1
19h 46 m
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
19h 48 m
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
19h 52 m
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering700 SEK
19h 54 m
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
19h 56 m
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
19h 58 m
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
20h 16 m
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
20h 20 m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
20h 28 m
TALLRIKAR, 3 st, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
20h 30 m
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering300 SEK
20h 34 m
FLASKA, glas, 1900-tal
FLASKA, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 52 m
KARBIDLYKTOR, 2 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 58 m
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 06 m
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 24 m
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 28 m
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 34 m
LEKSAKER, 3 st, metall, A Budgie Toy och Corci Toys, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 38 m
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 44 m
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 46 m
DALAHÄSTAR OCH SPARGRIS, 8 st, bemålat trä, Dalarna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
21h 48 m
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
21h 50 m
SKRIVSTÄLL, tenn, Svedboms Guldsmeds AB, Vetlanda, 1934-36
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
BÖCKER, 6 band, "Illustrerad Världshistoria", Baltiska Förlaget A.-B, Malmö, 1927
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
KARAFF MED GLAS, 6 st, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
GITHA HESKE, väggklocka,  keramik, signerad, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 20h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
KASSASKÅP, Diplomat 90
KASSASKÅP, Diplomat 90
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 20h
KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
MINIATYRVASER, 11 st, trä, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
SKÅL PÅ FOT, kolmårdsmarmor, signerad och daterad WG 1974
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
TELEFONVÄXEL, modell 1937, nr 406, Albiswerk, Zürich A.G, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 20h
WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
ÄGGKOPPAR, 4 st, marmor, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 21h
FONTÄNBORD, sannolikt 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 21h
SPARBÖSSA, keramik, äpple, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
EMALJSKYLT, "Svecia", 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
PIEDESTAL, bambu och rotting, 1940-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
1d 21h
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
BORDSUR, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 20h
 BERTIL VALLIEN, 13 st starkvinsglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK