Current bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
Current bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
Current bid11,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Current bid8,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
Current bid4,200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid3,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
Current bid850 SEK
Est1,800 SEK
Current bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Current bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411
Current bid200 SEK
Est400 SEK
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
CHRISTIAN DIOR, handväska, textil och läder, 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est800 SEK
STOL, Intertek, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
HERRARMBANDSUR, 2 st, stål, bla Raketa Ryssland, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅP, swedish modern, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm
Current bid1,500 SEK
Est6,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, stål, Atlantic, "Världsmästarur", 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Current bid2,800 SEK
Est9,000 SEK
BORDSLAMPA, möjligen Josef Frank, 1900-talets mitt
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
GOLVLAMPA, mässing, MAE 4420, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i silver med markasiter, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SPINDELUR, Elgin Natl Watch Co, silver, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK