Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00

Marsauktion

Marsauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Marsauktion
KOPP MED FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_2036a_8da0e742d3a2397_lg.jpeg
KOPP MED FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris6 500 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 6 st, Hans K, samtida _2042a_8da0e78cb5bbae2_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, Hans K, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft _2043a_8da0da3102d8180_lg.jpeg
SPEGEL, 1800-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
STOL, 1900-talets första hälft, tunna  _2044a_8da0e697cdef87e_lg.jpeg
STOL, 1900-talets första hälft, tunna
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HUGGARE, 3 st, orientaliska, 1900-tal_2045a_8da0e72c9ebfb28_lg.jpeg
HUGGARE, 3 st, orientaliska, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft_2062a_8da0dce5a5a66e1_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal_2049a_8da0e688e9f6fc8_lg.jpeg
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, Bitossi, Bergboms, 1900-talets andra hälft_2050a_8da0de7e6146ad9_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Bitossi, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGEL, rokokostil, träskuren ram_1981a_lg.jpeg
SPEGEL, rokokostil, träskuren ram
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
CAFÉSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft _2052a_8da0dcf7d6e8ea6_lg.jpeg
CAFÉSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft_1989a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
LOCKURNOR, 2 st, "Capri", Von Schierholz och troligen Neapel, sannolikt 1930-tal._1347a_8da0b1160399b44_lg.jpeg
LOCKURNOR, 2 st, "Capri", Von Schierholz och troligen Neapel, sannolikt 1930-tal.
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL MED KONSOL, gustaviansk stil, 1900-talets början_1398a_8da0691b92d54e4_lg.jpeg
SPEGEL MED KONSOL, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
STOLAR, 6 st, böjträ, 1900-talets andra hälft _1998a_8da0b459f8cdb34_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, böjträ, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Louis Seize stil, omkring år 1900_2060a_8da0dce03cc4537_lg.jpeg
KARMSTOLAR, ett par, Louis Seize stil, omkring år 1900
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SKRIVMASKIN, Underwood, No3, 1900-talets början_2059a_8da0e573ce7d123_lg.jpeg
SKRIVMASKIN, Underwood, No3, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
BORD, konstrotting, 2000-tal_2117a_8da0e7a4ed6a1b1_lg.jpeg
BORD, konstrotting, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SLAGBORD, 1950/60-tal_2063a_8da0dcee1f41d65_lg.jpeg
SLAGBORD, 1950/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, konstrotting, 2000-tal_2064a_8da0e77a5095d6c_lg.jpeg
SOFFBORD, konstrotting, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJER, ett par, konstrotting, 2000-tal_2065a_8da0e787dcd6162_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, konstrotting, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, större modell, valnöt, 1800-talets andra hälft_2075a_8da0e3a4a4c8579_lg.jpeg
SPEGEL, större modell, valnöt, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
FERMOB, trädgårdsbord, "Opera"_2118a_8da0e77eb43a75a_lg.jpeg
FERMOB, trädgårdsbord, "Opera"
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFA, 3-sits, konstrotting, 1900-talets andra hälft_2119a_8da0e781a64a79d_lg.jpeg
SOFFA, 3-sits, konstrotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJER, ett par, konstrotting, 2000-tal_2120a_8da0e7877e00c7c_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal_2101a_lg.jpeg
MODELLSKEPP, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2102a_lg.jpeg
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2103a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPSFOT, Frankrike, tidigt 1900-tal_2111a_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, Frankrike, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2104a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2105a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
ENSTENSÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,55 ct_2032a_8da0ddd1d8ac2fb_lg.jpeg
ENSTENSÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,55 ct
Slutpris7 000 SEK
Värdering9 000 SEK
BARATTIRALJ, dispenser, 1900-talets första hälft_1682a_lg.jpeg
BARATTIRALJ, dispenser, 1900-talets första hälft
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK