1
7h 21 m
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7h 41 m
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8h 29 m
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8h 35 m
OSCAR DE LA RENTA, halskedja med hänge, gulmetall, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
8h 41 m
ERIC HEDLAND (1885-1958), skulptur, gips, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
1d 7h
OLLE ALBERIUS, ljuslykta, glas & mässing, Orrefors, 1900-tal, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 7h
VETTE SAMT FIGURER, 2 st, trä, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
LYKTA, mässing, 1900-tal
LYKTA, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 7h
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
1d 8h
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 8h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 7h
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
2d 7h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 7h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 7h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 7h
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 7h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 8h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
2d 8h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 8h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 8h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 8h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, "Ostindia Floris", Rörstrand
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 7h
OIVA TOIKKA, figur, glas, Ittala, Finland, etikettmärkt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 7h
ANATOMISK MODELL, plast, 1900-andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas "Caramba", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 7h
MATTALLRIKAR, 16 (10+6) st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 7h
ASSIETTER, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st, SAMT SKÅL, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
3d 7h
TERRIN OCH KAROTT, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 7h
TESERVIS, 9 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
SERVISPORSLIN, 15 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
SERVISPORSLIN, 16 del, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 7h
TALLRIKSHYLLA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
HANS EDBLAD, bokstöd, 1 par, målad metall, Fafner, Singö
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 7h
SIGVARD BERNADOTTE, 24 del kaffeservis, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 7h
SIGVARD BERNADOTTE, 4 st tekoppar med fat, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
JETTE FRÖLICH, 13 del julservis, "Holiday collection", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 8h
FAT, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
ROYAL COPENHAGEN, 16 del servisporslin, "Blå Blomst", Danmark
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK