EN
Shortest time left
ATTILA SUTA (född 1976), damarbetsbord, gustaviansk stil, sannolikt 2000-tal
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), förvaringsmöbel, gustaviansk stil, 2000-tal
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Current bid2,600 SEK
Est6,000 SEK
OMEGA, armbandsur, 18k guld, Constellation, "Pie-pan", automatiskt urverk, tot vikt ca 64 g
Current bid24,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
PIERRE FORSELL, bordslampa, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Current bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
EMILIO VEDOVA (Italien, 1919-2006), tillskriven, blandteknik, signerad
Current bid5,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, bordslampa, "Birdie Grande", Foscarini, Italien, nutida
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
CHANEL, axelremsväska, svart quiltat lammskinn
Current bid8,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Current bid34,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Current bid1,600 SEK
Est4,000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Current bid950 SEK
Est4,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-/1900-tal, olja på duk, signerad John Morelle
Current bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Current bid4,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
BORDSPENDYL, trä, Eduard Engelbrechten, Stockholm (verksam 1815-1845), empire, 1800-talets första hälft
Current bid2,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skålfat, porslin, "Flora Danica", 1900-tal, II sortering
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal
Current bid2,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Current bid550 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft
Current bid4,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
Current bid26,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Current bid2,800 SEK
Est5,000 SEK
SALSSKÅP, rokoko, stockholmsarbete i Christian Linnings art, 1700-talets andra hälft
Current bid4,400 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Current bid4,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g
Current bid11,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct
Current bid21,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
Current bid2,200 SEK
Est5,000 SEK
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Current bid800 SEK
Est1,800 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.