SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BARSTOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VAS, porslin, sannolikt Lomonosov USSR, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, kromad metall, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VAS, glas, sannolikt Bo Borgström Åseda Glasbruk, 1960-/70-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, Revue Sport, stål, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
JAKOB THAU & SAMI KALLIO, 4 st stolar, "Yksi", Fredricia Furniture, 2000-tal
Current bid2,000 SEK
Est5,000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Current bid250 SEK
Est600 SEK
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
KRAVATTNÅL OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 8,8 g
Current bid3,600 SEK
Est5,000 SEK
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 202 cm
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
BORDSLAMPSFOT, mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
Current bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, galleri, ca 391 x 80 cm
Current bid400 SEK
Est3,000 SEK
FÅTÖLJ, Scandinavia AB, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal
Current bid600 SEK
Est3,000 SEK
Current bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, Kelim, modern design, ca 360 x 255 cm
Current bid200 SEK
Est6,000 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Current bid600 SEK
Est800 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, England, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est600 SEK
ASSIETTER, 12 st, porslin, Wedgwood, 1900-tal
Current bid800 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, ca 344 x 253 cm
Current bid4,800 SEK
Est9,000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
ROLF BERG, figur, lergods, 1900-/2000-tal
Current bid1,100 SEK
Est300 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Current bid250 SEK
Est800 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
SMYCKESKRIN, 2 st, bla skinn, 1900-talets slut
Current bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Lexington, Burberry, Bondelid, Filippa K, strlk ca 38
Current bid200 SEK
Est500 SEK
STIG LINDBERG, skål, keramik, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft, signerad med Gustavsbergs studiohand
Current bid400 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK