Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
MODELLBILAR, 6 st, rallybilar, bla Sun Star, Revell, Burago, Ricko, 1900-/2000-tal_3937a_8da43d437fe62d7_lg.jpeg
MODELLBILAR, 6 st, rallybilar, bla Sun Star, Revell, Burago, Ricko, 1900-/2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBILAR, 13 st, 1900-/2000-tal_3939a_8da452db0745df4_lg.jpeg
MODELLBILAR, 13 st, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Sun Star, Road Signature, Welly, 1900-/2000-tal_3935a_8da43d419284409_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
MODELLBILAR, 6 st, bla Burago, 1900-/2000-tal_3936a_8da43d40af48301_lg.jpeg
MODELLBILAR, 6 st, bla Burago, 1900-/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och daterad -80, numrerad 100/250_3943a_8da4341a379c277_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering1 200 SEK
MODELLBILAR, 5 st, bla Burago, Norey,1900-/2000-tal_3940a_8da43d45f94724a_lg.jpeg
MODELLBILAR, 5 st, bla Burago, Norey,1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBILAR, 30 st, "Volvo collection", Editions Atlas_3941a_8da441e8c9ea7ad_lg.jpeg
MODELLBILAR, 30 st, "Volvo collection", Editions Atlas
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal_3169a_8da37f460e5818b_lg.jpeg
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft _3949a_8da440c97acc49e_lg.jpeg
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början_3954a_8da454bba600e41_lg.jpeg
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9 g_3964a_8da455648f3f1e4_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 627 g_3126a_8da4237dba47a63_lg.jpeg
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 627 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ASK, 1800-/1900-tal_3967a_8da446f81800fb3_lg.jpeg
ASK, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_3972a_8da456677186edd_lg.jpeg
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_3970a_8da453335765046_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
CIGARETTETUIER OCH DOSOR, 4 st, silver, tot vikt ca 313 g_3973a_8da4556919db692_lg.jpeg
CIGARETTETUIER OCH DOSOR, 4 st, silver, tot vikt ca 313 g
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, 1800-tal_3975a_8da43d58020bbf8_lg.jpeg
SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal_3963a_8da4476067e06a6_lg.jpeg
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal_3969a_8da43d4d5b1c5ed_lg.jpeg
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
KLOCKCHATELEINE, 18k guld, 1800-tal, tot vikt ca 7,15 g_3968a_8da45489df237df_lg.jpeg
KLOCKCHATELEINE, 18k guld, 1800-tal, tot vikt ca 7,15 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
LORGNETTE, 1800-/1900-tal_3965a_8da449bef03f8bc_lg.jpeg
LORGNETTE, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, 18k guld, tot vikt ca 6,3 g_3115a_8da4548ec7938f7_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, 18k guld, tot vikt ca 6,3 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna_3978a_8da43b266e59e66_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal _3961a_8da456329bc7f2b_lg.jpeg
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SITTPUFF, England, 1900-talets slut_3106a_8da3d8c4887792f_lg.jpeg
SITTPUFF, England, 1900-talets slut
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3183a_8da45571b46f4c0_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil_3102a_8da3d8d5250a959_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt_3397a_lg.jpeg
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 38 del, "Musselmalet", servisporslin, bla helblond_3563a_8da43b0ec1c1d11_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 38 del, "Musselmalet", servisporslin, bla helblond
Slutpris10 000 SEK
Värdering12 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt_3979a_8da440c89b25d38_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal eller äldre _3566a_8da43507699fa47_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal eller äldre
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny_3643a_8da42959dc15837_lg.jpeg
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal_3619a_8da433f69258322_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing _3646a_8da42942200e101_lg.jpeg
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs_3672a_8da428d370dc590_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HERRARMBANDSUR, Mulco, stål, 1950-/60-tal_3688a_8da45487d4e838d_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Mulco, stål, 1950-/60-tal
Slutpris29 000 SEK
Värdering1 500 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, WMF, Tyskland, 1900-talets första hälft _3654a_8da43b1697f01da_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal_3887a_8da43dfcd99029c_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Josè Sarato_3680a_8da434294a2955c_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Josè Sarato
Slutpris750 SEK
Värdering1 800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-tal, olja på duk_3675a_8da43408196421c_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat_3370a_8da42952dd98ce6_lg.jpeg
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal_2771a_8da29f1e4af1f72_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal_3691a_8da44e615f708b9_lg.jpeg
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg_3088a_8da455847304d49_lg.jpeg
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,7 g_3727a_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,7 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918_3714a_8da43420acc186b_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0,36 ct_3756a_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0,36 ct
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900_3776a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK