SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Current bid550 SEK
Est5,000 SEK
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
HÄNGLÅS, 2 st, järn, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt ca 450 g
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Current bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
Current bid550 SEK
Est1,500 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Current bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Current bid300 SEK
Est300 SEK
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g
Current bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
Current bid2,200 SEK
Est1,800 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est400 SEK
Current bid400 SEK
Est300 SEK
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Current bid850 SEK
Est800 SEK
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
PÄLSKAPPA, mink, sent 1900-tal
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
ORIENTMATTA, vävd, sannolikt semiantik, ca 150 x 108 cm
Current bid200 SEK
Est500 SEK