Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
VASER, 1 par, svart glas, art déco, sannolikt 1930-tal_3632a_8da43b11abb3986_lg.jpeg
552
VASER, 1 par, svart glas, art déco, sannolikt 1930-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt _3634a_8da42840ece1be4_lg.jpeg
553
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Utropspris600 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY_3666a_8da42949137cae1_lg.jpeg
554
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Slutpris200 SEK
Utropspris1 200 SEK
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2_3647a_8da449c7008ab56_lg.jpeg
555
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2
Slutpris450 SEK
Utropspris400 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft, fanerad med mahogny_3636a_8da454c5093042c_lg.jpeg
556
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft, fanerad med mahogny
Slutpris850 SEK
Utropspris1 000 SEK
BYRÅ, 1900-tal_3637b_8da4293f7419de1_lg.jpeg
557
BYRÅ, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris500 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal, fanerad med mahogny_3640a_8da440c7b518ceb_lg.jpeg
558
BOKHYLLA, 1940-tal, fanerad med mahogny
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _3641a_8da42940905aac9_lg.jpeg
559
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY_3667a_8da4294777ba495_lg.jpeg
561
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
TANDLÄKARSKÅP, 1900-talets första hälft_3644a_8da42959217bf3c_lg.jpeg
560
TANDLÄKARSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Utropspris3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, fanerad med olika träslag_3645a_8da454b93648349_lg.jpeg
562
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, fanerad med olika träslag
Slutpris200 SEK
Utropspris800 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal_3659a_8da4294ca64f1c0_lg.jpeg
563
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny oh valnöt_3648a_8da44107c244ce9_lg.jpeg
564
SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny oh valnöt
Slutpris950 SEK
Utropspris1 200 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1,00 ct, central briljantslipad diamant ca 0,82 ct kvalitet ca K-L(TC)/SI, _3601a_lg.jpeg
566
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1,00 ct, central briljantslipad diamant ca 0,82 ct kvalitet ca K-L(TC)/SI,
Slutpris11 000 SEK
Utropspris20 000 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920-/30-tal_3649a_8da429448d9082d_lg.jpeg
565
SOFFBORD, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris550 SEK
Utropspris800 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand_3650a_8da43b1751aa462_lg.jpeg
567
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, silver, Finland, tot vikt exkl knivar ca 1531 g_3700b_8da4471a5064ea5_lg.jpeg
568
BESTICKUPPSÄTTNING, silver, Finland, tot vikt exkl knivar ca 1531 g
Slutpris6 000 SEK
Utropspris8 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt_3616a_8da454be4c723b1_lg.jpeg
569
BYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt
Slutpris300 SEK
Utropspris800 SEK
BORDSPENDYL, 1800-/1900-tal, marmorsockel, bronserad_3678a_8da433f400df19f_lg.jpeg
571
BORDSPENDYL, 1800-/1900-tal, marmorsockel, bronserad
Slutpris1 400 SEK
Utropspris1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med opaler och briljantslipade diamanter _3587a_lg.jpeg
572
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med opaler och briljantslipade diamanter
Slutpris1 800 SEK
Utropspris6 000 SEK
BOKHYLLA, 1920-/30-tal_3657a_8da429458dfbeea_lg.jpeg
573
BOKHYLLA, 1920-/30-tal
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, 1900-/2000-tal_3086a_8da3d90b380f5fe_lg.jpeg
574
VÄGGRELIEF, stengods, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris200 SEK
STOLAR, 12 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft_3797a_lg.jpeg
575
STOLAR, 12 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Utropspris7 000 SEK
ZOIA KRUKOWSKAJA, olja och guld på pannå, signerad_3656a_8da449ca6a4a88b_lg.jpeg
570
ZOIA KRUKOWSKAJA, olja och guld på pannå, signerad
Slutpris1 500 SEK
Utropspris1 200 SEK
ATENNIENNHYLLA, omkring år 1900_3658a_8da4294666fca40_lg.jpeg
576
ATENNIENNHYLLA, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Utropspris400 SEK
KAFFEKVARN, Enterprise Manufacturing Co, Philadelphia, USA, No 2_3610a_8da43502739d85b_lg.jpeg
578
KAFFEKVARN, Enterprise Manufacturing Co, Philadelphia, USA, No 2
Slutpris1 600 SEK
Utropspris1 000 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3661a_8da448698b37880_lg.jpeg
577
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien
Slutpris500 SEK
Utropspris500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3662a_8da4486b39500bc_lg.jpeg
579
Slutpris450 SEK
Utropspris500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3663a_8da4486c2283aee_lg.jpeg
580
Slutpris450 SEK
Utropspris500 SEK
TV, TCL, 32 tum_3084a_8da441e2fb1d04f_lg.jpeg
581
TV, TCL, 32 tum
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
MAX BILDE, olja på duk, signerad, daterad à tergo -63_3909a_8da434069abbd23_lg.jpeg
582
MAX BILDE, olja på duk, signerad, daterad à tergo -63
Slutpris750 SEK
Utropspris1 000 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY_3668a_8da429483cda365_lg.jpeg
583
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft _3652a_8da42942e677758_lg.jpeg
584
SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Utropspris400 SEK
IB KOFOD LARSEN, fåtölj, "Kandidaten", 1960-tal
_3683a_lg.jpeg
585
Slutpris7 500 SEK
Utropspris10 000 SEK
IB KOFOD LARSEN, soffa, "Kandidaten", 1960-tal_3684a_lg.jpeg
586
IB KOFOD LARSEN, soffa, "Kandidaten", 1960-tal
Slutpris4 200 SEK
Utropspris8 000 SEK
THOMAS BERNSTRAND, taklampa, vitlackerad aluminium, "Hide", Zero, samtida _3669a_8da44870c2d5d9b_lg.jpeg
587
THOMAS BERNSTRAND, taklampa, vitlackerad aluminium, "Hide", Zero, samtida
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal_3724a_lg.jpeg
588
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Utropspris300 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, Metalarte, 2000-tal_3673a_8da448756b1fa74_lg.jpeg
589
TAKLAMPOR, 1 par, Metalarte, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
TAKLAMPA, svart metall, 2000-tal, kupa av glas_3665a_8da441f846cc892_lg.jpeg
591
TAKLAMPA, svart metall, 2000-tal, kupa av glas
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
TAKLAMPA, svart metall, 2000-tal, kupa av glas_3664a_8da441f88825d63_lg.jpeg
592
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, med plakett W Shayer_3676a_8da43426f718741_lg.jpeg
590
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, med plakett W Shayer
Slutpris1 400 SEK
Utropspris2 000 SEK
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal_3677a_8da452d5e798029_lg.jpeg
593
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Utropspris3 000 SEK
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft_3686a_8da4294d6b15e17_lg.jpeg
594
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utropspris1 200 SEK
TEKANNA, porslin, Kanton, Kina, 1800-/1900-tal_3679a_8da43b1cc908609_lg.jpeg
595
TEKANNA, porslin, Kanton, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
ANSHELM DAHL, olja på duk, signerad_3681a_8da434287c3f8ba_lg.jpeg
596
ANSHELM DAHL, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Utropspris500 SEK
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft_3894a_8da440d5d63d95c_lg.jpeg
597
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utropspris300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med smaragder och briljantslipade diamanter _3602a_lg.jpeg
598
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med smaragder och briljantslipade diamanter
Slutpris8 000 SEK
Utropspris10 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt 17 g_3735a_lg.jpeg
599
ARMBAND, 18k guld, vikt 17 g
Slutpris6 000 SEK
Utropspris7 000 SEK