Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00
Aprilauktion
Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15
Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj
SOFFBORD, modern formgivning, skiva av rotting
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
FOTPALL, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BERNT RINGQVIST, färglitografi, signerad och daterad -60
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ISFAHAN, orientmatta, old, ca 140 x 200 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
SKULPTUR, marmor, 1900-/2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 24 g
Slutpris8 800 SEK
Värdering10 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
VISITKORTSFAT, silver, GAB Stockholm 1943
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
VITVINSREMMARE, 11 st, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LOTTA HAGERMAN, blandteknik, signerad och daterad 2010
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
BAKHTIARI, orientmatta, ca 295 x 214 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 6,9 g
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, signerad John Miller
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KESHAN, orientmatta, ca 407 x 270 cm
Slutpris12 000 SEK
Värdering15 000 SEK
SPEGEL, Karl Johan, 1800-tal, fanerad med björk
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
GUNILLA ALLARD, "Comet", konferensstol, Lammhults, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
RÖLAKAN, "Aklejor", Judith Johansson, 1980-tal, ca 172 x 246 cm
Slutpris7 200 SEK
Värdering8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, 5 st karmstolar, "Mio", 1900-/2000-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, "Sola", Martela, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, silke, old, ca 130 x 78 cm
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
KNUT EKVALL, olja på duk, signerad
Slutpris8 600 SEK
Värdering10 000 SEK
SPEGEL, transition, senbarock/rokoko, 1700-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på pannå
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, stol, "Järpen", Ikea, formgiven 1983
Slutpris200 SEK
Värdering700 SEK
KÄPP, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
TAKPLAFOND, 1940-tal, glas, slipad dekor
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSSKEDAR,12 st, bla GAB 1988, tot vikt ca 415 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
ATENNIENNBORD, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj "Lamino", Swedese, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VIVIANNA TORUN BÜLOW-HÜBE, armbandsur, Georg Jensen
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
POUL CADOVIUS, 6 st stolar, "Pia Chair", dk3, Danmark, 2000-tal
Slutpris30 000 SEK
Värdering30 000 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 186 x 100 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SPELBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
FISKBESTICK, 8 del, silver, jugend, omkring sekelskiftet 1900, tot vikt ca 394 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 600 SEK
HANS JOHANSSON, soffbord, "Tema", Karl Andersson & Söner
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 800 SEK
ORIENTMATTA, silke, old, ca 120 x 80 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tall, sk studenthängare
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, tot vikt ca 5,3 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt 10,5 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 200 SEK
LISA LARSON, figur, "Johanna", stengods, Gustavsberg
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, "Lotta", stengods, Gustavsberg
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK