Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 174 g_3078a_8da3ef1d6e33e71_lg.jpeg
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 174 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL SAMT SPEGELLAMPETTER, 1 par, Swedish Grace, Svenskt tenn, sannolikt 1930-tal _3190a_8da4284902fc236_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm_3092a_8da42852f1f98e0_lg.jpeg
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3181a_8da4569762a5939_lg.jpeg
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal_3170a_8da37e8e42b07cc_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal_3171a_8da37f25db67e7d_lg.jpeg
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal_3253a_8da3f206a779dc1_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft _3176a_8da37dd80012939_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3192a_8da3a6cc5b5621d_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och daterad -80, numrerad 100/250_3944a_8da434195d78200_lg.jpeg
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-talets andra hälft_3207a_8da3989a8d6a8b9_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3191a_8da3a58f4eea802_lg.jpeg
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3178a_8da4569c80c369c_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994_3196a_8da380899d62642_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
SPEGELLAMPETT, omkring år 1900, bronserad, fasettslipat glas_3202a_8da38de9820c2df_lg.jpeg
SPEGELLAMPETT, omkring år 1900, bronserad, fasettslipat glas
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3193a_8da3a6e3bebbf0f_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TUNNA, koppar, 1800-tal_3214a_8da380539884f2a_lg.jpeg
TUNNA, koppar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BRINGARE OCH SÅSSNIPA, porslin, "Ostindia", Rörstrand_3212a_8da3f2120a4ed14_lg.jpeg
BRINGARE OCH SÅSSNIPA, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil_3209a_8da44e796595cc5_lg.jpeg
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
MARTELA, fåtölj, "Nooa Rosa", Finland_3482a_lg.jpeg
MARTELA, fåtölj, "Nooa Rosa", Finland
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
ORIENTMATTA, ca 194 x 291 cm_3203a_8da441f15dbe541_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 194 x 291 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil_3208a_8da44e772bff0e3_lg.jpeg
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal_3204a_8da3d8ccd2a8ee6_lg.jpeg
SKÅP, barock, 1700-tal
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal_3218a_8da3d8dc782e904_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, "Bristol", Lindlöfs Möbler, Lammhult, 1960-tal
_3205a_8da3804d7bdfa58_lg.jpeg
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
STOLAR, 7 st, "Corner", Ture Liss & Lars Mossberg_3210a_8da38ced16691e2_lg.jpeg
STOLAR, 7 st, "Corner", Ture Liss & Lars Mossberg
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 310 x 90 cm_3211a_8da441f05572bef_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, ca 310 x 90 cm
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
ANNA-JOHANNA ÅNGSTRÖM, matta, rölakan, "Linné", Axeco design, signerad, 200 x 280 cm_3213a_8da441f20c18b3b_lg.jpeg
ANNA-JOHANNA ÅNGSTRÖM, matta, rölakan, "Linné", Axeco design, signerad, 200 x 280 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, böjträ_3217a_8da3f1ab7ccb953_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, böjträ
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft_3286a_8da39a7c67542c6_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft_3189a_8da37e60873c776_lg.jpeg
FÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, 1800-/1900-tal_3219a_8da454c6a82eb80_lg.jpeg
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben_3223a_8da4472449170df_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_3233a_8da4563c4de53ec_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Kinnarps, 1900-/2000-tal_3235a_8da3d8e79f2254f_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal_3234a_8da42862c9c2872_lg.jpeg
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, Kinnarps, 1900-/2000-tal_3236a_8da3807772d13a2_lg.jpeg
SOFFA, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets slut, bronserad_3200a_8da38c102623a8b_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets slut, bronserad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 139 x 109 cm_3216a_8da441f664e2642_lg.jpeg
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 139 x 109 cm
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995_3237a_8da447389bc1246_lg.jpeg
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3241a_8da448a2cfc291e_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt_3260a_8da38afcbe4b656_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_3371a_8da3ef92d502673_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3242a_8da448a137799f0_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1967, vikt 35 g_3113a_8da4555c017d127_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1967, vikt 35 g
Slutpris13 000 SEK
Värdering15 000 SEK
SYBORD, empirestil, omkring år 1900_3262a_8da38c56978eae9_lg.jpeg
SYBORD, empirestil, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning_3228a_8da447a73b69345_lg.jpeg
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BYRÅ, senbarock, Sydeuropa, 1700-tal_3279a_8da3a436874d44c_lg.jpeg
BYRÅ, senbarock, Sydeuropa, 1700-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK

Stängt långfredag - annandag påsk