljantslipade diamanter tot ca 0,52 ct, kvalitet ca H-I(W-TCr)/SI-I_3591a_lg.jpeg
60
ENSTENSÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, solitära briljantslipade diamanter tot ca 0,52 ct, kvalitet ca H-I(W-TCr)/SI-I
Slutpris4 600 SEK
Utropspris8 500 SEK
BROSCH, 18k guld, Stockholm 1953, vikt ca 2,5 g_3121a_8da4548be05dfb4_lg.jpeg
61
BROSCH, 18k guld, Stockholm 1953, vikt ca 2,5 g
Slutpris550 SEK
Utropspris500 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft, bronserad_3201a_8da38cfc3a6350c_lg.jpeg
62
SPEGEL, 1900-talets första hälft, bronserad
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 4 g_3118a_8da455603e20411_lg.jpeg
63
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 4 g
Slutpris1 200 SEK
Utropspris1 500 SEK
RING, 18k guld, K&EC 1963, vikt ca 3,3 g_3119a_8da4555de76d937_lg.jpeg
64
RING, 18k guld, K&EC 1963, vikt ca 3,3 g
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 500 SEK
FAT, sterlingsilver, CC Hermann Danmark, vikt ca 623 g_3128a_8da423936dac6ce_lg.jpeg
65
FAT, sterlingsilver, CC Hermann Danmark, vikt ca 623 g
Slutpris2 600 SEK
Utropspris2 000 SEK
VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 273 g_3131a_8da423890531a50_lg.jpeg
66
VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 273 g
Slutpris1 100 SEK
Utropspris1 000 SEK
IKEA, lampetter ett par, "Regnaholm", ur 1700-talsserien_4009a_8da45645d7425f6_lg.jpeg
67
IKEA, lampetter ett par, "Regnaholm", ur 1700-talsserien
Slutpris1 600 SEK
Utropspris3 000 SEK
BÄGARE OCH VASER, 7 st, silver, tot vikt ca 410 g _3133a_8da423ce75a131e_lg.jpeg
68
BÄGARE OCH VASER, 7 st, silver, tot vikt ca 410 g
Slutpris1 500 SEK
Utropspris1 800 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults_3194a_8da38bdfabde06d_lg.jpeg
69
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults
Slutpris4 200 SEK
Utropspris5 000 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults_3195a_8da38bcee6cdb64_lg.jpeg
70
Slutpris3 000 SEK
Utropspris5 000 SEK
RING, 18k guld, med rubiner, vikt ca 2 g_3120a_8da4555ef2842ce_lg.jpeg
71
RING, 18k guld, med rubiner, vikt ca 2 g
Slutpris850 SEK
Utropspris1 500 SEK
SKÅLAR, 3 st, silver, tot vikt ca 340 g_3130a_8da4239dc04f374_lg.jpeg
72
SKÅLAR, 3 st, silver, tot vikt ca 340 g
Slutpris900 SEK
Utropspris1 200 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, svenska stämplar 1918, vikt ca 404 g_3123a_8da423787ed1f76_lg.jpeg
73
SKÅL PÅ FOT, silver, svenska stämplar 1918, vikt ca 404 g
Slutpris1 600 SEK
Utropspris2 000 SEK
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft_3154a_8da4470ef62f291_lg.jpeg
74
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
MARIANNE STARCK, skål, lergods, för A/S Michael Andersen, Bornholm, Danmark, 1900-talets andra hälft _3145a_8da3f218d38dea5_lg.jpeg
75
MARIANNE STARCK, skål, lergods, för A/S Michael Andersen, Bornholm, Danmark, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris200 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 0,15 ct_3589a_lg.jpeg
76
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot 0,15 ct
Slutpris3 500 SEK
Utropspris4 500 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_3108a_8da454cfde81993_lg.jpeg
77
Slutpris800 SEK
Utropspris400 SEK
VAS, silver, K Andersson Stockholm 1932, vikt ca 324 g_3124a_8da3fdd711f480a_lg.jpeg
78
VAS, silver, K Andersson Stockholm 1932, vikt ca 324 g
Slutpris1 400 SEK
Utropspris2 000 SEK
VAS, silver, GAB Stockholm 1947, vikt ca 200 g _3125a_8da3fdddc7c3b3f_lg.jpeg
79
VAS, silver, GAB Stockholm 1947, vikt ca 200 g
