Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _3163a_8da37df3e02ad98_lg.jpeg
101
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3184a_8da45571245d428_lg.jpeg
102
Slutpris550 SEK
Utropspris500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3185a_8da4557064b1461_lg.jpeg
103
Slutpris450 SEK
Utropspris500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal_3172a_8da45577e63ee59_lg.jpeg
104
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris500 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3156a_8da449d44b2d9a9_lg.jpeg
105
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris400 SEK
BYRÅ, empire, Danmark, 1800-talets första hälft_3810a_lg.jpeg
106
BYRÅ, empire, Danmark, 1800-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utropspris2 000 SEK
BORDSLAMPOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, snarlika, art déco_3604a_8da433f9ec38530_lg.jpeg
107
BORDSLAMPOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, snarlika, art déco
Slutpris1 400 SEK
Utropspris2 000 SEK
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults_3269a_8da38cd8c068ade_lg.jpeg
108
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults
Slutpris1 400 SEK
Utropspris400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3187a_8da37e79a84080d_lg.jpeg
109
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3186a_8da380413bc4787_lg.jpeg
110
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3188a_8da37e7fb2f0f87_lg.jpeg
111
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
ASSIETTER, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_3564a_8da435096546a8d_lg.jpeg
112
ASSIETTER, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utropspris300 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3165a_8da37f321920590_lg.jpeg
113
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Utropspris800 SEK
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal_3160a_8da454b85596914_lg.jpeg
114
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien _3332a_8da424b6d1edc7d_lg.jpeg
115
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 500 SEK
Utropspris2 000 SEK
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut_3622a_8da440d05d8dbca_lg.jpeg
116
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Utropspris3 000 SEK
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _3161a_8da37de6cd85f56_lg.jpeg
117
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3181a_8da4569762a5939_lg.jpeg
118
Slutpris950 SEK
Utropspris500 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben_3222a_8da447256706975_lg.jpeg
119
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 600 SEK
Utropspris1 800 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3164a_8da37e9aa762660_lg.jpeg
120
Slutpris300 SEK
Utropspris800 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3167a_8da37f307c5a98b_lg.jpeg
121
Slutpris500 SEK
Utropspris800 SEK
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm_3092a_8da42852f1f98e0_lg.jpeg
122
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm
Slutpris550 SEK
Utropspris400 SEK
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 174 g_3078a_8da3ef1d6e33e71_lg.jpeg
123
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 174 g
Slutpris700 SEK
Utropspris500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal_3253a_8da3f206a779dc1_lg.jpeg
124
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris400 SEK
SPEGEL SAMT SPEGELLAMPETTER, 1 par, Swedish Grace, Svenskt tenn, sannolikt 1930-tal _3190a_8da4284902fc236_lg.jpeg
125
Slutpris450 SEK
Utropspris600 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och daterad -80, numrerad 100/250_3944a_8da434195d78200_lg.jpeg
126
Slutpris850 SEK
Utropspris1 200 SEK
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal_3170a_8da37e8e42b07cc_lg.jpeg
127
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Utropspris2 000 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal_3171a_8da37f25db67e7d_lg.jpeg
128
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utropspris500 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3191a_8da3a58f4eea802_lg.jpeg
129
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris6 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3192a_8da3a6cc5b5621d_lg.jpeg
130
Slutpris4 400 SEK
Utropspris4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3193a_8da3a6e3bebbf0f_lg.jpeg
131
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris6 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft _3176a_8da37dd80012939_lg.jpeg
132
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Utropspris300 SEK
SKÅP, renässansstil, 1700/1800-tal_3280a_8da3cb2c5f47615_lg.jpeg
133
SKÅP, renässansstil, 1700/1800-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris3 000 SEK
ANN WÄRFF, vas, kristall, Kosta Boda_3087a_8da44ea597ac32b_lg.jpeg
134
ANN WÄRFF, vas, kristall, Kosta Boda
SlutprisInga bud
Utropspris200 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, 1900-talets andra hälft _3175a_8da38032abd2987_lg.jpeg
135
KARMSTOLAR, 6 st, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-talets andra hälft_3207a_8da3989a8d6a8b9_lg.jpeg
136
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994_3196a_8da380899d62642_lg.jpeg
137
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994
Slutpris3 800 SEK
Utropspris4 000 SEK
HAMADAN, orientmatta, galleri, ca 407 x 117 cm_4030a_lg.jpeg
140
HAMADAN, orientmatta, galleri, ca 407 x 117 cm
Slutpris450 SEK
Utropspris5 000 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3178a_8da4569c80c369c_lg.jpeg
141
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
SPEGELLAMPETT, omkring år 1900, bronserad, fasettslipat glas_3202a_8da38de9820c2df_lg.jpeg
142
SPEGELLAMPETT, omkring år 1900, bronserad, fasettslipat glas
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
TUNNA, koppar, 1800-tal_3214a_8da380539884f2a_lg.jpeg
143
TUNNA, koppar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris800 SEK
BRINGARE OCH SÅSSNIPA, porslin, "Ostindia", Rörstrand_3212a_8da3f2120a4ed14_lg.jpeg
144
BRINGARE OCH SÅSSNIPA, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Utropspris300 SEK
MARTELA, fåtölj, "Nooa Rosa", Finland_3482a_lg.jpeg
145
MARTELA, fåtölj, "Nooa Rosa", Finland
Slutpris850 SEK
Utropspris1 500 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil_3209a_8da44e796595cc5_lg.jpeg
146
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil
Slutpris3 200 SEK
Utropspris4 000 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil_3208a_8da44e772bff0e3_lg.jpeg
147
Slutpris3 200 SEK
Utropspris4 000 SEK
SOFFBORD, Julie & Clark, 2000-tal_3759a_lg.jpeg
148
SOFFBORD, Julie & Clark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris2 000 SEK
ORIENTMATTA, ca 194 x 291 cm_3203a_8da441f15dbe541_lg.jpeg
149
ORIENTMATTA, ca 194 x 291 cm
Slutpris1 500 SEK
Utropspris2 500 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal_3204a_8da3d8ccd2a8ee6_lg.jpeg
150
SKÅP, barock, 1700-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris3 000 SEK

Måndag – fredag 12.30 – 17.00
Visningshelg en helg per månad
lördag – söndag 11 - 15
Dag före röd dag stänger vi 15
SEMESTERSTÄNGT HELA JULI