1
5h 44 m
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft_34479a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 02 m
SERVISPORSLIN, 4 del, "Blått Band", Arthur Percy, Gefle, 1900-talets mitt_34332a_8dc70d8cd525f18_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 16 m
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_34440a_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 24 m
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft _34341a_8dc70d2fb5271a5_lg.jpeg
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
6h 32 m
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt_34465a_lg.jpeg
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 34 m
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft _34275a_8dc70c675ebb444_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 36 m
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut_34304a_8dc70cd13a2e21a_lg.jpeg
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6h 44 m
MATSKEDAR, 5 st, silver, modell franska liljan, olika svenska silversmeder, 1800-tal, vikt ca 225 g_34258a_8dc70c76ab13550_lg.jpeg
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 52 m
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal_34348a_8dc70e461874ed9_lg.jpeg
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6h 56 m
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002_34546a_lg.jpeg
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
7h 14 m
PIERRE FORSELL, 4 st, tumlare, mässing, Skultuna, 1900-tal_34359a_8dc70d8558347b3_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, 4 st, tumlare, mässing, Skultuna, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 5h
CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen_34637a_8dc759ded1b5b81_lg.jpeg
CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
1d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft _34625a_8dc7588ce8f001b_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 5h
ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad_34694a_8dc764189a0cde1_lg.jpeg
ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 6h
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt_34656a_8dc759e1f0a726a_lg.jpeg
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 6h
FIGURINER, 3 st, porslin, Goebel, 1900-tal_34774a_lg.jpeg
FIGURINER, 3 st, porslin, Goebel, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering800 SEK
1d 6h
LJUSSTAKAR, 2 st, glas, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta, 1900-talets andra hälft _34657a_8dc75a1ac14ddbf_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 2 st, glas, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 6h
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal_34778a_lg.jpeg
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 7h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal_34633a_8dc758a9ceaf8df_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_34781a_lg.jpeg
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 5h
SÄKERHETSDÖRR, smide, 1900-talets andra hälft _34642a_8dc766c8f29dcd8_lg.jpeg
SÄKERHETSDÖRR, smide, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 6h
VAS, sk discometall, 1930-/40-tal_34612a_8dc74e05283dc6f_lg.jpeg
VAS, sk discometall, 1930-/40-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 6h
RESEUR, mässing, Estyma, 1900-talets andra hälft _34752a_lg.jpeg
RESEUR, mässing, Estyma, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 6h
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida_34735a_lg.jpeg
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_34723a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 6h
SKÅL, stengods, Kupittaan Savi, Finland, signerad_34647a_8dc759d36e56c48_lg.jpeg
SKÅL, stengods, Kupittaan Savi, Finland, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 6h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, "Cobalt net", formgiven av Anna Yatskevich, Lomonosov, St Petersburg, Ryssland, 1900-tal_34650a_8dc759e5ffe7b91_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, "Cobalt net", formgiven av Anna Yatskevich, Lomonosov, St Petersburg, Ryssland, 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
2d 6h
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida_34789a_lg.jpeg
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 6h
KIKARE, 2 st , Bristol samt Swift, 1900-talets andra hälft_34677a_8dc764168554fb1_lg.jpeg
KIKARE, 2 st , Bristol samt Swift, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
SKÅL, kristall, Kosta, signerad och numrerad_34654a_8dc75a16d96bfc1_lg.jpeg
SKÅL, kristall, Kosta, signerad och numrerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad _34697a_8dc766d3dd09f38_lg.jpeg
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 6h
TIDNINGSSTÄLL, "Subway", Materia, 2000-tal_34762a_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, "Subway", Materia, 2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
3d 5h
LOUIS VUITTON, axelremsväska, 1900-tal _34811a_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, axelremsväska, 1900-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 5h
TOPPSTJÄRNA, till julgran, förgylld metall, "Golden Christmas", Flemming Eskildsen, Georg Jensen, Danmark_34638a_8dc759e003179ce_lg.jpeg
TOPPSTJÄRNA, till julgran, förgylld metall, "Golden Christmas", Flemming Eskildsen, Georg Jensen, Danmark
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 6h
VÄGGAPPLIQUER, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-tal_34635a_8dc765831e79817_lg.jpeg
VÄGGAPPLIQUER, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 6h
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal_34719a_lg.jpeg
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 6h
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal_34749a_lg.jpeg
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 6h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, miniatyrmålning, otydligt signerad, sannolikt 1800-tal_34624a_8dc7589729427eb_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, miniatyrmålning, otydligt signerad, sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 6h
FIGUR, keramik, otydligt signerad, Italien, sannolikt 1900-talets andra hälft _34619a_8dc758999db88af_lg.jpeg
FIGUR, keramik, otydligt signerad, Italien, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg _34695a_8dc76417692ef12_lg.jpeg
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 5h
ANNE NILSSON, 3 st ljuslyktor, glas, "Hallon", Orrefors, 1900-/2000-tal_34787a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 5h
BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34622a_8dc759dbc993e64_lg.jpeg
BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 5h
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal_34715a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 5h
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal_34768a_lg.jpeg
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 5h
ASK, silver, 1900-talets mitt, tot vikt ca 255 g_34662a_8dc766cd3ee623e_lg.jpeg
ASK, silver, 1900-talets mitt, tot vikt ca 255 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
4d 5h
JONAS TORSTENSSON, vaser 4 st, glas, till "Stumpstaken, Born in Sweden, samtida_34672a_8dc76415dc4d21f_lg.jpeg
JONAS TORSTENSSON, vaser 4 st, glas, till "Stumpstaken, Born in Sweden, samtida
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal_34816a_lg.jpeg
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
4d 6h
LOCKURNA, fajans, möjligen 1800-tal_34653a_8dc75a13d85cca6_lg.jpeg
LOCKURNA, fajans, möjligen 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK