1
21h 04 m
YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 14 m
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 18 m
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 22 m
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 26 m
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 30 m
SYMASKIN, Singer,1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 40 m
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 56 m
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
21h 58 m
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, bla Georg Malmkvist, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 04 m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 08 m
ELDHUNDAR, 1 par, smide och mässing, sannolikt Frankrike, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
22h 16 m
VASER, 1 par, opalglas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
22h 18 m
YTTERFODER, porslin, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 20 m
JOSEF FRANK, gardinuppsättning, "Tulpan", bomull, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
22h 26 m
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
22h 28 m
ELDGALLER, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 32 m
ALFRED OLSSON, skulptur, konstmassa, monogramsignerad AO
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
22h 34 m
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
22h 40 m
VÄGGBONAD, textil, monogramsignerad SH samt daterad 1907
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
22h 42 m
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 44 m
GUNNAR MUSKOS, ljuslykta, glas och mässing, "Hjortron", Trollheden Design, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
22h 54 m
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
22h 58 m
SAMLING BESLAG, bla mässing och metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
SAMLING PINS, ca 230 st, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
GLASSERVIS, 18 del, "Antik", Reijmyre glasbruk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 21h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 21h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
BESTICKUPPSÄTTNING, 42 del, rostfritt stål, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 21h
SKEPPSLJUSTAKE, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
VASER OCH SKULPTUR, glas, bla Målerås, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 22h
 INGRID ATTERBERG, vas, keramik, modell 704, Upsala-Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
BESTICKUPPSÄTTNING, 97 del, försilvrad metall, WMF, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 22h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
BASTUAGGREGAT, eldrivet, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 22h
YTTERFODER, mässing, Skultuna, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 22h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
TAKKROK SAMT LÅS, metall, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
TAKAMPEL, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 21h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK