Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
LILLEMOR MANNERHEIM, 3 del, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_3454a_lg.jpeg
399
LILLEMOR MANNERHEIM, 3 del, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
CHIFFONJÉ, senempire, 1800-tal_3457a_lg.jpeg
400
CHIFFONJÉ, senempire, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Utropspris2 500 SEK
MEISSEN, kryddkar, porslin, 1900-tal_3461a_lg.jpeg
401
MEISSEN, kryddkar, porslin, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Utropspris3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Vik", Miljöexpo, 2000-tal_3462a_lg.jpeg
402
KARMSTOLAR, 1 par, "Vik", Miljöexpo, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
BYRÅ, 1940-/50-tal_3463a_8da456e3c75d1fd_lg.jpeg
403
BYRÅ, 1940-/50-tal
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
FLASKSCHATULL, 1800-tal_3464a_lg.jpeg
404
FLASKSCHATULL, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris1 500 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft_3446a_lg.jpeg
405
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Utropspris4 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på kopparplåt_3467a_lg.jpeg
406
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på kopparplåt
Slutpris300 SEK
Utropspris2 000 SEK
BARNBYRÅ, omkring år 1900_3468a_lg.jpeg
407
BARNBYRÅ, omkring år 1900
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
SIDOBORD, samtida_3479a_lg.jpeg
408
SIDOBORD, samtida
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
MATTA, Kelim, ca 298 x 195 cm_3469a_lg.jpeg
409
MATTA, Kelim, ca 298 x 195 cm
Slutpris200 SEK
Utropspris6 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_3470a_lg.jpeg
411
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris1 100 SEK
Utropspris2 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu _3472a_lg.jpeg
412
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 000 SEK
FAT, 3 st, silver, tot vikt 516 g_3129a_8da423c677683e3_lg.jpeg
413
FAT, 3 st, silver, tot vikt 516 g
Slutpris2 200 SEK
Utropspris2 000 SEK
SIGGE JERNMARK, stadsvy, olja på pannå, signerad_3476a_lg.jpeg
414
SIGGE JERNMARK, stadsvy, olja på pannå, signerad
Slutpris300 SEK
Utropspris1 500 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås 18k vitguld, sannolikt 1900-talets andra hälft _3477a_lg.jpeg
415
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås 18k vitguld, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Utropspris2 000 SEK
HAY, fåtölj, 2000-tal_3481a_lg.jpeg
416
HAY, fåtölj, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris1 500 SEK
FÅTÖLJ, Hay, 2000-tal_3490a_lg.jpeg
417
FÅTÖLJ, Hay, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris1 500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Kurva", Swedese, 1950-tal_3484a_lg.jpeg
418
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Kurva", Swedese, 1950-tal
Slutpris1 300 SEK
Utropspris2 000 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, "Trippo T4", soffbord, Karl Andersson & Söner_3485a_lg.jpeg
419
ULLA CHRISTIANSSON, "Trippo T4", soffbord, Karl Andersson & Söner
Slutpris800 SEK
Utropspris8 000 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor_3486a_lg.jpeg
420
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med rosenslipade diamanter och pärlor_2215a_8da1d2daa9a1004_lg.jpeg
421
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med rosenslipade diamanter och pärlor
Slutpris950 SEK
Utropspris800 SEK
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall_3487a_lg.jpeg
422
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
TOSHIYUKI KITA, 4 del, "Saruyama Island", Moroso, 2000-tal_3491a_8da446b810fcb4f_lg.jpeg
423
TOSHIYUKI KITA, 4 del, "Saruyama Island", Moroso, 2000-tal
Slutpris9 000 SEK
