8d 4h
 BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_34022a_8dc6b72245488a4_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est800 SEK
8d 4h
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34010a_8dc6aac50b017fa_lg.jpeg
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 4h
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm_33980a_8dc6b727795a105_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
Current bid300 SEK
Est800 SEK
8d 4h
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal_34140a_lg.jpeg
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8d 4h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_33964a_8dc6a7d20de3725_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 4h
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal_34231a_lg.jpeg
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 4h
CARMOSÉRING, silver, med blå och vita stenar, 1900-talets andra hälft _33325a_8dc62ddaef4ed36_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 4h
MATTA, Kelim, ca 237 x 238 cm_34114a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 237 x 238 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
8d 4h
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal_34014a_8dc6aabea89badf_lg.jpeg
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 4h
ROYAL COPENHAGEN, 5 del, servisporslin, "Musselmalet", 1900-talets andra hälft _33919a_8dc6a7c98394168_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est600 SEK
8d 4h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 73 cm_34171a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 73 cm
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
8d 4h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_34147a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 4h
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft_33793a_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
8d 4h
ASK, tenn, 1900-tal_33923a_8dc6a7cc2a79c28_lg.jpeg
ASK, tenn, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 4h
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft_33908a_8dc6b4860c2210b_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 4h
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", bordslampa, för Rubn Lightning, 2000-tal_34139a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
9d 3h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_34001a_8dc6aac16817a97_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 3h
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal_33965a_8dc6a7d2a8595ae_lg.jpeg
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 3h
LJUSSTAKAR. ett par, trä och mässing, 1900-talets första hälft_34217a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 3h
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell_33937a_8dc6a7dc65cc990_lg.jpeg
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid250 SEK
Est600 SEK
9d 3h
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal_34223a_lg.jpeg
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
9d 3h
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal_33914a_8dc6a7dd0130ac1_lg.jpeg
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 3h
SPEGEL, empirestil, förgylld och bronserad, 1800-tal_33992a_8dc6b734b2c76c3_lg.jpeg
SPEGEL, empirestil, förgylld och bronserad, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
9d 3h
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal_34134a_lg.jpeg
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 3h
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut_34034a_8dc6b48bafc7bf1_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 3h
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm_34203a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
9d 3h
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft _34069a_8dc6b72adc58ec1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est2,000 SEK
9d 3h
BROSCH, brons och grön sten, Kalevala, 1900-talets andra hälft _33897a_8dc6a96e93105d6_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 3h
_34170a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 3h
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal_34117a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 3h
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft _33896a_8dc6a96fb942ffd_lg.jpeg
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 3h
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt_33945a_8dc6a7e57bf18d8_lg.jpeg
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid450 SEK
Est500 SEK
9d 3h
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_34124a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 3h
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_34164a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 3h
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal_34186a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 3h
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_34173a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 3h
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal_34218a_lg.jpeg
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 3h
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g_33920a_8dc6a7edfea8245_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
9d 3h
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal_34169a_lg.jpeg
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 3h
MARIANNE WESTMAN, marmeladburk med lock, porslin, 'Picknick', Rörstrand, nr 134, 1900-talets mitt_33969a_8dc6a7d962e891e_lg.jpeg
Current bid350 SEK
Est800 SEK
9d 3h
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm_34222a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
9d 4h
KARMSTOL, Bombastik 2013_34195a_lg.jpeg
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 4h
KARMSTOL, Bombastik 2013_34198a_lg.jpeg
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 4h
KARMSTOL, Bombastik 2013_34202a_lg.jpeg
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 4h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal_34181a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 4h
MARIANNE WESTMAN, uppläggningsfat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33970a_8dc6b477619d8a0_lg.jpeg
Current bid150 SEK
Est300 SEK
9d 4h
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal_34192a_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 4h
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal_34221a_lg.jpeg
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK