1
6h 21 m
SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt_37146a_8dc9aa9b194ee92_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6h 31 m
VÄGGHYLLA, gråmålad, 1900-talets mitt_37040a_8dc9c0e5a725ed0_lg.jpeg
VÄGGHYLLA, gråmålad, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 41 m
STIFT- OCH RESERVOARPENNOR, 8 st, Papermate, USA, 1900-talets andra hälft _37423a_lg.jpeg
STIFT- OCH RESERVOARPENNOR, 8 st, Papermate, USA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 53 m
TIDNINGSSTÄLL, gulmetall och plast, 1950-/60-tal_37266a_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, gulmetall och plast, 1950-/60-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 57 m
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft_37393a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 01 m
ISHINK, med tång, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft_37214a_8dc9c375256bf5d_lg.jpeg
ISHINK, med tång, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 17 m
YRJÖ LIIPOLA, skulptur, gips, signerad och otydligt daterad_37331a_lg.jpeg
YRJÖ LIIPOLA, skulptur, gips, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 19 m
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37134a_8dc9c0658aea7c7_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
7h 21 m
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37135a_8dc9c066e6b0f00_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
7h 23 m
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37136a_8dc9c06799e3c2b_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
7h 41 m
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal_37262a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
7h 53 m
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början_37087a_8dc9c3225caa672_lg.jpeg
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
8h 01 m
VÄGGRELIEF, brons, 1900-talets första hälft_37143a_8dc9c35df38ced9_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, brons, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 6h
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal_37070a_8dc9c3209856ada_lg.jpeg
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 6h
KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, tidigt 1900-tal_37324a_lg.jpeg
KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 6h
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft_37228a_8dc9c32e2c49126_lg.jpeg
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
1d 7h
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, plast, "Uten Silo", Vitra, nutida_36592a_8dc95243b272b71_lg.jpeg
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, plast, "Uten Silo", Vitra, nutida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 7h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, osignerad_37131a_8dc9aa994288c72_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal_37252a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 7h
KAROTT, nysilver, England, 1900-talets första hälft _37162a_8dc9c06be92906f_lg.jpeg
KAROTT, nysilver, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal_37411a_lg.jpeg
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 7h
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal_36906a_8dc9c0936aba383_lg.jpeg
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 6h
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal_37335a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
2d 6h
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal_37058a_8dc9c096937b692_lg.jpeg
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
HERRBETJÄNT, trä, 1900-talets andra hälft_37105a_8dc9c09f00da292_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, trä, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
2d 6h
BOKSTÖD, mässing, 1900-talets andra hälft_37114a_8dc9aa889ddf947_lg.jpeg
BOKSTÖD, mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_37383a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 7h
SKÅL OCH VASER, 3 st, glas, bla Vicke Lindstrand, 1900-talets mitt_37147a_8dc9c06438e918a_lg.jpeg
SKÅL OCH VASER, 3 st, glas, bla Vicke Lindstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
VICKE LINDSTRNAD, 2 del, keramik, "Björnlek", 1900-talets mitt_37150a_8dc9c05e78ed38d_lg.jpeg
VICKE LINDSTRNAD, 2 del, keramik, "Björnlek", 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
KNIV, horn,  1900-tal_37053a_8dc9aa8cdd08420_lg.jpeg
KNIV, horn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal_37321a_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_37275a_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 6h
SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt_37149a_8dc9aa9badaf8d9_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 6h
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal_37392a_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 6h
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 1 par, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft_37311a_lg.jpeg
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 1 par, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_37205a_8dc9c35f08b34d0_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
SKULPTUR, glas, Kosta Boda Atelier, signerad _37132a_8dc9aa99d19ecec_lg.jpeg
SKULPTUR, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida_37327a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 500 SEK
4d 6h
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal_37398a_lg.jpeg
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 6h
LJUSLYKTA, glas och metall, Gnosjö, 1900-talets andra hälft_37330a_lg.jpeg
LJUSLYKTA, glas och metall, Gnosjö, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense_37401a_lg.jpeg
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 6h
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal_37287a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad _37133a_8dc9aa9a7bcb1fc_lg.jpeg
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 7h
BORDSLAMPA, metall, "Dakapo", art décostil, Ikea, 1993_37360a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, "Dakapo", art décostil, Ikea, 1993
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4d 7h
BORDSLAMPA, keramik, Frankrike, 1900-/2000-tal_37142a_8dc9c06ee644d6c_lg.jpeg
BORDSLAMPA, keramik, Frankrike, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
4d 7h
JOSEF FRANK, ytterfoder, glas, "Hortus", Firma Svenskt Tenn, 1900-/2000-tal_37111a_8dc9aa92664c4d8_lg.jpeg
JOSEF FRANK, ytterfoder, glas, "Hortus", Firma Svenskt Tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 7h
CIGARETTMUNSTYCKEN, 3 st, silver och horn, 1800-/1900-tal_36877a_8dc968a2204e295_lg.jpeg
CIGARETTMUNSTYCKEN, 3 st, silver och horn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 7h
SKULPTURER, VASER OCH SKÅLAR, 6 del, glas, bla Flygsfors och Åhus, 1900-talets mitt_37148a_8dc9aaa037c7c68_lg.jpeg
SKULPTURER, VASER OCH SKÅLAR, 6 del, glas, bla Flygsfors och Åhus, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK