1
11 m 39s
PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
13 m 39s
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
33 m 39s
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
35 m 39s
UNDERLÄGGSTALLRIKAR, 12 st, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
22h 29 m
LISA LARSON, väggplakett, stengods, "Katt", ur serien Unik, Gustavsberg
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
22h 35 m
ERIK HÖGLUND, vattenkanna, glas, Boda 1971
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
22h 43 m
VÄGGAPLIQUER, 1 par, mässing, empirestil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
22h 47 m
LOUISE ADELBORG, porslin, Stockholmsutställningen 1930, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
22h 53 m
TAKKRONA, mässing, 1900-tal
TAKKRONA, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
22h 55 m
VAS, brons, Ystad Brons, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
22h 59 m
SIGILL, patinerad brons, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
23h 01 m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
23h 05 m
SKOLPLANSCHER, 5 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
23h 09 m
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Eklöv", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
23h 11 m
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
23h 13 m
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
23h 19 m
KÄPP, med silverkrycka, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering600 SEK
23h 23 m
LJUSSTAKAR, 2 par, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
23h 31 m
VASER, 2 st, stengods, Carl-Harry Stålhane och "Ritzi", Gunnar Nylund, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
23h 41 m
PAUL KEDELV, skål, "Coquille", Flygsfors, signerad och daterad -52
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
23h 45 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
23h 47 m
KUDDAR, 1 par, "Kastanj", linne, Jobs Handtryck, 2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
23h 49 m
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 0h
HÄNGSKÅP, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
1d 0h
VAS, brons, Ystad-brons, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 0h
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 0h
FOLKDRÄKT, 5 del, dam, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 22h
YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 22h
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 22h
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 22h
SYMASKIN, Singer,1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 23h
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 23h
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 23h
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, bla Georg Malmkvist, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 23h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 23h
ELDHUNDAR, 1 par, smide och mässing, sannolikt Frankrike, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 23h
VASER, 1 par, opalglas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 23h
YTTERFODER, porslin, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 23h
JOSEF FRANK, gardinuppsättning, "Tulpan", bomull, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud750 SEK
Värdering800 SEK
1d 23h
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 23h
ELDGALLER, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 0h
ALFRED OLSSON, skulptur, konstmassa, monogramsignerad AO
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 0h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
2d 0h
VÄGGBONAD, textil, monogramsignerad SH samt daterad 1907
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 0h
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 0h
GUNNAR MUSKOS, ljuslykta, glas och mässing, "Hjortron", Trollheden Design, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK