Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00

Marsauktion

Marsauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Marsauktion
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par vägglampor, V 149/3, 1960-/1970-tal_1611a_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
MOVADO, armbandsur, 1950-/60-tal, "Calendoplan", guld på stål_1520a_8da0dd6dd069f6b_lg.jpeg
MOVADO, armbandsur, 1950-/60-tal, "Calendoplan", guld på stål
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
CALVIN KLEIN, damarmbandsur, stål_1614a_lg.jpeg
CALVIN KLEIN, damarmbandsur, stål
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BRITT-INGER PERSSON, skulptur, gips_2005a_8da0de8e0922883_lg.jpeg
BRITT-INGER PERSSON, skulptur, gips
Slutpris6 500 SEK
Värdering2 500 SEK
SKEDAR, 2 st, silver, Danmark, tot vikt ca 154 g_1616a_8da0c0cffd9cf7c_lg.jpeg
SKEDAR, 2 st, silver, Danmark, tot vikt ca 154 g
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design Habits studio, Italien, samtida_1648a_8da0e7a42af194e_lg.jpeg
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design Habits studio, Italien, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
MOCKASKEDAR, 11+11 st, silver, tot vikt ca 222 g_1618a_8da0be443a09ef5_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 11+11 st, silver, tot vikt ca 222 g
Slutpris950 SEK
Värdering700 SEK
SILVERBESTICK, olika modeller, tot vikt ca 509 g_1619a_8da0be46b8f7e8a_lg.jpeg
SILVERBESTICK, olika modeller, tot vikt ca 509 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, 1900-talets första hälft_1754a_8da0b17c2bf980b_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
PALL, 1900-talets mitt_1796a_8da08f24989ee9d_lg.jpeg
PALL, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering400 SEK
LUKTDOSA, förgyllt silver, England, 1800-tal, vikt ca 16 g_1621a_8da0c0e6f7198da_lg.jpeg
LUKTDOSA, förgyllt silver, England, 1800-tal, vikt ca 16 g
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
EMPORIO ARMANI, armbandsur, stål_1608a_lg.jpeg
EMPORIO ARMANI, armbandsur, stål
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LUKTDOSOR, 3 st, silver, bl a England, vikt ca 53 g_1622a_8da0c0dd42af0a3_lg.jpeg
LUKTDOSOR, 3 st, silver, bl a England, vikt ca 53 g
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets mitt_1627a_8da0652e4cbad04_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, sent 1800-tal_1784a_lg.jpeg
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, sent 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets mitt_1628a_8da0652a474814d_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
TENNSOLDATER, samling, sannolikt 1900-talets mitt _1629a_8da0e7571b387c4_lg.jpeg
TENNSOLDATER, samling, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MARTELA, karmstol, samtida _1640a_8da08f29e9fec46_lg.jpeg
MARTELA, karmstol, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HUMIDOR, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny_1579a_8da0b0f466c0986_lg.jpeg
HUMIDOR, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SILVERBESTICK, 7 del, bla soppslev, barnbestick, tot vikt exkl soppslev ca 139 g_1620a_8da0da592308723_lg.jpeg
SILVERBESTICK, 7 del, bla soppslev, barnbestick, tot vikt exkl soppslev ca 139 g
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SVEN OLSSON, skulptur, trä, signerad, sannolikt 1960-tal_1954a_8da0dcf2afbe817_lg.jpeg
SVEN OLSSON, skulptur, trä, signerad, sannolikt 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDOBORD, Skandiform, samtida _1760a_8da08c0a3f8999a_lg.jpeg
SIDOBORD, Skandiform, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 117x175 cm_1746a_8da08bd011472bf_lg.jpeg
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 117x175 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GÄRSNÄS, soffbord, samtida_1762a_8da0b1559419c19_lg.jpeg
GÄRSNÄS, soffbord, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och numrerad XX - XXXVII_1928a_8da0caa9ab785f6_lg.jpeg
PETER DAHL, färglitografi, signerad och numrerad XX - XXXVII
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
VÄRMEFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_1584a_8da0b0ec295b350_lg.jpeg
VÄRMEFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, empirstil, 1800-talets andra hälft_1672a_lg.jpeg
SKRIVBORD, empirstil, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Cane-line, 2000-tal_1382a_8da0e6e631c6829_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Cane-line, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1800-tal_1814a_8da0b17f3f517fe_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, sk Butler's tray, 1900-talets andra hälft_1674a_lg.jpeg
SOFFBORD, sk Butler's tray, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft, mässing_1573a_8da0ca8931de865_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft, mässing
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VAS, 1900-talets andra hälft_1677a_lg.jpeg
VAS, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PALLAR, 2 st, Materia, 2000-tal_1723a_8da0692aa8a094b_lg.jpeg
PALLAR, 2 st, Materia, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
COASTERS, 1 par, silver, England, tot vikt ca 130 g_1593a_8da0c139dbccc3b_lg.jpeg
COASTERS, 1 par, silver, England, tot vikt ca 130 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teak_1680a_lg.jpeg
BYRÅ, 1960-tal, teak
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SILVERFÖREMÅL, 11 st, tot vikt 427 g_1826a_8da0c14e17c63e4_lg.jpeg
SILVERFÖREMÅL, 11 st, tot vikt 427 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, Ateljé 15 1986 Norrköping, tot vikt ca 5 g_1690a_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, Ateljé 15 1986 Norrköping, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 SEK
SOFFBORD, teak, 1950-tal_1947a_8da0cac5471e245_lg.jpeg
SOFFBORD, teak, 1950-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida_1634a_8da0d840f3e96dc_lg.jpeg
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida _1484a_8da05c1ee64305e_lg.jpeg
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, omkring år 1900_1799a_8da08f1b561346c_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BY LASSEN, 2 del, ljusstakar, förnicklad metall, samtida_1474a_8da05d015234456_lg.jpeg
BY LASSEN, 2 del, ljusstakar, förnicklad metall, samtida
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand_1803a_8da0e743235febe_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal_1721a_8da069ae7f62031_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2097a_lg.jpeg
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_1790a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2100a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft_2099a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK