Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft _3885a_8da43dfb633c3b6_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
VERNER PANTON, stolar, 2 st, "Series 430", för Verpan_3820a_lg.jpeg
VERNER PANTON, stolar, 2 st, "Series 430", för Verpan
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
ORIENTMATTA, silke, ca 90 x 136 cm_3821a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, silke, ca 90 x 136 cm
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
OLLE LARSSON, olja på duk, signerad_3824a_lg.jpeg
OLLE LARSSON, olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920_3825a_8da4340c8cadff8_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SVEN LIDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 238/280_3950a_8da434252c3adaa_lg.jpeg
SVEN LIDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 238/280
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
MARIANNE WESTMAN, 3 st, burkar med lock, stengods, Rörstrand _3826a_lg.jpeg
MARIANNE WESTMAN, 3 st, burkar med lock, stengods, Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland_3246a_8da3cbea2a29654_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
LARS NORRMAN, färglitografi_3906a_8da4341cd8ea62a_lg.jpeg
LARS NORRMAN, färglitografi
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ZAGHE, orientmatta, sannolikt 1930-tal, ca 131 x 213 cm_3827a_lg.jpeg
ZAGHE, orientmatta, sannolikt 1930-tal, ca 131 x 213 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
BARNSTOL, 1800-1900-tal, kolonial stil_3831a_lg.jpeg
BARNSTOL, 1800-1900-tal, kolonial stil
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft_3836a_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft_3835a_lg.jpeg
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal_3842a_lg.jpeg
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft _3846a_lg.jpeg
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921_3850a_8da4340e7c4920b_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
GARNITYR, 3 delar, sterlingsilver, Riitta Hakala_3852a_lg.jpeg
GARNITYR, 3 delar, sterlingsilver, Riitta Hakala
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal_3853a_lg.jpeg
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3858a_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3861a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3862a_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3865a_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921_3867a_8da4340f5e788bc_lg.jpeg
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt _3872a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SOCKERSKÅL, silver, med lock och strösked, CG Hallberg Stockholm 1925, vikt ca 248 g_3879a_8da43b2456ec5d8_lg.jpeg
SOCKERSKÅL, silver, med lock och strösked, CG Hallberg Stockholm 1925, vikt ca 248 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon_3903a_8da43421dae1885_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
_3883a_8da441e2109466c_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt_3924a_8da449b202fded8_lg.jpeg
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _3105a_8da43fe55955936_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, Casio, Edifice, chronograph, WR100m_3884a_8da4548932d5909_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Casio, Edifice, chronograph, WR100m
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar_3889a_8da43d4b9dbfe4c_lg.jpeg
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte_3891a_8da43b0fa0feaed_lg.jpeg
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg_3899a_8da452eab02cb71_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad_3962a_8da44757d59e6f0_lg.jpeg
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1800-/1900-tal_3886a_8da440d444b8b8d_lg.jpeg
TAKAMPEL, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGEL SAMT LAMPETTER, tenn, 1930-tal_3911a_8da43dfd980f362_lg.jpeg
SPEGEL SAMT LAMPETTER, tenn, 1930-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, nautisk stil, 1900-talets andra hälft_3914a_8da43d58cf27960_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par, nautisk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, signerad J Dewasne, numrerad 132/175_3915a_8da4340b1bca132_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg_3921a_8da43b142836fcb_lg.jpeg
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal_4012a_lg.jpeg
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
BURK, tenn, GAB, 1933_3923a_8da43b18875c877_lg.jpeg
BURK, tenn, GAB, 1933
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_3580a_lg.jpeg
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 76 x 325 cm_3925a_8da454c9c9be114_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, ca 76 x 325 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal_3932a_8da44e7cf03d138_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SCHUCO, modellbil Examico 4001_3933a_8da44701796a250_lg.jpeg
SCHUCO, modellbil Examico 4001
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBIL, 1962 Volkswagen Samba-Bus, Sun Star, skala 1:12, 2000-tal_3930a_8da43bac83b0238_lg.jpeg
MODELLBIL, 1962 Volkswagen Samba-Bus, Sun Star, skala 1:12, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Maisto, Universal Hobbies, 1900-tal_3934a_8da452ca1cf98e2_lg.jpeg
MODELLBILAR, 4 st, Maisto, Universal Hobbies, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBILAR, 14 st, bl a Smart Toys, 1900-/2000-tal_3938a_8da43d44c2e5082_lg.jpeg
MODELLBILAR, 14 st, bl a Smart Toys, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK