Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
LISA LARSON, figur, katt, stengods, Gustavsberg_3786a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, katt, stengods, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, smide, 1900-tal_3395a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, smide, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning_3398a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18K guld, Bismarcklänk, vikt ca 12 g_3379a_8da45559f65878a_lg.jpeg
COLLIER, 18K guld, Bismarcklänk, vikt ca 12 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3182a_8da455727e62cba_lg.jpeg
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets mitt_3401a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen_3402a_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft _3404a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k roséguld, briljantslipad diamant 0,71 ct kvalitet ca F(TW)/VS1_3588a_lg.jpeg
HÄNGE MED KEDJA, 18k roséguld, briljantslipad diamant 0,71 ct kvalitet ca F(TW)/VS1
Slutpris22 000 SEK
Värdering27 000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-tal_3796a_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 9 st, porslin, 1900-talets första hälft_3418a_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 9 st, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BARNFÅTÖLJER, 1 par, sannolikt 1900-talets mitt_3422a_lg.jpeg
BARNFÅTÖLJER, 1 par, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad P_3425a_lg.jpeg
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad P
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
BÄGARE OCH VASER, 6 st, silver, bla T Eldh samt svenska stämplar 1834, tot vikt ca 210 g_3136a_8da423d5dc1ea5f_lg.jpeg
BÄGARE OCH VASER, 6 st, silver, bla T Eldh samt svenska stämplar 1834, tot vikt ca 210 g
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft_3428a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
BOKHYLLOR, 1 par, 2000-tal_3326a_8da429562d298c2_lg.jpeg
BOKHYLLOR, 1 par, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft _3849a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 5 g_2217a_8da1d409b919782_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
SALONGSBORD, omkring år 1900_3435a_lg.jpeg
SALONGSBORD, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BÄGARE OCH VASER, 9 st, tot vikt 490 g_3140a_8da42398237e096_lg.jpeg
BÄGARE OCH VASER, 9 st, tot vikt 490 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal_3442a_lg.jpeg
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, omkring år 1900_3443a_lg.jpeg
SALONGSBORD, nyrokoko, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Marocko, ca 230 x 176 cm_3579a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ca 230 x 176 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 000 SEK
TVÄRFLÖJT, Martin Fréres, Paris, 1940_3966a_8da44772a8cd5ff_lg.jpeg
TVÄRFLÖJT, Martin Fréres, Paris, 1940
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MEISSEN, kryddkar, porslin, 1900-tal_3461a_lg.jpeg
MEISSEN, kryddkar, porslin, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu _3472a_lg.jpeg
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
FAT, 3 st, silver, tot vikt 516 g_3129a_8da423c677683e3_lg.jpeg
FAT, 3 st, silver, tot vikt 516 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med rosenslipade diamanter och pärlor_2215a_8da1d2daa9a1004_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med rosenslipade diamanter och pärlor
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall_3487a_lg.jpeg
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben_3492a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, acaciaträ, samtida_3498a_lg.jpeg
SOFFBORD, acaciaträ, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
RIPSMATTA, galleri, 1900-talets andra hälft, ca 51 x 650 cm_3499a_lg.jpeg
RIPSMATTA, galleri, 1900-talets andra hälft, ca 51 x 650 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt_3504a_lg.jpeg
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
JAMIE HAYÓN, 1 par, stolar "Piña", Magis, Italien_3507a_lg.jpeg
JAMIE HAYÓN, 1 par, stolar "Piña", Magis, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ANKI GNEIB, soffbord, "Potomac", Horreds_3509a_lg.jpeg
ANKI GNEIB, soffbord, "Potomac", Horreds
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand_3514a_8da433f7faabcdf_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, sannolikt Asea 1251_3626a_8da4404c31653e2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, sannolikt Asea 1251
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
ALLIANSRING, 18k vitguld, med safirer, tot vikt ca 4,7 g_3729a_lg.jpeg
ALLIANSRING, 18k vitguld, med safirer, tot vikt ca 4,7 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal_3525a_8da4284d919823d_lg.jpeg
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
JORGE PENSI, 3 st karmstolar, "Ara", Pedrali, Italien, 2000-tal_3520a_8da42850ebf8999_lg.jpeg
JORGE PENSI, 3 st karmstolar, "Ara", Pedrali, Italien, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal_3529a_8da449cb4546768_lg.jpeg
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart_3530a_8da454ce291e743_lg.jpeg
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
TAKLYKTA, smide, 1800-/1900-tal_3792a_lg.jpeg
TAKLYKTA, smide, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
EVA SOLO, solcellslampa "SunLight" _3532a_8da43b10c2b87c2_lg.jpeg
EVA SOLO, solcellslampa "SunLight"
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning_3229a_8da447a5db1ed2a_lg.jpeg
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ISKOS-BERLIN, karmstol, Muuto, 2000-tal_3524a_8da42868a9fb707_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, karmstol, Muuto, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3537a_8da428612ba5426_lg.jpeg
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3538a_8da427cef04d3a0_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK