Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio_3266a_8da3981e10cbeae_lg.jpeg
200
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Slutpris250 SEK
Utropspris500 SEK
ARMBANDSUR, herr, Certina, 1900-talets andra hälft_3277a_8da454866a19e8f_lg.jpeg
201
ARMBANDSUR, herr, Certina, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris800 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förgylld brons, 1800-tal_3674a_8da449c0d1e221d_lg.jpeg
202
KANDELABRAR, 1 par, förgylld brons, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Utropspris4 000 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft_3291a_8da3cbbcd1bcfc5_lg.jpeg
203
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Utropspris2 000 SEK
STOL, Gärsnäs, 2000-tal_3247a_8da3f1fb64fc5bc_lg.jpeg
204
STOL, Gärsnäs, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_3270a_8da38de3295fb53_lg.jpeg
205
Slutpris550 SEK
Utropspris300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal_1553a_lg.jpeg
206
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris1 200 SEK
SOFFA, Norell, 2000-tal
_3271a_8da39a47f84bdde_lg.jpeg
207
SOFFA, Norell, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft_3283a_8da45636dc30f0f_lg.jpeg
208
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Utropspris800 SEK
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner_3273a_8da44a65d1ad475_lg.jpeg
209
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner
Slutpris550 SEK
Utropspris400 SEK
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio_3267a_8da45637b9acfcf_lg.jpeg
210
Slutpris700 SEK
Utropspris500 SEK
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner_3274a_8da3c8db5144aff_lg.jpeg
211
Slutpris500 SEK
Utropspris400 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal_3349a_8da3ef9e32b3e20_lg.jpeg
212
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Utropspris300 SEK
BLÄCKHORN, silver, England, vikt 274 g_3974a_8da43b2748bf230_lg.jpeg
213
BLÄCKHORN, silver, England, vikt 274 g
Slutpris950 SEK
Utropspris2 000 SEK
SPEGEL, 1900-/2000-tal, bronserad_3206a_8da3989371e6a77_lg.jpeg
214
SPEGEL, 1900-/2000-tal, bronserad
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft_2326a_lg.jpeg
215
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris2 500 SEK
KOPPAR OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 543 g_3138a_8da423da7032ca2_lg.jpeg
216
KOPPAR OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 543 g
Slutpris2 200 SEK
Utropspris1 800 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal_3526a_8da44e5dfcfcf36_lg.jpeg
217
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris1 200 SEK
ERIK CHAMBERT, soffa, Chamberts Möbelfabrik, 1940-tal_3281a_8da43d60f2c55fe_lg.jpeg
218
ERIK CHAMBERT, soffa, Chamberts Möbelfabrik, 1940-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris2 000 SEK
ERIK CHAMBERT, skåp, Chamberts Möbelfabriker, 1940-tal_3285a_8da3a3f38297465_lg.jpeg
219
ERIK CHAMBERT, skåp, Chamberts Möbelfabriker, 1940-tal
Slutpris3 200 SEK
Utropspris3 000 SEK
TORE KUMLIEN, pastell, monogramsignerad_3097a_8da43401b7dd224_lg.jpeg
221
TORE KUMLIEN, pastell, monogramsignerad
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny_3284a_8da3d8c2faff9fe_lg.jpeg
222
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_3232a_8da4563cc4954b9_lg.jpeg
223
Slutpris800 SEK
Utropspris1 500 SEK
CARL MALMSTEN, matta, "Capella gul", rölakan_3952a_8da43e017c4837a_lg.jpeg
224
CARL MALMSTEN, matta, "Capella gul", rölakan
Slutpris7 000 SEK
Utropspris5 000 SEK
BOKHYLLA, jugend, fanerad med mahogny_3287a_8da3c9ed3532cd4_lg.jpeg
225
BOKHYLLA, jugend, fanerad med mahogny
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad, numrerad och daterad_3994a_8da43d5c6b47b94_lg.jpeg
226
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3239a_8da448a5284412f_lg.jpeg
227
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal_3288a_8da3cbbaa27de8c_lg.jpeg
228
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing _3290a_8da4413a592aacc_lg.jpeg
229
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
SADELTÄCKE, orientaliskt, 1800-/1900-tal_3292a_8da454c5cbace25_lg.jpeg
230
SADELTÄCKE, orientaliskt, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris1 000 SEK
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början_3293a_8da39a5bb5e503b_lg.jpeg
231
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris950 SEK
Utropspris600 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt_3294a_8da3a543f8023ed_lg.jpeg
232
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Utropspris500 SEK
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal_3309a_8da440d7efa9165_lg.jpeg
233
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
KLÄDSKÅP, jugend, ek, fasettslipat spegelglas_3295a_8da3d8cb8b5eefc_lg.jpeg
234
KLÄDSKÅP, jugend, ek, fasettslipat spegelglas
Slutpris1 000 SEK
Utropspris2 000 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot_3298a_8da454c85f51af9_lg.jpeg
235
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal, _3633a_8da43b1593ab663_lg.jpeg
236
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal,
Slutpris750 SEK
Utropspris600 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting_3299a_8da3f1bcc1e1dce_lg.jpeg
238
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting
Slutpris600 SEK
Utropspris500 SEK
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall_3305a_8da3f19e01a2d41_lg.jpeg
239
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall
Slutpris2 200 SEK
Utropspris1 500 SEK
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft _3340a_8da45310f157a21_lg.jpeg
240
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris7 500 SEK
Utropspris4 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft, fanerad med valnöt och mahogny_3296a_8da3d8c8932897d_lg.jpeg
241
Slutpris200 SEK
Utropspris800 SEK
PIERO LISSONI, soffa, "Box", Living Divani, Italien, 2000-tal_3308a_8da44e708f3168b_lg.jpeg
242
Slutpris1 500 SEK
Utropspris3 000 SEK
SPELBORD, 1800-/1900-tal_3300a_8da3f1e0fdc8e93_lg.jpeg
243
SPELBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal_3301a_8da3ef771d46685_lg.jpeg
244
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Utropspris400 SEK
FERRAN ESTELA OCH NEREO DELGADO, större golvlampa, "Big Mama", Northern Lighting_3313a_8da4563a9278995_lg.jpeg
245
Slutpris1 400 SEK
Utropspris3 000 SEK
TERRIN, tenn, GAB, år 1934_3302a_8da3ef6d5fce06e_lg.jpeg
246
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
VASER OCH SKÅL, 3 st, silver, tot vikt ca 547 g_3132a_8da423b578bb338_lg.jpeg
247
VASER OCH SKÅL, 3 st, silver, tot vikt ca 547 g
Slutpris2 400 SEK
Utropspris2 000 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1,31 ct_3421a_lg.jpeg
248
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1,31 ct
Slutpris6 000 SEK
Utropspris15 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad_3199a_8da38b16a6f131d_lg.jpeg
249
SPEGEL, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK

Måndag – fredag 12.30 – 17.00
Visningshelg en helg per månad
lördag – söndag 11 - 15
Dag före röd dag stänger vi 15
SEMESTERSTÄNGT HELA JULI