Utropspris20 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, nyrenässans, sent 1800-tal_3389a_lg.jpeg
424
KARMSTOLAR, 1 par, nyrenässans, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris3 000 SEK
RING, platina, med rubin ca 1,95 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,41 ct_3590a_lg.jpeg
425
RING, platina, med rubin ca 1,95 ct och briljantslipade diamanter tot ca 0,41 ct
Slutpris4 000 SEK
Utropspris15 000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben_3492a_lg.jpeg
426
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
MATTA, sk patchwork, ca 240 x 176 cm_2616a_8da29af5b3b766e_lg.jpeg
427
MATTA, sk patchwork, ca 240 x 176 cm
Slutpris550 SEK
Utropspris3 500 SEK
BARSOFFA, "Lizzy", Domingo Salotti, 2000-tal_3503a_lg.jpeg
428
BARSOFFA, "Lizzy", Domingo Salotti, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris1 000 SEK
LINKS OF LONDON, collier, sterlingsilver, med odlade pärlor och kläppar_3753a_lg.jpeg
429
LINKS OF LONDON, collier, sterlingsilver, med odlade pärlor och kläppar
Slutpris700 SEK
Utropspris1 200 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn_4015a_lg.jpeg
430
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn
Slutpris1 500 SEK
Utropspris2 000 SEK
GOEBEL, 4 st, figuriner, porslin _3493a_lg.jpeg
431
GOEBEL, 4 st, figuriner, porslin
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, K & EC, 1956_3495a_lg.jpeg
432
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, K & EC, 1956
Slutpris1 400 SEK
Utropspris2 000 SEK
TIDSKRIFTSHYLLOR, 1 par, "Vågspel", Materia _3496a_lg.jpeg
433
TIDSKRIFTSHYLLOR, 1 par, "Vågspel", Materia
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
VAS, turkosgrönt glas, 1900-talets mitt_3497a_lg.jpeg
434
VAS, turkosgrönt glas, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Utropspris200 SEK
SOFFBORD, acaciaträ, samtida_3498a_lg.jpeg
435
SOFFBORD, acaciaträ, samtida
Slutpris1 000 SEK
Utropspris2 000 SEK
RIPSMATTA, galleri, 1900-talets andra hälft, ca 51 x 650 cm_3499a_lg.jpeg
436
RIPSMATTA, galleri, 1900-talets andra hälft, ca 51 x 650 cm
Slutpris1 200 SEK
Utropspris800 SEK
GEFLE, fruktservis, 10 del, porslin, 1900-talets mitt_3500a_lg.jpeg
437
GEFLE, fruktservis, 10 del, porslin, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
FÅTÖLJ MED PELARFOT, "Sola", Martela _3501a_lg.jpeg
438
FÅTÖLJ MED PELARFOT, "Sola", Martela
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
MATTA, marockansk, ca 300 x 202 cm_3455a_lg.jpeg
439
MATTA, marockansk, ca 300 x 202 cm
Slutpris4 000 SEK
Utropspris8 000 SEK
TAKLAMPA, Swedish grace , 1930-tal _3919a_8da440d192d498c_lg.jpeg
440
TAKLAMPA, Swedish grace , 1930-tal
Slutpris1 000 SEK
Utropspris3 000 SEK
KELIM, matta, ca 392 x 300 cm_3502a_lg.jpeg
441
KELIM, matta, ca 392 x 300 cm
Slutpris12 000 SEK
Utropspris18 000 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt_3504a_lg.jpeg
442
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn_3505a_lg.jpeg
443
Slutpris600 SEK
Utropspris2 500 SEK
UNO WESTERBERG, vas, glas, Pukeberg, signerad och daterad 1975_3506a_lg.jpeg
444
UNO WESTERBERG, vas, glas, Pukeberg, signerad och daterad 1975
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
JAMIE HAYÓN, 1 par, stolar "Piña", Magis, Italien_3507a_lg.jpeg
445
JAMIE HAYÓN, 1 par, stolar "Piña", Magis, Italien
Slutpris1 000 SEK
Utropspris2 000 SEK
SKRIVBORD, 1930-/40-tal_3508a_lg.jpeg
446
SKRIVBORD, 1930-/40-tal
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
ROBERTO MATTA, färglitografi, signerad och numrerad 98/100_3942a_8da434099ddf678_lg.jpeg
447
ROBERTO MATTA, färglitografi, signerad och numrerad 98/100
Slutpris600 SEK
Utropspris2 000 SEK

Måndag – fredag 12.30 – 17.00
Visningshelg en helg per månad
lördag – söndag 11 - 15
Dag före röd dag stänger vi 15
SEMESTERSTÄNGT HELA JULI