Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00

Marsauktion

Marsauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Marsauktion
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st stolar, "A2", Grythyttan_1377a_8da0d7db52f4ae5_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st stolar, "A2", Grythyttan
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 500 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen, formgiven 1960_1489a_8da0dcc79b85234_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen, formgiven 1960
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, "Gamla stan", Gustavsberg_1354a_8da05c6888483f1_lg.jpeg
LISA LARSON, väggrelief, stengods, "Gamla stan", Gustavsberg
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets första hälft_1358a_8da0de4730acda1_lg.jpeg
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
HOUSE DOCTOR, 1 par, rottingfåtöljer, 2000-tal_1368a_8da0d67b283b80a_lg.jpeg
HOUSE DOCTOR, 1 par, rottingfåtöljer, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BARPALLAR, 6 st, Gärsnäs, 2000-tal_1367a_8da0d8d92633f1b_lg.jpeg
BARPALLAR, 6 st, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris11 500 SEK
Värdering500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft_1376a_8da05c1713b9786_lg.jpeg
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris10 500 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft _1394a_8da0b0955848279_lg.jpeg
SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal_1360a_8da02998ae959ff_lg.jpeg
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ANTONIO CITTERIO, 1 par snurrstolar, "Itua", B&B Italia_1371a_8da02a3cc1e1fed_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO, 1 par snurrstolar, "Itua", B&B Italia
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD / SIDOBORD, 3 del, 2000-tal_1373a_8da0de76816ec33_lg.jpeg
SOFFBORD / SIDOBORD, 3 del, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft_1359a_8da03350c483d94_lg.jpeg
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ALFREDO HÄBERLI, 4 st stolar,  "Jill", Vitra, samtida _1369a_8da0d8d4b332e17_lg.jpeg
ALFREDO HÄBERLI, 4 st stolar, "Jill", Vitra, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, omkring år 1900_1351a_8da02a7f5e469ff_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, omkring år 1900
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
FÅTÖLJ, "Kardinal", Ikea, 1960-tal_1353a_8da05c3d0038cce_lg.jpeg
FÅTÖLJ, "Kardinal", Ikea, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
OPTIKERSKYLT, gjutjärn och plåt, tidigt 1900-tal_1364a_8da05cf185f5398_lg.jpeg
OPTIKERSKYLT, gjutjärn och plåt, tidigt 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 000 SEK
ANTONIO CITTERIO, 1 par snurrstolar, "Itua", B&B Italia_1372a_8da0657395fd19b_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft_1381a_8da0e5675db2307_lg.jpeg
TAKFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
KONTORSSTOL, Sitland, Italien, 2000-tal_1384a_8da0cb47e2f9373_lg.jpeg
KONTORSSTOL, Sitland, Italien, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob_1366a_8da0e57906cc496_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 4 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
PETER FREUDENTHAL, komposition, färgserigrafi_1400a_8da064f5f3b4e84_lg.jpeg
PETER FREUDENTHAL, komposition, färgserigrafi
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SERABEND, orientmatta, 1940-tal, ca 131x206 cm_1565a_8da0be040db3dfc_lg.jpeg
SERABEND, orientmatta, 1940-tal, ca 131x206 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KONSTANTIN GRCIC, pallar, 1 par, Magis, Italien, samtida_1370a_8da0d8e2ae12ed6_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, pallar, 1 par, Magis, Italien, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal_1395a_8da05c074c22856_lg.jpeg
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
TIMO SARPANEVA, 3 st ljusstakar "Festivo", Iittala_1405a_8da05c7c7da528a_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA, 3 st ljusstakar "Festivo", Iittala
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft_1355a_8da0650c14a0cb8_lg.jpeg
GOLVUR, 1800-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 1858_1308a_8da065526eee55e_lg.jpeg
SLAGLÅSGEVÄR, 1858
Slutpris4 600 SEK
Värdering1 500 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal_1309a_8da065430c2bd6c_lg.jpeg
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal
Slutpris950 SEK
Värdering400 SEK
JOEL KARLSSON, soffbord, "Buff", Karl Andersson & Söner_1375a_8da0b099bbae9d5_lg.jpeg
JOEL KARLSSON, soffbord, "Buff", Karl Andersson & Söner
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Löfman MGAB 1984_1403a_8da05c847c930dc_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Löfman MGAB 1984
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, Kosta, 1980-tal_1406a_8da05c72156e644_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, Kosta, 1980-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
FOLKE ARSTRÖM, 49 del, "Thebe", bestick, Gense_1941a_8da0dccb1737e00_lg.jpeg
FOLKE ARSTRÖM, 49 del, "Thebe", bestick, Gense
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_1846a_8da0de5bf1773e8_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal_1346a_8da0725ce585457_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0,11 ct, tot vikt ca 2,2 g_1428a_8da0dd4f7d05485_lg.jpeg
ENSTENSRING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0,11 ct, tot vikt ca 2,2 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
LODUR, omkring år 1900_1396a_8da0e70bcdc7d1d_lg.jpeg
LODUR, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
PETER J LASSEN, Montana, förvaringshurts, 2000-tal_1419a_8da07261a7b430c_lg.jpeg
PETER J LASSEN, Montana, förvaringshurts, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1965_1824a_8da0dcac11b0826_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1965
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LEON RANSMEIER, "Revolver", 3 st barstolar, Wrong London, HAY_1416a_8da0d6901885fde_lg.jpeg
LEON RANSMEIER, "Revolver", 3 st barstolar, Wrong London, HAY
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal_1452a_8da0e59eaa9bf1d_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering5 000 SEK
BURK MED LOCK, Kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal_1421a_8da05c656e7828e_lg.jpeg
BURK MED LOCK, Kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJ, rotting och bambu, 1900-talets mitt_1950a_8da0d8be67c2b44_lg.jpeg
FÅTÖLJ, rotting och bambu, 1900-talets mitt
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
BY LASSEN, "Kubus bowl", patinerad mässing_1468a_8da05cbead4488e_lg.jpeg
BY LASSEN, "Kubus bowl", patinerad mässing
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BRICKBORD, omkring år 1900_1420a_8da05be54708ab1_lg.jpeg
BRICKBORD, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, AB Stilarmatur Tranås, 1960-/70-tal_1401a_8da05c8946fe35e_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, AB Stilarmatur Tranås, 1960-/70-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
JOEL KARLSSON, bord, "Buff", Karl Andersson & Söner_1417a_8da0b136044308c_lg.jpeg
JOEL KARLSSON, bord, "Buff", Karl Andersson & Söner
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, servisporslin 9 del, "Fructus", Arabia_1408a_8da0c1af6e5c0dc_lg.jpeg
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, servisporslin 9 del, "Fructus", Arabia
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARTUNNA, 1800-/1900-tal, mindre modell_1399a_8da0e69017ef9c2_lg.jpeg
KOPPARTUNNA, 1800-/1900-tal, mindre modell
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT