Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00
Marsauktion
Marsauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
ORDNAR OCH MINIATYRORDNAR, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
PETER J LASSEN, 2 st, moduler, Montana
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, med tre briljantslipade diamanter tot ca 0,45 ct
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSFIGUR, gjutjärn, i form av hare
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄSTEGE, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal, SITS
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1940-/50-tal
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
SANDIN & BÜLOW, 3 st barpallar, "Bönan", Materia
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ROBBE & BERKING, bestick 34 del, nysilver, modell "Olav"
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-tal, skivor av glas
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
HAY, soffmodul, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SALVADOR DALÍ, färglitografi, signerad och numrerad 99/250
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 280x81 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VASER, 1 par, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
HUGGARE, Sverige
Slutpris4 600 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, funkis, 1930-/40-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 SEK
PIERO LISSONI, divansoffa, Living Divani, Italien
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-tal, tvådelat
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
FISKGRYTA, koppar, Skultuna, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DOSOR, 3 st, trä, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, 8 stolar, "Ambassadör"
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BY LASSEN, 6 del, ljusstakar "Kubus 1" samt "line" och "base 4"
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 SEK
STOLAR, 4 st, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
DOSA, silver, England, 1800-tal, vikt ca 30 g
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKYLT, gjutjärn, "Motala Verkstad", 1927
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
CHIFFONJÉ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
FOTPALL, Howardmodell, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SUPKOPPAR, 6 st, silver, tot vikt ca 120 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER, silver, Stigbert, Stockholm 1943
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSLAMPSFOT, mässing, Frankrike, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK