36772 BJÖRN WIINBLAD, 53 del, matservis, porslin, Lotus", Rosenthal, Studio Linie, Tyskland, 1900-talets andra hälft

36772a_8dc952402fdeadd_med.jpeg
  • 36772a_8dc952402fdeadd_sm.jpeg
  • 36772b_8dc952403887731_sm.jpeg
  • 36772c_8dc952403f41cc1_sm.jpeg
  • 36772d_8dc952404630784_sm.jpeg

Helvit glasyr, brätte med stiliserad dekor av bladverk, omfattande 12 mattallrikar (diameter 25 cm), 12 förrättstallrikar (21 cm), 12 assietter (17 cm), 12 djupa tallrikar (18 cm), 2 skålar (17 - 19 cm) samt 3 uppläggningsfat (längd 24,5 - 31 cm)

  • Konditionsrapport:Smärre repor

Värdering2 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)700 SEK