Slutpris700 SEK
Utropspris1 000 SEK
SPEGEL, "Pond Mirror", Ferm Living, Danmark, 2000-tal_3539a_8da43426076b251_lg.jpeg
80
SPEGEL, "Pond Mirror", Ferm Living, Danmark, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Utropspris1 200 SEK
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft _3149a_8da380678c34c8b_lg.jpeg
81
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Utropspris1 500 SEK
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft _3148a_8da3a6ff164022f_lg.jpeg
82
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utropspris800 SEK
SUPKOPPAR, 14 st, silver, olika modeller, vikt ca 401 g_3134a_8da423e015ecc5a_lg.jpeg
83
SUPKOPPAR, 14 st, silver, olika modeller, vikt ca 401 g
Slutpris1 600 SEK
Utropspris1 500 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina automatic, 1900-talets andra hälft _3278a_8da454833ea79f2_lg.jpeg
84
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Utropspris4 000 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_3221a_8da4471e062ad98_lg.jpeg
85
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Slutpris3 800 SEK
Utropspris6 000 SEK
RING, 18k vitguld, med rosa safir ca 1,94 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,42 ct_3593a_lg.jpeg
86
RING, 18k vitguld, med rosa safir ca 1,94 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,42 ct
Slutpris7 000 SEK
Utropspris9 000 SEK
OMEGA, damarmbandsur, 18k vitguld, med diamanter _3623a_8da44a67b25e77e_lg.jpeg
87
OMEGA, damarmbandsur, 18k vitguld, med diamanter
Slutpris14 500 SEK
Utropspris10 000 SEK
SKÅLAR OCH BÄGARE, 7 st, silver, vikt 287 g_3135a_8da423e797e27dd_lg.jpeg
88
SKÅLAR OCH BÄGARE, 7 st, silver, vikt 287 g
Slutpris800 SEK
Utropspris1 000 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_3220a_8da4471f49bd310_lg.jpeg
89
Slutpris3 800 SEK
Utropspris6 000 SEK
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft_3153a_8da447108004a8b_lg.jpeg
90
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3157a_8da449e05ea52a7_lg.jpeg
91
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Utropspris400 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3155a_8da449e194301d1_lg.jpeg
92
Slutpris350 SEK
Utropspris400 SEK
DOSA, silver, i form av curlingsten, vikt ca 237 g_3141a_8da423b00b76b94_lg.jpeg
93
DOSA, silver, i form av curlingsten, vikt ca 237 g
Slutpris1 200 SEK
Utropspris300 SEK
GOLVLAMPA, Anders Persson, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft _3147a_8da38c6c926fed8_lg.jpeg
94
GOLVLAMPA, Anders Persson, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Utropspris500 SEK
SPEGEL, Gemla, 1900 talets andra hälft_3152a_8da447118b411e3_lg.jpeg
96
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal_3151a_8da38bea4f986ef_lg.jpeg
97
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Utropspris800 SEK
ASKAR, 3 st, silver samt nysilver, 1900-talets mitt _3142a_8da423a5b14344f_lg.jpeg
98
ASKAR, 3 st, silver samt nysilver, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Utropspris300 SEK
SIDEBOARD, fanerat med intarsia, 1900-talets första hälft_3384a_lg.jpeg
99
SIDEBOARD, fanerat med intarsia, 1900-talets första hälft
Slutpris9 500 SEK
Utropspris12 000 SEK
SAMLING SMYCKEN, bla silver, pärlcollier, armbandsur _2226a_8da2751929871ec_lg.jpeg
100
SAMLING SMYCKEN, bla silver, pärlcollier, armbandsur
Slutpris250 SEK
Utropspris500 SEK

Måndag – fredag 12.30 – 17.00
Visningshelg en helg per månad
lördag – söndag 11 - 15
Dag före röd dag stänger vi 15
SEMESTERSTÄNGT HELA JULI