Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00

Marsauktion

Marsauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Marsauktion
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2098a_lg.jpeg
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2096a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
ORDNAR OCH MINIATYRORDNAR, 1900-talets mitt_1575a_8da0b0fe8f7620a_lg.jpeg
ORDNAR OCH MINIATYRORDNAR, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
PETER J LASSEN, 2 st, moduler, Montana_1493a_8da0e7c427699bb_lg.jpeg
PETER J LASSEN, 2 st, moduler, Montana
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, med tre briljantslipade diamanter tot ca 0,45 ct _1697a_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med tre briljantslipade diamanter tot ca 0,45 ct
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSFIGUR, gjutjärn, i form av hare_1844a_8da0e57287aa85c_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSFIGUR, gjutjärn, i form av hare
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄSTEGE, 1900-talets första hälft_1719a_8da06927a40ea89_lg.jpeg
TRÄSTEGE, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal, SITS_1747a_8da08be0b98e193_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 2000-tal, SITS
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPA/BORDSLAMPA, Brottby Mekaniska Verkstads AB, 1900-talets första hälft_1722a_8da0dd3aa6ad67f_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk_1725a_8da06930dae86e0_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-andra hälft_1730a_8da0de34e5f47d6_lg.jpeg
LJUSKRONA, empirstil, 1900-andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1940-/50-tal_1729a_8da069205e23520_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1940-/50-tal
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
SANDIN & BÜLOW, 3 st barpallar, "Bönan", Materia_1866a_8da0d8cd7bbc4bf_lg.jpeg
SANDIN & BÜLOW, 3 st barpallar, "Bönan", Materia
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ROBBE & BERKING, bestick 34 del, nysilver, modell "Olav"_1808a_8da0c1cc444efbb_lg.jpeg
ROBBE & BERKING, bestick 34 del, nysilver, modell "Olav"
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-tal, skivor av glas_1731a_8da0725857e1096_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-tal, skivor av glas
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft _1753a_8da0c1e3e64c57e_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen_1488a_8da0dcbf06487ba_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt_1733a_8da08bee6f158b5_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
HAY, soffmodul, samtida _1759a_8da0b0bf93d2608_lg.jpeg
HAY, soffmodul, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_1736a_8da08f559074c15_lg.jpeg
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SALVADOR DALÍ, färglitografi, signerad och numrerad 99/250_1511a_8da0e67063b8c44_lg.jpeg
SALVADOR DALÍ, färglitografi, signerad och numrerad 99/250
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 280x81 cm_2090a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, galleri, ca 280x81 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets mitt_1720a_8da0695e7f31a1e_lg.jpeg
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VASER, 1 par, Rörstrand, 1800-/1900-tal_1737a_8da0b111213fad6_lg.jpeg
VASER, 1 par, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal_1742a_8da08bbefb64304_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen_1487a_8da069c028e908b_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
HUGGARE, Sverige_1743a_8da0b1778c82fc0_lg.jpeg
HUGGARE, Sverige
Slutpris4 600 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, funkis, 1930-/40-tal_1745a_8da0c0b86110481_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, funkis, 1930-/40-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_1845a_8da0de65a7a219b_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 SEK
PIERO LISSONI, divansoffa, Living Divani, Italien_1763a_8da0d92a01b7b08_lg.jpeg
PIERO LISSONI, divansoffa, Living Divani, Italien
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-tal, tvådelat_1783a_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, 1800-tal, tvådelat
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
FISKGRYTA, koppar, Skultuna, 1800-/1900-tal_1732a_8da08f223f23c9b_lg.jpeg
FISKGRYTA, koppar, Skultuna, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DOSOR, 3 st, trä, 1800-tal_1478a_8da0b0efcfa5a8f_lg.jpeg
DOSOR, 3 st, trä, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, 8 stolar, "Ambassadör"_1751a_8da08c0ec898c7f_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 8 stolar, "Ambassadör"
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_1752a_8da08c131eef656_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BY LASSEN, 6 del, ljusstakar "Kubus 1" samt "line" och "base 4"_1473a_8da05d0ffd2375e_lg.jpeg
BY LASSEN, 6 del, ljusstakar "Kubus 1" samt "line" och "base 4"
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 SEK
STOLAR, 4 st, rokokostil, 1900-talets andra hälft_1739a_8da08bc38490e11_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
DOSA, silver, England, 1800-tal, vikt ca 30 g_1623a_8da0c0d49874df2_lg.jpeg
DOSA, silver, England, 1800-tal, vikt ca 30 g
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_1778a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKYLT, gjutjärn, "Motala Verkstad", 1927_1363a_8da05cf906ef28c_lg.jpeg
SKYLT, gjutjärn, "Motala Verkstad", 1927
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
CHIFFONJÉ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft_1744a_8da08f8f3962115_lg.jpeg
CHIFFONJÉ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
FOTPALL, Howardmodell, 1900-/2000-tal_2055a_8da0dcd4e27dab5_lg.jpeg
FOTPALL, Howardmodell, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_1847a_8da0de681403902_lg.jpeg
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SUPKOPPAR, 6 st, silver, tot vikt ca 120 g _1815a_8da0e3d69b68fbb_lg.jpeg
SUPKOPPAR, 6 st, silver, tot vikt ca 120 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER, silver, Stigbert, Stockholm 1943_1521a_8da0ddaaecdb6ec_lg.jpeg
COLLIER, silver, Stigbert, Stockholm 1943
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSLAMPSFOT, mässing, Frankrike, tidigt 1900-tal_1768a_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, mässing, Frankrike, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Pascal Mourgue, Fermob_1912a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
ANNA-LISA THOMSON, fat, lergods, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_1769a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK