1
10h 43 m
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10h 45 m
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10h 49 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11h 07 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11h 11 m
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
11h 13 m
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
11h 21 m
MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11h 25 m
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11h 29 m
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11h 45 m
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
11h 47 m
BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
11h 49 m
HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
11h 51 m
LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
11h 57 m
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
11h 59 m
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK
12h 03 m
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 07 m
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12h 23 m
PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
12h 25 m
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
12h 45 m
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12h 47 m
UNDERLÄGGSTALLRIKAR, 12 st, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
1d 10h
LISA LARSON, väggplakett, stengods, "Katt", ur serien Unik, Gustavsberg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 10h
ERIK HÖGLUND, vattenkanna, glas, Boda 1971
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 10h
VÄGGAPLIQUER, 1 par, mässing, empirestil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 10h
LOUISE ADELBORG, porslin, Stockholmsutställningen 1930, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 11h
TAKKRONA, mässing, 1900-tal
TAKKRONA, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 11h
VAS, brons, Ystad Brons, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 11h
SIGILL, patinerad brons, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 11h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 11h
SKOLPLANSCHER, 5 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 11h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Eklöv", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 11h
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 11h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 11h
KÄPP, med silverkrycka, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering600 SEK
1d 11h
LJUSSTAKAR, 2 par, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 11h
VASER, 2 st, stengods, Carl-Harry Stålhane och "Ritzi", Gunnar Nylund, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 11h
PAUL KEDELV, skål, "Coquille", Flygsfors, signerad och daterad -52
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 11h
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
1d 11h
KUDDAR, 1 par, "Kastanj", linne, Jobs Handtryck, 2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
HÄNGSKÅP, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
1d 12h
VAS, brons, Ystad-brons, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 12h
FOLKDRÄKT, 5 del, dam, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 10h
YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 10h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 10h
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 11h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK