ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, Kelim, ca 292 x 201 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
BRICKBORD, stål, "Tulou Coffee Table", GamFratesi, HAY, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, sannolikt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 196/200
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, ca 304 x 199 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, EFG, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 131/200
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall och mässing, 1900-talets mitt
Current bid500 SEK
Est800 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 80 x 258 cm
Current bid300 SEK
Est800 SEK
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
VAS, porslin, 2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid400 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 11 g
Current bid4,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Current bid200 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, Lampgustaf, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SNURRSTOL, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld och vitguld, vikt ca 24 g
Current bid11,500 SEK
Est13,000 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 293 x 78 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
SPEGEL, ek, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
ÖRHÄNGE, 18k vitguld, med diamant
Current bid200 SEK
Est800 SEK
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid750 SEK
Est2,500 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Lammhults, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Böhlmarks, 1930-tal
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, JP Stockholm 1920, vikt ca 11,5 g
Current bid5,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Current bid200 SEK
Est800 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad och daterad 89
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK