BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est800 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
Current bid300 SEK
Est800 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kelim, ca 237 x 238 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 73 cm
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
ASK, tenn, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid250 SEK
Est600 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, empirestil, förgylld och bronserad, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid450 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid350 SEK
Est800 SEK
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Current bid150 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK