5d 5h
Current bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
5d 5h
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
5d 5h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
5d 5h
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
5d 5h
Current bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
5d 5h
Current bid11,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
5d 5h
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
5d 5h
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Current bid3,400 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
5d 5h
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Current bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
5d 5h
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
5d 6h
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Current bid1,600 SEK
Est4,000 SEK
5d 6h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
5d 6h
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
5d 6h
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
5d 6h
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Current bid700 SEK
Est1,800 SEK
5d 6h
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
5d 6h
Current bid8,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
5d 6h
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
5d 6h
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft
Current bid4,200 SEK
Est5,000 SEK
5d 6h
Current bid4,200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
5d 6h
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid3,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
5d 6h
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
5d 6h
Current bid850 SEK
Est1,800 SEK
5d 6h
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
5d 6h
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Current bid600 SEK
Est4,000 SEK
5d 6h
Current bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
5d 6h
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Current bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
6d 3h
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411_33903a_8dc6b48b125293c_lg.jpeg
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411
Current bid200 SEK
Est400 SEK
6d 3h
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947_33952a_8dc6a7e2951b616_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Current bid100 SEK
Est300 SEK
6d 3h
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis_34196a_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
6d 3h
CHRISTIAN DIOR, handväska, textil och läder, 1900-talets andra hälft_34006a_8dc6aab8b5192ce_lg.jpeg
Current bid1,000 SEK
Est800 SEK
6d 3h
STOL, Intertek, 2000-tal_34210a_lg.jpeg
STOL, Intertek, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 3h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_33954a_8dc6aabf82fa546_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
6d 3h
KISTA, 1700-talets andra hälft_34033a_8dc6b721aa25ce7_lg.jpeg
KISTA, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 3h
HERRARMBANDSUR, 2 st, stål, bla Raketa Ryssland, 1900-talets andra hälft_34038a_8dc6a96659f7b19_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 3h
SKÅP, swedish modern, 1940-tal_34045a_8dc6b720575af4a_lg.jpeg
SKÅP, swedish modern, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
6d 3h
SALTKAR MED SKEDAR, 1 par, silver, insats i glas, GEWE, 1953, vikt exkl glasinsats ca 42 g_33974a_8dc6a7e07fdc498_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 4h
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal_33901a_8dc6a7ca34a8e53_lg.jpeg
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 4h
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm_34161a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm
Current bid1,500 SEK
Est6,000 SEK
6d 4h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_34175a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
6d 4h
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal_34039a_8dc6a966e12ceb3_lg.jpeg
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
6d 4h
ARMBANDSUR, stål, Atlantic, "Världsmästarur", 1900-talets mitt_34036a_8dc6a967880addf_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
6d 4h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _34193a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 4h
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början_33792a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Current bid2,800 SEK
Est9,000 SEK
6d 4h
BORDSLAMPA, möjligen Josef Frank, 1900-talets mitt_34143a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, möjligen Josef Frank, 1900-talets mitt
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
6d 4h
GOLVLAMPA, mässing, MAE 4420, 1900-talets andra hälft_34050a_8dc6a0233790ca3_lg.jpeg
GOLVLAMPA, mässing, MAE 4420, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
6d 4h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i silver med markasiter, 1900-talets mitt _33943a_8dc6a7e601a2307_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 4h
SPINDELUR, Elgin Natl Watch Co, silver, 1900-talets första hälft_33900a_8dc6a7e7c037d91_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est600 SEK