SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
Current bid100 SEK
Est300 SEK
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
Current bid200 SEK
Est300 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid150 SEK
Est300 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 75
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
OIDENTIFIERAD KOSNTNÄR, 2 st, olja på duk resp pannå, 1900-talets andra hälft, signerade M Stening
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 50 delar, silver, 1900-tal, total vikt exkl knivar ca 1144 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
LÄNKAR, 18k guld, till armbandsur, tot vikt ca 10 g
Current bid4,200 SEK
Est5,000 SEK
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Current bid400 SEK
Est800 SEK
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, ca 294 x 202 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KORGAR, 3 st, större modell, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
YVES SAINT LAURENT, glasögonbågar, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
VÄSKA, Andersen, "Dramaten", 2000-tal
Current bid150 SEK
Est300 SEK
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
PORTFÖLJ, brunt skinn, Cavalet, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
KABINVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RULLATOR, Volaris, S7 Smart, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
RULLATOR, Dolomite, "Yas 600", 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 88 cm
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est500 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Current bid100 SEK
Est300 SEK
JACKA, dam, Boomerang, strlk L, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
KAPPA, dam, Jobis, strlk 38
Current bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid200 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, uplight, Aneta, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
COLLIER, 18k vitguld, med diamanter och akoyapärlor, Mikimoto, Japan, 1900-/2000-tal
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
CAMILLA CEDERQUIST (född 1974), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, olika modeller, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, sannolikt Uno A Erre, tot vikt ca 5,8 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
SCHACK OCH BRIDGESPEL, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est500 SEK
STOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Current bid450 SEK
Est1,200 SEK
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300x194cm
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK