Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft_3835a_lg.jpeg
743
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Utropspris1 000 SEK
DIAMANT, ca 0,90 ct, marquis-/navettslipad, kvalitet ca light brown/SI2_3859a_lg.jpeg
747
DIAMANT, ca 0,90 ct, marquis-/navettslipad, kvalitet ca light brown/SI2
Slutpris2 200 SEK
Utropspris5 000 SEK
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal_3842a_lg.jpeg
748
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
LEIF JØRGENSEN, 1 par benbockar, Hay, Danmark_3927a_8da43df55454daa_lg.jpeg
749
LEIF JØRGENSEN, 1 par benbockar, Hay, Danmark
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
TERRIN MED LOCK, "Willow", porslin, Old Gustavsberg_3844a_lg.jpeg
751
TERRIN MED LOCK, "Willow", porslin, Old Gustavsberg
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn_3843a_lg.jpeg
750
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris500 SEK
Utropspris1 000 SEK
EMALJSKYLT, 1900-talets första hälft, "Hemmets Journal varje vecka"_3958a_8da449bb5902541_lg.jpeg
752
EMALJSKYLT, 1900-talets första hälft, "Hemmets Journal varje vecka"
Slutpris300 SEK
Utropspris800 SEK
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft _3846a_lg.jpeg
753
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Utropspris1 200 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-talets andra hälft
_3847a_lg.jpeg
754
Slutpris300 SEK
Utropspris2 000 SEK
BAKHTIARI KHERSAK, orientmatta, sannolikt 1930-/40-tal, ca 135 x 187 cm_3848a_lg.jpeg
755
BAKHTIARI KHERSAK, orientmatta, sannolikt 1930-/40-tal, ca 135 x 187 cm
Slutpris2 200 SEK
Utropspris12 000 SEK
KARMSTOL, England, 1900-talets första hälft _3878a_8da44e6ddb8619f_lg.jpeg
756
KARMSTOL, England, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utropspris1 000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921_3850a_8da4340e7c4920b_lg.jpeg
757
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921
Slutpris800 SEK
Utropspris400 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, ca 410x282 cm_3851a_lg.jpeg
758
ORIENTMATTA, Keshan, ca 410x282 cm
Slutpris2 800 SEK
Utropspris6 000 SEK
GARNITYR, 3 delar, sterlingsilver, Riitta Hakala_3852a_lg.jpeg
759
GARNITYR, 3 delar, sterlingsilver, Riitta Hakala
Slutpris200 SEK
Utropspris1 500 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal_3853a_lg.jpeg
760
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris1 200 SEK
ALBERT ENGSTRÖM, 11 vol, "Samlade berättelser"_3856a_lg.jpeg
761
ALBERT ENGSTRÖM, 11 vol, "Samlade berättelser"
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
HERRARMBANDSUR, 2 st, Seiko, "Dynamic" samt "Kinetic Auto-Relay", Japan, stål_3857a_lg.jpeg
762
HERRARMBANDSUR, 2 st, Seiko, "Dynamic" samt "Kinetic Auto-Relay", Japan, stål
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3858a_lg.jpeg
763
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utropspris1 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Button II", Pierre Sindre, Gärsnäs_3860a_lg.jpeg
764
KARMSTOLAR, 1 par, "Button II", Pierre Sindre, Gärsnäs
Slutpris200 SEK
Utropspris2 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3861a_lg.jpeg
765
Slutpris600 SEK
Utropspris1 500 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets andra hälft_4005a_8da441340c9f179_lg.jpeg
766
SKRIVBYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Utropspris1 200 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3862a_lg.jpeg
767
Slutpris550 SEK
Utropspris1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3865a_lg.jpeg
768
Slutpris550 SEK
Utropspris1 500 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921_3867a_8da4340f5e788bc_lg.jpeg
769
Slutpris850 SEK
Utropspris600 SEK
COLLIER, 2 st, malakit, sannolikt 1900-talets andra hälft_3869a_lg.jpeg
770
COLLIER, 2 st, malakit, sannolikt 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 47x47 cm_3870a_lg.jpeg
771
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 47x47 cm
Slutpris1 400 SEK
Utropspris2 500 SEK
STOLAR, 4 st, AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1930-/40-tal_3871a_lg.jpeg
772
STOLAR, 4 st, AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1930-/40-tal
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt _3872a_lg.jpeg
773
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
VÄGGUR, 1800-tal, valnöt _3873a_lg.jpeg
774
VÄGGUR, 1800-tal, valnöt
SlutprisInga bud
Utropspris1 000 SEK
TESERVIS, keramik, Kina, 1900-tal_3875a_lg.jpeg
775
TESERVIS, keramik, Kina, 1900-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
KELIM, vävd matta, ca 292x206 cm_3877a_8da4246bdb5a038_lg.jpeg
776
KELIM, vävd matta, ca 292x206 cm
Slutpris3 400 SEK
Utropspris5 000 SEK
SOCKERSKÅL, silver, med lock och strösked, CG Hallberg Stockholm 1925, vikt ca 248 g_3879a_8da43b2456ec5d8_lg.jpeg
778
SOCKERSKÅL, silver, med lock och strösked, CG Hallberg Stockholm 1925, vikt ca 248 g
Slutpris1 100 SEK
Utropspris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon_3903a_8da43421dae1885_lg.jpeg
777
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon
Slutpris850 SEK
Utropspris400 SEK
ADOLF SÄFVE, olja på duk, signerad _3880a_8da43422ae85337_lg.jpeg
780
ADOLF SÄFVE, olja på duk, signerad
Slutpris500 SEK
Utropspris1 500 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
_3883a_8da441e2109466c_lg.jpeg
781
Slutpris500 SEK
Utropspris1 500 SEK
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt_3924a_8da449b202fded8_lg.jpeg
782
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _3105a_8da43fe55955936_lg.jpeg
779
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Utropspris800 SEK
HERRARMBANDSUR, Casio, Edifice, chronograph, WR100m_3884a_8da4548932d5909_lg.jpeg
783
HERRARMBANDSUR, Casio, Edifice, chronograph, WR100m
Slutpris350 SEK
Utropspris600 SEK
HOSEINABAD, orientmatta, ca 300 x 210 cm_3458a_lg.jpeg
784
HOSEINABAD, orientmatta, ca 300 x 210 cm
SlutprisInga bud
Utropspris9 000 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar_3889a_8da43d4b9dbfe4c_lg.jpeg
785
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte_3891a_8da43b0fa0feaed_lg.jpeg
786
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte
Slutpris450 SEK
Utropspris300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg_3899a_8da452eab02cb71_lg.jpeg
787
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg
Slutpris750 SEK
Utropspris500 SEK
SIDENBRODERI, orientaliskt, 1900-tal_3900a_8da452fed861da0_lg.jpeg
788
SIDENBRODERI, orientaliskt, 1900-tal
SlutprisInga bud
Utropspris200 SEK
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad_3962a_8da44757d59e6f0_lg.jpeg
789
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad
Slutpris600 SEK
Utropspris800 SEK
SUSANNE SYLWAN, färglitografi, signerad och numrerad 147/260_3905a_8da4341bd9c6b50_lg.jpeg
790
SUSANNE SYLWAN, färglitografi, signerad och numrerad 147/260
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
SAMLING LERGODS, 6 st, antika_3908a_8da446cc9260952_lg.jpeg
792
SAMLING LERGODS, 6 st, antika
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, Danmark, 1900-talets mitt _3682a_8da43d599b0a489_lg.jpeg
793
VÄGGRELIEF, stengods, Danmark, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1800-/1900-tal_3886a_8da440d444b8b8d_lg.jpeg
791
TAKAMPEL, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utropspris1 500 SEK