Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal_3306a_8da3d8da74ff4ea_lg.jpeg
250
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft _3303a_8da3d8c75f3e252_lg.jpeg
251
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal_3312a_8da43d46de27a99_lg.jpeg
252
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Utropspris2 500 SEK
STOL, Johanson Design, 2000-tal_3314a_8da3d8d8c89fc1e_lg.jpeg
253
STOL, Johanson Design, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY_3315a_8da3d8eb183f014_lg.jpeg
254
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Slutpris850 SEK
Utropspris2 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal_3341a_8da3d8ec29f0368_lg.jpeg
255
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utropspris600 SEK
PALL, Blå Station, 2000-tal_3304a_8da4404c27262c9_lg.jpeg
256
PALL, Blå Station, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Utropspris400 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella _3328a_8da44137a26f9dc_lg.jpeg
257
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella
Slutpris250 SEK
Utropspris400 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY_3316a_8da3f1c34712c39_lg.jpeg
258
Slutpris550 SEK
Utropspris2 000 SEK
BORDSLAMPA, modern formgivning_3437a_lg.jpeg
259
BORDSLAMPA, modern formgivning
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal_3319a_8da3d8e8f2244fc_lg.jpeg
261
ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris500 SEK
SITTPUFF, Johanson Design, 2000-tal_3320a_8da3d8e99615ca0_lg.jpeg
262
SITTPUFF, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
SENNEH, orientmatta, ca 254 x 162 cm_4024a_lg.jpeg
263
SENNEH, orientmatta, ca 254 x 162 cm
Slutpris1 600 SEK
Utropspris6 000 SEK
STOLAR, 4 st, böjträ_3321a_8da4286c2931e35_lg.jpeg
264
STOLAR, 4 st, böjträ
Slutpris500 SEK
Utropspris400 SEK
MAGNUS OLESEN, karmstolar, 6 st, Danmark_3322a_8da448ae24b0f46_lg.jpeg
265
MAGNUS OLESEN, karmstolar, 6 st, Danmark
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Store Light, "Cross", 2000-tal_3325a_8da4284ab3d7b0d_lg.jpeg
266
GOLVLAMPOR, 1 par, Store Light, "Cross", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
ERIK KARLÉN, fåtölj, Firma Rumsinteriör, modell 86, 1940-tal_3327a_8da3a5718e54311_lg.jpeg
267
Slutpris4 000 SEK
Utropspris4 500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend_3342a_8da4248480d1da7_lg.jpeg
268
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal_3362a_8da3f1a0797878b_lg.jpeg
269
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Utropspris400 SEK
SOFFBORD, 1970-tal_3331a_8da448b284a9cf0_lg.jpeg
270
SOFFBORD, 1970-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris800 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien _3333a_8da424c3cd3e5b8_lg.jpeg
271
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 000 SEK
Utropspris2 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal_3334a_8da424a42e48019_lg.jpeg
272
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris1 500 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3536a_8da428588458403_lg.jpeg
273
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
LJUSKRONA, smide, 2000-tal_3335a_8da44139ccf86fc_lg.jpeg
274
LJUSKRONA, smide, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien _3336a_8da424cb12d0115_lg.jpeg
275
Slutpris400 SEK
Utropspris2 000 SEK
SILVERFÖREMÅL, 14 del, 1800-tal, vikt exkl saltkar 197 g_3079a_8da3ef27b34ca8c_lg.jpeg
276
SILVERFÖREMÅL, 14 del, 1800-tal, vikt exkl saltkar 197 g
Slutpris1 000 SEK
Utropspris400 SEK
SPEGEL, 1940-tal, inköpt på Chamberts Möbelfabrik_3337a_8da4342a43cc74d_lg.jpeg
277
SPEGEL, 1940-tal, inköpt på Chamberts Möbelfabrik
Slutpris950 SEK
Utropspris400 SEK
MARIO FERRARINI, arbetsstol, "Mixis Air", Crassevig, Italien, 2000-tal_3324a_8da43d4e5cec9d0_lg.jpeg
278
Slutpris450 SEK
Utropspris500 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand_3339a_8da455855b66ce7_lg.jpeg
279
YTTERFODER, 3 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris700 SEK
Utropspris400 SEK
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark_3980a_8da448c0c53c2de_lg.jpeg
280
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark
Slutpris24 000 SEK
Utropspris25 000 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand_3338a_8da45586efe7eab_lg.jpeg
281
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Utropspris400 SEK
STOMME TILL SÄNGHIMMEL, sannolikt 1800-talets första hälft _3419a_lg.jpeg
282
STOMME TILL SÄNGHIMMEL, sannolikt 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utropspris2 500 SEK
TAKLAMPA, Swedish modern, 1920-/30-tal _3357a_8da428462397521_lg.jpeg
283
TAKLAMPA, Swedish modern, 1920-/30-tal
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,66 ct, kvalitet bla H(W)/VS_3465a_lg.jpeg
284
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,66 ct, kvalitet bla H(W)/VS
Slutpris2 800 SEK
Utropspris10 000 SEK
BREVPRESSAR, 7 st, glas, 1900-tal_3344a_8da4244c31cf8ed_lg.jpeg
285
BREVPRESSAR, 7 st, glas, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Utropspris600 SEK
LJUSSTAKE, skuret trä, barock, sannolikt 1700-tal_3765a_lg.jpeg
286
LJUSSTAKE, skuret trä, barock, sannolikt 1700-tal
Slutpris2 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal_3346a_8da3efde257f779_lg.jpeg
287
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris500 SEK
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 282 x 177 cm_3215a_8da441f3db1ca23_lg.jpeg
289
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 282 x 177 cm
Slutpris1 600 SEK
Utropspris4 000 SEK
ARMBAND, 23k guld, med gammalslipad diamant, sannolikt sent 1800-tal, tot vikt ca 31 g_3983a_8da45563ac9bd90_lg.jpeg
290
ARMBAND, 23k guld, med gammalslipad diamant, sannolikt sent 1800-tal, tot vikt ca 31 g
Slutpris13 000 SEK
Utropspris17 000 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal_3348a_8da4563e4a28758_lg.jpeg
291
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris300 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, olja på pannå, signerad och daterad 1962_3350a_8da4284a0169063_lg.jpeg
292
GUSTAF ADOLF FAHLE, olja på pannå, signerad och daterad 1962
Slutpris550 SEK
Utropspris400 SEK
FERMOB, trädgårdsbord, "Romane"_3354a_8da3a55267d1dac_lg.jpeg
293
FERMOB, trädgårdsbord, "Romane"
Slutpris3 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft _3429a_lg.jpeg
294
KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris9 500 SEK
Utropspris15 000 SEK
BORDSLAMPA, "AJH.5", 1960-/70-tal _3351a_8da3efd08dab8a4_lg.jpeg
295
BORDSLAMPA, "AJH.5", 1960-/70-tal
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927_3352b_8da3ef5df40f170_lg.jpeg
296
TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927
Slutpris450 SEK
Utropspris600 SEK
BY LASSEN, golvhylla, samtida _3813a_lg.jpeg
297
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Slutpris550 SEK
Utropspris1 200 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal_3957a_8da446dfbd9ab98_lg.jpeg
298
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris800 SEK
BLOMBORD, Jugend, 1900-talets början_3355a_8da3f19fc89d78e_lg.jpeg
299
BLOMBORD, Jugend, 1900-talets början
Slutpris1 400 SEK
Utropspris800 SEK

Måndag – fredag 12.30 – 17.00
Visningshelg en helg per månad
lördag – söndag 11 - 15
Dag före röd dag stänger vi 15
SEMESTERSTÄNGT HELA JULI