1
5h 43 m
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 51 m
SKÅL MED HÄNKEL, glas, möjligen Murano, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 53 m
LEKSAK, plast och plåt, ""Tank Tigre", Clim, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 55 m
BRICKA, koppar, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 57 m
GÖRAN WÄRFF, 12 st vinglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5h 59 m
 GÖRAN WÄRFF, 6 st whiskyglas, "Prince", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 01 m
GÖRAN WÄRFF, 12 st, snapsglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6h 17 m
GOLVKANDELABER, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 19 m
BERTIL VALLIEN, vas/skål, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 21 m
SAMLING KNOPPAR OCH SKÅPSHANDTAG, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 27 m
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 31 m
LYKTA, keramik, 1900-talets andra hälft, större modell
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 35 m
KJELL ENGMAN, skålar, 2 st, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6h 39 m
SIDENBRODERI, ostindisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 41 m
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 47 m
MARGARETA HENNIX (född 1941), väggrelief, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 59 m
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7h 01 m
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
7h 15 m
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7h 17 m
KAFFESERVIS, 3 del, nysilver, sannolikt England, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7h 29 m
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
7h 33 m
REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7h 39 m
NILS LANDBERG, 8 st champagneglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
7h 41 m
NILS LANDBERG, 8 st vinglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
7h 43 m
NILS LANDBERG, 12 st servisglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7h 45 m
NILS LANDBERG, 13 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
7h 47 m
NILS LANDBERG, 13 st vitvinglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
7h 49 m
NILS LANDBERG, 10 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 5h
NILS LANDBERG, 4 st rödvinsglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 5h
MARIE LUNDGREN-CARLGREN & KINA STRANDBERG, adventsljusstake, lackerad metall, "Eldflugan", Falks Broker AB
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
1d 5h
GLASSERVIS, 20 del, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 5h
VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 6h
ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 6h
PAUL HOFF, 3 st figuriner, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 6h
ANNE NILSSON, glaskula, Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 6h
SNAPSGLAS, 19 st, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 6h
SKULPTURER, 5 st, keramik, Paradisverkstan, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
1d 6h
SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 6h
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 6h
SKULPTUR, malakit och onyx, Mexico, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 6h
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 6h
TERRIN, porslin, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 6h
VILLEROY & BOSCH, 40 del, matservis, porslin, "Cellini, Tyskland
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 6h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
1d 7h
SÄNGBRICKA, emaljerad metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 7h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 7h
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK