Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
THURE THÖRN, skulptur, patinerad gips, signerad och daterad Thörn -40_3709a_8da456407b03e7b_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1927_3712a_8da4341fa77c538_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1927
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
KAFFESKEDAR OCH MOCKASKEDAR, 24 st, silver, Finland, tot vikt ca 432 g_3704a_8da44724fd6c541_lg.jpeg
KAFFESKEDAR OCH MOCKASKEDAR, 24 st, silver, Finland, tot vikt ca 432 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, vikt ca 8,9 g_3730a_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, vikt ca 8,9 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad_3717a_8da4340d9374acb_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
JAN BOHUMIL POSPISIL (1898-1968), olja på duk, signerad_3715a_8da4340039d0dff_lg.jpeg
JAN BOHUMIL POSPISIL (1898-1968), olja på duk, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
KERAMIK, 3 del, Imari, Japan, 1900-/2000-tal_3710a_8da43b1e99e3bdb_lg.jpeg
KERAMIK, 3 del, Imari, Japan, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
STOPPUR, Tag Heur, Yachttimer, 1900-talets mitt _3708a_8da455679c3e003_lg.jpeg
STOPPUR, Tag Heur, Yachttimer, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
VINGLAS, 7 st, "Linnea", Orrefors_3726a_lg.jpeg
VINGLAS, 7 st, "Linnea", Orrefors
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Certina och Viking, 1900-talets mitt, guld på stål/doublé_3734a_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, 2 st, Certina och Viking, 1900-talets mitt, guld på stål/doublé
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGEN, 4 st, bl a 14k guld, vikt ca 1,7 g_3738a_lg.jpeg
HÄNGEN, 4 st, bl a 14k guld, vikt ca 1,7 g
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
FAT, 4 st, porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft _3713a_8da452bcfd3e860_lg.jpeg
FAT, 4 st, porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOPPSLEV, silver, CG Hallberg 1915, vikt ca 195 g_3699a_8da4350afbbb92c_lg.jpeg
SOPPSLEV, silver, CG Hallberg 1915, vikt ca 195 g
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, tot vikt 2,4 g_3743a_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, tot vikt 2,4 g
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, 1800-talets andra hälft_3747a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft _3749a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås_3751a_lg.jpeg
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_3670a_8da4294bca4532f_lg.jpeg
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _3757a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BIRGER NORLIN, olja på duk, signerad _3696a_8da433fe7e73f3d_lg.jpeg
BIRGER NORLIN, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
MATSKEDAR, 6 st, silver, Finland, tot vikt 247 g_3703a_8da447297c602ff_lg.jpeg
MATSKEDAR, 6 st, silver, Finland, tot vikt 247 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft _3745a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark_3771a_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen_3769a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
KIRMAN, orientmatta, old, ca 370 x 260 cm_3772a_lg.jpeg
KIRMAN, orientmatta, old, ca 370 x 260 cm
Slutpris750 SEK
Värdering3 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med gröna stenar, tot vikt ca 2 g_2225a_8da1d2d6aea97d2_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med gröna stenar, tot vikt ca 2 g
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal_3773a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GEORG JENSEN, armband, "Infinity", sterlingsilver_3882a_8da4553bb159261_lg.jpeg
GEORG JENSEN, armband, "Infinity", sterlingsilver
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 500 SEK
BÄGARE, 6 st, silver, vikt 288 g_3137a_8da423bb1ded0ef_lg.jpeg
BÄGARE, 6 st, silver, vikt 288 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 SEK
HAY & Hee Welling, 2 st, "About a stool", 2000-tal_3225a_8da3d8e231d5f6c_lg.jpeg
HAY & Hee Welling, 2 st, "About a stool", 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, figur, tax, stengods, Gustavsberg_3784a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, tax, stengods, Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 459 g_3127a_8da3fdcffa893aa_lg.jpeg
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 459 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
FISKFAT OCH SÅSSNIPA, porslin, Göteborg/Gustafsberg, tidigt 1900-tal_3785a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MEDALJONG OCH HÄNGE, 14k guld, vikt 7,6 g_2223a_8da1d2d2c645221_lg.jpeg
MEDALJONG OCH HÄNGE, 14k guld, vikt 7,6 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal_3808a_lg.jpeg
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GEORG JENSEN, 6 st saltkar med skedar, "Blossom", sterlingsilver, tot vikt ca 95 g_3791a_lg.jpeg
GEORG JENSEN, 6 st saltkar med skedar, "Blossom", sterlingsilver, tot vikt ca 95 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
STOLAR, 5 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob_3795a_lg.jpeg
STOLAR, 5 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
KINAMATTA, silke, old, ca 140 x 91 cm_3798a_lg.jpeg
KINAMATTA, silke, old, ca 140 x 91 cm
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
FOTOGRAFIER, 1 par, 1900-/2000-tal_3904a_8da4341ebcf7718_lg.jpeg
FOTOGRAFIER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, stengods, Rörstrand_3800a_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, stengods, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Donati, Italien, 2000-tal_3803a_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, Donati, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 113 cm_3818a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 113 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
MATSERVISDELAR, 18 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand_3356a_8da3ef55893c0ca_lg.jpeg
MATSERVISDELAR, 18 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
BREFKORTSALBUM, jugend, omkring år 1900, med ca 88 brevkort_3807a_lg.jpeg
BREFKORTSALBUM, jugend, omkring år 1900, med ca 88 brevkort
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SVEN-OLOF EHRÉN, 2 st, färglitografier, signerade och numrerade_3893a_8da43411f349733_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, "Argenta", Gustavsberg_3059a_8da3ef3b4417bd9_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
RING, 18k guld, med briljant- och baguettslipade diamanter bl a ca 0,65 ct_3733a_lg.jpeg
RING, 18k guld, med briljant- och baguettslipade diamanter bl a ca 0,65 ct
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
SEXTANT, Japan, modell MS-933, 1900-tal_3955a_8da456309a7ec68_lg.jpeg
SEXTANT, Japan, modell MS-933, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK