- DiverseRensa filter
SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGHYLLA, gråmålad, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
STIFT- OCH RESERVOARPENNOR, 8 st, Papermate, USA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, gulmetall och plast, 1950-/60-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ISHINK, med tång, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
YRJÖ LIIPOLA, skulptur, gips, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGRELIEF, brons, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, plast, "Uten Silo", Vitra, nutida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KAROTT, nysilver, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
HERRBETJÄNT, trä, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
BOKSTÖD, mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL OCH VASER, 3 st, glas, bla Vicke Lindstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
VICKE LINDSTRNAD, 2 del, keramik, "Björnlek", 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
KNIV, horn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 1 par, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SKULPTUR, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 500 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSLYKTA, glas och metall, Gnosjö, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, metall, "Dakapo", art décostil, Ikea, 1993
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, keramik, Frankrike, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
JOSEF FRANK, ytterfoder, glas, "Hortus", Firma Svenskt Tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering2 500 SEK
CIGARETTMUNSTYCKEN, 3 st, silver och horn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SKULPTURER, VASER OCH SKÅLAR, 6 del, glas, bla Flygsfors och Åhus, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK