STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid350 SEK
Est800 SEK
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Current bid200 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
JOHAN LINDSTÉN, golvlampa, "Orbit", formgiven 2011, Gärsnäs
Current bid300 SEK
Est5,000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Current bid350 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Current bid200 SEK
Est400 SEK
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Current bid300 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, ca 217 x 308 cm
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
BROSCH, 14k guld, med mikromosaik, sannolikt Italien, tot vikt ca 2,4 g
Current bid600 SEK
Est800 SEK
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början
Current bid150 SEK
Est300 SEK
Current bid1,100 SEK
Est6,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med odlade pärlor och diamanter, tot vikt ca 2,8 g
Current bid850 SEK
Est2,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, ERG Stockholm 1965, vikt ca 26,5 g
Current bid12,000 SEK
Est15,000 SEK
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 86 g
Current bid6,000 SEK
Est4,000 SEK
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Current bid1,000 SEK
Est6,000 SEK
HÄNGE, 18k guld, med 14 diamanter, tot vikt ca 1,3 g
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ÖRHÄNGEN OCH RING, silver, med snäckskalskaméer, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TISSOT, armbandsur, stål, "Seastar T12", kronograf, 1900-talets andra hälft
Current bid1,600 SEK
Est4,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 8 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 169 g
Current bid500 SEK
Est800 SEK
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est800 SEK
COCKTAILRING, 18k guld, med fasettslipad syntetisk safir, vikt ca 6 g
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
ARMRING, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Current bid3,800 SEK
Est4,500 SEK
ARMBANDSUR, stål, Mondia, "Sea Scout", 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Current bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 13,8 g
Current bid6,400 SEK
Est8,000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK